SCHIEDAM Drukte van belang op intercultureel feest Cherry Duyns op Schrijversavond Professioneel vakmanschap van Bastiaans Optiek de beste garantie voor een juiste en complete oogmeting Directeur Van Oort nog op zoek naar sponsors om inrichting te bekostigen Burgerlijke stand Cursus verzorging Kooklessen voor tieners Blijspel bij Intermezzo Spelletjes in IGuphuis Oost Harmonia Eerste plaats voor twirlteam KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier ...;-1 Se HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 29 OKTOBER 199744-1442 SCHIEDAM Kluphuis Oost start met kooklessen voor tie ners in de leeftijd van 10 tot en met 13 jaar. De cursus is op dinsdagavond van 17.00 tot 19.00 uur en kost 15,- voor zes lessen. In januari start een ook een cursus op woensdag van 16.00 tot 18.00 uur. Voor deze laatste cursus zoekt het Klup huis vrijwilligers. Tieners kun nen zich inschrijven in Kluphuis Oost, Boerhaavelaan 79 of op telefoonnummer 2451818. Voor meer informatie kan men terecht bij Jolanda van der Lubben. SCHIEDAM Toneelvere niging Intermezzo verzorgt zaterdag 1 november om 20.00 uur een voorstelling van het blijspel 'Ruilen is niet altijd huilen'. De opvoering vindt plaats in de aula van scholengemeenschap Spie- ringshoek (Van de Brugghen- laan 2-6). Er is bal na! Het blijspel gaat over de gruttersfamilie De Wit. Riet, de vrouw des huizes, gaat als cassière werken bij de con current. Door tal van verwik kelingen loopt alles echter anders dan voorzien. Ook tante Lien blaast haar partij tje mee. Kaarten a 10 gulden zijn te bestellen via tel. 4265349, 4267199 en 4266408. SCHIEDAM In Kluphuis Oost (Boerhaavelaan 79) wordt vanaf heden elke maandagmid dag een spelletjesmiddag voor volwassenen gehouden. Vrou wen en mannen van elke leeftijd zijn welkom hieraan mee te doen. Van 14.00 tot 16.00 kan men terecht voor een praatje, spelletje rummikub of kaarten, sjoelen of om gebruik te maken van het biljart. Vanaf woensdag5 november kan men in het Kluphuis ook weer klaverjassen of jokeren. Het kaarten begint om 20.00 uur en kost 3,- per avond. ONDER VIER OGEN Een bril kan een accessoire zijn, net als een mooie stropdas of een sjawl. Toch hebben de meeste mensen liever géén bril dan wel een bril. Misschien ook wel logisch. Maar als mensen -dan toch een bril nodig hebben, dan willen ze vaak een opval lende, leuke bril. Vooral de klanten die nog nooit een bril gedragen nebben en er nu zo rond hun veertig ste niet meer aan ontko men. Deze klanten zeggen wel „hun armen korter geworden zijn" of dat „de krant tegen woordig kleinere letters gebruikt." In werkelijkheid hebben deze mensen last van presbyopic, ook wel ouder- domsverziendheid genoemd. Bij presbyopic passen de ogen zich niet meer zo soepel aan aan de afstand waarop gekeken moet worden. Een leesbril met positieve sterkte biedt dan uit komst of een multifocale bril voor mensen die al een bril nodig haden. Op zich geen pro bleem. zeker niet als klanten de leuke leesbrillen zien die tegen woordig te koop zijn. Zo stond laatst een vrouw, ongeveer der tig, te kijken naar leesbrillen met vrolijke vormen en kleur tjes. Ze vond het echt jammer dat die alleen als leesbril ver krijgbaar waren. Zacht ver stond ik iets als „was ik maar vast 40!" Ra- SCHIEDAM De jaarlijkse manifestatie die als doel heeft Schiedammers en hun allochtone buren met elkaar in contact