xmn%:-mm* w Ecobollen beter voor het milieu Schiedams theatertalent bundelt zich Figuurzagen in Oost Verhuizing bibliotheek Woef, woef... woef! iniratuin Burgerlijke stand Giant Custom voor slagzin En toch kan hij beleggen in aandelen. m SCHIEDAM BELOOFD: Huizen bouwen bij Schiespoor Ruilbeurs Tea for Four in Podium Ruit ingetrapt Tienerinstuif Ontbijt met Johan Cruyff KUNSTGEBITTEN Tandprothctische Praktijk Veringmeier VSB'BANK HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 43-1442 SCHIEDAM Tijdens de Schiespoordag van zaterdag 25 oktober zal Peter de Heij enkele demonstraties geven in het bou wen van huizen bij een trein- baan. Daarbij gaat het niet al leen om het in elkaar zetten van huisjes, maar om het perfectio neren van het model door onder delen op de gietstreng te schilde ren en het 'weatheren' (veroude ren) van het model. Ook kunnen huizen worden ver bouwd of twee modellen tot één model worden samengesteld. Er is een modelspoor-ruilbeurs en de bezoekers kunnen de model spoorbanen bekijken. Er zijn ruim voldoende Schiespoorleden aanwezig die graag uitleg geven over allerlei gebruikte technie ken bij de bouw van de banen. Kinderen kunnen rangeren op de 3.60 meter lange rangeerbaan door zelf het bedieningspaneel te bedienen. De Schiespoordag wordt gehouden in het clubhuis aan de Westerkade 21 van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is 2,- en kinderen betalen 0,50. SCHIEDAM In dienstencen trum De 4 Molens (Nieuwe Damlaan 766) wordt 26 oktober weer een ruilbeurs gehouden. Iedereen kan er terecht voor munten, postzegels, eerste-da- jenveloppen, telefoonkaarten etc. Aanvang 13.30 uur, vrij en tree. ROMMELMARKT— Recrea tievereniging Beneluxflat aan het Chopinplein organiseert zondag 26 oktober weer de halfjaarlijkse rommelmarkt. Toegang via de tweede ingang van de flat en dan naar de zaal op de dertiende verdieping. Aanvang 13.00 uur. SCHIEDAM Tea for Four speelt donderdagavond 23 oktober in Oorsmeer (Po dium). Het publiek kan een mengeling van pop, rock en folk verwachten. Covers van onder anderen Melissa Ethe- ridge, The Cardigans, U2 en Heather Nova worden afge wisseld met nummers uit het eigen repertoire. Brand, Broek en Ebben is zaterdag 25 oktober terug van weggeweest. Sinds het laatste optreden in Podium van oktober vorig jaar, is er druk gesleuteld aan het re pertoire. Deze band speelt geen covers, maar bruist van de originaliteit. De muziek stijl wordt door de band zelf een mengsel genoemd van Country-Rock, Folk en Blues, het publiek noemt de stijl domweg pretpop. Het optreden begint om 22.00 uur. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 "'-if* r V r-' V: SCHIEDAM In samenwerking met Milieudefensie en Dagcen trum De Woutershof probeert de hoofdafdeling Groenvoorzie ning en Natuur ecobloembollen aan de man te brengen. De milieuvriendelijke narcis- en tulpenbollen zijn gekweekt zonder gebruikmaking van bestrijdingsmiddelen en kunstmest en daarom beter voor het milieu. De afdeling groenvoorziening van de gemeente wil met de actie 'Eco-bloembollen voor uw tuin' de Schiedamse bevolking aanmoedigen om een doosje met tien bollen aan te schaffen. De bloembollen zijn door de bewoners van Dagcentrum De Woutershof, gevestigd aan de Meesterstraat, verpakt in een kleurig doosje. In ieder doosje zit een folder met wetenswaardigheden over het planten, bemesten en bewaren van de bollen. De kwaliteit van de bollen is uitstekend en belangstel lenden dienen er snel bij te zijn, want er zijn slechts honderd doosjes (vijf gulden per stuk) in voorraad. Omdat eco bloembollen bijna niet te koop zijn in bloemenwinkels en tuincentra hoopt de afdeling Groenvoorziening met de actie 'Eco-bloembollen voor uw tuin' de belangstelling voor deze 'milieubollen' aan te wakkeren met de hoop dat volgend jaar de vraag hiernaar groter