Monteur Leerling monteur WINTERSPORT 10T/M 15 OKTOBER V INTERSPOBT EMOUS Gevonden en vermiste dieren Gebr. Van Gelderen SPIERZIEKTE? VSN «N Vereniging Spierziekten Nederland Zelfverdediging voor 55+ vrouwen Vrouwen op Weg Tekenen en schilderen Activiteiten in Nieuwland Bollen en knollen English Patient en Kolya BENT U OOK ZO'N ÉÉN OP DE VIJF? Tel. 010-4742858 Holysingel 496 3136 LK Vlaardingen COR VALSTAR fcroous vN'*nler??ew»"- Fysiotherapeuten m/v -MHISZO&1!Orre0*' Help de vluchtelingen in Bosnië Stichting Vluchteling, Den Haag 41-452 SCHIEDAM De Schiedamse Vrouwen-emancipatie Organisa tie (SVO) heeft in samenwerking met de Seniorenschool een cur sus weerbaarheid/zelfverdedi ging voor 55+ vrouwen georga niseerd. Tijdens deze cursus die wordt gegeven door Sylvia Dei man (gediplomeerd docente zelf verdediging), leren vrouwen vele praktische manieren om zich weerbaarder en daaardoor onaf hankelijker en zelfbewuster te maken. Er wordt aandacht be steed aan de manier waarop men een vervelende situatie kan ver mijden en hoe men een eventuele aanrander op de juiste manier uit kan schakelen. Ook op de juiste houding wordt gelet. Deze cursus vindt plaats in De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 op woensdagmorgen van 10.30 tot 11.30 uur. De cursus gaat bij voldoende aanmelding in oktober van start. De kosten bedragen 65,- voor acht lessen (gespreide betaling is mogelijk). Men kan zich tot 8 oktober aan melden bij de stichting SVO tel. 4734545 of bij het Centraal Meldpunt Ouderenwerk tel. 4264022. SCHIEDAM Na Nieuwland, zijn nu de wijken Zuid, Oost en centrum aan de beurt voor de cursus Vrouwen op Weg. De cursus start op maandag 3 no vember in Klubhuis Zuid en op donderdag 6 november in Klup- huis Oost. Vrouwen op Weg is een twaalf weken durende cursus voor vrouwen met een bijstandsuitke ring. Doel van de lessen is om hen meer inzicht te geven in de Nieuwe Algemene Bijstandswet en in de eigen wensen en moge lijkheden om actief te worden op het gebied van herintreding, cur sussen, scholing, werk of vrijwil ligerswerk. Tijdens de intakegesprekken kunnen de deelneemsters hun vragen en wensen kenbaar ma ken en dat bepaalt de inhoud van de lessen. Deelname is gratis en voor kinderopvang wordt ge zorgd. Vrouwen die een bij standsuitkering hebben of een partner met een uitkering kun nen zich opgeven op tel. 4267297 of 2451818. SCHIEDAM Wie dit seizoen wil leren tekenen en schilderen kan in wijkcentrum De Erker volop aan zijn of haar trekken komen. Op de woensdagmorgen of de woensdagavond zijn de ba siscursussen tekenen voor begin ners. De kosten voor de tekenles bedragen 155,- voor 34 lessen. Betaling in termijnen is moge lijk. Op de maandagmiddag en de dinsdagmorgen is er nog plaats voor aquarelleren in De Erker. De kosten op de dinsdagmorgen bedragen 155,- voor 34 lessen en op de maandagmiddag 20,- per maand. Wie zich wil speciali seren in portrettekenen kan ook in De Erker terecht. Om de veer tien dagen op dinsdagmiddag komt de cursusgroep bijeen. De kosten zijn 15,- voor negen lesen. Nieuw is de cursus oliever ven, die onder leiding staat van een Franse kunstenares die goed Nederlands spreekt. De lessen worden op de vrijdagochtend ge geven. De kosten bedragen 20,- per maand exclusief het ma teriaal. SCHIEDAM Stichting Wel zijn Nieuwland organiseert vrij dag 10 oktober een bingo-dan sant in Wijkcentrum Dreesplein aan het Dr. Willem Dreesplein 2. Er worden zes ronden gespeeld, met drie prijzen per ronde. Tus sendoor bestaat er gelegenheid om te dansen. De bingo-dansant begint om 20.00 uur en deelna me kost tien gulden. Zondag 12 oktober wordt in het wijkcentrum een rommelmarkt gehouden. De markt duurt van 10.30 tot 15.