te brengen vond zondag weer plaats in De Erker. Het interculturele evenement dat de titel 'Culturen als buren' meekreeg trok naar schatting zo'n 1700 mensen naar het wijkcentrum. Van twaalf tot vijf uur traden verschillende muziekgroepen op, waaronder Fitas do Guadiana (Portugal), The lonians (Grieks) en het muzikale trio Enge Buren. In feite gaf het gevarieerde muzikale aanbod een doorsnee te zien van de bezoekers die afkomstig waren uit alle delen van de wereld. Volgens een woordvoerder van De Erker kwamen in voorgaande jaren voornamelijk Turkse en Marok kaanse Schiedammers naar de manifestatie. Afgelopen zondag bezochten ook asielzoekers uit onder meer Iran en Somalië het multiculturele feest. Dat leverde een verrassend moment op toen een buitenlandse vluchteling spontaan de microfoon pakte en met een muziekgroep uit zijn land meezong. Voorts was er demonstra tie Tai-Chi, een verstilde bewegingskunst die aanvankelijk lacher ig en sceptisch door het publiek werd bekeken maar waarvoor na afloop toch waardering was. Volgend jaar wordt het tiende interculturele evenement in De Erker gevierd en nu al staat vast dat dit grootser en feestelijker zal zijn dan ooit. Ook Griekse zang en dans in De Erker door NANS WOLTERS SCHIEDAM Het lijkt erop dat bij de inrichting van het Theater aan de Schie niets aan het toeval wordt overge laten. Het moet perfect zijn en zelfs over de vorm en be kleding van de ruim 700 thea- terstoelen is intensief nage dacht. Er staat dan ook niet zo maar een stoel in de zaal, maar een juweeltje van een zitplaats. Dat is althans de mening van directeur van Oort en van de eveneens geestdriftige Rob Roos, hoofd van de technische dienst. Rob Roos: „Bij de bouw van een schouwburg wordt voor de in richting een basispakket aange boden waarin ook een stoel zit. Met dat model waren wij niet tevreden en in overleg met een medewerker van architecten bureau Ruijssenaars en de fabri kant van de basisstoel hebben wij - door veranderingen in dat model aan te brengen - gezocht naar verbetering. Dit 'gesleutel' leverde uiteindelijk voor ons de ideale theaterstoel op en van het basismodel is eigenlijk niets meer over." Fout Dat het om een goed ontwerp gaat blijkt volgens technicus Roos wel uit de reactie van de directie van het Belgische Fibro Seat, de leverancier van de basis- stoel. „De fabrikant is zo te spre ken over het ontwerp dat men ons toestemming heeft gevraagd de stoel in productie te mogen nemen. Wij zijn daar mee ak koord gegaan onder de voor waarde dat het ontwerp in het vervolg wordt aangeduid als 'Model Schiedam'." De gemiddelde theaterbezoeker zal zich overigens afvragen wat het verschil is tussen de ene en de andere zetel, vooral omdat men er hooguit twee uur op zit. Maar Rob Roos ziet dat anders. „Een theaterstoel kan behoorlijk fout Doordat in elke stoel tweehonderd gaatjes zitten, is de akoestiek optimaal. Landelijk is er al veel belangstelling voor dit mode! door CHRIT WILSHAUS SCHIEDAM Behalve schrij ver is Cherry Duyns documen tairemaker. De programma's die hij maakt worden sinds 1974 door de VPRO uitgezonden en werden meerdere malen be kroond. Zo ontving hij in 1987 de Zilveren Nipkowschijf voor zijn Levensberichten, een drie luik over de oncologische afde ling van het Academisch Zieken huis der Vrije Universiteit Am sterdam. Onlangs werd van hem nog de tweede documentaire reeks De