SCHIEDAM Bedrock opent bus voor jongeren Dierenambulance moet kadavers laten liggen Kamerconcert intratuixi En toch kan hij beleggen in aandelen ff i Franki-singers vieren feest Verkiezingsprogrammaauto gelijkwaardig aan andere weggebruikers Op bezoek bij boerderijdieren m«E Open huis bij Anke Bodewes Schoten op de Koemarkt ORANJE 16. Het Nieuwe Stadsblad VSB'BANK HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 44-1441 SCHIEDAM Precies één jaar geleden betrok Makelaardij Anke Bodewes het nieuwe kan toor aan de Nieuwe Haven. Op zaterdag 1 november wordt de volgende stap gezet met een ves tiging aan de Scheepvaartweg 63 in Schiedam-Noord. De werk plek wordt geopend door wet houder A. Reijnhout. Van 10.30 tot 15 uur is er open huis. „Noord is een stadsdeel dat snel uitbreidt. Omdat er nog geen enkel makelaarskantoor is ge vestigd, menen wij er goed aan te doen de eerste te zijn", zegt Anke Bodewes. De openingstij den: dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 17.30 uur en donder dagavond van 18 tot 20 uur. SCHIEDAM Bij de poli tie kwam vrijdagmorgen rond vijf uur de melding bin nen van een schietpartij op de Koemarkt. Ter plaatse werd een tiental hulzen aan getroffen. Naar aanleiding van verklaringen van getui gen werd een onderzoek in gesteld naar de auto waarin de vermoedelijke schutter zich bevond. Het bleek dat een soortgelijke wagen kort daarvoor op de Rotterdam- sedijk een stopteken had ge negeerd toen politiemede werkers de bestuurder wilden controleren op alcoholge bruik. Onderzoek in de om geving bracht geen resultaat. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje per liter Vieux Oranje per liter1 O. U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 95 95 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Dat het nooit te laat is om iets op touw te zetten bewijst het springlevende koor de Franki-singers. De on geveer 45 leden, variërend in leeftijd van zeventig plus tot ver in de negentig, verzorgen regel matig optredens en weten met hun inzet de toehoorders tot enthousiasme te brengen. Zater dag 25 oktober werd het vijfja rig bestaan gevierd in de thuis haven van het koor, namelijk Woon- zorg- en dienstencen trum Frankeland. Dit jubileum concert was tevens het 37e op treden dat het koor in haar jon ge bestaan verzorgde. Enkele bewoners van Franke land verleenden zo'n zes jaar geleden hun medewerking aan een musical die tweemaal werd opgevoerd. Dat gezamenlijke optreden beviel zo goed dat de behoefte ontstond een zang groep te vormen. En dat, wat met moeite of in de regel hele maal niet van de grond komt in vergelijkbare gevallen, lukte vrij snel in Frankeland. In de krant werd een oproep geplaatst voor een dirigent/pianist die de groep deskundig kon begelei den. En vanaf het moment dat dirigente Sonja Verhoef samen met pianiste Sonja Muijsson de touwtjes in handen nam groeide het koor zowel in kwaliteit als qua omvang. Niet alleen staan (voor ouderen) bekende liedjes op het repertoire als 'Elephant song', 'Katinka', 'Sterren stra len overal' en 'Edelweiss' maar ook worden composities gezon gen van de dirigente zelf. Volgens voorzitter K. Spee is het vooral aan Sonja Verhoef te danken dat de Franki-singers een veel gevraagd koor is dat hoofdzakelijk optreedt in ver- zorgings- en verpleeghuizen. Daaronder zijn tehuizen in Vlaardingen en Maassluis, maar ook waren de zangers on der andere te beluisteren in De Harg. De heer Spee: „Sonja Verhoef is heel vrolijk en tijdens optredens wil zij nog weieens door de zaal lopen om haar enthousiasme over te brengen op het publiek, en dat lukt ook meestal wel. De mensen zingen en klappen