SCHIEDAM Keukens half geld cummmm mms- pBBfflloods_ SUvtpun&tie Van Saeót STOPT! Dinosaurus met nieuwe Mazda 626 Rood pluche al klaar voor de start (013) 529 22 22 Hans Kazan geeft show bij Jeugdland Getuigen van overval gezocht 10% tot 60% Parfumerie Yan Soest Ons diers ihu is in Schifcferii siijl Schade aan panden Warande en Nieuwe Haven loopt volgens bewoners al in de tonnen GRATIS KEUKENBOEK Cadeaubon van vijftig gulden verdienen met omnibus-enquête VROOM DREESMANN Het Nieuwe Stadsblad Op is dus echt op! NOG NOOIT VERTOOND keukens te kust len te keur HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 15 OKTOBER 199742-1441 SCHIEDAM De politie is op zoek naar getuigen van een over val op een snackbar aan de Troelstralaan die zaterdagavond 4 oktober rond kwart voor elf plaatsvond. Een 36rjarige medewerker van de snackbar werd door de over valler geschopt en bedreigd met een mes en een vuurwapen. De man eiste geld. Op het moment dat de medewerker hem dit gaf, kwamen twee jongens de snack bar binnen. Onder bedreiging van het vuurwapen werden zij gedwongen de zaak te verlaten. Uiteindelijk ging de overvaller er met het geld vandoor. Het signalement van de overval ler luidt: man met lengte van circa 1.93 meter, sprak met een buitenlands accent (vermoede lijk Turks of Marokkaans), ge kleed in een zwarte nylon jas met een capuchon over het hoofd. Mensen die over informatie over deze overval beschikken, wor den verzocht contact op te ne- nem met de politie, tel. 2744449. CURSUSSEN BIJ SVO— Bij de Schiedamse Vrouwen-emancipatie Organisaties aan het Broersveld 142 gaan binnenkort weer cursussen van start. Op de maandagavond (van 19.30 tot 22.00 uur) wordt de cursus 'Presen tatie en stem gegeven', waarin men kan leren zichzelf op een overtuigen de manier te presenteren. Op de woensdagmorgen (van 9.15 tot 11.15 uur) wordt de cursus 'Hoe zeg je wat je denkt' voor beginners gehouden. Hierbij leert men op een goede ma nier voor zichzelf op te komen en gedachten onder woorden te bren gen. Op woensdagavonden tussen 19.30 en 22.00 uur wordt de relatie tussen moeder en dochter behandeld in de cursus 'Zo moeder, zo doch ter'. Voor aanmelding en informatie kan men contact opnemen met SVO, tel. 4734545. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 me? DUIDELIJK, ZEKER EN BETROUWBAAR als Parfumerie Van Soest. Na 60 jaar geven wij kortingen van op ons gehele assortiment. Wij willen de zaak leeg hebben op 18 oktober. P.s. Denkt u alvast aan uw geschenken voor de feestdagen? Broersvest 27,3111 EA Schiedam Een dinosaurus presenteert de Mazda 626 in de circustent van het Russisch Staatscircus. SCHIEDAM De piste van het Russisch Staatscircus heeft het afgelopen weekend niet alleen ruimte geboden aan de paarden en de acrobaten, maar voor aanvang van elke voorstelling was hier ook de nieuwe Mazda 626 van autobedrijf H, Pennings te bewonderen. Een dinosaurus presenteerde deze auto in de circus tent. Aan de presentatie was ook een prijsvraag verbonden. Deelne mers die drie types Mazda konden noemen, de prijs van de auto in de piste wisten en opgaven wat voor type auto ze nu hebben, maken kans op een week gratis rijden in een Mazda 323 P. Ook kan men meedingen naar een reis naar Parijs, Marokko of Florida door een slagzin af te maken met maximaal dertig woorden. Deze zin begint met 'Op bezoek bij Mazdadealer H. Pennings BV voor een gratis reisverblijf...'