SCHIEDAM Reijnhout op stalen ros de wijken in Cherry Duyns vertelt alles behalve zijn pincode 14 jaar geëist tegen flatgooier 'Dierenambulance moet blijven' Dominante dame Bomen en bladeren i Nieuwe CD A-lijsttrekker is man van de linkervleugel AVO-stoel in Brandersketel 'Het CDA tegen paars' Paniek door tweetal honden Bijtende dief Fraude met uitkeringen Veiligheid in Nieuwland Gevaarlijke medicijnen weg Meer zendtijd Radio Schiedam Net zwanger? P.H. NIJKAMP AFWEZIG 5 t/m 20 nov. Het Nieuwe Stadsblad INGEZONDEN BRIEF HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 5 NOVEMBER 199745-1441 SCHIEDAM CDA-sena- tor L. van Leeuwen is don derdagavond 6 november gastspreker tijdens een geza menlijke bijeenkomst van de CDA-afdelingen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De voorzitter van de CDA- fractie in de Eerste Kamer zal in het licht van de komen de algemene beschouwingen spreken over het thema 'Het CDA tegen paars'. Centraal in zijn betoog staat de kracht van de eigen bood schap van het CDA in de samenleving van vandaag. Het geheel wordt afgewisseld door muzikale intermezzo's. Belangstellenden zijn vanaf 20.00 uur welkom in het IBIS-hotel, Westlandseweg 270 in Vlaardingen. SCHIEDAM Twee hon den hebben donderdagavond los van elkaar voor paniek gezorgd. Rond half zeven schrok een 6-jarig meisje op de Lorentzlaan van een blaf fende hond en sprong ver schrikt de rijbaan op. Een automobiliste uit Schiedam kon het kind niet meer ont wijken en schepte haar op de motorkap. Het slachtoffertje werd naar het Schieland Zie kenhuis overgebracht, waar bleek dat ze alleen enkele schaafwonden had opgelo pen. Rond negen uur liep een hond weg uit de Scholten- straat en rende in verwarde toestand rijksweg A4 op. Een automobilist uit Rotterdam raakte het dier, waarna de hond op de middenberm overleed. De rijbaan werd vanwege het voorval enige tijd afgesloten, totdat de hond weg was gehaald. huisarts C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 loods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Normaal nam hij de auto, maar afgelopen don derdag stapte A. Reijnhout, wet houder Stadsvernieuwing en Volkshuisvesting, op de fiets om zich op de hoogte te stellen van de stand van zaken in de Schie- damse voor- en naoorlogse wij ken. Op zijn tocht door Oost, Nieuw- land en Centrum fietste hij voor aan de ploeg van ambtelijke pro jectleiders en medewerkers van wijk- en buurtbeheer. Vanaf het Stadskantoor ging het fietsende gezelschap naar oost, waar de Tweede Tuinsingel, Franklinstraat en Ampèrestraat worden bezocht. In de laatste straat werd geconstateerd dat hier nog veel moet gebeuren. Verder fietste men in Nieuwland door de Dr. Boslaan, het Wi- bautplein, de toekomstige loca tie van de Moskee aan de Schaapmansingel en de omge ving van de Klaas Katerstraat. Tot slot werd de Westmolen straat in het centrum bezocht. De wethouder bezocht de wijken omdat hij een goed beeld wil hebben van de lopende stadsver nieuwingsprojecten en de mate waarin de gekozen aanpak suc ces heeft. Hierbij konden buurt bewoners hun stem laten horen: bij de Opstandingskerk, ook be kend als de Bakerma-betonkerk - die al enige tijd leeg staat - ontstond een discussie met om wonenden. Deze waren bang dat de kerk door de leegstand te veel achteruit gaat; er waren ook al wat ruiten ingegooid. Om verde re verpaupering te voorkomen wordt nu het gebroken glas uit de sponningen verwijderd en vervangen door draadglas. Een deel van de onderbouw en een poortje worden dichtgetimmerd met houten panelen. Ook bij het renovatieproject in de omgeving van de Troelstralaan en de Schaapmansingel bleek dat de wijk aan het verpauperen