Britse leerlingen op bezoek bij Klinker 'Een egelkast voor uw tuin' Flexibel Verzekerd Beleggen 15.98 IV van Heyst Burgerlijke stand zuid- Hand eland vergeet ze niet! Giro 999 Drie avonden muziekfilm MEVO-bazar in Grote Kerk Kookcursus KIBBELINGSCHOTEL 3 DIKKE GEBAKKEN SCHOLLEN voor 6.00 Voor weinig geld de allerbeste kwaliteit, dat kan als vanouds Verzorgingshuis Spaland »enxicht (dj efle Pleite erd restaurants Ouderendag Inloopconcert Winkeldieven aangehouden Creamarkt in De Erker Activiteiten voor ouderen SUPERAANBIEDING Haringhandel John de Lorijn en Visbakkerij De Vleet Kwaliteitsgehakt 7 QQ Dikke of fijne Gepaneerde varkens schnitzels 1 GO Varkensschnitzel gepaneerd 1 er met lliaj rtieisiiAje ivorvLrvcz Haarballen en botresten aangepakt Eko-bollen in Woudhoek Zuidhollandse en Zeeuwse restaurants geven een aantal recepten cadeau Aow-rechten Kaapverdianen gewijzigd Erwtensoep varkens 1.49 2.40 2.79 2.90 Aan de nieuwe bewoners van en te Schiedam 46-449 SCHIEDAM In het Filmhuis (Nieuwstraat 12) draait donder dag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 november 'Grace of my heart' van regisseur Allison Anders. De aangekondigde voorstelling van 'Romeo Juliet' vervalt. 'Grace of my heart' volgt het bestaan van een vrouwelijke songwriter. De personages in de film zijn losjes gebaseerd op be staande mensen uit de muziek wereld, onder wie Carol King, Phil Spector en Brian Wilson. Uitgangspunt is de hypothese: 'Wat zou er zijn gebeurd als Ca rol King met Brian Wilson was getrouwd?'. Aanvang 21 uur, toegang 7,- (niet-donateurs 9,-). Kaarten reserveren bij de Theaterkassa, tel. 2467467. Donderdag twee kaartjes voor de prijs van één! SCHIEDAM— In Klubhuis Zuid vindt donderdag 13 no vember een ouderendag plaats. Deze dag staat in het teken van muziek en dansen en duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Kaarten kunnen worden gekocht in Klubhuis Zuid en bij G. Levens. SCHIEDAM Jac Vinke geeft zaterdag 15 november een pia norecital in de Grote Kerk. Het begint om 15.00 uur en toegang is vrij. ROMMELMARKT— Stichting Welzijn Nieuwland organiseert op zondag 16 november van 10.30 tot 15 uur een rommelmarkt in Wijk centrum Dreesplein. Entree 1,-» kinderen tot 12 jaar onder begelei ding gratis toegang. Ook worden versnaperingen aangeboden. SCHIEDAM De MEVO-ba- zar van de Hervormde Gemeen te wordt dit jaar gehouden op vrijdag 14 november van 14 tot 21 uur en op zaterdag 15 novem ber van 10 tot 14 uur in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. Naast de gebruikelijke verkoop van boeken en de snuffelmarkt zullen zelfgemaakte kerst- en fe- licitatiekaarten worden aange boden. Kinderen komen aan hun trekken in een speciale speelhoek. Ook de Historische Vereniging Schiedam is met een kraam aanwezig. Verder zijn er mooie prijzen te winnen met een verloting. Er zijn diverse versna peringen, waaronder erwten soep. SCHIEDAM— In het Maas college (Nolenslaan 99b) wordt een cursus koken voor beginners gehouden. Deze start op maan dag 17 november om 19.30 uur en bestaat uit acht lessen van 2Vi uur. Deelname kost 80,- exclu sief ingrediëntengeld. Voor in formatie of inschrijving: tel. 4264781. SCHIEDAM Basisschool 'De Klinker' te Schiedam onder houdt al vele jaren contacten met twee basisscholen in Neath, Wales. Sinds enige tijd is er ook een leerlingenuitwisseling