. Inzendingen voor deze wedstrijd kunnen nog tot 31 oktober worden ingeleverd bij Pennings. Veel circusbezoekers hadden wel belangstelling voor de nieuwe Mazda en er zijn dan ook al heel wat briefjes met oplossingen ingeleverd. DIABETES EN GENEESMIDDELENIn het Schieland Ziekenhuis vin den dinsdag 21 oktober van 13.00 tot 15.00 uur en van 15.30 tot 17.30 uur twee voorlichtingsbijeenkomsten plaats over het gebruik van geneesmiddelen voor mensen met diabetes. Veel mensen met suikerziekte moeten geneesmiddelen gebruiken. In de lezing 'Verslik u niet' komen de verschillende vormen van diabetes aan de orde en wordt ingegaan op het zorgvuldig gebruik van geneesmiddelen. Ook de communicatie met de arts en apotheker komt aan de orde. Voor deelname aan de bijeenkomst kan men zich aanmelden bij het patiënten voorlichtingscentrum van het Schieland Ziekenhuis, tel. 4733733. vl®ff7yV^ Het Theater aan de Schie krijgt steeds meer gestalte. Bel voor ons: of neemt u het gratis mee bij uw bezoek aan onze winkel! SCHIEDAM Rode stoelen sieren inmiddels het Theater aan de Schie. Vorige week wer den 702 zitplaatsen gereali seerd, waardoor de nieuwe schouwburg plotseling heel an ders oogt. Voor de goede orde: pas vol gend jaar gaat het Theater aan de Schie werkelijk proefdraaien met een aantal inspeelvoorstel- lingen, terwijl de officiële ope- SCHIEDAM 2800 Schiedammers hebben vorige week een omni bus-enquête in de bus gekregen. Deze enquête bevat tal van vragen over uiteenlopende onderwerpen als gemeentelijke diensten, de woonomgeving en tv-zenders. De gemeente gebruikt de binnengeko men informatie bij het maken van plannen. De omnibus-enquête wordt gezien als een aanvulling op het regelmatige contact dat de gemeente heeft met bewoners en organisaties. Het gaat om een a- selecte steekproef onder alle Schiedammers van 16 jaar en ouder. Allen krijgen dezelfde vragenlijst. Het invullen van de vragenlijst kost ongeveer een half uur. Omdat het voor de gemeente van groot belang is dat zoveel mogelijk enquêtes binnenkomen, verloot men tien cadeaubonnen van 50,- onder degenen die het formulier terugstu ren. Om een geldig resultaat te verkrijgen is het noodzakelijk dat minstens de helft van de formulieren wordt ingevuld en teruggezon den. Onderzoeker J. van der Meulen denkt dat een percentage van vijftig procent wel wordt gehaald. „Het is de derde keer dat de gemeente een omnibus-enquête houdt. De vorige twee keer zaten we op een percentage van zo'n zestig procent van teruggestuurde formu lieren." Begin 1998 worden uitkomsten verwacht. voor echte theatersfeer. Naast ruim 700 zitplaatsen krijgt het Theater aan de Schie een (beweegbare) orkestbak voor 40 personen, een toneelo pening van 14 bij 7 meter, een toneeloppervlakte van 225 vier kante meter en een toneeltoren met een hoogte van 23 meter. Overigens is het adres van het nieuwe theater officieel gewij zigd in Stadserf 1tel. 2462555. hand te nemen. „Experts schat ten mijn schade nu al op meer dan anderhalve ton. Maar ook is vastgesteld dat de conditie van mijn huis steeds verder achteruit gaat. De schadepost wordt dus steeds groter. Mijn advocaat heeft geprobeerd de firma Paulissen aansprakelijk te stellen. Net toen we dachten er iets wijzer van te worden, bleek 'het bedrijf echter failliet. Mis dus. Daarom is mijn advocaat nu bezig met de eigenaar van de grond, Neproma Textiel