is. Maar de algemene uitkomst was Wethouder Reijnhout bekijkt op de fiets hoe de voor- en naoorlogse wijken ervoor staan. volgens de fietsers toch dat Schiedam op de goede weg is. De wethouder is onlangs begon nen met een lobby bij het kabi net en de Tweede Kamer om extra geld voor de Schiedamse stadsvernieuwing binnen te ha len. Binnenkort komt een delegatie van politieke partijen naar Schiedam. De wethouder Wil aan deze groep laten zien dat er een dubbele rijksbijdrage nodig is om de wijken leefbaar te ma ken en houden. SCHIEDAM Met Paul van Mansum heeft het CDA gekozen voor een lijsttrekker van de linkervleugel. Een poli ticus die wil hameren op de sociale samenhang: tussen al lochtonen en autochtonen, werkenden en niet-werkenden, arm en rijk. „Ik zoek naar het verhaal achter mensen", zegt hij zelf. Een Schiedammer bij wie het gehei in de stad als muziek in de oren klinkt. „Maar het werd ook hoog tijd dat een aantal bouwprojecten van de grond kwam", zegt hij. En een CDA'er die nu al dui delijk maakt na de verkiezin gen beschikbaar te zijn als wethouder. „Ik schuw die ver antwoordelijkheid niet." Van Mansum werd eind vorige week door de ledenvergadering van het CDA unaniem gekozen tot lijsttrekker voor de raadsver kiezingen van maart '98. Voor alle duidelijkheid: hij was door het partijbestuur als enige kandi daat naar voren geschoven. De 46-jarige Van Mansum is nu nog vice-fractievoorzitter, achter Bert Kaptein (die deze periode als fractieleider niet geweldig uit de verf kwam, maar zich straks wel verkiesbaar stelt voor de ge meenteraad). „Van onenigheid is geen sprake", aldus Van Man sum. „Bert steunt mijn kandida tuur volledig." Tijdbom Met verbazing kijkt Van Man sum, in het dagelijks leven direc teur van de Christelijke Vereni ging van Zorginstellingen te Zeist, terug op het begin van Paul van Mansum met zijn grote liefde: een collectie fototoestellen. deze raadsperiode. „Als nieuwe ling in de raad begon ik met veel enthousiasme en idealisme aan die klus." Maar de inmiddels beruchte whisky-affaire rond Theo Schoenmakers deed het CDA op haar grondvesten schudden. De fractieleiders Baart en Gelderblom traden kort na elkaar af en Schoenma kers stapte alsnog uit het CDA. „Dat had ik me allemaal iets anders voorgesteld", zegt Van Mansum. „Het was om verdrietig van te worden. Niemand had vooraf de indruk dat deze tijdbom onder de fractie tikte. Het is heel jam mer dat een aantal mensen door deze zaak zo is beschadigd." Tot hen telt hij niet Theo Schoenma kers. „Ik vind het nog steeds een schande dat Schoenmakers uit onze partij is getreden en zijn zetel in de gemeenteraad heeft behouden. Hij werd gekozen voor het CDA en had ook niet veel voorkeursstemmen. Het zou fatsoenlijk zijn geweest als die zetel aan ons was teruggegeven en Schoenmakers uit de raad was verdwenen." Erfpacht De nieuwe CDA-voorman er kent dat het moeilijk is om het college van B&W op haar beleid aan te pakken. „Het college heeft een brede steun (PvdA, VVD, D66 en GroenLinks - red.). En plotseling lijkt er van alles te gebeuren in Schiedam. Men heeft de wind mee; econo misch gaat het beter en natuur lijk komt er ineens extra geld binnen via het grote-stedenbe- leid. Voor de goede orde: ook ik ben daar blij om. De leegloop van Schiedam is tot staan ge bracht en er wordt weer volop gebouwd. Ik ben bij met het ge hei, want het is al veel te lang stil geweest. Het Stadserf Wordt echt mooi, dat zal toch niemand ont kennen." Toch heeft Van Mansum ook kritiek op het college. „Ik ben werkelijk benieuwd hoe dadelijk de grondpolitiek wordt afgehan deld. Dat punt ligt al een hele tijd op tafel. Wordt de erfpacht in Schiedam afgeschaft en voor