Pendelfiets mee in auto Inschrijving Camel Trophy Tierra del Fuego nu open Audi roept auto's terug naar werkplaats Nieuwe 2.0 TDi-16V voor Opel Vectra en Omega GG SPJ40 Saab tilt veiligheid van 900 naar nog hoger plan Auto kort Junior voor jonge rijders Auto - Verkeer - Sport - Onderhoud - Techniek m* mm mmm WEEK 45 RSW 97-211 **0 ColofoTl Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: redactie service iveekbLaden Wegener Met de fiets Thropby '98 kunnen zich W% •<'- -- - 0 De nieuwe tweeiiter turbodiesel krachtbron 0 Diverse Audi's te rug naar werkplaats. >Ui toMofaiel Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 Steeds meer forenzen ontdekken het vouwbare gemak van de inklapbare pendelfiets die als een pakketje in een draagtas gratis meegaat in het bagagerek van de trein, bus of metro. Zo worden de kosten van de betaalde fietsenstalling bij het station bespaard. Bovendien is de kans op diefstal van de draagtasfiets - geparkeerd in de garderobekast op het werk - uiterst klein Autoforenzen ontlopen met een pendelfiets in de kofferbak in de spits verstopte wegen en peperdure parkeerplaatsen in de binnenstad. Zij rijden met hun auto naar een vrije parkeerplaats aan de rand van de stad. Daar komt uit de kofferbak de pendelfiets te voorschijn. Een minuutje later is de forens op zijn pendelfiets onderweg naar zijn bestemming. Een middenklasser pendelfiets als de Kyose Cityhopper is al voor 499,- verkrijgbaar. Deze pendelfiets weegt slechts 14 kilo. In de draagtas is het pakketje niet groter dan een kleine koffer. De Kyoso pendelfiets heeft drie versnellingen, 16 inch aluminium velgen met reflecterende banden, vel- gremmen, storingvrije batterij-verlichting en een bagagedraqer. Skiën, snowboarden, kajakken, mountainbiken en Land Rover rijden in een sneeuwlandschap met gletsjers, wilde rivieren, maar ook actieve vulkanen. Je eigen route uitstippelen en zelf de spannende uitdagingen bepalen die je moet aangaan om het einde van de wereld te bereiken. Samen met deelnemers uit 19 andere culturen het zuiden van Chili en Argentinië verkennen en in een tapasbar ervaringen uitwisselen met de lokale bevolking. Dat alles staat de moderne avonturiers te wachten die zich inschrijven voor de Campel Trophy Tierra del Fuego '98. De deelnemers mogen zelf hun route bepalen, met wie ze rijden en waar ze onderweg stoppen. Tijdens deze 19e editie van de Campel Trophy bepalen de teams ook welke uitdagingen ze onderweg aangaan. De Stichting Camel Trophy is op zoek naar avonturiers die de uitdaging willen aangaan. Inschrijfformulieren kunnen worden aangevraagd bij de Stichting Camel Trophy, Postbus 18, 1200 AA Hilversum. De inschrij ving sluit op 31 december. aaft we vaf'fC?' T"- Audi roept in Nederland 16.807 auto's (wereldwijd 835.000 auto's) terug naar de werkplaats voor controle en zonodig modificatie. Het gaat om auto's uit de modelseries Audi 80, A4, A6 en A8. Bij deze auto's wordt zonodig een extra massa-aansluiting in het stuurwiel ingebouwd. Dit is nodig omdat bij stilstand van de auto - niet tijdens het rijden - een ongewenste ontsteking van de bestuurdersairbag optreden. De oorzaak hiervan is dat de statische elektriciteit van de bestuurder bij het in- respectievelijk uitstappen via het stuurwiel tot cfntlading komt. Door de extra massa-aansluiting wordt dit voorkomen. De eigenaren van de auto's met de betreffende chassisnummers zullen schriftelijk worden benaderd voor een afspraak. Verder zal Audi in Nederland 73 auto's (wereldwijd 68.800 auto's) naar de