1 H T T F* z //WWW. w O Ft L B O l\l L t !\1 tE I\1 L L O BE Naast de showroom aan de Nieuwe Haven 7 in Schiedam, heeft Autobedrijf L.D. Beumer b.v. een vir tuele showroom op internet. 'Rijden' wordt 'surfen' op de digitale snelweg. Al twee maanden geleden opende Autobedrijf L.D. Beumer b.v. officieus de virtuele showroom op internet. Nu alle digitale kinderziektes eruit zijn, maakt L.D. Beumer zijn web adres officieel bekend aan de Autogids lezers: http://www.worl- donline.nl/~ldbeumer. Primeur! Voor Schiedamse autobedrijven heeft L.D. Beumer de digitale pri meur. De heer Beumer: "Veel autobedrijven bieden alleen hun occasions via internet aan, bij voorbeeld via de website van Autogids, maar ik heb nu een geheel eigen website. Uiteraard staan daar ook onze occasions op, maar ook algemene informatie over ons bedrijf. Om heel eerlijk te zijn verwachten we dat de per soonlijke service in de showroom en de werkplaats, die onze klanten al meer dan 27 jaar kennen, nog lang het belangrijkst zal blijven. Maar voor met name het jonge publiek, willen we toch niet ach terblijven. Internet heeft de toe komst, daar zijn we van over tuigd." Speciale aanbieding Naast algemene informatie over Autobedrijf L.D. Beumer b.v., het merk Nissan dat het bedrijf al meer dan 27 jaar verkoopt en onderhoudt, vindt de geoefende websurfer een speciale aanbie ding op internet: "We maken het aantrekkelijk om ons via internet te bezoeken, door regelmatig met speciale aanbiedingen te komen die we alleen op internet publice ren." Wie wil weten welk accessoi re nu in de aanbieding is bij Autobedrijf L.D. Beumer b.v., surft in digitale snelheid naar: http://www.worldonline.nl/~ldbeu mer! Een auto wordt in acht uur geproduceerd, waarvan zon twee uur besteed wordt aan kwaliteitscontroles... Gestaag sluiten zich de grenzen om het Europese auto-con tinent. Japanse merken verplaatsen daarom hun pro- duktielijnen naar Europa. In het Engelse Sunderland lopen bijvoorbeeld dagelijks een slordi ge 500 Nissan's 'van de band'. Hiermee is Nissan een Europees merk geworden. In 1986 liep de eerste auto bij de Nissan fabriek in Sunderland van de band: een Bluebird. Meer dan 4.000 men sen werken nu bij de Nissan Motor Manufacturing United Kingdom (NMUK), en daarbo ven nog eens honderden men sen voor de verschillende toele veringsbedrijven. De NMUK fabriek werd geheel door de Engelse medewerkers zelf ont worpen en gebouwd. Een oer- Britse onderneming dus; iets waar de Britten met hun rijke autotraditie trots op zijn. Het robot-tijd perk voorbij Die trots uit zich vooral in het enthousiasme waarmee de diverse medewerkers spreken over 'hun' produkten: de Nissan Micra en Primera. Waarvan die laatste met stip, omdat de twee de generatie Primera ook nog eens geheel in Engeland werd ontwikkeld. De Primera is dus een echte Europese auto. De nog jonge fabriek is het toon beeld van state-of-the-art pro- duktietechnologiën. Het tijd perk van louter robots is eigen lijk alweer achterhaald. Flexibel, menselijk ingrijpen, zelfs per enkel produkt, moet mogelijk zijn. De mens beheerst het volledige proces en speelt een hoofdrol bij de kwaliteits controle. Globaal is de fabriek in vier 'shops' verdeeld, aparte units die zelfstandig hun eigen pro- duktie beheren. Iedere shop is 'klant' bij de andere en wordt ook als zodanig behandeld. In de press shop' worden de ver schillende carosseriedêlen gefa briceerd. Die delen worden in de 'body shop' aan elkaar gelast. Vervolgens geeft de paint shop' ze de juiste kleur. Bij de 'final assembly' worden alle losse onderdelen gemon teerd en vindt 'the marriage' (het huwelijk) tussen carrosse rie en aandrijflijn plaats. Om routine te voorkomen, wisselen mensen binnen de verschillen de shops en tussen de shops onderling regelmatig van werk zaamheden. Kostenbeperking door kwaliteits verbetering Kwaliteitsverbetering is een voortdurend streven van NMUK. De kosten worden niet beperkt door goedkoper te wer ken, maar door de kwaliteit te verbeteren. 51% van alle gepro duceerde auto's gaat in één pro- duktiecyclus zonder correcties door alle kwaliteitscontroles heen. Dat lijkt weinig, maar gezien de bijna absurde hoe veelheid en grondigheid van alle 'check-ups' is het een huza renstukje. In feite controleert iedere werkne mer de werk zaamheden van zijn collega één positie eerder op de produktielijn. Van shop naar shop vindt nog eens een aparte controle plaats. Tenslotte is er de eindcontrole in de 'o.k.-line'. Deze duurt gemiddeld een uur, waarin van iedere gepro duceerde auto alles nog eens apart wordt ge controleerd. Pas na een rit over de testbaan krijgt de Micra of Primera zijn 'o.k.' -sticker. Japanse curiositeit In januari start de produktie van de Primera Wagon. Eind deze eeuw zal ook de tweede genera tie Almera in Engeland van de band gaan lopen. Daarmee is het belangrijkste deel van het Nissan gamma dus Europees. In Japan moeten ze daar nog even aan wennen. Als curiositeit bestellen trendy Japanse consu menten de Europese Primera GT, met een Engelse 'Union Jack' -vlag op de kofferbak... Autobedrijf L.D. Beumer opent eigen website PKHiBRA

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 42