wie dan wel? Kunnen huizenbe zitters hun grond kopen, en be drijven? Allemaal vragen die dringend om een antwoord vra gen. Daarnaast zullen de tekor ten bij het Grondbedrijf onge twijfeld voor spanning binnen politieke krachtenveld zorgen." Kiezersbedrog Het hardst oordeelt Van Man sum echter over extreem-rechts, in de vorm van de CD en fracties Krommenhoek en Sanderse. „Het is een schande dat die raadsleden zich zo weinig laten zien", vindt hij. „Zowel tijdens raads- als commissievergaderin gen zijn ze zelden aanwezig en iets zinnigs brengen ze nooit naar voren. Terwijl ze wel een fikse vergoeding opstrijken. Kijk, dat noem ik nou kiezersbe drog en ik hoop van harte dat de mensen die ooit uit protest op deze mensen hebben gestemd straks wijzer zullen zijn." Tot slot nog even het CDA. De nieuwe lijsttrekker blijkt niet on tevreden over de resultaten van deze raadsperiode. „We hebben met name in de commissie Fi nanciën aardig wat succesjes ge boekt. Het belangrijkste vind ik echter dat ons voorstel om het Spectrumfestival financieel te steunen het uiteindelijk tegen de wens van het college in heeft gehaald. Zo hebben we als oppo sitiepartij toch het een en ander bereikt. Maar geen twijfel daar over: het liefst zit het CDA in het college, want bestuursverant- woordelijkheid schuwen wij niet." SCHIEDAM In een winkel aan het Hof van Spaland is don derdagmiddag een 42-jarige Rotterdammer aangehouden. Hij werd door de bedrijfsleider vastgehouden omdat hij zonder te betalen goederen uit de winkel wilde meenemen. Toen de politie arriveerde, ver zette de man zich hevig tegen zijn aanhouding. Tijdens de worsteling die daarbij ontstond, schopte en spuugde de man om zich heen en beet een politieman in zijn been. De agent moest naar het ziekenhuis om de bij- twond te laten behandelen. De man is uiteindelijk geboeid over gebracht naar het bureau. SCHIEDAM Tegen een tweetal Schiedammers is vorige week proces-verbaal opgemaakt wegens uitkeringsfraude. Een 17-jarige man ontving in 1994 en '95 een uitkering van de Sociale Dienst, terwijl hij ook inkomsten uit arbeid had. De man heeft voor ruim 17.000 gul den gefraudeerd, Dit bedrag moet aan de Sociale Dienst wor den terugbetaald. Een 35-jarige vrouw had tussen '94 en '96 tegelijk een uitkering en een dienstbetrekking. Zij moet ruim 10.000 gulden terug betalen. SCHIEDAM De serie Schrij versavonden van dit seizoen is afgelopen vrijdag uiterst succes vol van start gegaan. Meer dan tachtig belangstellenden luister den in de Openbare Bibliotheek aan het Bachplein geboeid naar wat documentairemaker en schrijver Cherry Duyns hen te vertellen had. Naast voordrachten uit eigen werk ging Duyns met het pu bliek in gesprek dat hem alles mocht vragen 'behalve m'n pin code'. Bij deze mededeling trok de auteur een uiterst zuur ge zicht, daarmee aangevend niet veel met deze reclameboodschap op te hebben. De zaal reageerde hierop met een flink lachsalvo. Duyns wist de lachspieren van de aanwezigen overigens regel matig in beweging te brengen. Verschillende verhalen van Duyns spelen zich af in Haar lem, de stad waarvoor hij een zwak heeft. Volgens eigen zeg gen heeft dat te maken met de nabijheid van de zee. Cherry Duyns werd in 1944 in Duitsland geboren en bracht een deel van zijn jeugd in het ver woeste Wuppertal door. „Daar was ik een kaaskop en leerde van mij afbijten. Toen mijn ouders in 1950 uit elkaar gingen, nam mijn Nederlandse vader, die tijdens de Arbeidsinsatz in Duitsland mijn moeder had leren kennen, mij weer mee terug naar Haar lem. Ik sprak toen Nederlands zoals prins Bernhard nu nog steeds doet." In Nederland werd Duyns uitgescholden voor mof. „Als ik er dan op los