werkplaats terugroepen uit de modelseries Audi 80, 100, 200, V8 Coupé en Cabriolet, die zijn uitgerust met een bestuurdersairbag. Bij deze modellen wordt het airbag-regelapparaat van de eerste generatie vervan gen door een verder ontwikkeld apparaat met een hogere duurzaamheid. HkIH De Alfa 146 Junior is de naam van de jongste telg van de Italiaanse Alfa Romeo familie. De Junior combineert stijl en jeugdigheid met een sportieve uitrusting. De Alfa 146 Junior heeft een speciaal doel: spor tief en exclusief autorijden moet ook binnen het bereik van de gewone automobilist komen, met de nadruk op de jonge autorijders. De auto is ontwikkeld op basis van de 146 Twin Spark 1.4 - 16V, die een imposante 103 pk levert. De topsnel heid is 187 kilometer per uur. Bovendien sprint hij binnen 11,5 sec. naar 100 kilometer per uur. Een verlaagd onderstel, 15 inch velgen, sportban- den, in kleur gespoten spoilers, getint glas, stuur bekrachtiging en een leer bekleed stuur maken van de Alfa 146 een zeer sportieve versie. Hij kost 35.450 gulden. Turbodiesel geeft Omega vleugels Door Anjès Verhey Rheingau. Aan de oever van de o-so schone Rhein introduceerde Opel Nederland haar nieuwe zuinige aan winst, de 2.0 turbodie selmotor met zestien kleppentechniek. Deze motor wordt in oktober al leverbaar in de Vec- tra-serie en in november in de Omega's. In het voorjaar 1998 (februari) zal voor de ruimtewagen Sintra ook een turbodie selmotor leverbaar wor den, maar dan gaat het om een 2.2 liter. Tot de uitstekende eigen schappen van deze nieuwe motor tellen met name het hoge koppel bij lage toeren. Dit in combinatie met het hoge vermogen en een laag brandstofverbruik geeft deze motor op voorhand al een succesvolle toekomst mee. Want heel wat Vectra- en Omega-kopers hebben hiernaar uitgekeken, zo ver zekert ons Opel Nederland. Voor het aankomende mo deljaar kreeg de Omega een aantal verbeteringen mee en de standaarduitrusting werd verder uitgebreid. Met name op het gebied van de veiligheid zette Opel zich in. Zo beschikken de Omega Sport, de CDX en het top model de MV6 voortaan standaard over Xenon kop lampen. Deze gasontla dingslampen hebben een beduidend groter lichtbe- reik dan de conventionele halogeen lampen. Als optie is deze "buitenverlichting" op de overige Omega mo dellen te bestellen. Verdere veiligheidsvoorzieningen zijn: versterkingsbalken in de deuren, gordelklemmen voor de veiligheidsgordels voor- en achterin, drie hoofdsteunen op de achter bank gemonteerd (met uit zondering van de GL), hy bride airbags voor en als optie zijn zijdelingse air bags in de rugleuning van de voorstoelen opgenomen. Overigens zijn deze laatste op de CD, de CDX, de MV6 en de Sport als stan daard opgenomen. Wat de actieve veiligheid betreft heeft Opel een nieu we TC-Plus tractiecontro- le, die is geïntegreerd met het ABS. Als optie is er een nieuw navigatiesysteem te bestellen dat over een GPS satelietbesturing beschikt. Gedigitaliseerde wegen kaarten zijn op CD/ROM samen met Philips ontwik keld voor dit doel. Tijdens onze testrit in de avond ont dekten we dat de display van dit systeem wel bijzon der ongelukkig geplaatst is. Waar we al langer ageren tegen het vaak zo laag plaat sen van radiosystemen in auto's zit dit systeem in de Omega zo mogelijk nog la ger op de middenconsole met bovendien een klein, niet al te duidelijk afleesba re display. Weliswaar ver telt een vriendelijke stem je telkens waar je rechts of links moet gaan en na hoe veel kilometer dan wel me ter, maar als bestuurder kijk