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt een gulden. Bij de volgende activiteiten van Stichting Welzijn Nieuwland zijn nog plaatsen vrij: gymnas tiek op de maandag van 19.15 tot 20.15 uur en 20.30 tot 21.30 uur, werken met fimoklei op maandag van 9.00 tot 11.00 uur, tekenen en aquarelleren op maandag van 9.30 tot 11.30 uur, kaarten maken op dinsdag van 9.00 tot 11.00 uur, schoonheids verzorging op woensdag van 9.30 tot 11.30 uur en koersbal op donderdag van 13.00 tot 15.30 uur. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4738671. transportkoeling Cor Valstar Transportkoeling B.V. is een toonaangevend ISO 9002 gecertificeerd bedrijf op het gebied van transportkoeling en verwarming. Wij zijn gevestigd op het industrieterrein Coldenhove-Zuid te Maasland. Momenteel hebben wij plaats voor een en een Voor het uitvoeren van service- en reparatiewerkzaamheden aan koel en verwarminstallaties op vrachtauto's. Het installeren van koel- en verwarminstallaties op vrachtauto's en het in bedrijfstellen van deze installaties met moderne apparatuur. Onze gedachten gaan uit naar personen welke in grote mate zelfstandig en verantwoordelijk kunnen werken en tevens bereid zijn tot meewerken in de storingsdienst. Wij vragen: LTS/MTS in combinatie met één van de onderstaande opleidingen autotechniek/elektrotechniek/werktuigbouwkunde/koeltechniek met eventueel CFK-diploma of een gelijkwaardige opleiding waarbij de branche specifieke kennis d.m.v. cursussen wordt bijgebracht. Goede beheersing van de Nederlandse taal. Zorgvuldig en accuraat werken. Wij bieden: Een goed salaris en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, prettige werkkring en productgerichte opleidingen. Schriftelijke sollicitaties richten aan Cor Valstar Transportkoeling B.V. t.a.v. de heer C. J. Valstar Postbus 240 2670 AE Naaldwijk ,eert ,ydot>er een is/an 9eb,HetVee<Pte'" ortar AO iAe N/\aaf Kan vana^ vn\öaO start ^KooP^endAOO' vnIdnl.00>££: 3KA0t>eV tfORDICA om Veerplein 10 - Vlaardingen - Tel. 010-4349353 SCHIEDAM De afdeling Natuurontwikkeling van de gemmetne organiseert zon dag 12 oktober in Voorlich tingscentrum 'de Groene Raat' aan de Harreweg de themamiddag 'Bollen en knollen'. De activiteit begint om 13.30 uur en deelname is gratis. Tijdens de themamiddag ver telt M. Scheefhals onder an dere waarop men kan letten bij het kopen van bollen en knollen en hoe ze goed kun nen worden bewaard. Een breed assortiment bollen en knollen is aanwezig en ook gereedschap wordt bekeken. Aangezien veel mensen het milieu hoog in het vaandel hebben staan, wordt inge gaan op milieuvriendelijke eco-bollen. Wie meer wil weten over de themamiddag kan tijdens kantooruren contact opne men met de afdeling Natuur ontwikkeling, tel. 2465521. De Voorbeeldtuinen bij voorlichtingscentrum 'De Groene Raat' (Harreweg 19) is het makkelijkst per fiets te bereiken vanaf dorp Kethel. Reactie Kennisgeving SCHIEDAM— Het Filmhuis Schiedam heeft deze week twee films op het programma staan. Donderdag 9 oktober wordt Os car-winnaar 'The English Pa tient' van regisseur Anthony