mee als zij de liedjes herkennen en beleven duidelijk een paar ge zellige uurtjes met het koor. Daarom worden de Franki-sin gers ook steeds weer terügge- vraagd voor een optreden. Ons eerste optreden was op zondag 27 december 1992 in de Haven zaal van Frankeland en ieder een van het koor was zeer ner veus. Nu, na vijf jaar, weten we wat we in huis hebben en de spanning is dan ook zo goed als verdwenen." Allemaal positieve geluiden dus over de Franki- singers en toch blijft er nog iets te wensen over. Onder de onge veer 45 koorleden bevinden zich namelijk slechts negen heren en dat aantal mag naar de mening van alle betrokkenen wel wat hoger uitvallen. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met voorzitter K. Spee, tel. 4269977. SCHIEDAM Safe sex, gratis condooms, scholing, uitkeringen, huisvesting en softdrugs; jongeren met vragen hierover kunnen vanaf heden terecht bij de jongereninformatiebus in Nieuwland die afgelopen zaterdag werd geopend. Bij de informatiebus kunnen jongeren laten weten wat ze in de wijk missen en willen. Zaterdag werden door de jongeren vooral vragen gesteld over het jeugdwerk garantieplan. Om de start luister bij te zetten, heeft de Schiedams band Bedrock een concert gegeven op het Wibautplein. Bedrock heeft stevige rock laten horen, zowel covers als eigen nummers. De bus zal over een poosje elke donderdag van 16.00 tot 18.00 uur op het Wibautplein staan en van 18.00 tot 20.00 uur op het Dreesplein. Voor de prijs hoeven jongeren het niet te laten om hier advies te komen halen, want de informatiebus is helemaal gratis. SCHIEDAM De PvdA wil dat het gemeentebestuur meer binding krijgt met de Schie damse wijken. Elke wethou der zou daarom één of meer delen van de stad toebedeeld moeten krijgen en als 'wij kwethouder' direct aan spreekbaar zijn op belangrijke onderwerpen. Dat staat in het verkiezingsprogramma 'Een passie voor Schiedam' dat de PvdA deze week heeft gepre senteerd. Andere opmerkelij ke zaken: de handel in soft drugs accepteren, woningen boven wegen, erfpacht hand haven, het autoverkeer aan pakken, het instellen van een Culturele Raad, migranten verplichten tot integratie en hardere sancties voor het wei geren van aangeboden werk. Met deze standpunten rekent de PvdA op een fikse stijging van het zeteltal in de gemeen teraad. „We hebben nu 9 ze tels, straks denken we aan 12 a 13", aldus bestuurslid H. Noordegraaf. Als eerste partij in Schiedam heeft de PvdA het (concept-ver kiezingsprogramma op tafel ge legd. Volgens Noordegraaf is het tot stand gekomen door goed te luisteren, zowel naar partijleden als naar andere inwoners van de stad. Er zijn drie rode draden te onderscheiden, namelijk de soci ale, de ruimtelijke en de econo mische hoofdlijn. Het milieu vormt een 'bindmiddel'. Ook zijn in het programma enkele kaders opgenomen, waarin uto- pie en werkelijkheid samenval len. Onveilig „Het gaat om ideeën voor de toekomstige eeuw die de verbeel dingskracht moeten prikkelen", zegt bestuurslid H. de Block. Op het terrein van 'Burger en bestuur' pleit de PvdA voor in voering van de wijkwethouder, maar ook voor referenda. Tot 2002 moeten twee onderwerpen voor een referendum werden aangewezen, waarna een evalua tie plaatsvindt. „Veel Schiedam mers voelen zich onveilig op straat, in de stad of zelfs in huis", zo is te lezen in het pro gramma. Om de veiligheid te vergroten moeten onder meer toezichthouders worden aange steld, het HALT-programma ('lik op stuk') geïntensiveerd en het aantal bewaakte fietsenstal lingen in het centrum en bij (me- trojstations uitgebreid. Met de werkgelegenheid in het Rijnmondgebied gaat het nog