KRANT WAN I.OI:NI:N 3 IJzersterk duo 95 Ssiniratuin HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM a. loods Goedkoop geld lenen 925.720 Autogordels verplicht Duo vernielt feestverlichting Verkeerde man in boeien geslagen Mannen bekennen vier inbraken Gemeenteraad contra Welstandscommissie over bouwplan aan Nieuwe Haven Met slok op achter stuur GRATIS DRANKJE 0 WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997, 49e JAARGANG, Nr 46 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM De allernieuwste financieringssensatie! 25.000.- netto maandlast 22522 50.000.- netto maandlast 438.55 75.000- netto maandlast 64727 Rijnmond Hypotheekwijzer Rotterdamsedijk 437, Schiedam Tel. 010-473.66.65 de wegwijzer naar de goedkoopste lening! TOTALE OPLAGE: Stadswinkel opent deuren Kunstlint door Schiedam SCHIEDAM De politie heeft donderdag op de Lange Nieuw- straat aan automobilisten 55 be keuringen uitgedeeld wegens het niet-dragen van een autogordel. Deze actie vond plaats in het kader van een landelijke cam pagne voor het dragen van gor dels, zowel voor- als achterin en ook binnen de bebouwde kom. De politie bekeurde ditmaal al leen de personen voorin het voertuig die geen autogordel droegen, de inzittenden op de achterbank kregen vooralsnog een waarschuwing. SCHIEDAM Twee 12-jarige jongens, afkomstig uit Schiedam en Delft, zijn zondagmiddag door de politie opgepakt. Het duo had in het Hof van Spaland feestverlichting vernield. Gealarmeerde politiemedewer kers betrapten de jongens, die daarop de benen namen. Op de Kievitslaan werd het tweetal alsnog in de kraag gevat. Na verhoor werden de knapen, die een Halt-straf krijgen, over gedragen aan hun ouders. SCHIEDAM De politie heeft zaterdag in de Nieuwe Passage ten onrechte een 63-jarige Rot terdammer in de boeien geslagen en afgevoerd. Surveillerende agenten meenden in de man de dader te herkennen van een bankoverval die eind oktober in Rotterdam-West plaatsvond. Na overleg met het hoofdbureau werd besloten de Rotterdammer, die zich in de Hema bevond, in te rekenen. Omdat later bleek dat de man zich op het moment van de bankoverval in Suriname be vond, kon hij onmogelijk be trokken zijn geweest bij het mis drijf. Na een verblijf van drie uur op het bureau werd de man vrijgela ten. Volgens politievoorlichtster L. 't Hart was het signalement van de dader via het interne vi deojournaal verspreid en vol deed de 63-jarige Rotterdammer hieraan op een aantal punten. „Daarom werd hij ingerekend. Als dan blijkt datje de verkeerde man te pakken hebt, is dat na tuurlijk heel vervelend." Toch heeft het voorval nog een staartje gekregen, omdat de Rot terdammer stelt dat tijdens zijn arrestatie zijn bril is beschadigd en ruim 500 gulden uit zijn por temonnee is verdwenen, 't Hart bevestigt dat de bril van de man tijdens de arrestatie op de grond is gevallen, maar volgens haar is het 'absoluut onwaar' dat er geld uit zijn portemonnee is gestolen. „Deze meneer heeft daarvan ook geen aangifte gedaan", bena drukt ze. Begin deze week heeft de politie contact opgenomen met de Rot terdammer om excuses aan te bieden en te praten over een schadevergoeding voor de bril. „Maar we waren niet welkom. Daarom zullen we nu per brief een voorstel doen." Boaconstrietors, een leguaan, varaan, tijgerpythons, een enorme vogelspin, de giftige zwarte weduwe, kolossale schildpadden, gifkikkers en schorpioenen. Deze dieren zijn allemaal in levende lijve te aanschou wen in natuurcentrum De Boshoek. Daarnaast is nog een groot aantal dieren in terraria en aquaria te zien. Zondagmiddag werd de tentoonstelling geopend, onder de ogen schijnlijk toepasselijke titel 'Griezelen in De Boshoek'. „Het is een expositie van koudbloedige dieren, waar we heel blij mee zijn", zegt voorzitter Wout van der Schalie van natuurvereniging KNNV Waterweg-Noord. „We hebben de dieren kunnen lenen van het Reptilion in Rijswijk. Daar komen de reptielen