Schadepost voor Staatscircus Zet uw woning in het zonnetje met de Actie Zonneboiler '97" □rlS* Scouts on the Air aUvtfunwrfe Van Smit STOPT! Winst en verlies bij Juventus De Korenbeurs levert punt in ANBO-biljart twintig jaar Waterweg-topscorer SCHIEDAM 'Geen plaats voor racisme' wËm- i Enquête D66: Sveaparken nog onbekend bij Schiedammers Baby Bambino Veel geld voor De Hargahoeve 10% tot 60% Parfumerie Van Soest SPORT Hermes DVS zorgt voor toekomst Verrassende winst HZPS Berichten voor sportredactie RACKETCENTRUM TENNIS - SQUASH - FITNESS GRATIS proefles FITNESS in oktober Gevonden en vermiste dieren Veel cultuur in De Erker VLAARDINGEN INGEZONDEN BRIEF Het Nieuwe Stadsblad ÜÜf Op is dus echt op! Tel. 474.65.65 HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 16 OKTOBER 1997 42-1475 Op woensdag 8 oktober j.l. ont vingen 3 Turkse groentewinkels per post hun eigen reclamefolder terug voorzien van hakenkrui zen en kreten als 'raus'. Een van de ontvangers is de firma INCI in de Gorzen. Wij, de onderteke naars van deze brief, zijn net als de mensen van INCI ontdaan en woedend over deze racistische actie. De firma INCI is een ge respecteerde zaak waar velen uit de Gorzen, van verschillende ko maf, klant zijn. De dader of da ders van deze schandalige actie die niet het lef hebben openlijk op te treden maar op deze stieke me wijze hun zieke ideeën spui en, verdienen slechts onze afkeu ring en minachting. Met deze acties wil men het samenleven in onze gemeenschap ontwrichten. Tegen dit soort pogingen verzet ten wij ons. Wij zetten ons dage lijks in voor de Gorzen en voor alle mensen die daar wonen en werken, ongeacht hun onderlin ge verschillen. Respect voor en acceptatie van elkaar is daarbij ons uitgangspunt. Door deze brief willen wij de mensen van INCI laten weten dat wij met hen meeleven en hun woede delen, maar ook willen wij alle Schiedammers binnen en buiten de Gorzen met deze brief oproepen zich te verzetten tegen intolerantie, discriminatie en ra cisme, want daarvoor behoort in onze samenleving geen plaats te zijn. Stichting Color, Basisschool De Gorzen, Basisschool Sint Willi- brordus, Bewonersvereniging Schiedam-Zuid, Wijkbeheerover- leg Schiedam Zuid, Huisartsen praktijk De Gorzen SCHIEDAM Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd. Gevonden: 2-10 -kater, cypers bruin, is overleden. Broersvest; 2-10: kater, ongeveer vier maan den, wit met grijze staart, grijze vlek kop en rug, verder wit, No- lenslaan; 3-10: kater, cypers, on- gecastreerd,jong, station S'dam- R'dam-West; 6-10: kater, zwart witte bef en voetjes, Prins Ber- nhardlaan; 7-10: kater, cypers bruin met wit, Zimmermanplein. Vermist: 1-10: sinds 7 dagen: pers, smoke wit met uiteinde haar grijs, vrouwtje, 8 jaar, on gesteriliseerd, Willemskade. Voor meer informatie Amivedi, tel. 4711857. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Het Russisch Staatscircus kan nog een reke ning van de gemeente Schiedam tegemoetzien. Het afgelopen weekend werd de circustent op gebouwd en afgebroken op een grasveld langs de Maasboule vard. Mede door de slechte weersomstandigheden (veel re gen) hebben de zware trucks daarbij diepe sporen getrokken in het gras. „Er zijn vooraf afspraken ge maakt tussen de gemeente en de directie van het circus", aldus voorlichter J. Langstraat van de Dienst Gemeentewerken. „De vrachtwagens zijn zoveel moge lijk op het asfalt gebleven om het gras te sparen. Maar bij het afbreken van het circus bleek dat vrijwel onmogelijk en moes ten ze soms toch het grasveid op. Daarbij is inderdaad schade ontstaan. Ik denk dat het on vermijdelijk was. Voor de goede orde: alles is in prima