tot stand gekomen. Onlangs zijn 39 Britse kinderen uit Schiedams partnerstad bij De Klinker op bezoek geweest. Na het kennis maken met de leerkrachten, ouders en leerlingen van hun Ne derlandse partnerschool gingen zij naar hun gastgezin. De leerlingen uit de hoogste klas van de Klinker hebben samen met het Brits bezoek diverse les sen gevolgd. De kinderen en de leerkrachten leerden elkaar een typisch Hollands en een typisch Welsh lied, vervolgens maakten zij hun eigen souvenirs door klompen te beschilderen en tot slot werd een les gevolgd in het natuur en milieu edacutief cen trum aan de Harreweg en in de Boshoek. Het grootste deel van de lessen- cyclus vond plaats in het Engels, wat voor de Nederlandse leerlin gen leerzaam, maar erg inspann- nend was. Daarom was zwem men in Bad Groenoord 's mid dags een welkome afwisseling. Daarna was er een internationa le disco in De Klinker. Ook zijn er excursies gemaakt in en om Schiedam. Zo werd molen 'De Palmboom' te Schiedam be zocht. Uiteraard werd het stads centrum niet vergeten en zagen de kinderen hoe Delfsblauw wordt gemaakt in de Porceleyne Fles te Delft. Tenslotte werd Rotterdam vanaf de Euromast bekeken. De laatste dag werd samen met de gastgezinnen doorgebracht. De kinderen van De Klinker hopen erop nog dit schooljaar een tegenbezoek te mogen afleggen. SCHIEDAM— Een 43-jarige man en een 53-jarige vrouw uit Rotterdam zijn maandagmorgen rond kwart voor twaalf aange houden in een winkel aan de Lange Kerkstraat. Ze hadden voor ruim honderd gulden aan goederen weggenomen zonder te betalen. Een medewerker van de winkel betrapte hen en droeg hen over aan de politie. Op het politiebureau bleek dat de man nelijke verdachte nog een boete van 300,- had openstaan. SCHIEDAM Omdat de tijd van verrassingen en attenties er weer aankomt, organiseert wijk centrum De Erker (Jan van Avennesstraat 32) op zondag 30 november een cadeau- en creati- viteitsmarkt. Mensen die hun creativiteit vorm hebben gege ven kunnen dan hun zelfge maakte producten tonen en eventueel te koop aanbieden. Tafels zijn te huur voor 12,50. Aanmelden via tel. 4267767. SCHIEDAM De hoofdafde ling Groenvoorziening en Na tuur organiseert in samenwer king met Dagcentrum Wouters hof de actie 'een egelkast voor uw tuin'. Inwoners van de ge meente Schiedam krijgen de kans om voor het geringe bedrag van 25,- een egelkast aan te schaffen. De verstandelijk en/of lichame lijk gehandicapten van Dagcen trum De Woutershof uit Schie dam hebben de egelkasten ge maakt. Men hoeft dus niet zelf te passen en te meten. Na aanschaf kan de egelkast op een rustige plek in de tuin worden gezet. Zo helpt men direct de egels in de buurt en bestaat de kans om vanaf november een egel in de tuin te volgen. Egels komen graag in een na tuurlijke tuin: een tuin waar bla deren mogen blijven liggen en waar ze gemakkelijk kunnen schuilen of wegkruipen. Daarin komt een egelkast het best tot zijn recht. Als in november een egelkast in de tuin staat dan heeft men kans dat er weldra een egel in wegkruipt. Egels zijn im mers in oktober en november op zoek naar een geschikte plek om hun winterslaap te houden. Een egelkast is hiervoor een prima plaats. Wanneer een egel de egelkast geschikt vindt, begint er een heel ritueel. Allereerst slepen ze voor een lekker bedje dorre bladeren, mos en hooi