A Gemeente Schiedam De Stadswinkel: alle informatie op één locatie! Balie Publiekszaken Grnntek Ü465 Stadsgesprek over binnenstadsnotitie Staan uw bloembollen al in de grond? Verhuizing bibliotheek Verhuizing archief M 28 Oktober: Verkiezing van de leden van de gemeenteraad Bij ROG ter inzage Vanaf 17 november. I c**. «-441 De laatste maanden is er veel verbouwd aan het Stadserf, in het hart van Schiedam. Er komt een nieuw Gemeente Archief, een schitterend theater en ook de Gemeente Bibliotheek vindt er een onderkomen. Bovendien zullen alle Schiedammers binnen kort met een hele nieuwe service van de gemeente te maken krijgen. Op maandag 17 november aanstaande opent de Stadswinkel namelijk officieel zijn deuren. Als inwoner van de gemeente Schiedam, kunt u met allerlei zaken te maken krijgen. In de Stadswinkel, op de begane grond van het Stadserf-complex, vindt u bijna al die zaken die u met de gemeente wilt regelen en afwik kelen, voortaan samengebracht op één locatie. Deze balies vindt u in de Stadswinkel: - Publiekszaken - Het Gemeentelijk Informatiepunt - Bouwen, Wonen Milieu - Zorg Welzijn alie aan u presenteren een is gevestigd in de centrale hal van de Stadswinkel. U kunt hier terecht voor al uw persoonlijke papieren. De medewerkers van de balie helpen u graag verder met: van aangifte van geboorte; - ondertrouw, huwelijk, echtscheiding of samenlevings bevestiging; - parkeervergunningen. Dit is nog meer een kleine greep uit de vele producten en diensten die Publiekszaken u aanbiedt. U kunt zich vanaf maandag 17 november daarvan persoonlijk komen overtuigen. Rijbewijs verlopen? Uw Stadswinkel aan het Stadserf De Stadswinkel is geopend van maandag tot en met vrijdag, tussen 8.00 en 17.00 uur. Op donderdagavond is de Stadswinkel geopend tot 20.00 uur. De Stadswinkel is telefonisch bereikbaar via het nummer 246 53 04. KAPVERGUNNINGEN BOUWZAKEN BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE Datum: 28 oktober 1997 WIJZIGEN RIJKSMONUMENT VERGUNNINGAANVRAAG HORECA PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 43, WOENSDAG 2 2 OKTOBER 1997 WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 Gemeenteberichten Stadskantoor tel. 010-2465555, fax:010-4737021 Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Bezoekadres: Emmastraat 1 Kantoorgebouw 's Graveland tel. 010-2465155 fax 010-2465298 Postadres: Postbus 1501, 3100 EA bezoekadres: 's Gravelandseweg 567 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel. 010-2465389, fax 010-2465364 Foto's: Jan van der Ploeg/Roel Dijstra Ook voor het verlengen van een rijbewijs. Vanaf 17 november. De Hoofdbibliotheek aan de Lange Haven 131 en de Jeugdbibliotheek aan de Korte Haven 129 zijn op zaterdag 25 oktober voor het laatst voor publiek geo pend. Na deze datum verhuizen deze bibliotheken naar een geheel nieuw onderkomen op de eerste en tweede ver dieping van het nieuwe Stadserf-complex. In verband met deze verhuizing zijn de Hoofdbibliotheek en de Jeugdbibliotheek gesloten van 27 oktober tot en met 17 november. Leners van deze bibliotheken kunnen voor inleveren en lenen van media in deze periode terecht in de filialen: Noord, Bachplein 589 (tel.: 4708320) Nieuwland, Dr. Wibautplein 163 (tel.: 4715870) Zuid, Leliestraat 10 (tel.: 4267981) De eeeste uidening op het Stadserf is op dinsdag 18 november. Deze wordt voorafge gaan door een feestelijk Open Huis op zater dag 15 november van 11.00 - 16.00 Het adres van de nieuwe bibliotheek is: Bibliotheek Stadserf Stadserf 1 3112 DZ Schiedam Tel.: 2465700 Het Gemeentearchief verhuist van de Korte Haven naar de derde verdieping van het Stadserf. De komende periode zal dit ook gevolgen hebben voor de dienst verlening. Van woensdag 15 tot en met vrijdag 31 oktober is de studiezaal van het Archief aan de Korte Haven voor publiek gesloten. De opening van de nieuwe vestiging aan het Stadserf vindt plaats op 3 november. Gedurende de periode van een week voor de sluiting en een week na de opening zal de dienstverlening beperkt zijn. De openingstij den blijven ongewijzigd: maandag tot en met vrijdag van 09.00 - 17.00 uur. Het nieuwe adres van het Archief is: Gemeentearchief Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam Tel.: 2465757 Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooi en van: - één iep staande aan de warande 162/ hoek Burg. Knappertlaan - één cipres staande in de tuin van Zadelmakerhof 19 - één prunus staande op de Berkenlaan 8 - drie esdoorns en één meidoorn staande bij de entree van volkstuincomplex Vijfsluizen met herplantplicht Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorko men dat de boom (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P. Krijgsman, tel.: 2465666. Belanghebbenden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de hoofdaf deling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, 8e etage Stadskantoor, Emmastraat 1, elke morgen van 08.45 - 10.30 uur, telefoon: 246 55 11. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-)stukken kunt u tot 12.00 uur terecht aan de balie op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: Heuvelhorst Architecten Beierlandsestraat 8 H. ter Hoeve Rotterdamsedijk 190c J. Zeeuw Mary Zeldenruststraat 1 woning verbouwen woning verbouwen dakkapel bouwen. Verleende bouwvergunningen/meldingen (ind. datum verlening): datum verlening 10 oktober 1997: J. Lamorè Aannemingsbedrijf Lange Kerkstraat 36 R. RolaffSint Anna Zusterstraat 78 geldautomaat plaatsen dakkapel bouwen datum verlening 20 oktober 1997: M. Uil Basilicumveld 6 Woningstichting Noordvest Nieuwland (diverse flatgebouwen) dakkapel bouwen 48 kopgevels renoveren en isoleren Ingekomen sloopaanvragen/sloopmeldingen Th.M.G. Suijker Bilderdijkstraat 27 asbest verwijderen Verleende sloopaanvragen meldingen (ind. datum verlening) datum verlening 16 oktober 1997: Th.M.G. Suijker Bilderdijkstraat 27 asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit (verleende-/geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van de beschikking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is inge diend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare ver: Monumentencommissie Schiedam in ka j van de Welstands- en kamer 5.07 van het Stadskantoor, Emmastraat 1, Schiedam. f Heuvelhorst Architecten Beierlandsestraat 8 H. ter Hoeve Rotterdamsedijk 190c J. Zeeuw Mary Zeldenruststraat 1 woning verbouwen woning verbouwen dakkapel bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465503/2465489. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Basilicumveld 2, dakkapel bouwen Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Spaland-West". Het plan wordt daarom tevens gezien als een verzoek om vrijstelling ex artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen t.z.t. voor dit plan vrijstelling te verlenen met toepas sing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe vanaf 23 oktober 1997 t/m 23 november 1997 ter inzage in het Stadskantoor, 8e etage (kamer 8.01), Emmastraat 1 (dagelijks van 08.45 - 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bij Burgemeester en wethouders bedenkingen indienen (t.a.v. de directeur van de dienst Gemeentewerken, chef hoofdafdeling bouw- en woningtoe zicht, postbus 61, 3100 AB Schiedam). hyacint Wanneer u dit stukje leest, zit u waarschijnlijk lekker bij de kachel te genieten van een behaaglijke binnentempera- tuur. Buiten zal het niet al te best weer zijn. De wind is in deze tijd guur en de kans dat het regent is groot. De herfst heeft zijn intrede gedaan. Een mooie tijd om de bloem bollen in de grond te zetten. Om de tuin of het balkon in het vroege voorjaar op te fleuren, kopen veel mensen in het najaar bloembol len. Voor een goed resultaat kunt u bij het kopen op een paar zaken letten. De bollen mogen niet uitgedroogd zijn, de onderkant mag geen verrotte plekken hebben en er mogen nog geen wortels zijn ontwikkeld. De bloembollen (voorjaarsbloeiers) die veel gekocht worden zijn: Tulpen, Narcissen, Crocussen en Hyacinten. Deze bloembollen kunt u het beste eind okto ber/begin november in de grond stoppen. De dagtemperatuur moet aan 15 gra den zijn. Wanneer u ze te vroeg plant, komen ze te vroeg op en vriezen in de winter kapot. Te laat planten geeft een slechte ontwikkeling en een late bloei. Voordat u de bloem bollen plant, maakt u eerst de grond goed los. De plantdiepte die u aanhoudt is tweemaal de lengte van de bol. Bemesting is niet nodig. Let er wel op dat u niet elk jaar op dezelfde plek bloem bollen zet! Ze kunnen door overgebleven schimmels worden aangetast. Om bollen niet elk jaar te hoeven planten, kunt u de bloemen na de bloei verwijderen. Het loof blijft zitten, omdat het blad voedsel maakt voor de bol. De bol blijft hierdoor op f>cil. Alleen in warme perioden zult u de hol en wel water moeten geven anders drogen ze uit. En wanneer u het hele maal goed wilt doen, kunt u tegenwoordig ook milieuvriendelijke eco- bloembollen kopen. Deze zijn zonder chemische bestrijdingsmiddelen en kunstmest gekweekt. Verder zijn verwilderings- bollen als Blauwe druifjes, Bosanemonen en Sneeuwklokjes een goed koop, afwisselend en makkelijk alternatief. Ze gaan lang mee en breiden zich makkelijk uit. Wanneer u nog vragen heeft over bloembol len, dan kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de Groentelefoon, tel: 2465522. Ook voor andere vragen over het groen in en om uw huis kunt u bij de Groentelefoon terecht. Dinsdagavond 28 oktober vind een stadsgesprek plaats over de binnenstadsnoti tie 'Een toekomst voor de oorsprong'. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in de foyer van net nieuwe Theater aan de Schie aan het Stadserf. De notitie 'Een toekomst voor de oorsprong' is gemaakt als vervolg op de eerde re stadsgesprekken die als onderwerp ae ontwikkeling van de binnenstad had den. Ideeën, opmerkingen en suggesties die zijn gedaan tijdens eerdere stadsge sprekken zijn gebruikt als basis voor de notitie die nu is verschenen. De notitie 'Een toekomst voor de oorsprong' staat centraal tijdens het stadsge sprek van 28 oktober a.s. Aan alle deelnemers van het vorige stadsgesprek is de notitie inmiddels toegestuurd. Ook andere geïnteresseerden zijn van harte wel kom op het stadsgesprek van 28 oktober a.s. Zij kunnen, ter voorbereiding op de bijeenkomst, ae notitie ophalen bij bureau Communicatie, op de vijfde etage van het stadskantoor. Op dinsdag 4 november a.s. is er een gecombineerde vergadering van de raad; commissies voor Algemene en Economische Zaken, en Ruimtelijke Ordening i Verkeer en Vervoer over de notitie. Grote Markt 2 Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van het monument Grote Markt 2. Het betreft het aanbrengen van gevelreclame Hef plan ligt ingaande 23 oktober 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het Stadskantoor 8e etage (kamer 8.01), Emmastraat 1 (dagelijks van 08.45 - 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden bij Burgemeester en wethouders, t.a.v. de chef hoofdafdeling Bouw- en Woningtoezicht, postbus 61, 3100 AB Schiedam, zijn of haar zienswijze met betrekking tot dit plan naar voren brengen. Bij de burgemeester is een horecavergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de APV Schiedam voor de vestiging van een horeca-inrichting in het pand Hoogstraat 161. De gevraagde openingstijden zijn: maandag van 14.00 tot 01.00 uur, dinsdag van 18.00 tot 22.00 uur, woensdag en donderdag van 14.00 tot 01.00 uur, vrijdag en zaterdag van 15.00 tot 02.00 uur en zondag 16.00 tot 23.00 uur. Er is tevens een terras aangevraagd. De gevraagde openingstijden van het terras zijn: maandag, woensdag en donderdag van 14.00 tot 19.30 uur, dinsdag van 18.00 tot 19.30 uur, vrijdag en zaterdag van 15.00 tot 19.30 uur en zondag 16.00 en 19.30 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk binnen 4 weken. Als u uw mening schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u dit richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De aanvraag ligt vanaf 22 oktober 1997 vier weken ter inzage op bureau Algemene Zaken, 2e etage kantoorgebouw 's-Graveland, 's-Gravelandseweg 567. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 15.00 uur en op donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. Voor meer informatie: mw. Y. van Batenburg, bereikbaar via tel.: 2465806. Inschrijving aanduiding politieke groepering De burgemeester van Schiedam maakt op grond van het bepaalde in artikel G3, lid 1 van de Kieswet bekend, dat politieke groepe ringen die een vereniging zijn met volledige rechtsbevoegdheid, kunnen verzoeken ten behoeve van het op woensdag 3 maart 1998 te houden verkiezingen van de leden van de raad van deze gemeente, waarvoor de kandi daatstelling zal plaatshebben op 20 januari 1998, hun aanduiding daarvan in te schrij ven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkiezing wordt aan gelegd. Het verzoek daartoe moet schriftelijk wor den gericht tot het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van deze gemeente, gevestigd, bij het gemeente huis van deze gemeente, uiterlijk op de dieënveertigste dag voor de dag van de kan didaatstelling (dus vóór 8 december 1997). Politieke groeperingen waarvan de aandui ding reeds bij de Kiesraad is geregistreerd hoeven geen inschrijving aan te vragen. Politieke groeperingen aie bij de voorgaande gemeenteraadsverkiezing een geldige kandi datenlijst hebben ingeleverd, hoeven even eens geen inschrijving aan te vragen. Voor de registratie moet een waarborgsom van 250,- worden betaald aan de gemeente. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inschrijving worden op het gemeentehuis verstrekt door de afdeling Burgerzaken, 's-Gravelandseweg 567 (2e etage). O G Regionale organisatie Gehandicapten voorziening* i U W W A T R Vt f G N O O ft Bij de Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen NWN, Koningshoek 93050 te Maassluis liggen de volgende stukken ter inzage: - Vastgestelde begroting 1998 - Bekrachtiging uitvoeringsbesluit inko mensgrens vervoersvoorzieningen 1997 - Uitvoeringsbesluit prijs Tele-taxiritbon 1998 - bekrachtiging benoemingsbesluit van dhr. H.C. Berkhout tot lid van de Regionale commissie van advies voor de bezwaarschriften Wvg.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2