je naar de display om het aftellen tot de juiste afslag in kilometers dan wel me ters bij te houden. Een wer kelijk onveilige klus. Maar misschien gaat Opel dit nog verbeteren, mede omdat men alles voor meer veilig heid in de auto wil omzetten n daden. Zo kreeg de Ome ga ook een derde remlicht dat vanaf de 2.0 8V stan daard is gemonteerd, maar voor de andere versies als optie is te leveren. Waarom dan niet meteen uit diezelf de veiligheidsoverwegingen alle Omega's met dit be langrijke derde remlicht standaard uitgerust? Niets liet ons deze bijzon dere mooie zonnige najaars dag in de steek. Eerst met de Vectra 2.0 TDi-16V het glooiende landschap rond Frankfurt intensief ver kend. Bij start en lage toe ren laat de motor z'n diesel karakter een weinig horen, eenmaal op hogere en voor al constante snelheid is hij rustig. In de Omega is dat minder het geval zo ontdek ken we later, terwijl dit toch de zwaarste auto van de twee is. De trekkracht is prima te noemen, juist door die vrij grote trekkracht zit je snel aan het maximale toerental zodat je wat vaker moet schakelen dan in een vergelijkbare benzine-uit- voering waarin je langer kunt doortrekken in de ver snellingen. Zowel de Vec tra, marktleider in z'n seg ment, als de Omega zijn plezierige auto's voor elke dag. Bovendien representa tief, juist door hun weinig opvallende vorm. De Ome ga is daarnaast het meeste geschikt voor het maken van langere reizen, heeft de meeste ruimte en gaat het nieuwe modeljaar '98 met de genoemde verbeteringen en voorzieningen zeer com pleet uitgerust in. De nieu we 2.0 liter turbodiesel krachtbron is niet alleen voor Opel zelf een aanwinst maar voor een ieder die comfortabel en ruim geze ten toch zuinig en snel op pad wil gaan. Veiligheid staat hoog in het Saab vaandel. Voor 1998 is de botsveiligheid van de Saab 900 naar een nog hoger plan gebracht. Alle uitvoeringen van de 900 inclusief de Cabrio let, voldoen aan de Europese eisen met betrek king tot aanrijdingen van opzij. De 900 heeft daarnaast nieuwe balken van zeer sterk staal in de deuren gekregen en meer absorberend materiaal. Om ook bij een aanrijding van opzij de gevolgen in te dammen heeft Saab de structuur van de carrosserie zo ontwikkeld dat krachten die bij een botsing vrijkomen ovef een zo groot mogelijk oppervlak worden verdeeld. De balken in de portieren en de versterkingen in de stijlen en de dorpels verdelen die energie over de veiligheids- kooi die rondom het interieur is gecreëerd. Het absorberend materiaal verkleint de kans op ver wondingen door scherpe metalen delen. 0 De veiligheid van alle Saabs' 900 wordt in 1998 nog verder versterkt. Het aantal leaseauto's (inclusief vrachtauto's) in ons land is dit jaar met 7 procent toegenomen tot 406.000 stuks, waarvan 342.000 personenau to's. Vorig jaar reden er nog 379.000 leaseauto's rond. De BO VAG en de Vereniging van Neder landse Autoleasemaatschappijen (VNA) ver wachten niet dat deze groei zich in dk tempo voortzet. De organisaties denken dat de Lease- markt op langere termijn een stabiele markt is, die met zo'n 400.000 personenauto's in Neder land een voorlopige verzadigingsgrens bereikt. Naast een nieuwe Corvette heeft Chevrolet aangekondigd ook een nbieuwe Camaro op de Europese markt te brengen. De wagen zal wor den gelanceerd als de opvolger van de Pontiac Firebird. De Camaro, een Z+2 sportwagen wordt in drie carrosserievarianten leverbaar: Coupé Hardtop, Coupé Removable Hardtop en Convertible.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 17