SCHIEDAM Brochure huurwoningen voor senioren Terug in de tijd met oude klok ChipCard bij Edah ƒ399.- WAM I.C1IEMIEM Leerlingen knuffelen en borstelen op dierendag Herstructurering woningaanbod noodzakelijk GSM wordt duurder Stunt stunt stunt!! Spreekuren vervallen Gevel Stadserf witter dan wit Net zwanger? Dan heb je tien weken de tijd om ook andere vrouwen gelukkig te maken. KUNSTGEBITTEN Tandprothctische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad WORKSHOPS DECORATIEVE VERFTECHNIEKEN HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 8 OKTOBER 199741-1441 SCHIEDAM De open spreekuren van het Anti-Dis criminatie Buro Schiedam komen met ingang van heden op maandagmiddag en don derdagavond te vervallen. Men kan dan nog alleen bij het ADB terecht na het ma ken van een (telefonische) af spraak. Indien medewerkers van het ADB niet telefonisch bereikbaar zijn wordt men automatisch doorgeschakeld naar RADAR, de Rotter damse Anti-Discriminatie Actie Raad, met wie het ADB per 1 januari samen gaat. Het telefoonnummer van het ADB is 4264406. SCHIEDAM Het college van B&W houdt onverkort vast aan het witschilderen van geveldelen van het complex op het Stadserf. Dat blijkt uit het eerste ant woord op vragen van diverse raadsleden. „Er behoeft niet aan getwijfeld te worden dat het van meet af aan in de bedoeling van de ontwerper (architect Ruijsse- naars -red.) heeft gelegen om de betreffende geveldelen van het nieuwe Stadserfcomplex wit te schilderen", aldus B&W. Vol gens het college is tijdens com missievergaderingen en informa tiebijeenkomsten nooit bezwaar aangetekend tegen de witte ge vel. Voor enig misverstand heeft mogelijk een maquette gezorgd, waarop de witte gevel ontbrak. Maar deze maquette blijkt des tijds als hobby door een mede werker van de Dienst Gemeente werken vervaardigd en dient geen officieel doel. Momenteel is technisch onderzoek gaande naar de wijze waarop de bakste nen gevelstrook van een verflaag voorzien kan worden. Op de zuidgevel (hoek Stadserf/Singel) is een proefstrook aangebracht. „Het zal zeker enige tijd in be slag nemen voordat de proefpe riode wordt afgesloten", meldt het college van B&W. loods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 De leerlingen van De Singel hebben niet alleen met de dieren geknuffeld, maar ook hun hokken schoon gemaakt. SCHIEDAM De dieren op kinderboerderij 't Hoefblad zijn vrijdag behoorlijk in de watten gelegd. Ze werden vertroeteld, geborsteld, geknuffeld en ge voederd door 21 leerlingen van groep 7b van openbare basis school De Singel. Niet alleen de beesten ondergingen een paar plezierige uurtjes, maar ook de kinderen zullen de leuke en leer zame morgen niet snel vergeten. Want zij kregen de kans een koe of een geit grondig schoon te borstelen, konijnenhokken schoon te maken en er weenvers stro in te leggen en rond te sjouwen met een konijn. De leerlingen waren verdeeld in vier groepen en werden begeleid door een medewerker van de boerderij. Na de pauze liepen zij mee met de dierenarts die haar ronde maakte langs de grote dieren. Zij vertelde onder ande re over de verzorging van ham sters, cavia's en schapen en liet zien op welke wijze nagels bij dieren worden geknipt. Ook gaf zij praktische tips over voeding voor honden. De leerlingen van De Singel wa ren voor deze 'dierendag och tend' uitgenodigd omdat zij de meeste kennis bleken te bezitten over huisdieren en dierenver- zorging. Uit de quiz die vorig jaar voor het eerst onder de basisscholen in Schiedam werd gehouden, kwam toen basis school Sint Willibrordus als winnaar naar voren. Dit keer namen de leerlingen van groep 7b van De Singel - die bijzonder