terecht die bijvoorbeeld in beslag worden genomen op Schiphol. Of ze zijn afkomstig van particulieren, na een uit de hand gelopen hobby." De tentoonstelling is geënt op de populaire Discovery-uitzendin- gen over de 'bushrunner' in Australië. „Dat programma heeft grote aantrekkingskracht op jongeren", aldus Van der Schalie. „Bij ons loopt nu ook een stel jonge verzorgers rond; mensen die graag over hun hobby vertellen. Door goede informatie hopen we het vooroordeel ongedaan te maken dat het hier om 'enge' beesten gaat. Daarom krijgen bezoekers ook de kans om de dieren aan te raken. Prachtig toch." Openingstijden van 'Griezelen in De Boshoek': woensdag, zater dag en zondag van 12.30 tot 16.00 uur. Entree één gulden, de expositie loopt tot eind april. Natuurcentrum De Boshoek ligt aan het Bospad 3 (achter het Bachplein) in Schiedam-Noord. Ook gemakkelijk te bereiken met tramlijn 1 SCHIEDAM De politie heeft zondag in Spangen een 28-jarige Schiedammer en een 26-jarige man uit Dor drecht aangehouden. Zij hadden langs de rijksweg Al3 bij Delft getankt zonder te betalen. Tijdens het ver hoor bleek dat het tweetal waarschijnlijk ook in de nacht van zaterdag op zon dag in Schiedam een aantal inbraken had gepleegd. Inmiddels hebben ze drie in braken in Schiedam, aan het Rubensplein, aan de Nolens- laan en bij wijkcentrum De Erker. Ook hebben ze een poging tot inbraak bij een kleding winkel aan de Van Hogen- dorplaan in Vlaardingen be kend. Woensdag zijn ze voorgeleid aan de Officier van Justitie. SCHIEDAM Er dreigt een conflict te ontstaan over het nieuwbouwproject De Werf aan de Nieuwe Haven. Het plan - dat 21 woningen omvat - is goedgekeurd door de Welstandscommissie, maar werd onder leiding van wet houder A. Reijnhout voorlo pig afgeblazen door de raads commissie Stadsvernieuwing en Volkshuisvesting. „Ik zit dertien jaar in het vak, maar dit heb ik nog nooit meege maakt", zegt projectontwik kelaar W. Schurink. Ook ar chitect R. Visser is danig te leurgesteld in de Schiedamse politiek. „De leden van de Welstandscommissie oordelen over de schoonheid van een bouwplan. Dus zijn de politici hun boekje te buiten gegaan." Het project De Werf werd op 13 BI mei van dit jaar akkoord bevon den door de Welstandscommis sie, die door de gemeente is aan gesteld om bouwplannen op hun SCHIEDAM - Wat er zoal hierop kan zijn, leest u in kan gebeuren als 'De metro de mededeling van Gebr. de komt' en wat het antwoord Veld elders in Ueze krant. waarde te beoordelen. Ook aan wethouder Reijnhout werd De Werf voorgelegd. Hij bleek voorstander van een andere kap- vorm van het dak, maar dit werd door de leden van de Welstands-, commissie terzijde gelegd omdat het oorspronkelijke plan al was goedgekeurd. Architect Visser, van Architektenburo Rokus Vis ser: „Op 23 september zijn de uitvoerende ambtenaren door het college van B&W gemach tigd om een artikel 19-artikel op te starten, waarmee versneld het bestemmingsplan kan worden gewijzigd. Niets leek de bouw van De Werf dan ook in de weg te staan." Op 29 oktober heeft Visser op verzoek van de gemeente een toelichting gegeven voor de raadscommissie Stadsvernieu wing en Volkshuisvesting. Vol gens architect Visser was de re actie van de raadsleden 'zeer te leurstellend'. „Ze vonden het een mooi plan, maar waren plotse ling tevens van mening dat het absoluut niet past in de omgevig van de Nieuwe Haven. Men vond het veel te modern voor een locatie zo dichtbij het histo risch centrum. Daar staat tegen over dat een extern bureau een zogeheten beeldkwaliteitsplan heeft vervaardigd van de hele strook met verpauperde locaties aan de Nieuwe Haven en daarin past De Werf wel." Begin november is in de Wel standscommissie de reactie van de raadscommissie Stadsver nieuwing en Volkshuisvesting besproken. Visser: „Dit leidde tot de conclusie dat het project De Werf ongewijzigd moet wor den voortgezet. De Welstands commissie is door de gemeente