steeds niet goed. Van de onge veer 6000 werkzoekenden in Schiedam is een groot deel lang durig werkloos. „Dit aantal is voor de PvdA niet acceptabel." Daarom wil men speciale centra oprichten waar het bedrijfsleven en werkzoekenden nader tot el kaar kunnen komen. Ook het sanctiebeleid, het korten van de uitkering bij aangeboden werk, moet worden aangescherpt. Sneltrein Op het terrein van stedelijk be heer en volkshuisvesting is het van groot belang dat Zestienho ven dichtgaat en dat de A4 nooit wordt aangelegd. Verder pleit de PvdA voor meer initiatieven om woningen te bouwen boven (rijks)wegen en waterpartijen. Nieuwland en Groenoord ver dienen extra aandacht om ver paupering tegen te gaan. Bij de woonruimteverdeling dienen met name de minder-draag- krachtigen aan passende huis vesting te worden geholpen. Ook wil de PvdA de auto harder aan pakken, bijvoorbeeld door het instellen van 'verblijfsgebieden'. Daar is de auto gelijkwaardig aan andere weggebruikers. Het autoverkeer moet worden ge concentreerd op een beperkt aantal hoofdwegen. Ook dient NS-station Schiedam-Centrum weer als sneltreinstation te wor den hersteld. Speciale aandacht is er ook voor ouderen, die via enkele hoorzittingen nauw be trokken werden bij het partij programma. „Een zesde deel van de Schiedammers 'trekt van Drees'", meldt de PvdA. Daar om moeten ouderen meer in spraak krijgen in het beleid. De 'utopische kaders' vormen een mengeling van aardige ge dachten en min of meer onhaal bare ideeën. Zo zou Schiedam moeten uitgroeien tot een stu dentenstad en tot één van de best bereikbare gebieden van Neder land. Ook dient Schiedam zich te ontwikkelen tot 'molenstad' van Europa, waartoe maar liefst vijf molens op de oorspronkelijke lo catie herbouwd moeten worden. Gezien de problemen met de res tauratie van De Walvisch lijkt dat nauwelijks haalbaar. Joop! Pierre Cardin Brax Jacques Britt Gant Paul Shark Tenson Cortigiani Veerplein 97 - 31.31 CX Vlaardingen Tel. 010-434 24 30 SCHIEDAM De stichting dierenambulance stopt met het ophalen van dode dieren en in de toekomst wellicht met hulp aan zwerfdieren. De dierenambulan ce ziet zich hiertoe genoodzaakt, omdat al jaren tevergeefs wordt geprobeerd vergoedingen van de gemeente te krijgen voor de rit ten met zwerfdieren die in Schie dam worden gereden. Rob en Lenie Schipper van de dierenam bulance: „Wij hebben dit werk nu acht jaar graag en op eigen kosten gedaan. Diverse keren hebben wij de gemeente en de ONS om vergoedingen gevraagd voor de ritten die wij uitvoeren om overleden dieren zonder ei genaar van de openbare weg te halen en om gevonden dieren op te halen." De gemeente heeft echter in de laatste brief weer laten weten dat die vergoedingen niet komen, omdat de dierenbe scherming Schiedam jaarlijks als enige geld krijgt. „En dat vindt men genoeg. Maar als de dieren bescherming is gesloten, wie moet de dieren dan ophalen? Wij hebben juist een 24-uurs dienst", aldus Lenie Schipper. Het geld dreigt nu op te raken bij de Schiedamse dierenambulance. Vorig jaar werden zo'n 114 over leden katten opgehaald, 35 zwerfkatten, 23 zwerfhonden en een aantal hamsters, konijnen en vogels. Per dode kat waarvan de eigenaar zich niet meldt, kost een ritje de stichting ongeveer 25,-. „Dat kunnen we gewoon niet meer betalen. Wel willen we tot het einde van het jaar hulp blijven bieden aan gewonde die ren. Want die mogen niet de dupe worden van de situatie. We hopen dat dit probleem snel wordt opgelost, bijvoorbeeld door sponsorbijdragen, zodat we dit dankbare werk kunnen voortzetten." SCHIEDAM De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam organiseert op