I Cresta trotseert winter Daewoo duurtestrijders testen Nubira en Lanos Aanbiedingen bij Honda voor snelle beslissers Rijden met de nieuwe Volkswagen Golf Suzuki blijft driecilinders al 33 jaar trouw Auto kort jn R Lantra als zakenauto i Auto - Verkeer - Sport - Onderhoud - Techniek J) ECO Tour of Europe RSW 97-19^!- Colofon redactie seruice tueekbLaden tuegener De nieuwe Crests 220 presteert uitstekend ander 3Üe winterm omstandigheden op zówet droogmt als glas er, 'besneeuwd wegdek. Tijdens de introductie- campagne vaar de nieuwe modetien in juni, werd de consument weer opgeroepen om zich te De nieuwe Golf vrien- Suzuki's allereerste driecilinder motor debuteerde precies 33 jaar geleden in de Fr on te 800. De fabrikant is door de jaren heen dit type krachtbron trouw gebleven. Momenteel ma ken moderne, lichtmetalen driecilinders fu rore in de Alto in Japan en in de Swift in Europa. De motoren zijn licht en zuinig en vormen een belangrijk onderdeel van Suzuki's geva rieerde familie krachtbronnen. De Swift 1.0 is nu één van de meest econo mische benzine-auto's op de Nederlandse markt. ri""' f\ii tolK/tohid Deze pagina werd iR opdracht van uw krant vervaardigd door: Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 Het Zwitserse bandenmerk Maloya introduceert een nieuwe win terhand, de Cresta 220. In eigen land staat het bekend als zomer en winterbandenmerk bij uitstek. Dat is een direct gevolg van de klimatologische situatie in het land; de Zwitsers hebben immers grote delen van het jaar te maken met winterse omstandigheden. Een elastisch en flexibel profielrubber is een van de eerste voorwaarden voor optimale grip. Bij lage temperaturen wordt rubber harder, waardoor de gewenste eigenschappen minder worden. De toepassing van silica houdt het loopvlakrubber echter soepel, ongeacht de buitentemperatuur. Een bijkomend voordeel van de toegepaste silica is dat de sneeuw- en waterafstotende eigenschappen van het loopvlak worden versterkt. Dit geeft de Cresta 220 een verrassend goede grip. Het profiel van de nieuwe Cresta 220 presteert uitstekend onder alle winterse omstandigheden; op zowel droog, nat als glad/besneeuwd wegdek. Ook heeft Maloya veel zorg besteed aan een mooi design. Daarmee verfraait de Cresta 220 ook het uiterlijk van de auto. Recentelijk werden in Noordwijk door Daewoo Motor Benelux de sleutels overhandigd aan de geselecteerden die twee jaar lang gratis de beschikking krijgen over een Daewoo Lanos of Nubira als kritische duurtestrijder. Begin 1995 riep Daewoo Motor Benelux voor het eerst via een spraakma kende reclamecampagne de Nederlandse consument op om zich te melden bij de Daewoo dealer als testrijder. Uit de vele tienduizenden aanmeldin gen werden door de notaris testrijders geselecteerd, die een jaar lang gratis de beschikking kregen over een Daewoo, waarbij men maandelijks moest rapporteren over hun bevindingen. Gezien het succes van deze campagne werd deze eind 1995 herhaald. Daewoo testrijders hebben een belangrijke bijdrage geleverd aan de verfijning van de bestaande modellen en verbetering van de totale organi satie. De testresultaten zijn ook gebruikt voor de ontwikkeling van de nieuwe generatie Daewoo's die nu op de markt komen. Voor de snelle beslissers heeft de Honda-dealer momenteel meer dere aanbiedingen, waarvan twee vooral bijzonder zijn. Wie kiest voor een Civic of een Accord Sedan kan tevens eigenaar worden van een 'high tec' Sony Mini Disc installatie tegen een sterk gereduceerde prijs. Daarnaast is op de Accord Sedan nu een Accord Luxury Pack leverbaar dat het interieur opvallend op waardeert voor een prettige prijs. Sony's Mini Disc installatie zit nu al bij Honda in een actiepakket. Bij aanschaf van een Civic (Coupé, 3, 4 of 5-durs) of een Accord Sedan kan de koper dit muzikale wonder mee de auto in nemen voor 999 gulden (f 1.698 is de normale prijs). De Mini Disc is dit najaar een 'hit' aan het worden en de verkoopaantallen overtreffen de verwachtingen van Sony in hoge mate. Voor de Accord Sedan geldt momenteel nog een bijzondere aanbieding: het Accord Luxury Pack. Kopers van een nieuwe Accord kunnen het interieur opwaarderen met lederen bekleding voor de voorstoelen en de achterbank. Kosten 2.390 gulden. Beide dealeraanbiedingen zijn geldig tot en met 31 december. De Hyundai Lantra met 1,9 liter dieselmo tor staat vanaf heden op de prijslijst ver meld. De zuinige krachtbron komt van de Franse dieselspecialist Peugeot en is lever baar in zowel de Sedan als de Wagon. De Lantra Sedan 1.9 D Is er vanaf 32.950 gul den. De ruime Wagon kost duizend gulden meer. Met name op de West-Europese markt geniet deze krachtbron vaak de voorkeur van zakelijke automobilisten vanwege de relatief lage kilome- terkosten. De nieuwe dieseiversie versterkt zijn positie in het zakelijke segment. De dieselkrachtbron heeft een volume van 1.905 cm3 en levert een maximum vermogen van 50 kW (68 pk). Het koppel komt op precies 120 Nm bij maar 2.000 toeren per minuut. Comfortabel en vriendelijk Door Anjès Verhey