raad benoemd om te oordelen over de schoonheid van een bouwplan. De politiek oordeelt hier niet over, dus zijn de politici hun boekje te buiten gegaan." Projectontwikkelaar Schurink van TRG Planontwikkeling uit Hengelo heeft toch nog vertrou wen in een goede afloop voor De Werf, waarmee vele miljoenen guldens zijn gemoeid. „Het is mij te prematuur om van een hoogo plopend conflict te spreken", zegt hij. „Ik hoop dat het gezon de verstand overwint en dat De Werf, wellicht met enige vertra ging, alsnog wordt gerealiseerd langs de Nieuwe Haven." Leden van de Welstandscommissie, ambtelijke stedebouwkundigen en wethouder Reijnhout waren niet bereikbaar voor commen taar. VERF# WAND on de Dam in Schiedam, tel. 010-426 op de Dam in Schiedam, tel. 010-4266192 voor: Verf Behang Tekenen Schilderen Kunst en Inlijsten: iran Loenen weef er alles van!! KERST-WORKSHOP met Tanja van Sijp Hof van Spaland 49, 3121 CA Schiedam Tel. 010-4704900 Fax 010-4707400 3 WEKEN LANG FEESTAANBIEDINGEN Het is nog 3 weken lang heel spannend bij Gebr. De Block. Kom elke week naar onze winkel en profiteer van onze extra feestaanbiedingen. Maak kans op een van de vele prijzen Met 4 personen naar buiu Uisney x 50,- aanj«aardebonnen_ 3 klnderf jetsenyi O beverprnzen rr^TïitTiTatrs winkelen GEBR. DE BLOCK SCHIEDAM Op verschillende locaties heeft de politie zondag morgen vier automobilisten aangehouden wegens het rijden onder invloed van alcohol. Het gaat om twee Schiedammers van 20 en 40 jaar, een 29-jarige Vlaardinger en een 27-jarige Fransman. Van de Vlaardingse automobilist werd het rijbewijs ingevorderd. De andere bestuurders kregen een rijverbod en proces-verbaal. De nieuwste vinding van Ayk, heeft een nog betere bruiningsbuis opgeleverd. Onvoorstelbaar om zó mooi en zó snel bruin te worden. Kom voor een gezonde en aantrekkelijke uitstraling naar: de modernste zonnestudio van Schiedam Hoogstraat 160b, Schiedam. Tel. 010-273.04.76 "Dijkstal exclusief" sportieve boot in 3 kleuren T -% - **S -4 i 'X .if x KH Nieuwe Stadsblad (Voorbeelden bij belastingvoordeel van 50%) Conflict over opzet De Werf y Volgens wethouder Reijnhout past het bouwplan niet in de historische omgeving langs de Nieuwe Haven. ingezonden mededeling) Metroramp in Schiedam itr In samenwerking met Tanja van Sijp, bekend van Veronica Woonmagazine, organiseert Verf Wand Van Loenen een kerst-workshop op: maandagavond 8 december van 19.00 tot 22.00 uur. Tijdens deze workshop gaat u zelf een voorwerp decoreren door middel van vergulden met bladmetalen, sjablone ren of stempelen. Dit alles kan vervolgens gepatineerd worden om een verouderd effect te verkrijgen. Kosten voor deze workshop bedragen 75.00. Aanmelden bij Van Loenen op de Dam in Schiedam. Last minute: Nog twee plaatsen beschikbaar op de workshop Decoratieve Verftechnieken op donderdagavond 13 november van 19.00 tot 22.00 uur!!!!!! Geplande workshops in januari '98 Maandagmiddag 12 januari Dinsdagavond 20 januari 27 j Decoratieve Verftechnieken Hout- en Marmereffecten Antiekeffecten 13.30 tot 16.30 uur 19.00 tot 22.00 uur 13.30 tot 16.30 uur Dinsdagmiddag 27 januari Omschrijving Antiekeffecten: U kunt nieuw hout door middel van craquelevernis en antiekwas een antiek uiterlijk geven. Als dit met decöupage wordt gecombineerd ontstaat een fraai decoratief effect. Ook leert u het effect maken van een oud verweerd meubelstuk waarvan de verflagen versleten zijn. Tevens maakt u een antiek-verguld-effect. 75 JAAR DE BLOCK GROENELAAN SCHIEDAM HOEK HAGASTRAAT GROENELAAN 4-J Broervest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 BEZOEK NU ONZE KERSTMARKT *.S*. - Jk JL j} - -f. - Selaginella in een zinken potje. Een trendy combinatie voor in huis. Dit conifeerachtige, laagblijvende plantje houdt van water. Favoriete plaatsje: lekker licht en niet in de volle zon. Van 8.95 voor '7 4 PIJNACKER Rijskade la Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1