Toonmeesters op de Verrekijk uitgezonden. Als tele visiepersoonlijkheid kreeg Duyns vooral bekendheid met het legendarische televisie-pro gramma 'Herenleed', waarin twee heren absurde en surrealis tische dialogen met elkaar voe ren. Op vrijdag 31 oktober is Cherry Duyns te gast op de eerste Schrijversavond van dit seizoen, georganiseerd door boekhandel Mercurius (Hof van Spaland) en de Openbare Bibliotheek, filiaal Noord. Het literaire oeuvre van Duyns is niet groot, tot nu toe verschenen van zijn hand drie romans en een vierde komt begin volgend jaar uit. Voorheen was hij werkzaam als journalist en schreef hij onder andere voor het weekblad de Haagse Post. Een van Duyns' romans, Dante's trompetverscheen in 1993. Daarin wil de zevenenveertigja rige hoofdpersoon, Victor Klein, trompet leren spelen, maar dat lukt hem niet. Duyns vertelde een aantal weken geleden aan Han Reiziger, in diens zonda gochtendprogramma Reiziger in Muziek, dat hij zelf graag goed trompet zou willen kunnen spe len. Muziek speelt overigens een grote rol in Dante's trompet, en dan met name 'The unanswered question', van Charles Ives. In deze compositie speelt een trom pet tot zevenmaal een melodie, die opgevat dient te worden als de vraag naar de zin van het leven. De Schrijversavond met Cherry Duyns wordt gehouden in de Bibliotheek aan het Bachplein in Schiedam-Noord en begint om 20.15 uur. Kaarten a 7,50 zijn te verkrijgen bij boekhandel. Mercurius in winkelcentrum Hof van Spaland en bij de Open bare Bibliotheek, filiaal Noord. Een passe-partout kost 25 gul den en geeft recht op het bezoe ken van alle avonden. Behalve bij boekhandel Mercurius is een passe-partout eveneens te koop op de eerste Schrijversavond. Onder de aanwezigen worden een gesigneerd boek en een abonnement op het blad 'Musis' verloot. Bezoekers ontvangen voor aanvang van de lezing een gratis kopje koffie of thee. Cherry Duyns SCHIEDAM Hans de Haan verzorgt donderdagavond 30 oktober de Harmonia-avond met psychometrie. Belangstel lenden wordt verzocht een voor werpje of foto mee te nemen. Toegang kost 8,50. Op dinsdagavond 4 november starten de healingavonden weer. Paranormale genezers helpen van energie-verlies, hoofdpijnen en stress af te komen. Toegang kost 2,50 voor leden en 5,- voor niet-leden. De avonden worden gehouden in wijkcentrum Nieuwland (Dr. Wibautplein 165) en beginne om 20.00 uur. zijn", verklaart hij. „Een stoel is van invloed op het geluid in een zaal en met die wetenschap zijn we aan de slag gegaan. Met dit nieuwe ontwerp maakt het niet meer uit of het Theater aan de Schie volledig is bezet of dat er slechts veertien mensen een voorstelling bijwonen, de akoes tiek behoudt dezelfde kwaliteit." Door het aanbrengen van onder meer 200 gaatjes in iedere stoel werd dit resultaat bereikt. Sponsors De design stoelen zijn bekleed met rood pluche dat niet alleen duurzaam maar ook onder- houdsvriendelijk is. „En dat mag ook wel want ze moeten zeker tien jaar mee", verklaart Roos. Om bezoekers die de zaal bin nenstappen niet te confronteren met één geweldig rood optisch veld, zijn de stoelen aan de ach terzijde bekleed met blank eiken hout. Roos: „Ook de omlijsting is van hout en daardoor is iedere stoel nu een op zichzelf staand object. Overigens was het niet eenvoudig iedereen die bij de in richting betrokken ervan te overtuigen dat dit visuele effect