Servi ces. We hopen dat daar iets uit komt. Ik ben namelijk bang dat als het te lang gaat duren, er straks een muur naar beneden komt of iets dergelijks." Bemiddelaar „We hebben ook de gemeente benaderd, maar die zegt niets te kunnen doen omdat het een ge schil tussen privaatrechtelijke personen betreft", aldus Dijk shoorn. „De DCMR Milieu dienst Rijnmond is al vele malen wezen kijken, maar niemand schijnt onze problemen te kun nen verhelpen." „Wie beschermt wie", wil Poel stra weten. „Ons woonplezier is al jaren grondig, bedorven. En niemand die er iets aan doet, het is werkelijk een schande." Ze kondigt aan eventueel een rechtszaak tegen Neproma te be ginnen, als dit Schiedamse be drijf niet op korte termijn over de brug komt. Op het hoofdkantoor van Ne proma in Arnhem blijkt inmid dels een speciale bemiddelaar aangesteld om deze affaire af te handelen. De man in kwestie was echter niet voor commen taar bereikbaar. SCHIEDAM Jeugdland heeft voor de herfstvakantie van maandag 20 oktober tot vrijdag 24 oktober weer allerlei herfstac- tiviteiten op het programma staan, waaronder een optreden van de bekende goochelaar Hans Kazan. Samen met de muzikale komieken Mark van de Pel en Ellen Schamhart leidt Hans Kazan de kinderen op donderdag 23 oktober door een show vol verbazing, spanning en humor. Door het beperkt aantal zitplaatsen in de Margriethal is deze show alleen toegankelijk voor kinderen. De voorstelling is gratis en begint om 13.00 uur. Om 12.30 uur mogen de kinderen naar binnen en vol is vol. In de herfstvakantie zijn de volgende activiteiten georganiseerd: Maandag 20 oktober om 14.00 uur Wijk Noord, Boekweitakker, creativiteit en spelcircuit, gratis. Dinsdag 21 oktober om 10.00 uur Wijk Zuid, Wilhelminaplein, creativiteit en spelcircuit, gratis; 14,00 uur Wijk Nieuwland. Dr. Wibautplein, creativiteit en spelcircuit, gratis. Woensdag 22 oktober om 10.00 uur Wijk Noord, schoolplein 'De Regenboog', Warmoezenierstraat, creativiteit en spelcircuit. gra tis; van 14.00 tot 15,30 uur Centrum, Hemaplein, diverse attrac ties zoals springkussen, ballenbad, Miss Piggytrein, klimkussen, rodeostier, motorsimulator etc. De kinderen kunnen ook gesc hminkt worden. Donderdag 23 oktober om 10.00 uur Wijk West, Frans Halsplein, creativiteit en spelcircuit, gratis; 13.00 tot 14.00 uur Wijk Noord, Margriethal, kindershow Hans Kazan, voor kinderen van 4 tot 13 jaar, gratis. Hans Kazan geeft donderdag 23 oktober een kindershow. ning pas bij het theaterseizoen 98/99 plaatsvindt. Theatersfeer Bij elke rondleing glimt direc teur Paul van Oort nog steeds van trots over 'zijn' schouw burg. SCHIEDAM De schade loopt volgens de bewoners al in de tonnen, maar geld heb ben ze niet of nauwelijks ge zien. Voor eigenares J. Poel stra van het pand Warande 28b was het reden om een ad vocaat in te schakelen. Haar buurvrouw J. Dijkshoorn volgt de zaak op de voet. „Mijn huis staat op instorten, nadat er eind '95 fouten wer den gemaakt bij de sloop van de naastgelegen wasserij. De funderingsplaten van onze wo ningen zijn toen doormidden gescheurd", aldus mevrouw Poelstra. „Overal in mijn wo ning zijn scheuren ontstaan, deuren sluiten niet meer en ik heb last van lekkages." Maar het is ontzettend lastig om ie mand aansprakelijk te stellen, zo blijkt. Het blanke hout, de sisalvloer- bedekking en nu dus ook het rode pluche zorgen inmiddels De locatie Nieuwe