overleg gegaan." Volgens Langstraat moeten de len van het grasveld worden ge ëgaliseerd en opnieuw inge zaaid. „Over de schadepost valt nu nog niet veel te zeggen, maar ik denk dat het bedrag meevalt. In de richting van enige honder den guldens..." - •V - M SCHIEDAM Aan 125 personen werden zaterdag in winkelcentrum Hof van Spa- land vier gerichte vragen ge steld over de bouw van Svea parken en wijkcentrum de Blauwe Brug. Regelmatig houdt D66 met dit soort en quêtes in de stad de vinger aan de pols van de samenle ving. Alle ondervraagden (tussen de 30 en 60 jaar) winkelden tijdens de enquête in het Hof van Spa- land. Negen daarvan kwamen van buiten de stad. Een pijnlijk feit kwam boven water toen slechts tien procent van de on dervraagden aangaf zo af en toe de Blauwe Brug te bezoeken. Men stapt daar binnen voor een pilsje, biljarten, kinderopvang, muziekonderricht en gymnas tiek. Overigens werden de biblio theek en het postkantoor - deze maken ook deel uit van het ge bouw - buiten beschouwing gela ten. Mensen die de Blauwe Brug wel bezoeken doen dit in de regel eenmaal per week. Gissen De antwoorden van de 90 pro cent die aangaf nooit in het ge- bouw te komen, varieerden van 'ik heb er niets te zoeken', 'er is geen sfeer' en 'jongelui maken de dienst uit'. Aan de geënqueteerden werd verder gevraagd wat zij dachten bij het woord 'Sveaparken'. Uit de reacties kwam naar voren dat men vaak een link legde met Scandinavië, maar voor de meeste mensen bleef het gissen. Zo was menigeen in de veron derstelling dat het een park zou kunnen zijn met veel water, een bedrijf uit Zweden, een Deense scheepvaartmaatschappij, een bouwlocatie in Spaland of een mooie buurt. Pas nadat de leden van D66 ver telden dat het om Zweedse wo ningen ging, die in een andere opzet dan gebruikelijk in Schie- dam-Noord gebouwd zullen worden, ging bij de meesten een lichtje op. Daarover had men gelezen in de krant en' het bord met de aankondiging gezien bij de bouwlocatie. Slechts vijftien ondervraagden wisten direct dat het om Zweedse woningen ging en zeventien personen wisten ab soluut van niets. Middenstand Ruim 84 procent van de onder vraagden was van mening dat Sveaparken een waardevolle aanvulling betekent voor wat be treft de variatie in woningtype en dat het tevens een nieuwe bron van inkomsten kan vormen voor de middenstand, omdat het meer mensen met een hoger in komen naar Schiedam zal trek ken. Naast deze positieve geluiden werden ook kritische opmerkin gen gelanceerd. Zo gaf men te kennen, 'dat het niks zou wor den, omdat zdiets in deze stad helemaal niet kan'. Voorts wa ren er twijfels over de plannen om de nieuwe wijk autovrij te houden, 'want dan mag er eerst wel eens iets aan het openbaar vervoer worden gedaan'. WATERWEG Kraamzorg Delfland, waartoe ook de drie Water weggemeenten behoren, is één van de organisatoren van de Baby Bambino Beurs, die komende zaterdag en zondag wordt gehouden in Darling Market te Rijswijk. De beurs is bedoeld voor aanstaande en kersverse ouders. De Baby Bambino Beurs biedt alle informatie op zorginhoudelijk gebied, zoals kraamzorg, haptonomische zwanger schapsbegeleiding, homeopathie bij kinderen, borstvoeding en beval lingen in het ziekenhuis. Ook kan men hier terecht voor allerlei producten en diensten rondom zwangerschap en geboorte. Verder worden diverse lezingen en demonstraties gegeven. De Baby Bambi no Beurs wordt gehouden aan de Volmerlaan 12 in de Plaspoelpolder in Rijswijk en is geopend op zaterdag en zondag van 9.