geestdriftig de karweitjes op de boerderij aanpakten - de We relddierendag wisselbeker mee naar school. door NICK VAN DIEN SCHIEDAM De Vlaar- dingse en Schiedamse woning corporaties kampen in de na bije toekomst met een groot overschot aan goedkope huur woningen. Rond de 65 procent van het woningbestand van de vijf corporaties bestaat uit goedkope woningen, terwijl er straks slechts behoefte is aan 35 procent. Het gevolg is dat de woningbouwcorporaties zich ernstig moeten gaan be raden op hun toekomstige be leid. „Ons product zal anders worden", menen de dames F.A. de Graaf en A.W.M. Theissen, respectievelijk di recteur van Woningbouwver eniging Schiedam en directeur van het Woningbedrijf Vlaar- dingen. Zij sluiten niet uit dat een groot aantal goedkope huurwoningen zal worden ge sloopt om plaats te maken voor betaalbare koopwonin gen. Een tweetal onderzoeken heb ben geleid tot de conclusie dat Schiedam en Vlaardingen wel erg ruim in hun goedkope wo ningvoorraad komen te zitten. In een vraag- en aanbod onder zoek van het bureau Kolpron werden behalve de Vlaardingse en Schiedamse woningmarkt ook die van Maassluis en Hoek van Holland meegenomen. De conclusies uit dat onderzoek wa ren voor de woningcorporaties Woningbedrijf Vlaardingen, Pa trimoniums Woningstichting (Vlaardingen) en Woningbouw vereniging Schiedam en Wo- Schiedam kampt tussen nu en tien jaar met een groot overschot aan goedkope huurwoningen. Naar verwachting zullen deze grotendeels worden gesloopt om plaats te maken voor goedkope nieuwbouwwoningen. ningstichting Noordvest (Schie dam) aanleiding om een gespeci- ficeerder woningmarktonder zoek in de twee gemeenten te laten uitvoeren. Wooncomfort Ook dat onderzoek laat niets te wensen over. Tussen nu en tien jaar kunnen Schiedam en Vlaar dingen het af met 30 procent minder goedkope huurwonin gen. „De inkomens stijgen", weet Ans Theissen. „Daardoor hebben mensen andere beste dingspatronen en steeds meer mensen kiezen voor meer woon comfort. Omdat er in Vlaardin gen en Schiedam een tekort is aan kwalitatief goede eengezins woningen, trekken veel jonge ge zinnen weg en kiezen ze steeds vaker voor een koopwoning. Dit wordt de komende jaren nog sterker wanneer de woningbouw op de VINEX-locaties gereed is." Om die reden komen in de nabije toekomst steeds meer goedkope huurwoningen vrij, waarvoor weinig belangstelling meer is. Vooral flatwoningen zonder lift (portiekwoningen) zijn nauwe lijks meer in trek. „We staan nu dan ook voor de keuze: of gaan we de overtollige goedkope huurwoningen verbouwen tot aantrekkelijke huizen en plaat sen we een lift bij de flats, of moeten we de woningen slopen om plaats te maken voor geva rieerdere nieuwbouw. Dat is een discussie, die we binnenkort met de gemeentebesturen moeten gaan voeren", stelt Fanny de Graaf. „Een dergelijke herstruc turering hebben we in Schiedam al achter de rug in Nieuwland en in Vlaardingen gaat om deze re den de Westwijk op de schop". Vergrijzing De woningbouwcorporaties zijn dan ook van mening dat zij in de toekomst anders te werk moeten gaan. „Door het wegtrekken van jonge gezinnen neemt de vergrij zing toe", weet Ans Theissen. „Voor die ouderen kunnen we in de toekomst nog veel betekenen. Veel ouderen willen hun huidige koopwoning best verlaten om te verhuizen naar bijvoorbeeld een serviceflat. Bovendien worden steeds meer woningen gebouwd, die aanpasbaar zijn voor bewo ning door ouderen. Maar het is ook mogelijk dat de woningcor poraties meer gaan optreden als opdrachtgever voor koopwonin gen. Door de lage rentestand zijn koopwoningen momenteel meer in trek dan huurwoningen. Zo zal in de Westwijk ongeveer 75 procent