Strengere autokeuring Hyundai Satellite MFV koppelt ruimte aan luxe Zonder zorgen de winter in met een grondige controle Waardige opvolger voor de 155 die aan alle eisen voldoet Gratis een week proeftijd bij Daewoo Auto kort AI-2 voor de 21e eeuw Auto - Verkeer - Sport - Onderhoud - Techniek J) RSW 97-221 Colofon redactie serulce tueekbLaden tuegener /KutoMobiel Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 0 Preventieve maatregelen kunnen veel kosten besparen. De autokeuringen zullen in het komend jaar nog strenger worden. Werd de nadruk dit jaar gelegd op de dieselmotoren. Volgend jaar zijn het de benzinemotoren die op hun schadelijke uitstoot worden getest met de zogenaamde 'viergastest'. Na 1 januari 1998 zullen auto's die qua schadelijke uitstoot niet voldoen aan de nieuwe normen, worden afgekeurd. Dat kan gebeu ren als bijvoorbeeld de katalysator niet meer blijkt te werken. De kosten die daarmee zijn gemoeid kunnen flink in de papieren lopen. Holt Cat Guard, Platinum Plus en Asta 3000 helpen de automobilist een eindje op weg. Platinum Plus Benzine of Diesel zorgt ervoor dat de uitstoot van schadelijke stoffen binnen de vereiste norm blijft. Cat Guard is een benzinetoevoeging vol platinumzouten die ervoor zorgen dat de catalysator weer geactiveerd wordt en de toevoeging van ASTA 3000 houdt de motor 20.000 kilometer 'top fit' door de reiniging en smering van de vitale motor onderdelen. Hierdoor vermindert het olie- en brandstofverbruik en wordt de motor beschermd tegen slijtage. Ook Hyundai heeft nu zijn ruimte-auto. Hoewel het merk zelf liever van een Multi Functioneel Voertuig (MFV) spreekt. De Satellite biedt plaats aan zeven personen en veel bagage. De MFV is van vele markten thuis. De lengte bedraagt 4.695 mm, de breedte 1.820 mm en de hoogte 1.885 mm. Het zijn royale afmetingen. Elke zitplaats biedt voldoende hoofd- en beenruimte. De Satellite koppelt ruimte aan luxe. Centrale vergrendeling, airbags voor bestuurder en passagier, stuurbekrachtiging, electrisch te verstellen buitenspiegels en electrisch bediende ramen voorin zijn standaard. Twee uitvoeringen, GL en GLS, en twee motoren, een 2,4 liter benzine en een 2,5 liter turbodiesel, zijn beschikbaar als keuzemogelijkheid. Aan de uitrusting van de GL voegt de GLS een achterspoiler, lichtmetalen velgen, afstandsbediening voor centrale vergrendeling en alarm en kantel bare hoofdsteunen. Een automaat is als optie leverbaar. Andere opties zijn airconditioning, ABS en cruise control. De prijs van de Satellite begint bij 49.995 gulden. De Satellite 1$ een ruime zeven- persoons auto met veel ruimte voor bagage. Vanaf medio oktober start bij alle Daihatsu dealers de winterin- spectie. Voor een gering tarief wordt de auto op de naderende winter voorbereid. Autorijdend Nederland gaat met de winterinspectie zonder zorgen de winter tegemoet. Voor een bedrag van Hfl. 42,50 wordt de auto op een aantal punten grondig gecontroleerd. Na afloop van de winterinspectie ontvangt de klant een overzichtelijk inspectierapport, waarop de conditie van de auto en de gecontroleerde onderdelen helder vermeld staan. Als alle punten in orde zijn of na overleg in orde zijn gebracht, geeft de Daihatsu dealer een startgarantie tot en met 31 maart 1998. Deze startgarantie houdt in dat als de auto onverhoopt niet start deze desnoods bij de klant aan huis wordt gerepareerd. Een geruststellend idee dus. Voor elke klant die een winterinspectie laat uitvoeren is er bovendien een aardig attentie. In een handig koeltasje zijn behalve schoonmaakartikelen een ijskrabber en een flacon milieuvriendelijke ruitensproeier anti-vries verpakt. 