naar binnen. En als de temperatuur buiten niet meer boven de 10 graden komt krui pen ze weg in de kast. Ze eten niet meer en leven van hun li- chaamsvet. Bij de egelkast krijgt men een gratis folder van de Stichting Egelopvang. De folder vermeldt waar de egelkast het best kan worden neergezet, waarom egels nuttige dieren zijn voor de tuin en hoe men met de egel omgaat als deze in de tuin huist. Wie een egelkast wil hebben, kan contact opnemen met de hoofd afdeling Groenvoorziening en Natuur. Zij zijn tijdens kantoor uren te bereiken via het telefoon nummer 2465522. Er zijn acht egelkasten in voorraad. SCHIEDAM In dienstencen trum Oost is donderdag 13 no vember 'gymnastiek op de stoel'. Dit duurt van 10.00 tot 11.00 uur en kost 8,- per maand. In Oost kan men ook van 14.00 tot 16.00 uur olieverf schilderen. In dienstencentrum de Woudhoek wordt donderdag vanaf 13.30 uur bingo gespeeld. Dit kost 6,- voor zes ronden. Vrijdag 14 november is in dien stencentrum Oost koffie-inloop van 10.00 tot 12.00 uur. Toe gang is gratis. Van 14.00 tot 16.00 wordt hier het geheugen- spel gespeeld, deelname is gratis. Ook kan men tussen 14.00 en 16.00 uur klaverjassen, deelna me is gratis. Vrijdag 14, zaterdag 15, zondag 16 november incl. garnalencocktail, gratis kopje koffie 19.95 Bespreek tijdig, vol vol Om mee te nemen Kom op tijd, op op De fiscus wordt steeds happiger U bouwt gestaag een vermogen op, zodat u in de toekomst kunt doen wat u wilt. Eerder stoppen met werken bijvoorbeeld. Helaas snoept de fiscus nogal wat af van uw appeltje voor de dorst. Bovendien duurt het met de huidige rente wel erg lang voor uw spaar- boom vol hangt. Hoog tijd dus voor een alternatief dat fiscaal voordelig is, veel vrijheid biedt en een gunstig rendement oplevert. De uitgekiende combinatie van sparen, verzekeren en beleggen van Nationale-Nederlanden. Wilt u meer informatie? Komt u even langs of bel ons even. Speciale aanbieding per kilo iUU GRATIS kruiden 100 gram I J uit eigen keuken 150 gram Saks 150 gram Gelderse worst ioo gram Boerenham 200 gram GekOOkte worst TELEFOON 010-4712249 Ipirr Kom gerust even langs of bel ons voor een advies en vrijblijvende offerte voor tapijt, vinyl, laminaat, gordijnen en lamellen. Wij beschikken over alle maten van uw nieuwe woning en kunnen u direkt een aantrekkelijke prijs opgeven. STIJL KLASSE Burg. Knappertlaan 2 Nieuwe haven I45b Schiedam lel. OIO 42 67 570 Gespreksgroep FIOM Najaar 1997 start de Fiom een groep voor vrouwen die zijn aangerand of verkracht. De groep komt één keer per week bij elkaar. Tijdens de 12 bijeenkom sten zullen de vrouwen aan de hand van thema's over hun erva ring en de gevolgen daarvan met elkaar praten. De groep wordt begeleid door twee deskundigen van de Fiom. Iedereen die zich aanmeldt krijgt een kennisma kinsgesprek met de begeleid sters. De bijeenkomsten worden gehouden op vrijdagochtend in het gebouw van de Fiom, Singel 109, te Dordrecht. Deelname aan de groep is gratis. Informa tie en aanmelding: Fiom, tel 078-6142155 op werkdagen van 9.00 tot 17.00, vragen naar Anita Snoyl of Margreet de Jonge. Telkens wanneer de kat met haar ruwe tong haar vacht ver zorgt, slikt ze onvermijdelijk een paar haren in. Zelfs met regel matig borstelen is dat niette voorkomen. En omdat de kat zich normaal gesproken ver schillende keren per dag