sloeg, zei den ze: zie je nou wel!" Gebeur tenissen uit zijn jeugd liggen ten grondslag aan Duyns' roman De Zondagsjongen, verschenen in 1988. „Dit boek is niet autobio grafisch maar heeft wel een au tobiografische grondslag." Cherry Duyns vertelde verder onder andere pas goed de rust voor het schrijven gevonden te hebben, nadat hij het maken van documentairefilms onder de knie had gekregen. De volgende Schrijversavond met Jan Brokken wordt gehou den op vrijdag 28 november 1997, wederom in de Openbare Bibliotheek aan het Bachplein. SCHIEDAM Tegen Schiedammer J.V. is vrijdagmiddag voor het hof in Den Haag veertien jaar celstraf geëist, omdat hij een kind van een flat aan het Lisztplein zou hebben gegooid. De rechtbank in Rotterdam veroordeelde de 54-jarige V. eerder tot twaalf jaar, waarna de man in hoger beroep ging. V. zat half augustus vorig jaar het 8-jarige jongetje en diens broertje achterna in het trappenhuis van de flat. De man zou zich hebben geërgerd aan het lawaai dat de spelende kinderen op zijn galerij maakten. Op de achtste etage greep hij het ventje vast en zou hem over de balustrade hebben geworpen. Procureur- generaal mr. Wittop sprak van een 'weerzinwekkende en verbijsterende daad'. De advocaat van V., mr. Doedens, twijfelde aan het verhaal van de getuige die zou hebben gezien dat V. het jongetje over de reling gooide. Ook Doedens noemde het voorval afschuwelijk, maar bewijs dat zijn cliënt verantwoordelijk is voor de val is er volgens hem nauwelijks. Hij vroeg dan ook vrijspraak. Uitspraak op 14 november. SCHIEDAM Het contact punt voor ouderen organiseert op donderdag 6 november een ochtend in het wijkcentrum aan het Wibauplein 165, in samen werking met het wijkservice- team. Op deze ochtend wordt informatie gegeven door dit team en kan iedereen vragen stellen en reageren op de veilig heid en het leven in Nieuwland. De bijeenkomst begint om 9.30 uur en eindigt om 11.30 uur. Bewoners uit de omgeving van het Wibautplaien vanaf onge veer 55 j'aar zijn welkom. SCHIEDAM Uit een gepar keerde auto bij het Schieland Ziekenhuis is vrijdagnacht een doosje met levensgevaarlijke me dicijnen gestolen. De wagen, ei gendom van een arts, was open gebroken. Uit een tas werd een zwart doos je met 38 ampullen ontvreemd. Deze bevatten onder meer atro pine, morfine en valium. De me dicijnen kunnen bij verkeerd ge bruik of bij inname door kinde ren levensgevaarlijk zijn. De politie verzoekt mensen die deze ampullen aantreffen of we ten waar de medicijnen zijn, zich te melden via tel. 2740211. Het is een grof schandaal dat het gemeentebestuur een bijdrage wei gert aan een dierenambulance die in onze stad al jaren uit eigen middelen 24 uur per dag paaraat staat om zwerfdieren en gewonde of dode die ren op te halen. De dierenbescher ming zou hier blij mee moeten zijn, want de Hargahoeve is zaterdag, zondag, maandag en iedere dag na 16.00 uur gesloten! Maar Lenie Schippers rijdt wel. Een klein voorbeeld: een taxichauf feur ziet op een nacht een poes lopen met een zak over haar kop. Hij belt de ambulance en het diertje wordt opgehaald. Dit bewijst dat er in Schiedam nog mensen wonen die een hart voor dieren hebben. Dat onverlaten hun huisdieren op straat gooien is al erg genoeg, maar dat een gemeentebestuur, dat miljoe nen uitgeeft aan (onnodige) sloop- en bouwwerkzaamheden te beroerd is om een bijdrage te leveren aan de dierenambulance, dat gaat ons Schiedammers toch zeker te ver? Ze zouden het misschien uit het par- keergeld kunnen betalen als ze zo armlastig zijn op het Stadskantoor. Wij willen onze ambulance niet kwijt. Deze staat altijd klaar voor het zieke en gewonde dier en dat moet zo blijven. Daarom