0 Met de winter inspectie gaat autorijdend Nederland de winter zonder zorgen tegemoet. Audi heeft met het AI-2 studiemodel zijn visie laten zien op een toekomstige kleine auto, met plaats voor vier volwassenen. De AI-2, is slechts 3,76 meter lang. De hoogte bedraagt 1,56 meter vanwege de bouwwijze volgens het 'plateauconcept', met verhoog de zitpositie en sandwichbodem. Het design symboliseert in de woorden van Audi 'lichtheid'. Dit moet blijken bijvoorbeeld uit her transparante kunststof dak. De aluminium car rosserieconstructie is gebaseerd op het van de Audi A8 bekende Audi Space Frame (ASF). De auto weegt slechts 750 kg.'In de 21e eeuw wordt het mogelijk om met verantwoordelijkheidsbesef auto te rijden zonder aan rijgenot, comfort en veiligheid te hoeven inboeten', aldus dr. Mischke, directeur van Audi AG. Alfa Romeo 156: het onderscheid Anjès Verhey Lissabon. Voor de inter nationale introductie van de opvolger van de 155 koos Alfa Romeo voor een testtraject in de directe omgeving van Lissabon. De ruige grillige kustlijn, waar de zee onder een blauwe hemel haar krach ten tegen de rotsen uit probeerde, stond in schril contrast met de ingehou den fraai vorm gegeven nieuwe Alfa Romeo 156. De 156 is een sedan geplaatst in de hogere middenklasse. Van voren gezien heeft de auto een stoer gezicht meege kregen. Centraal in de neus de herkenbare Alfa grille- vorm met kleine verticale sleufjes omlijst. De auto is 4,43 meter lang, 1,74 breed en slechts 1,44 hoog. Het ge wicht van de basisversie, de 156 1.6 T-Spark, is 1225 kilo en deze versie heeft een maxi mum aanhanggewicht van 1300 kilo. De wielen zijn in één lijn ingepast aan de wiel kasten, hetgeen de vorm van de auto nog meer een com pact karakter geeft. Opzij is een welving van voorwiel tot achterwiel zichtbaar. Het op pervlak aan glas is zo gering mogelijk gehouden, waardoor de 156 je een geborgen, veilig gevoel overdraagt. Een tikje Italiaanse nostalgie roepen de deurknoppen vóór op. Deze zijn ontleend aan de Alfa Sprint-periode, van chroom en met echte drukknopjes. Achter is een vleug raffine ment gebruikt, daar liggen de handgrepen hoog en vlak in de portieren opgenomen, waardoor gesuggereerd wordt dat het hier om een coupé gaat. De achterzijde van de auto is een beetje naar beneden getrokken en loopt taps toe. Hoog in de achter klep het Alfa embleem dat het slot van de bagageruimte af dekt. De stoelen zijn ruim bemeten en geven mede door de zich zelf instellende lendesteun een goede zit. De pedalerie en de hendels en knoppen voor overige bedie ning vallen direct onder handbereik, waardoor je zeer Daewoo biedt de zakelijke rijder de moge lijkheid gratis een proefrit van een week te maken met de Daewoo Leganza of Nubira. De Daewoo-familie wordt steeds groter. Na de Lanos en Nubtra introduceert Daewoo nu de Leganza. Een aantrekkelijke auto voor met name de zakelijke rijder. Enerzijds vanwege het repre sentatieve uiterlijk van de Leganza en anderzijds vanwege de grote Value For Money. Naast een stille en krachtige tweeliter 16 V motor treft men standaard in de Leganza CDX onder andere dubbele airbag, lichtmetalen