wast, verzamelt zich algauw een flinke hoeveelheid opgelikt haar, wat o.a. leidt tot overgeven. Voor katten die in de vrije na tuur leven is dit minder gevaar lijk, omdat ze voornamelijk in de lente en de herfst hun vacht ver liezen. Maar huiskatten, die in huis niet alleen aan behaaglijke warmte, maar ook aan kunst licht zijn blootgesteld, verliezen bijna het hele jaar haar. Het groeit en vernieuwt zichzelf ge lijkmatiger. Het gevolg: in de maag verzamelen zich al snel haarballen. Kattenspecialist GIMPET biedt met het product Malt-Soft-Paste een energierijke aanvulling op de voeding, die het probleem van haarbalvorming gericht tegen gaat. Malt-Soft bevat een specia le, energie gevende emulsie, hoofdzakelijk van natuurzuivere mout en goudgele plantaardige olie. De emulsie bevordert de doorstroming van de bij het was sen ingeslikte haren: ze worden regelrecht ingevet, zodat ze niet meer aan elkaar plakken. Niet alleen haren, maar ook onver teerbare voedingsbestanddelen als veren, stukjes kraakbeen of botresten kunnen gemakkelijker op natuurlijke wijze worden uit gescheiden. De dierenspeciaal zaak heeft een proeftube be schikbaar. De fabrikant is Shandwick Lutz Böhme in Hamburg (00 49 40 - 35 74 600). Geboorteaangiften in Schiedam van 17 tot en met 23 oktober: Kevin, z.v. Meulemans-Schaf- fels, Sander J. z.v. van Dijk- Dröge, Nina de la Luna d.v. Bakker-Reijnen, Debby d.v. He- witt-de Jong, Tjerk B. z.v. Jou- stra-Potters, Kyara d.v. Ver- meer-Janssen, Jenevieve L. d.v. Haas, Onur z.v. Yilmaz-Can, Maro z.v. Merk-Bellai Merk, Aurora S. d.v. Horstink-Barzi- laij, Demi d.v. de Ruiter-Geer- ling, Tessa d.v. de Ruiter-Geer- lings, Leroy z.v. de Ruiter-Schel- lekens, Camée d.v. van Zelm- Gorter. Ondertrouwd: A. de Pina Fernandus 27 jr. en M.Fortes, 30 jr. Getrouwd: D. Teeuw 28 jr. en N.M. Toth, 26 jr., E. Casado Yanci 26 jr. en R. Pelkman 25 jr., R.S. Buur man 33 jr. en D.N. Jongste 24 jr., P.A. Bourguignon 35 jr. en S. van Wagtendonk 28 jr., J.R. Haitsma 28 jr. en A. van Bentum 29 jr., A. Hoogstrate 29 jr. en C.K. Verboom 27 jr., M.A. Tjon-Sien-Fat 33 jr. en V.M. Si mon 34 jr., H. Duba 31 jr. en P.C. Hoogland 32 jr. Overleden: P.C. Warmenhoven vr. 77 jr. e.v. J. Minnaard, A.Q.R. van Puffe- len, man 69 jr., J.C. Combrink vr. 83 jr. e.v. S.J. Penders, J. Meeder vr. 89 jr. geh. gew. met F.R. Gunneweg, A.E.M. Klop pers vr. 74 jr., J.Spit vr. 87 jr. geh. gew. met D. van Driel, J.A.L. Schuurs man 72 jr., J. van Veelo vr. 78 jr. e.v. E.P. van der Valk, G. van der Stoep man 54 jr., J. Greveling vr. 62 jr., A.Pronk vr. 91 jr. geh. gew. met H.B. Staat, J. Klein man 83 jr., J.J. van den Berg, man 74 jr., M. Muntz vr. 83 jr. geh. gew. met A.C.L. van Dorpel, C.G. Her mans man 54 jr., P.J.van Putten vr. 92 jr. geh. gew. met L.van Wezel, J.B. van Enter man 78 jr., K. van der Kruit man 85 jr., S. Hardin man 45 jr. SCHIEDAM Milieudefensie Schiedam heeft zaterdag 500 eko-bloembollen in het plant soen langs de Scheepvaartweg gepoot. De bollen werden be kostigd met de opbrengst van een oud-papierinzameling in september door Milieudefensie en GroenLinks in de 'Boten- en Feministenbuurt'. Het idee werd ingegeven door de wens van be wonersvereniging Woudhoek voor meer bloemen in de wijk. Ook samen met de gemeente promoot Milieudefensie eko- bloembollen. De meeste culinaire boeken zijn of restaurantgids