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijs bedraagt zes gulden. WATERWEG- Vele tiendui zenden Scouts uit de hele wereld zijn het komend weekeinde in de lucht tijdens de jaarlijkse Jambo ree on the Air (JOTA). Ook van uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis wordt door de Scouts ijverig contact gezocht met hun 'collega's' van heinde en verre. Negen groepen uit het Water weggebied doen hieraan mee. Overigens verlopen de contacten tegenwoordig niet meer alleen via radio- en telexverbindingen. De modernste communicatie apparatuur wordt ingezet, onder meer Internet. De Scouts die dit middel gebruiken, werken dan ook niet onder de naam JOTA, maar onder de noemer JOTI (Jamboree in the Air Internet). Jamboree on the Air gaat vrij dagnacht om 00.01 uur van start en duurt twee dagen. In de regel zullen de jongste Scouts overdag gaan zenden en de wat oudere Scouts in de avond- en nachtelij ke uren. Zaterdag is het programma voornamelijk bestemd voor lou ter Scoutingleden, maar zondag mag iedereen een kijkje komen nemen in één van de zendsta tions. De communicerende Scouts zijn te vinden in Schiedam bij de Taizégroep aan de Schiedamse- weg 115 en de Tonogroep, Fran- ciscus Lodewijkgroep en Burg. Van Haarengroep aan de Schie- damseweg 211; in Vlaardingen bij de W. de Zwijgergroep en Marnix van St. Aldegondegroep in het Scoutcentrum aan de Broekpolderweg, de Prinses Ire- negroep in de toren van de Gro te Kerk en de Allart van Heem- stedegroep aan de Lemsterland- hoeve en. in Maassluis bij de Paulusgroep aan de Vlaardings- edijk. SCHIEDAM In wijkcen trum De Erker gaat maan dag 20 oktober de 9e Inter culturele Week van start met het toneelstuk 'Keet op de Kaap'. Het stuk gaat over het leven in de wijk Katen- drecht en wordt gbracht met veel humor en warmte. Aan vang 20.30 uur, kaartje (in clusief daarna mosselen eten) 2,50. Donderdag 23 oktober is er van 12.30 tot 16.00 uur een gezellige middag voor 55- plussers; kaartjes kosten 5,50. Vanaf maandag 20 ok tober is de tentoonstelling 'Kijk op kleur' te bezichti gen. In de herfstvakantie, van maandag 20 tot en met zondag 26 oktober, is er een intercultureel kinderpro gramma met als thema rei zen. De kosten (inclusief uit stapjes) bedragen 12,50. Meer informatie bij De Er ker, J. van Avennesstraat 32, tel. 4267767. SCHIEDAM De collecte van de Dierenbescherming afd. Schiedam heeft begin oktober meer liefst 21.940,45 opge bracht. De 75 collectanten en de Kids for Animals (gestoken in een speciaal t-shirt) hebben de hele week geld opgehaald. De opbrengst wordt besteed aan de geplande uitbreiding van die rentehuis De Hargahoeve. als Parfumerie Van Soest. Na 60 jaar geven wij kortingen van op ons gehele assortiment. Wij willen de zaak leeg hebben op 18 oktober. p.s. Denkt u alvast aan uw geschenken voor de feestdagen? Broersvest 27, 3111 EA Schiedam SCHIEDAM - Onder het motto 'wie de jeugd heeft heeft de toe komst' heeft Hermes DVS op het complex in sportpark Harga een tachtig vierkante meter grote speeltuin aangelegd. De aanleg van dit kinderdomein (met schommels, klimtoestellen, een wip en een heus tuinhuis) werd mogelijk dankzij een dona tie uit de nalatenschap van Ron van der Tuyn die in 1995 over leed. De als 'snelle Piet' bekend geworden cricketer en later ook voetballer is een kwart eeuw lid van Hermes geweest. Naast ac tieve sport heeft hij zich tevens bezig gehouden met bestuursta ken. Zo was hij secretaris van het cricketbestuur, lid van de tentenkampcommissie en één van de oprichters van het zater dag-cricketteam. De speeltuin wordt op zaterdag 18 oktober om 12 uur officieel geopend. SCHIEDAM - Martin van Dijks vertrouwen in de vrouwenfor matie van de basketbalvereni ging Juventus heeft in het Utrechtse De Meern geen deuk opgelopen. Steunend op