Minghella vertoond. Tijdens een Britse expeditie in de Sahara stort het vliegtuigje van de ge heimzinnige graaf Almasy (Ralph Fiennes) neer. Met zware brandwonden en geheugenver lies belandt hij in de verzorgende armen van verpleegster Hana (Juliette Binoche). Vrijdag 10 en zaterdag 11 okto ber staat het komische drama 'Kolya' van regisseur Jan Sverak op de filmspoel. Frantisek Lou- ka is een verstokte vrijgezel, wiens carriere als cellist om poli tieke redenen voortijdig is beëin digd. Hij komt altijd geld te kort en heeft dan ook niet veel be denktijd nodig als een vriend hem vraagt om - tegen een flinke vergoeding - een schijnhuwelijk aan te gaan met zijn nicht Nade- zna. Deze nicht heeft echter een zoontje - Kolya - dat ze bij een tante achterlaat als ze zelf naar Duitsland vertrekt. Wanneer de tante in het ziekenhuis belandt, wordt Kolya bij Frantisek ge dumpt. De (nep)vader-zoon re latie verloopt moeizaam. Alle filmvoorstellingen beginnen om 21.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 7,- voor donateurs en 9,- voor niet-donateurs. Voor de donderdagavondvoorstelling geldt 'twee kaartjes voor de prijs van één'. Het Filmhuis is geves tigd aan de Nieuwstraat 12 en kaarten zijn te reserveren via te lefoonnummer 2462555 (dins dag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur). ja/nee SCHIEDAM Deze week staan de volgende dieren geregis treerd: gevonden: 14-9 poes, zwart, on geveer 8 maanden, omgeving Newtonplein; 15-9 kanarie, No- lenslaan; 17-9 (overleden) poes, cypers grijs, witte sokken, Van Heekstraat; 17-9 poes cypers, witte voetjes, achter sokken, wit te bef, omgeving Lorenslaan; 18- 9 poes zwart, 1 wit voetje achter, witte kin bef, omge ving Fr. v. Haverschmidtlaan; 18-9 kater lichtrood, wit plas tic bandje, omgeving B.K. Laan; 19-9 (overleden) kater, ongeca- streerd, groot, donkergrijs met zwart, omgeving Toon Verhey- straat; 19-9 poes cypers, 3 maan den, Wagemakershof; 20-9 ka ter, gecastreerd, cypers met rood, B.K. Laan; 21-9 drie aga- pornissen, Koperslagershof, 22- 9 (overleden) kater, ongeca- streerd zwart, Horvatweg. Vermist: 15-9 kater, lichtrood cypers, beetje langharig, groen bandje, bel, koker en witte vlooi enband, omgeving Rotterdamse- dijk; 13-9 kater, zwart-wit, ge castreerd, zwarte vlooienband, zwarte vlek naast neus, buik, borst, hals, poten wit, rug en staart zwart, 7 jaar, Floor, om geving Geervlietsestraat; 17-9 kater, gecastreerd, kruising Noorse boskat, zwart-wit, witte bef en pootjes, 12 jaar, omgeving Hellevoetsestraat; 19-9 lapjes poes 19 jaar, rood, wit, zwart, zwarte vlek in ooghoek, omge ving Rozenburgerplein. Voor registratie van een huisdier kan contact worden opgenomen met Amivedi, tel. 4711857. Schoorsteenvegers - Metselaars Lid A.S.P.B. (Algemene Schoorsteenvegers Patroons Bond) Wij vegen al uw schoorstenen en ontluchtingskanalen en verzorgen ook alle onderhoud aan uw huis zoals voeg- en metselwerk etc. Er zijn ruim 100 verschillende spierziekten. En er is één organisatie voor voorlichting, steun, advies: •o- de Vereniging Spierziekten Nederland. jtv Lt.Gen. van Heutszlaan 6,3743 JN Baarn. Internet: www.vsn.nl WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 BEURS 30' ROSStGNOL Q f=fSCM£f*'A §§§r^ er Thuiszorg Rotterdam verzorgt bewegingsoefeningen voor ouderen in Rotterdam op ruim honderd cursusplaatsen. De bewegingsoefeningen worden gegeven in het kader