A De Stadswinkel: alle informatie op één locatie! Het Gemeentelijk Informatiepunt Gemeente Schiedam Vanaf 17 november. Openbare vergaderingen in november Vestigingen bibliotheek in Centrum gesloten WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 44-441 De laatste maanden is er veel verbouwd aan het Stadserf, in het hart van Schiedam. Er komt een nieuw Gemeente Archief, een schitterend theater en ook de Gemeente Bibliotheek vindt er een onderkomen. Bovendien zullen alle Schiedammers binnen kort met een hele nieuwe service van de gemeente te maken krijgen. Op maandag 17 november aanstaande opent de Stadswinkel namelijk officieel zijn deuren. Als inwoner van de gemeente Schiedam, kunt u met allerlei zaken te maken krijgen. In de Stadswinkel, op de begane grond van het Stadserf-complex, vindt u bijna al die zaken die u met de gemeente wilt regelen en afwik kelen^ voortaan samengebracht op één locatie. Deze balies vindt u in de Stadswinkel: - Publiekszaken - Het Gemeentelijk Informatiepunt - Bouwen, Wonen Milieu - Zorg Welzijn De komende weken zullen wij op deze pagina iedere week een balie aan u presenteren. Deze week is dat het Gemeentelijk Informatiepunt. Het Gemeentelijk Informatiepunt is gevestigd in het voorportaal van de Stadswinkel. U vindt hier informatie over uiteenlopende onder werpen. U kunt hier ook terecht met algemene vragen, ideeën of wensen over de gemeente Schiedam. Verder treft u er folders van Postbus 51 en voorlichtingsmateriaal van de gemeente. Tevens liggen hier de agenda's en stukken van de gemeenteraad en raadscommissies ter inzage. Het Gemeentelijk Informatiepunt is dus uw vraagbaak voor van alles en nog wat. U kunt zich vanaf maandag 17 november daarvan per soonlijk komen overtuigen. Gemeente Schiedam? Uw Stadswinkel aan het Stadserf De Stadswinkel is geopend van maandag tot en met vrijdag, tussen 8.00 en 17.00 uur. Op donderdagavond is de Stadswinkel geopend tot 20.00 uur. De Stadswinkel is telefonisch bereikbaar via het nummer 246 53 04. EVALUATIERAPPORTAGES VOORBEREIDINGSBESLUITEN RUIMING GRAFAKKERS VERGUNNINGAANVRAAG HORECA KAPVERGUNNINGEN De twee vestiging van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek in het Centrum, te weten de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven 131 en de Jeugdbibliotheek aan de Korte Haven 129, waren op 25 okto ber voor 't laatst open voor het publiek. De sluiting heeft te maken met de verhuizing naar de nieuwe vestiging aan het Stadserf. WET MILIEUBEHEER ONTWERP-BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER ONTWERP-ONTHEFFINGEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 44, WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 Gem eente ber i c hten Het Gemeentelijk Informatiepunt: uw vraagbaak. Vanaf 17 november. Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken bekend dat in de periode van maandag 3 november tot en met maan dag 1 december 1997 de onderstaande evaiuatierapportages ter inza ge liggen bij de secretarie in het Stadskantoor, Emmastraat 1, op de 5de etage, afdeling ROS, tijdens kantooruren. a. Rapport periodiek milieuonderzoek havensüblocatie Spaland- West te Schiedam over de periode 1996. b. Rapport periodiek milieuonderzoek havensüblocatie Woudhoek te Schiedam over de periode 1996. Zowel de wiik Spaland-West als de wijk Woudhoek zijn in de jaren zeventig gedeeltelijk opgehoogd met slib uit het Rotterdamse haven gebied. Het slib was vrijgekomen bij onderhoudsbaggerwerkzaamhe- den in de haven. Indertijd was niet oekend dat het slib was verontrei nigd. Toen de locaties werden ingericht, is in verband met de bodemver ontreiniging een aantal maatregelen genomen, om ervoor te zorgen dat een, miüeuhyginisch gezien, gezond woon- en leefklimaat wordt gewaarborgd. De effectiviteit van deze maatregelen worden periodiek door middel van nazorgprogramma's gecontroleerd. Na de inrichting van de locaties zijn de nazorgprogramma's van kracht geworden. Bovenstaande rapporten betreffen de evaluatie van de maatregelen over de periode 1996. Voor de locatie Spaland-West bestaat het nazorgprogramma uit: het periodiek bemonsteren en analyseren van het grondwater, oppervlaktewater en drainwater. het bemonsteren en analyseren van grond ter plaatse van openbare groengebieden om eventuele verrijkingsverschijnselen tijdig te sig nalen. het bemonsteren en analyseren van slib uit diverse singels. het bemonsteren en analyseren van lucht in kruipruimten en woon kamers van een aantal woningen. Voor de locatie Woudhoek bestaat het nazorgprogramma uit: bemonsteren eri analyseren van het grondwater. gro ber bemonsteren en analyseren van grond ter plaatse van openbare Groengebieden. Bemonsteren en analyseren van lucht in kruipruimten van een aantal woningen. De beide rapporten zijn inmiddels door het college van burgemeester en wethouders vastgesteld en toegezonden aan Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland en aan de Inspecteur van de Volksgezondheid voor de hygiëne van het milieu in de provincie Zuid-Holland. Voor vragen kunt u contact opnemen met Mw. A. Nix van Bureau Milieu, tel: 2465440. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 27 oktober 1997 de volgende voorbereidingsbe- sluiten neeft genomen: 1) Overschiesestraat 2) Lange Kerkstraat tussen 23 en 31 3) Goereesestraat 4) Ampèrestraat/Edisonstraat/van Swindenstraat 5) Lange Haven 39. Bovengenoemde voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van de dag nadat zij zijn gepubliceerd en liggen ter inzage op het Stadskantoor, Emmastraat 1, kamer 12.11 (12e etage). In de maand november 1997 wordt op Begraafplaats Beukenhof aan de Burgemeester Van Haarenlaan een drietal grafakkers geruimd. Het betreft de akkers: AA RK algemene graven; Hierin werd begraven in de jaren 1972 - 1982. Het betreft 164 gra ven, waarin 490 stoffelijke overschotten. DJ algemene huurgraven; Het betreft 93 opgezegde graven. Een aantal in huur zijnde graven blijft onaangeroerd. DK algemene huurgraven; Het betreft 115 opgezegde graven. Een aantal in huur zijnde graven blijft onaangeroerd. De rechthebbenden van de huurgraven zijn hierover schriftelijk geïn formeerd. Informatie over dit onderwerp is te verkrijgen bij de administratie van Crematorium en Begraafplaats Beukhof, Burgemeester Van Haaren laan 1450, tel.: 4711222. Bij de burgemeester is een horecavergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de APV Schiedam voor de vestiging van een nieuw terras langs de gevel van de horeca-inrichting in het pand Mesdaglaan 12. De gevraagde openingstijden van het terras zijn dage lijks van 16.00 tot 23.00 uur. Het terras zal zitplaats bieden aan 12 personen. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk binnen 4 weken. Als u uw mening schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u dit richten aan de burgemeester, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De aanvraag ligt vanaf 28 oktober 1997 vier weken ter inzage op bureau Algemene Zaken, 2e etage kantoorgebouw 's-Graveland, 's-Gravelandseweg 567. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 15.00 uur en op donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergun- ning verleend voor het rooien van: - één berk staande aan de Smetanalaan 131 - 3 abelén, 2 populieren, 4 essen, 2 esdoorns staande op het Corneüa van Zantenplein (ophoging) met herplant plicht Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de boom (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met J.P. Krijgsman, tel.: 2465666. Colofon Stadskantoor Tel.(010) 246 5555, fax (010) 473 7021 Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Bezoekadres: Emmastraat 1 Kantoorgebouw 's Graveland tel. (010)2465155 fox (010)2465298 Postadres: Postbus 1501, 3100 EA bezoekadres: 's Gravelandseweg 567 Eindredactie: Bureau Communicatie 8c Externe betrekkingen tel. (010) 246 5389, fox (010) 246 5364 Commissie voor Algemene en Economische Zaken (AEZ) Onderw.Begroting Datum maandag 3 november Tijd 16.15 uur Plaats Stadskantoor, Bedrijfsrestaurant Secr. R.A.J. Vredebregt, tel. 2465424 Commissie voor Ruimteüjke Ordening, Verkeer en Vervoer (ROV) Onderw.Begroting Datum dinsdag 4 november Tijd 18.30 urn- Plaats Stadskantoor, Bedrijfsrestaurant Secr. Mevr. L. Klapwijk, tel. 2465680 Commissies ROV en AEZ Onderw.beleidsnota en actieplan voor de binnenstad 1998-2002 beleidsnota herinrichting openbare ruimte bin nenstad Datum dinsdag 4 november Tijd 21.00 uur Plaats Proveniershuys, Overschiesestraat 3 Obmmissic voor Cultuur, Sport en Recreatie (CSR) Datum dinsdag 4 november Tijd 16.15 uur Plaats Stadskantoor, kamer 5.06 Secr. B.M. Steenbergen, tel. 2465467 Commissie voor Financiën, Bedrijven, Personeelszaken en Archief (FBPA) Datum woensdag 5 november Tijd 16.15 uur Plaats Stadskantoor, Bedrijfsrestaurant Secr. J. Boshuizen, tel. 2465361 Commissie voor Onderwijs, Sociale Zaken en Werkgelegenheid (OSW) Datum woensdag 5 november Tijd 20.00 uur Plaats Gebouw dienst Educatie, Piersonstraat Secr. Mevr. D.T.H. Starmans, tel. 2465994 Begrotingsbehandeüng Datum 11 november Tijd 13.00 uur Plaats Stadskantoor, Raadszaal Vervolg begrotingsbehandeling Datum 13 november Tijd 18.00 uur Plaats Stadskantoor, Raadszaal Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer (ROV) Datum woensdag 19 november Tijd 19.30 uur Plaats Stadskantoor, Multifunctionele ruimte Secr. Mevr. L. Klapwijk, tel. 2465680 Commissie voor Cultuur, Sport en Recreatie Datum donderdag 27 november Tijd 16.15 uur Plaats Stadskantoor Secr. B.M. Steenbergen, tel. 2465467 Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastgestelde vergaderda tum telefonisch bij de secretaris van de des betreffende commissie worden opgevraagd. Agenda's, stukken en verslagen van commis sie- en raadsvergaderingen liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt, maan dag t/m vrijdag van 8.45 tot 16.00 uur, 5e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1 Ook kunt u de stukken inzien bij de Openbare Bibliotheek, Lange Haven 131. In het nieuwe gebouw zal de bibliotheek de