noodzakelijk was. Dat hebben directeur Van Oort en ik echt moeten bevechten. Maar de te genstanders van toen zijn inmid dels om en geven toe dat deze aanpassing geslaagd is." De inrichting van het theater heeft tot nu toe een paar centen gekost en directeur P. van Oort is nog steeds op zoek naar spon sors die het laatste (financiële) gat willen vullen. Vorige week werd een groep mensen uit het bedrijfsleven rondgeleid in het paradepaardje van Paul van Oort. Op de vraag hoe groot het bedrag is waarvoor alsnog spon sors worden benaderd, zegt hij geen antwoord te kunnen geven. „Wij zijn nog steeds in onder handeling met een aantal regio nale bedrijven over de hoogte van een eventuele financiële bij drage en het kan best zijn dat we morgen bericht krijgen dat een firma 100.000 gulden beschik baar stelt. Daarom is het op dit moment niet mogelijk om aan te geven wat de hoogte is van het financieringstekort." Geboorteaangiften in Schiedam van 3 tot en met 9 oktober: Berend A. z.v. Landsbergen- Bosch, Isabelle d.v. van Dorp- Rombout, Yagiz z.v. Ay-Ay, Rano R. z.v. Veder-van der Vlerk, Mats z.v. Bierhuizen-van Vliet, Yassir z.v. Aarab-Andich, Joyce d.v. Kooijmans-van Ven- rooij, Rodan z.v. Karaagac-Ka- raagac, Yagizhan z.v. Ozarda- Özarda, Loubnad.v. El Bouzidi- Mekonen, Roos d.v. Maagden berg-van Teijlingen, Fallon d.v. Rodrigues dos Santos, Asya S. d.v. Ozdemir-Sahin, Rana E. d.v. Sahin-Sahin, Jessie d.v. Koster-Onderdelinden, Rob z.v. van den Bosch-Schonenberg, Miranda, Leanne T. d.v. Kaper- Duvaloois, Marcel z.v. Zuid- dam-Frolova, Lisanne d.v. Zwaard-Daeter, Vincent z.v. Boogaard-van Beek, J'valeen M.L. d.v. Margaritha-Luciana, Sven z.v. Boelhouwer-van der Hoff, Tirza N. d.v. van Beurden van der Eijk, Berber d.v. Nieuw- land-Pieterse, Dennis L. z.v. Jongeling-Verwater Ondertrouwd: D. Gontscharoff 32 jr. en B.M.L.H. de Leeuw 27 jr., J. Brigge 34 jr. en S.C.G. Hamer slag 28 jr., R.A. Zijderveld 29 jr. en R. van Eerde 26 jr., E. Keten 25 jr. en Y. Karacan 25 jr. Getrouwd: W.H. de Heer 35 jr. en A.H. Elward 33 jr., R. de Haan 35 jr. en L. Mijnsbergen 30 jr., H.O. Trouborst 31 jr. en A. Baren- dregt 30 jr., J. de Roos 29 jr. en O.N. Smits 28 jr., R. Visser 27 jr. en S.J. van der Eik 26 jr., M.A. Lira Valencia 51 jr. en A.M. Sobarzo Albarez 33 jr., T.H. Niesten 46jr. en M.J. Cobben 45 jr., V.W. Achinuhu 32 jr. en M.M. Achmad 28 jr., J. de Rooy 28 jr. en E.L. de Borst 26 jr., P.M. van Putten 30 jr. en I. Visser 25 jr. Overleden: V. Boender man 23 jr., T. van 't Hoen man 74 jr., T. van der Zwan vr. 48 jr., echtgen.van: C.H. Janssen, A.G. Bek man 63 jr., J. Bakker vr. 79 jr., echtgen .van: J.J. Versluijs, M. Kraaijen- brink vr. 95 jr., CF. Nossent vr. 80 jr., J.H. van den Berg man 59 jr., H.J. van Lange man 75 jr., B. Pistoor vr. 79 jr., geh.gew.met: J. Cornax, W. Spruit man 72 jr., C. van Bezouwen man 70 jr., R.A. Liekens vr. 77 jr., geh. gew. met: P. Grashoff SCHIEDAM Het A-twirlteam 'The Yellow Rainbows' van mu ziekvereniging Harpe Davids heeft zaterdag bij het vijfde NFCM Druma Kampioenschap van Nederland de eerste prijs in de wacht gesleept. Met twaalf leden onder leiding van miss majorette Marije Gelder blom werd gestreden om het kampioenschap in de eerste divisie twirl. Het puntenaantal was helaas niet genoeg om het landelijk kampioen schap te winnen. Hier werd het team tweede. Het team laat de kampioensshow nog een