van de preventieve gezondheidszorg. Thuiszorg Rotterdam wil graag in contact komen met fysiotherapeuten die op freelance basis voor ons cursussen BEWEGEN VOOR OUDEREN (55+) verzorgen. Het betreft waarneming en/of lesgeven aan vaste groepen. Het cursusjaar loopt van september tot en met juni. De lessen duren een half uur en vinden overdag plaats. Functie-eisen diploma fysiotherapie ervaring in het geven van bewegingsoefeningen (gymnastiek en/of zwemmen) strekt tot aanbeveling in bezit van eigen vervoer Heeft u nog vragen? Nadere informatie wordt graag verstrekt door mevrouw H. Denneboom, hoofd afdeling Bewegen voor Ouderen, telefoon: 010 28 26 155. Uw schriftelijk reactie kunt u, graag zo spoedig mogelijk, richten aan mevrouw H. Denneboom, Coolsingel 75, 3012 AD Rotterdam. Thuiszorg Rotterdam. Alles wat we doen, doen we met zorg. Provincie Zuid-Holland ONTWERP GEÏNTEGREERD WERKPROGRAMMA BODEMSANERING 1998-2001 Ter inzage van 13 oktober tot en met 10 november 1997 Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben onlangs het ontwerp van het Geïntegreerd Werkprogramma bodemsanering 1998-2001 vastgesteld. Dit programma is een onderdeel van het provinciaal milieuprogramma (art. 4.14 Wet milieubeheer). Het Geïntegreerd Werkprogramma bodemsanering heeft geen betrekking op de gemeenten Den Haag en Rotterdam, die een eigen programma bodemsanering opstellen. Ter voldoening aan hoofdstuk 3 van de Provinciale milieuverordening Zuid-Holland wordt het ontwerp Geïntegreerd Werkprogramma bodemsanering gedurende vier weken voor een ieder bij de gemeenten ter inzage gelegd. De reacties uit de inspraakprocedure worden in het definitieve Geïntegreerd Werkprogramma bodemsanering 1998-2001 verwerkt. Dit Geïntegreerd Werkprogramma zal in december 1997 door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland worden vastgesteld. Het Geïntegreerd Werkprogramma bodemsanering is een afzonderlijk product. In tegenstelling tot voorgaande jaren verschijnt het provinciale milieuprogramma niet meer als zelfstandig document. De functies van het milieuprogramma worden in de nieuwe situatie vervuld door andere documenten, waaronder het Geïntegreerd Werkprogramma. Ter inzage Het ontwerp van het Geïntegreerd Werkprogramma bodemsanering 1998-2001 ligt ter inzage op werkdagen (tijdens kantooruren) vanaf 13 oktober tot en met 10 november 1997 op het provinciehuis, kamer 004 (leeszaal), Prinses Beatrixlaan 15 te Den Haag, alsmede op de secretarieën van de Zuid-Hollandse gemeenten. Reactie Tot en met 10 november a.s. kunt u schriftelijk uw zienswijze geven over het ontwerp Geïntegreerd Werkprogramma bodemsanering 1998-2001. Uw schriftelijke reactie adresseert u aan: het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag. Op uw brief vermeldt u nummer DWM 144586. Nadare informatie Voor nadere informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de directie Water en Milieu (de heer R.A. Mank, tel. 070-4417672). Liefst 3 miljoen Nederlanders, één op de vijf!verkeren van tijd tot tijd in geestelijke nood. Steun ons werk. Vraag de infor matie. Het NFGV heeft gratis themafolders over diverse aan doeningen beschikbaar. Giro 18181 NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID Postbus 5103, 3502JC Utrecht. Telefoon (030) 297 11 97 Geen huis, geen vrede Giro 999 VI h taling HAH/12-97

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 7