van de te slopen huur woningen worden vervangen door goedkopere koopwonin gen." Een ander idee, dat inmiddels in Vlaardingen wordt onderzocht, is dat de corporaties zich gaan aanbieden aan Verenigingen van Eigenaren van koopwoningen. „Op het gebied van groot onder houd hebben we natuurlijk veel te bieden als het gaat om plan ning, begroting en wellicht ook uitvoering. In de Westwijk heb ben we al wat contacten gelegd met verenigingen", aldus Ans Theissen. De woningcorporaties gaan nu ieder voor zich de balans opma ken van hun woningbestand. Vervolgens gaan ze gezamenlijk met het gemeentebestuur over leggen hoe de herstructurering van het woningbestand kan wor den aangepakt. De gedachten gaan daarbij uit naar een wijkge richte aanpak in overleg met be woners en gemeente. Hierbij ho pen de corporaties aanspraak te kunnen maken op het Herstuc- tureringsfonds, dat het Rijk on langs voor dit doel heeft inge: steld. SCHIEDAM Welke huurwo ningen in Schiedam zijn geschikt voor ouderen? En hoe komen zij aan een woning? Het antwoord hierop kunnen woningzoeken den van 55 jaar en ouder voor taan vinden in de nieuwe bro chure 'Huurwoningen voor 55 ers in Schiedam'. Hiermee kunnen zij zich oriënteren op de mogelijkheden die Schiedam biedt. De brochure biedt een compleet Overzicht van het wo ningaanbod voor ouderen, va riërend van een normale oude renwoning tot aanleunwonin gen, waarbij alle zorg is geregeld. De brochure is een uitgave van de gezamenlijke verhuurders en zorginstellingen in Schiedam en biedt een compleet overzicht van huurwoningen die bij uitstek ge schikt zijn voor 55 ers. Een soortgelijk initiatief in Vlaardin gen liet zien dat er duidelijk be hoefte aan een dergelijk over zicht was. In de brochure staat per woning complex, aangegeven het aantal en type woningen, het aantal ka mers en de specifieke voorzienin gen in zowel de woning als de woononmgeving. Ook is er een foto van ieder woningcomplex opgenomen en staat omschreven wie de verhuurder is en op welke wijze leegkomende woningen verhuurd worden. De brochure is verkrijgbaar bij het Centraal Meldpunt Ouderen aan de Burg. Honnerlage Grete- laan 57 en bij de Schiedamse verhuurders en zorginstellingen. TANGOCURSUS— De tango is weer helemaal in en daarom wordt in De Erker een basiscursus van twaalf lessen gegeven. De cursus wordt gegeven door een Zuid-Amerikaanse docent en zijn danspartner. Belangstellenden kunnen zich hier voor (met partner) inschrijven. Op vrijdag 7 november is er een gratis kennismakingsles, waarvoor men zich wel vooraf moet inschrijven. De kosten van de cursus bedragen 120,- voor twaalf lessen. Voor meer informatie of aanmelding kan men De Erker bellen, tel. 4267767. SCHIEDAM— Op de Christelijke Basisschool Kethel is de kinderboekenweek op bijzondere wijze van start gegaan. De markante schoolklok uit de vorige eeuw die destijds na het slopen van het oude schoolgebouw lange tijd onvindbaar was, is opnieuw onthuld. Nu heeft de klok in het vorig jaar vernieuwde schoolgebouw aan de Lindeijerstraat/Vlaardingseweg een nieuwe plek gekregen. Omdat de landelijke kinderboekenweek als thema 'De tijdmachi ne, terug naar toen' heeft meegekregen, stond de school in Kethel in het teken van het TijdKethel-project. Oud-leerling N. van de Mark, die de klok op het spoor was gekomen, heeft de kinderen het één en ander uit de tijd van de klok verteld, waarna hij met hulp van een aantal kinderen de klok onthulde. Op dezelfde dag is op school de TijdKethel en de Tijdmachine geïntroduceerd, Ook zijn twee echte schrijvers op school gekomen: de Schiedamse Anne Takens en Paul Phoelich. Als afsluiting van het project vindt op zaterdag 11 