zondag 2 november voor het hele gezin een rondleiding op Kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrix- park. Het thema van de rondleiding is 'Op bezoek bij de kinderboer derijen'. De activiteit begint om 14.00 uur in de tentoonstellingsruim te van de kinderboerderij. De deelnemers kunnen in de tentoonstellingsruimte een leerzame video bekijken over het leven van kinderboerderijdieren. Dieren als het konijn, het varken, de koe, de kip en de geit komen daarbij in beeld. Na de video neemt beheerder Hans Buisman jong en oud mee naar buiten. Hij gaat met de deelnemers op bezoek bij de kinderboer derijen. Kinderen mogen tijdens het bezoek onder andere eieren rapen in het kippenhok, het varken voeren, geiten melken, de koe verzorgen en konijnen knuffelen. Onderwijl komen ze van alles te weten over het houden van kippen, het leven van het varken, de functie van de koe in onze maatschappij en het houden van konijnen thuis. Omdat het varken binnenkort gaat biggen, kunnen de kinderen tenslotte nog meedoen aan de prijsvraag: hoeveel biggen krijgt het varken op de kinderboerderij 't Hoefblad? Het kind dat het uiteinde lijk blijkt goed te hebben, kan een toepasselijke prijs winnen. Wie méér wil weten over de rondleiding op Kinderboerderij 't Hoefblad, kan tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam, tel. 2465521. GroeiVermogen. Beleggen zonder één cent eigen geld. VSB. Daar kom je verder mee. 1 PLANTENRUILBEURS De Schiedamse afdeling groei bloei van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw- en Plantkunde houdt za terdag 1 november een planten ruil beurs in Natuurcentrum De Bos- hoek. De beurs is geopend van 10.00 tot 12.00 uur. Alles op groengebied kan ter ruiling worden aangeboden, zoals stekken, zaden, tuinplanten, kamerplanten, boeken over tuinie ren, tuingereedschap en dergelijke. Voor meer informatie kan met bel len met tel. 4702631. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade n.v. Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Diep. (chefredacteur) loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Veel plezier tijdens de uitvoering. PvdA rekent op 12a 13 zetels De Schiedamse hand Bedrock zorgt voor muzikale begeleiding bij de opening van de jongeren informatiebus Na de eeuwwisseling tien molens in Schiedam? DE GRATIS INTRA NOVA 'BINNEN GEZELLIG MAKEN' LIGT VOOR U KLAAR. De witte trompetlelie bloeit als kamerplant het hele najaar met mooie witte bloemen. Staat graag op een licht plekje in huis, maar liever niet in de volle zon. Van 12.95 voor PIJNACKER Rijskade la Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. -*> surA**$ïJ£ Geen 'cent' op zak en toch profiteren van de ontwikkelingen op de beurs? Dat kan. Met GroeiVermogen. Een nieuwe en uit gekiende manier om het volle profijt te trekken van (belastingvrije) koerswinst en dividend uitkering (eveneens belastingvrij tot aan de toegestane vrijstelling). U least een pakket aandelen van bekende Nederlandse bedrijven. Maar in plaats van een fors kapitaal ineens te investeren, betaalt u een bescheiden bedrag per maand. Dit maandbedrag bestaat voor een deel "uit fiscaal aftrekbare rente en voor een deel uit aflossing. Na 15 jaar bent u volledig eigenaar van het pakket aandelen, dat u naar believen kunt verzilveren of verder in waarde kunt laten stijgen. Wilt u weten wat GroeiVermogen in üw situatie kan opleveren? Neem dan even contact op met onze adviseurs. Kom langs of bel gratis met 0800-8182. 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Internet www.vsb.nl i {/OrtlS onderneming Qitoii VtRMoqfN^

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3