cht met Jan Jachtschotel Benodigdheden: Bereiding: Jan Dolderman (4 personen) 2 eetlepels olie, 100 gram boter, 100 gram gerookte spek, 1 ui, 1 teentje knoflook, 1 kilo sucadelappen, 20 zilveruitjes, 375 gram gemengde paddestoelen, 3 eetlepels bloem, 1 fles rode wijn, 0,6 dl. cognac, 2 eetlepels gehakte peterselie en 1 kruidenbouquet van: 1 takje tijm, 2 takjes peterselie, 1 laurierblad, vers gemalen peper en zout. Verhit 1 eetlepel olie met 50 gram boter in een grote braadpan op een matig vuur. Bak hierin het spek in 5 minuten lichtbruin. Doe er plakken ui bij en roerbak 3 minuten mee. Voeg de knoflook toe en roer het geheel goed door elkaar. Haal de pan van het vuur. Verhit de resterende boter en olie op een hoog vuur in een koekenpan tot het schuim wegtrekt. Schep de helft van het vlees in de pan en bak dit 5 minuten. Leg de sucadelappen in de braadpan en bak de tweede portie. Bak vervolgens in dezelfde koekenpan de zilveruitjes en paddestoelen in ongeveer 5 minuten lichtbruin. Zet ook deze even apart. Bestrooi het vlees met bloem, peper en zout. Roerbak het vlees met een houten lepel 1 minuut op een laag vuur. Voeg de wijn, cognac en het kruidenbouquet toe en breng alles al roerend tegen de kook. Let op: koken mag niet! Laat het vlees ongeveer 2 uur op een laag pitje staan. Wanneer er een vetlaagje ontstaat, schept u dat weg. Doe de paddestoelen en zilveruitjes bij het vlees en laat alles nog eens een half uur staan. Verwijder het kruidenbouquet en breng de jachtschotel op smaak met peper en zout. Serveer er gekookte aardappelen, puree of rijst bij. Als groente: rode kool met stukjes perzik en appel en een compote van rode goudreinetten. Tip: drink er 'De Vierde Wijze' van Grolsch bij. 45/97

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 24