of kookboek. Bovendien wordt in deze boeken vaak één be paald genre restaurants of één bepaalde manier van koken besproken. Uitgeverij Mo- 'Media geeft boeken uit die én de wegwijzer naar de leuk ste restaurants in heel Neder land zijn én een kookboek. In juni verscheen het culinaire boekwerk 'Unieke restaurants van Brabant en hun lekkerste recepten'. Als vervolg hierop ko men half november nog zes an dere boeken uit, waaronder 'Unieke restaurants van Zuid- Holland Zeeland. Ieder res taurant presenteert zich op twee pagina's. Op de ene pagina staat een foto van de interieurs en een korte omschrijving van bijvoor beeld de geschiedenis, de sfeer en de menukaart van het restau rant. De andere pagina bestaat uit een portretfoto van de eige naars) en of chef-kok en wordt gecompleteerd met twee lekkere recepten. Voorin de gids staan kooktips over onder meer het bewaren en bereiden van de ingrediënten en enkele veel voorkomende recep ten. Achterin de gids bevindt zich een woordenlijst waarin kooktermen worden uitgelegd. Ook is er een korte routebe schrijving naar elk restaurant opgenomen. Door de relatief lage prijs van Hfl. 19,95 zijn de boeken aan trekkelijk om cadeau te geven of voor jezelf te kopen. Het boek telt ongeveer 170 pagina's en is verkrijgbaar in de betere boek winkels, VVV-kantoren en de deelnemende restaurants (ISBN 90-5767-007-0). Een Kaapverdiaan die in Ne derland woont en/of werkt of een Nederlandse sociale verze keringsuitkering ontvangt, is in het algemeen verplicht ver zekerd voor de AOW. Oor spronkelijk waren de in Kaap verdië wonende huwelijkspart ners automatisch meeverze kerd. Sinds een verdragswijzi ging (1 april 1997) is dit niet langer het geval. Zolang de in Nederland wonende huwelijk spartner verplicht verzekerd is voor de AOW, kan de in Kaapverdië wonende huwe lijkspartner de AOW-verzeke- ring (gecombineerd met de ver zekering voor de Anw) op vrij willige basis voortzetten. Als de verzekering niet op vrijwilli ge basis wordt voortgezet, ver vallen ook de eerder automa tisch gratis meeverzekerde pe rioden. Dat betekent dat deze jaren dan niet meetellen voor de opbouw van de AOW-rech- ten en dus geen of een veel lager AOW-pensioen voor de huwelijkspartner in Kaapver dië. Mensen die zich willen ver zekeren, moeten zich zo spoe dig mogelijk, maar uiterlijk voor 31 maart 1998 aanmelden bij: Sociale Verzekeringsbank, kantoor Verzekeringen, afd. Vrijwillige Verzekering, Post bus 357, 1 180 AJ Amstelveen. Voor meer informatie kunnen zij bellen met: 08000230278. WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 AANBIEDINGEN - AANBIEDINGEN - AANBIEDINGEN AANBIEDINGEN Koningin Wilhelminahaven NZ 1 1 b met uitzicht op zeehaven Telefoon 010-4602189, fax 2340287, Vlaardingen. O ja, vergeet niet dat wij 7 dagen per week zijn geopend, en neem onze saladefolder mee voor de komende feestdagen. AANBIEDINGEN - AANBIEDINGEN - AANBIEDINGEN - AANBIEDINGEN I 100 gram I aUU per liter nü 100 gram Blageri) HOF VAN SPALAND 27 SCHIEDAM OPENINGS- maandag van 10.00-17.30 uur TIJDEN: dinsdag en woensdag van 08.30-17.30 uur donderdag 08.30-21.00 uur vrijdag van 07.30-17.30 uur zaterdag van 07.30-15.30 uur foto SHANDWICK LUTZ BÖHME UNIEKE Geef voor tie vergeten vluchtelingen Stichting Vluchteling, Den Haag

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 11