Haven/Wa rande geldt als zeer aantrekke lijk. De wasserij die er vroeger stond is gesloopt en er zouden appartementen komen in de ho gere prijsklasse. Eigenlijk zou den die panden er al jaren moe ten staan, maar op het braaklig gende terrein is van bouwactivi teiten nog niets te merken. Er is dan ook van alles fout gegaan bij de sloop die al in 1989 begon en nog altijd niet is afgerond. Hartinfarct „Ik heb er inmiddels twee hartin farcten aan over gehouden", zegt mevrouw Poelstra. „De laatste jaren ben ik met bijna Het braakliggende terrein aan de Warande/Nieuwe Haven. niets anders bezig dan deze toe standen, ik heb een compleet dossier aangelegd. Vanaf het be gin is er heel veel fout gegaan, omdat er niet deskundig werd gewerkt. Het enige geld dat ik tot nu toe heb gezien is tiendui zend gulden, betaald door mijn eigen verzekering. Ondertussen zit ik met de ellende." En die ellende is nauwelijks te overzien. Overal in de woning zitten scheuren, er zijn lekkages, deu ren van vrijwel nieuwe puien gaan niet open en dicht. „Mijn douche kan ik al tijden niet ge bruiken, omdat het water dan door het plafond sijpelt. Ik ben er echt doodziek-van. En er zijn meer gedupeerden, ook mensen die aan de Nieuwe Haven wonen en autobedrijf Beumer bijvoor beeld aan de Warande." De grootste ellende is ontstaan in november '95, toen met dam- wanden werd getracht comparti menten te maken op het terrein om zo de afwatering beter te regelen. „Blijkbaar is de sloper, de firma Paulissen uit Schiedam, toen op de funderingsplaat van onze woningen gestoten. Maar in plaats van meteen te stoppen, is hij doorgegaan. Het hele hui zenblok heeft staan trillen en de plaat is gebroken, bleek later. Dat was het begin van het ein de", zegt Poelstra. Haar buurvrouw J. Dijkshoorn had kort daarvoor een woning aan de Warande gekocht. „We hadden net een nieuw plafond aangelegd. Prachtig... Maar na dat karwei met die damwanden zat het wel meteen vol scheuren. Onze schade bedraagt zeker tienduizend gulden." Mevrouw Poelstra besloot een advocaat in WELKOM IN ONZE KEUKENSHOPS IN Amstelveen Arnhem Breda Den Haag Eindhoven Groningen Leeuwarden Rotterdam-C Utrecht GROOT AANTAL Hans Verkerk Keukens is bezig zijn allernieuwste filiaal op te bouwen in Schiedam en daarom hebben zij tijdens de bouw een te gekke magazijn- voorverkoop-actie! Een groot aantal keukenmerken bieden wij voor de helft van de door de leverancier aanbevolen advies prijs aan. Buiten deze half geld actie hebben wij ook diverse andere merken keukens en apparaten die wij tegen ongelooflijke stuntprijzen aan bieden. Neem gerust uw offer tes mee en wij garanderen u echt de allerlaagste prijs. Kom snel écht geld verdienen! DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND Actie niet in combinatie met andere aanbiedingen SCHIEDAM NIEUWPOORTWEG 8 - 010-2450372 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade n.v. Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breeien, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van I Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING; Interlanden Spretgroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS KEUKENS (open vanaf Zat. 18 okt.) ZONDAG 19 oktober OPEN (van 11.00-17 00) U I N C I N tÈTÜ'm P E LF T ^HERijkHtraatweg 11 2645 BR Delfgauw (015) 2570625 'Doodziek van sloopblunders'

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3