een sterke verdediging werd met 48- 54 van nieuwkomer SVO gewon nen. Toch plaatste Van Dijk eni ge kanttekeningen bij de uitein delijk te krappe zege. Aanval lend gaat het niet helemaal naar zijn zin en dus ligt de stelling dat er tijdens de training meer aan dacht besteed gaat worden aan die aanval voor de hand. De Juventus-mannen leverden in en tegen Wijchen een povere wedstrijd af en verloren terecht met 89-76. SCHIEDAM - Het Zwolse Jum per/Flits heeft De Korenbeurs zaterdag het eerste punt ontfut seld. In de Overijselse hoofdstad hadden de Schiedamse tafelten nissers het behoorlijk benauwd nadat de thuisclub hun gasten op een 5-3 achterstand gezet had. Maas en Smajic, die eerder zijn partij moest inleveren, zorg den voor de twee ontbrekende punten. De Korenbeurs-vrou wen herstelden zich van de vori ge week geleden nederlaag en wonnen in Enkhuizen met 4-6 van Olympia. Zaterdag volgt in de Korenbeurs (Lange Haven 145) de thuisbeurt tegen. De aanvang is 18 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Het eerste team van de schaakvereniging HZPS is de competitie gestart met een verrassende 6-2 zege op de reser ves van Dordrecht. Omdat de Dordtenaren tot de betere tegenstanders gerekend werden toonde teamleider Jim Klinge zich na afloop van het duel bijzonder tevreden. Gerke- ma, Van Zessen, Hoos, Lucas, Brand en Groeneweg zorgden voor de winstpunten, Van Loe- nen en Der Kinderen verloren. Ook HZPS's tweede team won (5-3). SCHIEDAM - De Biljartvereni ging ANBO viert op zaterdag 18 en maandag 20 oktober het 20- jarig bestaan met een receptie en een toernooi. Het feestweekeinde begint zater dag om 15 uur met een ont vangst- in het ANBO-gebouw aan de Lange Nieuwstraat. Daarna zitten de leden en hun partners aan aan een diner waar na het gezelschap de dag afsluit met een feestavond. Op maan dag volgt een toernooi waaraan wordt deelgenomen door negen verenigingen. SCHIEDAM Na zes speeldagen is de stand als volgt: 1. Excelsior'20 3,66 (22 doelpunten uit 6 wedstrijden); 2. VDL 3,50 (21 doelpunten uit 6 wedstrijden); 3 en 4. Hermes DVS en WK 3,33 (beide 20 uit 6); 5. HSC/za 3,25 (13 uit 4); 6. DRGS/za 3,16 (19 uit 6); 7. Deltasport 2,66 (16 uit 6). SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen via het num mer 010-5913733 rechtstreeks per fax aangeleverd worden. Post kan gezonden worden aan Postbus 258, 3140 AG Maassluis of bezorgd worden op het adres Westhavenkade 14, Vlaardingen. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade n.v. Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS r Diepe sporen zichtbaar op het grasveld aan de Maasboulevard. Slechts handjevol wijkbewoners weet de Blauwe Brug te vinden -•- '7; 7 Veel mensen antwoordden niets te zoeken te hebben in het wijkcentrum in Noord. Wie zijn leidingwater verwarmt door middel van een zonneboiler, bespaart daarmee al gauw de helft van het gas- of electriciteitsverbruik. Dat betekent op jaarbasis een winst van zo'n ƒ100,-. De zonneboiler biedt een hoog comfort en is bovendien milieuvriendelijker. Want minder energieverbruik betekent ook minder luchtverontreiniging. De aanschaf en installatie van een zonneboiler is nu extra aantrekkelijk. Dankzij de 'Actie Zonneboiler '97' kunt u namelijk profiteren van forse subsidies die worden verstrekt door ONS Energie, de gemeente Schiedam en de overheid. De kosten worden nog verder gedrukt door tijdelijke actieprijzen van leveranciers en installateurs. Aanmelden kan nog heel de maand oktober. Mocht u geïnteresseerd zijn dan kunt u contact opnemen met Hans Kuiper van de Gemeente Schiedam (010-2465636).

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3