zal zijn. De bollen kunnen worden besteld via de Groentelefoon van de gemeente, tel. 2465522. SCHIEDAM Aan de Stichting SCHAT Producties heeft het gemeentebestuur, voor de voorstelling die ge pland staat voor mei 1998, 200.000 gulden beschikbaar gesteld. Dit bedrag blijkt ech ter bij lange na niet toerei kend te zijn voor de omvang rijke plannen die het stich tingsbestuur voor het komen de jaar voor ogen staan. De officiële opening in september 1998 van het Theater aan de Schie zal namelijk worden verzorgd door het SCHAT met een groots theater evene ment dat zijn weerga in de Schiedamse geschiedenis am per kent. Het gezegde 'van het één komt het ander' is bij uitstek van toe passing op SCHAT producties die zich de afgelopen jaren onder grote belangstelling afspeelden in de Schiedamse binnenstad. De openluchtvoorstellingen van SCHAT (Schiedams Amateur Toneel) maakten diepe indruk op de talrijke bezoekers en de roep om 'vaker en meer' werd steeds luider. Vooral na het tot de verbeelding sprekende 'Schie dam verduistert' (1995) werd het stichtingsbestuur overspoeld met vragen om dit soort voor stellingen frequenter te organise ren en het niet te laten bij een maal in de twee a drie jaar. „Ook bedrijven die destijds de voorstellingen sponsorden plei ten nu voor meer optredens", verklaart René van der Most, voorzitter van de SCHAT stich- ting. „Natuurlijk is dat zeer vlei end, maar het betekent echter wel dat er nog meer geld be schikbaar moet komen en ook dat we weer honderden vrijwilli gers zo gek moeten krijgen om zich opnieuw in te zetten." Prijskaartje Aan de organisatie van de (openlucht)voorstellingen van het SCHAT voor 1998 hangt een fiks prijskaartje. Zo berekende het stichtingsbestuur dat voor de komende producties ruim 450.000 gulden nodig is. Alleen al het vervaardigen van decors en kostuums, de belichting, het schrijven van scenario's en tal van andere zaken is geldverslin dend. Daarom is geruime tijd geleden gestart met fondswer ving en het zoeken naar spon sors. Van der Most: „In septem ber 1998 krijgen wij een week de beschikking over het Theater aan de Schie en daar zijn we behoorlijk geestdriftig over. Om iedereen in de gelegenheid te stellen de voorstellingen bij te wonen proberen wij bovendien of er een middagvoorstelling kan worden ingelast." Volgens Van der Most is het niet de bedoeling dat het SCHAT zich in de toekomst uitsluitend bezighoudt met theaterproduc ties. „Wij onderzoeken op dit moment of er meer mogelijkhe den bestaan om de deskundig heid binnen toneelverenigingen te vergroten. Daarbij kun je on der meer denken aan workshops waar spel en mime aan de orde komen, maar ook aan het schrij ven van een script of trainingen voor regisseurs. Uit dit idee ont stond overigens het plan voor een tweede productie in septem ber. Audities Het potentieel aan goede spelers, zangers en technici in Schiedam is zo groot dat het meer dan logisch was om daar iets meer mee te doen. Uiteraard gaf de ervaring die de laatste jaren is SCHIEDAM Elke vrijdag morgen komt een groepje vrou wen in Kluphuis Oost figuurza gen. Ze hebben al leuke dingen gemaakt, zoals raamhangers, poppenmeubeltjes en fotolijstjes. Vaak zijn het leuke kadootjes voor kinderen of volwassenen. Waar nodig helpen de vrouwen elkaar een stapje verder. Het kluphuis zorgt voor gereedschap en verf. Het benodigde hout wordt zelf aangeschaft. Er zijn voorbeelden van wat men zou kunnen maken aanwezig. Na het zagen begint het schuren en ver ven. Figuurzagen is er elke vrijdag morgen van 9.00 tot 11.00 uur, behalve in de schoolvakanties. Deelnemers betalen 6,- per blok van zes bijeenkomsten, of 12,- inclusief kinderopvang. Ge ïnteresseerden kunnen zich op geven bij Kluphuis Oost Boer- haavelaan 79, tel. 2451818. SCHIEDAM Een 35-jarige Schiedammer is vorige week woens dagmiddag