Bonn. Voor de introduc tie van de nieuwe Golf koos VW nu eens niet voor een of ander bui tenissig oord, maar ge woon voor wat nog heel even "de hoofdstad" en regeringszetel van Duitsland is. Ten eerste omdat er in die omge ving nog vrijuit gereden kan en mag worden en ten tweede om het "aardse" karakter van deze bestseller te onder strepen. Toen in 1974 Golf 1 het levenslicht zag kon geen mens vermoeden dat hij in de komende drieneentwin- tig jaar tot dè Volkswagen pur sang zou uitgroeien. En al helemaal niet dat er tot nu toe maar liefst 18 mil joen zouden worden ge bouwd. Als een van de wei nige "volume"-auto's bleef] de Golf door de jaren heen trouw aan het oorspronke lijke concept. Dat luidde: Compact van buiten, ruim van binnen, geen overbodi ge suiksnak, economisch in gebruik en onderhoud en pretentieloos. Kortom, een ideaal vervoersmiddel. Hoewel de Golf elke gene ratie weer wat groter groei de, bleef de compacte wa gen zijn oorspronkelijke vormgeving, het zg. "two- box"-design, behouden. Het ontwerp van de jongste Golf onderscheidt zich slechts in detail van dat van zijn voorganger. Pas als je hem goed bekijkt vallen de schuin ingeplante koplam pen met nieuwe lichttech- niek op. Evenals de dyna misch schuin geplaatste voorruit die de wagen een veel vlotter voorkomen geeft. De in wagenkleur ge lakte bumpers vormen nu één geheel met de carrosse rie. Daardoor zullen repara ties na kleine botsingen echter inclusief spuiten wel wat duurder uitvallen. De Golf IV groeide ook weer een beetje. Eigenlijk jammer want zo groeit zo'n auto ook uit zijn handzame klasse. Maar goed, in de lengte kwam er 131 mm bij en de breedte nam met 30 mm toe. Die meer lengte en breedte komt in eerste in stantie het interieur en de ruimte aldaar ten goede. Tevens neemt daardoor het comfort toe. De bagage ruimte bleef met 330 dm3 gelijk aan die van de vorige Golf maar met omgeklapte achterleuning gaat er 22 dm3 meer mee. Het exterieur is dus geen verrassing maar maakt wel een plezieriger indruk dan dat van de wat "stijve" voorganger. Dat geldt ook voor het interieur. Tot in detail is alles voor optimaal gebruik en doelmatigheid ontwikkeld. Een "zachte" oppervlaktelaag op kunst stof delen bevredigt de 'haptische" verlangens van de inzittenden. Vertaald be tekent dat, dat alles lekker beetpakt. De "mindere" Golfs blinken uit door so bere functionaliteit. Uitste kend bijeen gegroepeerde instrumenten, goed aflees baar. Bedieningselementen die je geblinddoekt op de tast meteen vind en een mooi pakgraag airbagstuur. De bestuurder heeft behal ve naar schuin achter, goed zicht uit de wagen. De bre de C-zuilen nemen (nog steeds) wat zicht weg. De nieuwe Golf wordt be halve in basisuitvoering in drie uitrustingsvarianten aangeboden. Dat zijn de "Tr^ndline", de "Comfort- line' en de "Highline". Voorts zijn er in principe vijf verschillende motoren. Aan de basis de 1.4 75 pk, dan de 1.6 100 pk, 1.8 125 pk, 1.8 150 pk en de 2.3 vijfcilinder 150 pk. Dit zijn allen benzine-injectiemoto- ren. Er is vooreerst één die sel met directe inspuiting, de 1.9 die 68 pk levert. In principe komt een tweede dieselmotor met "sport"- karakter net zoals een ca- brio-uitvoering en de sta tionwagon "variant" later. Momenteel is de Golf dus alleen in drie- en vijfdeurs uitvoering te koop. Dat zal op 31 oktober zijn. De prij zen zijn nog niet vastge steld. De 1.4 uitvoering zou in principe voldoende zijn voor ons land, ware het niet dat deze viercilinder wat moeite heeft met de 1063 kilo (3 deurs) van de Golf. Daardoor dien je veel en vlot te schakelen om hem bij de verkeersles te hou den. Dat zou niet zo erg zijn maar de versnellingsbak is van het stug-Duitse type. Na een rit met de verschil lende uitvoeringen en mo- toriseringsvarianten wordt duidelijk dat de nieuwe Golf niets heeft ingeboet aan rijkwaliteiten. Ik heb de indruk dat hij wat comfor tabeler en vriendelijker is geworden. Sturen, rem men, accelereren, rechtuit- rij- en bochteigenschappen liggen op bovengemiddeld niveau. Je voelt je vanaf de eerste meters volkomen op je gemak. ADftC Tijdens de vorig jaar verreden Ecotour consumeerde de Swift 1.0 slechts 4,34 li terper honderd kilometer. Hertz Autoverhuur heeft een speciaal aanbod voor alle mensen die binnenkort een auto willen huren in de VS. Tot 31 maar 1998 geeft het internationaal opererende bedrijf een volle tank benzine weg aan iedereen die gebruik maakt van het vakntietafief 'Affordable USA Inclusief. Dit Hertz-vakantietarief is geldig vanaf drie dagen autohuur, inclusief afkoop eigen risico en onbe perkte kilometers. De ANWB heeft gemerkt dat de Nederlandse jeugd minder goed kan fietsen dan werd gedacht. De oorzaak bleek, geheel onverwacht, te liggen bij de fietsvaardigheid van de kinderen. Uit sta tistieken blijkt dat een gebrek aan fietsvaardig heid ook een grote rol speelt bij het onstaan van ongevallen.ANWB heeft nu een actieplan be dacht om het aantal ongevallen onder fietsers te verminderen. w

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 15