eerste en tweede verdieping in gebruik nemen. Op dinsdag 18 november opent de bibliotheek voor 't eerst haar deuren voor het publiek. Van 25 oktober tot 18 novem ber kunnen de vaste bezoekers van de filialen Lange en Korte Haven op de gebruikelijke openingstijden terecht bij de overige bibliotheken in de stad. De openingstijden van de nieuwe bibüotheek op het Stadserf zijn: maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 17.00 - 21.00 uur 13.00 - 21.00 uur 11.00 - 18.00 uur 13.00 - 21.00 uur 11.00 - 18.00 uur 11.00 - 14.00 uur Op dinsdag 11 november zullen alle vesti gingen van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek in Schiedam gesloten zijn. Niet vanwege de verhuizing overigens, maar in verband met een personeelsuitstapje. Op zaterdag 15 november houdt de nieu we vestiging van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek aan het Stadserf open dag. Een goede gelegenheid voor alle bekende en nieuwe gebruikers om eens een kijkje te komen nemen. Over de open dag zal nog nadere informatie volgen. lAiVieudienst Rijnrr,0 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstel len van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verle nen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 16 april 1997 is een aanvraag ontvangen van Rotterdamse Elektrische Tram om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een metrostation aan de Troelstralaan/VTaardingerdijk te Schiedam (97.16.03). 2. Op 16 april 1997 is een aanvraag ontvangen van Rotterdamse Elektrische Tram om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een metrostation aan de Parkweg/Burgemeester Honnerlage Gretelaan te Schiedam (97.16.04). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ningen te verlenen. Aan de vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 29 oktober 1997 tot en met 25 november 1997 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien op het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantoor uren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van een ontwerp-beschikking kunt u deze tot en met 25 november 1997 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethou ders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voor keur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over de ontwerpen van de beschikkingen kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewis seling kan gedurende de inzagetermijn worden ingediend, bij voorkeur uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen een beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerp-beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Projectnummers: 97.16.03 en 97.16.04 (AiUeud.enst Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstel len van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-ontheffing) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maakt bekend de navolgende aanvragen om ontheffing ingevolge artikel 10.47 van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 31 juü 1997 is een aanvraag om ontheffing ingevolge artikel 10.47 van de Wet milieubeheer ontvangen van De Straat milieu-adviseurs voor het lozen van bemalings water op het openbaar riool aan de Rotterdamsedijk 36 te Schiedam (97.31.05). 2. Op 12 augustus 1997 is een aanvraag om ontheffing ingevolge artikel 10.47 van de Wet milieubeheer ontvangen van SUBAT voor het lozen van bemalingswater op het openbaar riool aan de Horvathweg 50 te Schiedam (97.33.05). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde ont heffing te verlenen. Aan de ontheffing zijn voorschriften worden verbonden ter bescher ming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerp-ontheffingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 29 oktober 1997 tot en met 25 november 1997 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Graveland- seweg 565 te Schiedam. De ontwerp-ontheffing, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken m.b.t. De Straat milieu-adviseurs kunt u tevens inzien bij Gemeentewerken Rotterdam, afdeling Milieubeleid Rotterdam, Europointcomplex toren III, Galvanistraat 15 te Rotterdam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooru ren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van een ontwerp-ontheffing kunt u deze tot en met 25 november 1997 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethou ders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voor keur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de ontheffing kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerae bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan gedurende de inzagetermijn worden ingediend, bij voorkeur uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-ontheffing. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-ontheffing. InUchtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerp-ontheffingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Projectnummers: 97.31.05 en 97.33.05 V

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2