opgepakt, nadat hij een ruit had vernield van het kantoor van de Sociale Dienst aan de 's-Gravelandseweg. Politiemedewerkers hielden de man aan, die onder invloed van alcohol verkeerde. Na verhoor op het bureau is hij heengezonden. SCHIEDAM De twee vesti gingen van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek in het centrum, de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven 131 en de jeugdbibliotheek aan de Korte Haven 129, zijn op zaterdag 25 oktober voor het laatst open voor het publiek. De sluiting heeft te maken met de verhui zing naar de nieuwe vestiging aan het Stadserf. In het nieuwe gebouw zal de bibliotheek de eerste en tweede verdieping in gebruik nemen. Op dinsdag 18 november opent de bibliotheek voor het eerst haar deuren voor het pu bliek. Van 25 oktober tot 18 november kunnen de vaste be zoekers van de filialen Lange en Korte Haven terecht bij de overige bibliotheken in de stad. De openingstijden zijn: maandag 17.00 tot 21.00 uur, dinsdag 13.00 tot 21.00 uur, woensdag 11.00 tot 18.00 uur, donderdag 13.00 tot 21.00 uur, vrijdag 11.00 tot 18.00 uur en zaterdag 11.00 tot 14.00 uur. Op dinsdag 11 november zul len alle vestigingen van de Ge meentelijke Openbare Biblio theek in Schiedam in verband met een personeelsuitstapje ge sloten zijn. Op zaterdag 15 november houdt de nieuwe vestiging van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek aan het Stadserf een open dag, een goede gele genheid voor alle bekende en nieuwe gebruikers om eens een kijkje te komen nemen. ~s SCHIEDAM— In Wijkcen trum De Blauwe Brug is op don derdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur een tienerinstuif. De tieners worden begeleid door enthousiaste vrijwilligsters. De activiteiten worden afgestemd op de behoeften van de deelne mers. De kosten zijn 1,- per keer. Donderdag 23 oktober wordt er aan het decor voor het miniplay- backfestival gewerkt. Dan kan men ontwerpen en knutselen en gipsgieten. opgedaan mede de doorslag om dit door te zetten." De voorstelling die in mei op het programma staat draagt als titel 'Breken'. Het stuk speelt zich af in de jaren zestig toen wrijving ontstond tussen jongeren en het establishment. Het was de tijd waarin betonnen woonkolossen de Schiedamse horizon gingen bepalen en actievoerders op de barricade klommen tegen tal van zaken. Van der Most: „Voor de opening van het Theater aan de Schie is gekozen voor een klas sieker met een nieuwe sprookjes achtige uitstraling. Gekozen is voor Peer Gynt van Ibsen met de beroemde muziek van Grieg. Deze familievoorstelling belooft een groots spektakel te worden met wisselende decors, extrava gante kostuums, een groot koor en orkest en dans. Hoe de voor stelling precies omnschreven moet worden is in dit stadium nog niet duidelijk, maar wij den ken aan 'totaaltheater', omdat erin wordt gezongen, geacteerd en gedanst. De voorbereiding is in volle gang en de audities hier voor hebben al plaatsgevonden. Toch bestaan er voor onder an dere muzikanten en zangers nog mogelijkheden aan een selectie deel te nemen." Voor meer informatie over de voorstellingen van het SCHAT kan men contact op nemen met het Stadskantoor, tel. 2465468, vragen naar Corine Standaart. Geboorteaangiften in Schiedam 26 september tot en met 2 okto ber: Ashaya T. d.v. Jaglal-Basdew, Samir z.v. Meho-Vita Meho, Ashley N. d.v. Schenau-Polet, Marinus E. z.v. van Hanswijk, Allisha d.v. Menke-Heesbeen, Ismay d.v. Roosloot-Visser, Max z.v. van Barneveld-van Dorst, Femke d.v. Westhuis-van Bruggen, Vanessa d.v. Bindl- Mascarenhas Martins, Ties H.A. z.v. Martens-Ankone, Chelsea E. d.v. Raalte, Felicia d.v. Roeters-Steenbergen, Alexander J. z.v. van der Vlies van den Bosch, Daniël z.v. van Drunen-Ypenga Ondertrouwd: M. de Graaf 28 jr. en M. van Deursen 29 jr., J. Dekker 47 jr. en J. Schaap 43 jr., P.T.M. de