oktober het TijdKethel-Feest plaats, een soort Fancy fair met kinderspelen, rad van avontuur, boeken-, platen- en speelgoedmarkt, koffie hoek, eetkraampjes, schminken en nog veel meer. Dit feest wordt tussen 11.00 en 16.00 uur gehouden in de school en op het schoolplein en iedereen is welkom. De oude klok hangt weer in Basisschool Kethel. SCHIEDAM Edah organi seert zaterdag 11 oktober een groot festival aan het Hof van Spaland 68 en Nieuwlandplein 10-15/17. Dit vindt plaats ter gelegenheid van de introductie van een elektronische versie van de klantenkaart, de Edah Chip Card. Deze nieuwe gratis kaart vervangt de huidige klanten kaart. Met de ChipCard kunnen elektronische punten worden ge spaard. In de winkel worden in formatiezuilen geplaatst, de zo genaamde CardBoxen waar klanten informatie op kunnen vragen en speciale aanbiedingen kunnen bekijken. Zaterdag zijn er tussen 8.00 en 17.00 uur allerlei feestelijkheden, zoals live muziek, een spel waar bij men een winkelwagen vol boodschappen kan winnen en is er van alles te eten en te drinken. Natuurlijk kan men dan ook de persoonlijke ChipCard ophalen. Let op waar en wanneer u koopt Alle GSM telefoons werden recent in prijs verhoogd. Zo werden de telefoons een week geleden voor 1 gul den aangeboden, nu kosten deze al 200 gulden. Alleen bij Allwave op de Hoogstraat 68 te Schiedam kan men nog tot 12 oktober kopen tegen de lage prijs. GSM telefoon incl. all-risk garantie kost daar 1 gul den. Dus haast u naar Allwave voor de laagste prijzen. (aanbieding alleen in combinatie met abonnement) 51 cm ktv met afstand In samenwerking met het Instituut voor Restauratie en Decoratie geeft Van Loenen Verf Wand vijf workshops. Deze worden gegeven door Tanja van Sijp, bekend van het Veronica-programma TV-Woonmagazine. Workshop: Sponzen, Colourwash, Wikkelen, Frottage en Deptechniek 27 oktober, middag van 13.30 uur tot 16.30 uur: nog enkele plaatsen vrij 4 november, avond van 19.00 uur tot 22.00 uur: volgeboekt 13 november, avond van 19.00 uur tot 22.00 uur: vrij Workshop: Hout, Effekten en Marmeren 28 oktober, avond van 19.00 uur tot 22.00 uur: nog enkele plaatsen vrij De kosten per workshop zijn 75,- p.p. Voor inlichtingen bel of kom naar Verf Wand van Loenen, Dam in Schiedam, tel. 010-4266192. op de Dam in Schiedam, tel. 010-4266192. 0 STICHTING KINDEROPVANG SCHIEDAM ZOEKT U VOOR UW KIND KINDEROPVANG OP MAAT? OF WILT U BIJ U THUIS OF BIJ DE VRAAGOUDER THUIS KINDEREN OPVANGEN EN VERZORGEN? Dan kan gastouderbureau Schiedam voor u bemiddelen. Wij brengen gast- en vraagouders met elkaar in contact, om opvang voor kinderen van 0 t/m 12 jaar in een gezin mogelijk te maken. Tijdens de opvangperiode bieden wij begeleiding en ondersteuning. Het opvangtarief voor een kind bij een gastouder bedraagt 4.- en bij de vraagouder 6.- per uur. Heeft u interesse of vragen, neem dan vrijblijvend contact op met Brigitte de Bruijn of Ank de Gier van het gastouder bureau, Van Ostadelaan 120,3117 XM SCHIEDAM. Tel. 010-4265819. Je lichaam maakt van de 6e tot en met de 16e week van je zwangerschap een hormoon (hCG) dat vruchtbaarheidsproblemen bij andere vrouwen kan oplossen. EEN KLEINE MOEITE VOOR ZO'N GROOT GELUK Bel voor meer informatie of aanmelding gratis 0800-022 80 70, of je informatrice: Petra Bosman tef. 010 - 470 31 66 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade n.v. Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax(010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Ouo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Overschot goedkope huurhuizen leidt tot herbezinning corporaties

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3