keer zien, namelijk op zaterdag I november om 16.00 uur in de Margriethal. SCHIEDAM Voor senioren die een oudere huisgenoot of fa milielid verzorgen, organiseert Thuiszorg NWN de cursus 'Ver zorging thuis'. Deelnemers leren hoe ze hun huisgenoot of fami lielid het beste kunnen helpen bij het aan- en uitkleden, wassen en dagelijkse verzorging. Ook wordt ingegaan op hulpmidde len en handigheidjes, omgaan met medicijnen, incontinentie, iemand tillen en wat Thuiszorg kan doen. De cursus start op woensdag 5 november en bestaat uit zes bij eenkomsten op woensdagavond van 19.30 tot 21.30 uur en wordt gegeven aan de Honnerlage Gre- telaan 57. Kosten zijn 65,-, leden van Thuiszorg betalen 25,-. Aanmelden kan bij het Centraal Meldpunt wonen, tel. 2463261 (van 8.30 tot 12.30 uur). HERDENKING In de Hoeksteenkerk (hoek Burg. Knappert- laan/Warande) te Schiedam is vrijdagavond 31 oktober een Refor matieherdenking. Spreker is Ds. C. Oorschot uit Zwijndrecht. Het thema is 'Strijdt om in te gaan door de enge poort', Er wordt medewerking verleend door het Christelijk Gemengd Koor 'Praise Anthem' en er wordt gecollecteerd voor 'Kom Over En Help'. Het begint om 19.45 uur en toegang is vrij. SCHIEDAM - Bastiaans Optiek bv, is voor veel Schiedammers een vertrouwde naam. De winkei werd 45 jaar geleden geopend in de (Nieuwe) Passage en is daar tot op heden nog steeds gevestigd. Stadgenoten generatie na generatie - weten het familiebedrijf, waar vakbekwaamheid en service al bijna een halve eeuw vanzelfsprekend zijn, te vinden. Bij Bastiaans Optiek, in het gezellige win kelcentrum de Nieuwe Passage, is de klant koning. Dat is geen loze kreet, maar zoals inmiddels talrijke klanten ontdekten, een voldongen feit. De zaak, waar de leiding al ruim twintig jaar in handen is van Andre van Duinen, is ondermeer gespecialiseerd in Varilux. Deze brillenglazen bieden de praktische oplossing 'leesbril' en 'dubbelfocusbril', in een bril samen te brengen. Naast een uit gebreide collectie monturen (vanaf 75 gul den) waaronder bekende merken als Sil houet, Adidas, Georgo Armani en Marco Polo, heeft Bastiaans Optiek een geva rieerde sortering zachte en harde lenzen in het assortiment. Zo biedt opticien Basti aans een lenzenpakket aan dat zes paar lenzen en vloeistof voor een half jaar bevat. Hiervoor betaalt men 259,- inclu sief een halfjaarlijkse controle. Voor degene die zo af en toe door het leven wil gaan met een andere dan de eigen oog kleur, bieden gekleurde lenzen een uit- komst. Klanten die kiezen voor het top punt van gemak, doen er goed aan zich te laten informeren over lenzen (drie gulden per paar) die na een dag vervangen wor den. Met welke wensen de klant ook binnen stapt bij Bastiaans Optiek, men is verze kerd van een klantvriendelijke benadering en het gratis opmeten van ogen en van de oogdruk. Bastiaans Optiek BV Nieuwe Passage 4 Schiedam Telefoon 010-426 64 54 Openingstijden: maandag 11.00- 17.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 09.00 - 17.30 uur, zaterdag 09.00-17.00 uur, koopavond tot 21.00 uur. .1 I Ziekenfonds,'particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgons afspraak Nieuwe Havsn 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Theaterstoel 'Model Schiedam' zorgt voor uitstekende akoestiek ■■C Press Service 0546 - 543040 ADVERTORIAL

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 13