Boer 29 jr. en G.G.J. Lemmers 30 jr., C. Bremmer 43 jr. en W.H. Klop 39 jr. Getrouwd: G.F. Anemaat 30 jr. en M. van Loo 26 jr., D.P. Brinkman 24 jr. en E. van der Hoeven 23 jr., C. Farina 34 jr. en S.M. Schneider 33 jr., R. Bekker 28 jr. en N. de Bruin 30 jr., L.P. van Gulik 28 jr. en A.H. Rog 28 jr., P.A.J.C. van Ouwerkerk 28 jr. en M. Cobben 28 jr., G. Punt 35 jr. en P.W. Austin 43 jr., E.J.R. Wellis 40 jr. en J.G. Meiland 34 jrj, W.F. de Regt 35 jr. en C.A. van Jole 32 jr., A.J. van der Meer 23 jr. en A. Zuiddam 22 jr., A. Soldaat 26 jr. en L.C.M. Willem- sen 26 jr., P.H. van Sloten 28 jr. en L. Aardema 26 jr. Overleden: M.C. van Dijk vr., 56 jr., echt- gen. van L.W. Bol, M. Maljers vr., 83 jr., geh.gew.met: D. Rei- che, T.J. Nauman, man, 74 jr., H. van 't Zelfde, vr., 85 jr., L. Baljé, vr„ 89 jr., geh.gew.met: J.A.F. Bosselaar, D.W. Huls- mann, vr., 80 jr., geh.gew.met: W.M. van Breen, P.M. van der Hoek, vr., 92 jr., A.J. van Bo- chove, man, 87 jr., J.M.H. Schra, man, 74 jr., C.J. van Gammeren, vr., 69 jr., echtgen. van: H.B. Sanderink SCHIEDAM A. Budimir kreeg vorige week de verrassing van zijn leven: hij heeft een reis voor twee personen naar Barcelona gewon nen, waar hij zal ontbijten met Johan Cruyff. Het Preventie Centrum Schiedam had ter ere van het één-jarig bestaan uit alle leden een winnaar van de reis getrokken. Budimir kreeg de prijs uitgereikt in de vorm van een grote cheque. Op 7 november zal hij naar de Spaanse stad afreizen. SCHIEDAM Met de slagzin 'Bij Bike Totaal geldt deze leus: voor elk wat wils, met ruime keus' heeft G. de Ruiter een Giant Custom-fiets ter waarde van bijna 1400 gulden gewonnen bij Tweewielerpaleis Van Rietschoten. Deze Schiedamse tweewielersspecialist is aangesloten bij Bike Totaal, een landelijk opererende, snelgroeiende organisatie. Bike Totaal schreef onlangs ter gelegenheid van de honderdste vesti ging een slagzinnen wedstrijd uit. Troostprijzen, in de vorm van een Hotelbon, waren er voor P. Liebregts en D. van Scheindelen. GroeiVermogen. Beleggen zonder één cent eigen geld. VSB. Daar kom je verder mee. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 ik?v -&JP& Bewoners van De Woutershof pakken de e co-bloembollen zorgvuldig in. SCHAT vraagt half miljoen door NANS WOLTERS René van der Most (met bril), Corine Standaart en Andreas Fleischmann van SCHA Tproducties. tUOO) Pedigree Pal, Diner Compleet, de warme maaltijd voor iedere hond. Hondenvoedsel in een nog betere mix van ingrediënten. Nu ook verkrijgbaar in brokken en voor de oudere hond (Senior). Van 9,95 voor Kev Diner is een volledig uitgebalanceerde maaltijd voor uw hond samengesteld uit natuurlijke hoogwaardige grondstoffen. Van 19,95 voor PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. HET GROENE WARENHUIS WJ®par Uitreiking van de hoofdprijs in Schiedam. Geen 'cent' op zak en toch profiteren van de ontwikkelingen op de beurs? Dat kan. Met GroeiVermogen. Een nieuwe en uit gekiende manier om het volle profijt te trekken van (belastingvrije) koerswinst en dividend uitkering (eveneens belastingvrij tot aan de toegestane vrijstelling). U least een pakket aandelen van bekende Nederlandse bedrijven. Maar in plaats van een fors kapitaal ineens te investeren, betaalt u een bescheiden bedrag per maand. Dit maandbedrag bestaat voor een deel uit fiscaal aftrekbare rente en voor een deel uit aflossing. Na 15 jaar bent u volledig eigenaar van het pakket aandelen, dat u naar believen kunt verzilveren of verder in waarde kunt laten stijgen. Wilt u weten wat GroeiVermogen in üw situatie kan opleveren? Neem dan even contact op met onze adviseurs. Kom langs of bel gratis met 0800-8182. 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Internet www.vsb.nl i OTt 1 f onderneming QnonVmuoQiN

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 7