roep ik u allen op om met mij te helpen helpen hen in staat te stellen het werk voort te zetten. Wie een gift wil storten op het gironummer van de dierenambu lance, kan contact opnemen met de stichting dierenambulance, tel. 06- 52732786. A. de Rover, Schiedam Polleke SCHIEDAM Polleke zat eerst in een asiel in Breda, maar om haar plaatsingskans te vergroten is ze in Hargahoeve terecht gekomen. Polleke kan niet bij kleine kinderen en dat is ook de reden waarom ze in het asiel is beland. Polleke is een ietwat dominante kruising bouvier teef van vijfjaar oud en ze is waaks. Ze kan goed tegen autorijden maar kan niet goed opschieten met honden. Hoe ze is met katten is niet bekend. Wie komt deze lieve dame halen? Hargahoeve (Sportlaan 2, tel 4714151) is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM In een herfst achtig tafereel organiseert de af deling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam op zon dag 9 november in voorlich tingscentrum 'De Groene Raat' aan de Harreweg de themamid dag: 'Bomen en bladeren'. De activiteit start om 13.30 uur en deelname is gratis. Tijdens de themamiddag gaat M. Scheefhals van de afdeling Natuurontwikkeling in op het verschijnsel herfst. Hij vertelt onder ander hoe het komt dat bladeren verkleuren, waarom het ene blad een andere herfst kleur heeft dan het andere blad en hoe bomen zich op de herfst voorbereiden. Om verschillen te laten zien, krijgen de deelnemers een rondleiding langs de bomen op de voorbeeldtuinen. Tevens staan binnen diverse soorten boomstronken en bladeren uit gestald. Verder wordt stilgestaan bij het gebruiken van vrijgekomen boomstronken, takken en blade ren in de tuin. Op de voorbeeld tuinen zijn hier diverse voorbeel den van aanwezig. Zo zijn ge snoeide takken verwerkt tot houtrillen voor vogels, afgeval len bladeren omgevormd tot overwinteringsplekken voor egels en neergelegde boomstron ken een voedingsbodem voor paddestoelen. Hoe men dit in de eigen tuin kan toepassen, komt tijdens de themamiddag uitge breid aan de orde. Wie meer wil weten over de the mamiddag, kan tijdens kantoor uren contact opnemen met de afdeling Natuurontwikkeling, gemeente Schiedam, tel. 2465521. De Voorbeeldtuinen bij voorlichtingscentrum 'De Groene Raat' (Harreweg 19) is het makkelijkst per fiets te berei ken vanaf dorp Kethel). SCHIEDAM Radio Schie dam heeft met ingang van het afgelopen weekend haar zendtijd bijna verdubbeld. Dit is het ge volg van de start van een dag programmering tijdens werkda gen. Naast het weekend en de avonduren is de omroep in het vervolg iedere dag vanaf 12.00 uur te beluisteren. Hiermee komt het totaal aantal zenduren op 65. Radio Schiedam is te be luisteren via 96,1 van het kabel net of op 106,7 FM. SCHIEDAM Het Nederlands Gedestilleerd Museum wordt voorzien van een AVO-stoel. Door deze eenvoudige duwrolstoei die gratis ter beschikking wordt gesteld, wordt het ook voor mensen die slecht ter been zijn mogelijk gemaakt een dagje uit te gaan. Inmiddels zijn de AVO-stoelen op meer dan tweehonderd verschillende locaties in Nederland te vinden. EEN KLEINE MOEITE VOOR ZO'N GROOT GELUK Bel voor meer informatie of aanmelding gratis 0800-022 80 70, of je informatrice: Petra Bosman tel. 010 - 470 31 66 Waarneming: Dr. Klein Dr. Klinkum Dr. Kortekaas Dr. Ostertiolt Dr. Wuister Van 8-10 uur kunt u zich wenden tot deze vervangers voor afspraken. (Herhalingsrecepten of huisbezoeken). Avond- en weekenddienst: Tel. 0652-759030. (waarin 'opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade n.v. Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Van Mansum: 'Blij met het gehei'

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3