velgen, climate con trol, airco, leren bekleding, traction control sys tem, ABS, ultrasoon alarmsysteem, buitentempe ratuurmeter, interieur met houtstructuur en ver warmde buitenspiegels. De Daewoo Leganza Daewoo nodigt alle zakelijk rijders uit voor een proefrit die een hele week mag CDX is verkrijgbaar vanaf 50.995 gulden. duren De Leganza wordt hiervoor klaargezet mm* In augustus 1949 kwam de eerste volledig door Honda ontwikkelde motorfiets van de band, het zogenaamde D-type. Nu op 13 okto ber, nog voordat Honda baar 50-jarig bestaan viert, is de historische mijlpaal van 100.000,000 geproduceerde motorfietsen en bromfietsen be haald. Maar liefst 26.500.000 zijn slechts van één type, de Supercub. De eerste generatie van dit model werd in augustus 1958 geïntroduceerd. De Su percub is door de jaren heen in verschillende uitvoeringen te koop geweest. Onlangs is de eerste Britse lichte bedrijfsau to, voorzien van zowel een benzinemotor als een LPG-installatie, in de verkoop gegaan. De spe ciaal ontwikkelde Vauxhall Combo 'green ma chine', blikvanger op de Vauxhall stand tijdens de London Motor Show, is uitgerust met een 1.4 benzinemotor (met hoog koppel) en is omge bouwd, zodat hij zowel op benzine als gas rijdt. snel met de auto vertrouwd raakt. Alfa heeft de hoogst mogelijke normen gehanteerd waar het ging om ergonomie (mensvriendelijkheid), akoes tiek en klimaatbeheersing. Bovendien zijn motorgelui den 'buiten de deur' gehou den. Dit is Alfa's eerste benzine motor met een elektronisch gestuurde gasklepbediening welke z'n volle vermogen bij bijna elke snelheid levert. Deze 2.5 V6 24-klepper wordt overigens met een handgeschakelde zesbak gele verd. De turbodiesel kracht bronnen van de 156 zijn we reldprimeurs. Zij beschikken over het revolutionaire Unijet direct-injectiesysteem. We kozen eerst voor de 2.4 JTD uitvoering in Alfa-rood. Eerst door het hectische ver keer van de buitenwijken van Lissabon manoeuvreren, waarbij de 156 ons al snel overtuigde door z'n soepele karakter als het gaat om stu ren, schakelen. Alles gaat licht. De 156 heeft voorwie laandrijving en een double wishbone wielophangings systeem. Achter is een verder verbeterd McPherson sys teem gemonteerd. Uit het ge woel de autoweg op om ons naar de kust te brengen. Hier trapten we de 156 'op de staart' en ontdekten dat deze 2.4 JTD een echte sport en spel kameraad is. Zonder z'n dieselkarakter te laten horen, sprint hij naar de gevraagde snelheid, luistert direct naar 'remmen'. De Portugezen hielden het gas even in en staken hun duim af en toe op om blijk te geven van hun waardering. Zo'n 250 156's waren op pad in rood, wit, zwart, zilver en blauw. Bij een rotonde aangekomen, die ons naar de kustroute zou voeren, namen we 'de cirkel' enkele keren op wat hoge snelheid om de stabiliteit in bochten te kunnen vaststel len. Hetgeen beslist overtui gend werkte. De Alfa 156 ligt zeker en vast! Overtuigt door z'n plezierige betrouwbare rij-eigenschappen en geeft je in alle omstandigheden een veilig gevoel. Al snel ben je daardoor met deze 'rakker' vertrouwd en hebt zelfs het gevoel hem al langer te ken nen. Rijden heeft nauwelijks gewenningstijd nodig en het is zoals Alfa het heeft be doeld: je kunt een zondag- stoer maken, relaxed en op je gemak rijdend langs Hollands plekjes bijvoorbeeld en heb je zin de 156 wat uit te dagen, ook dat doet hij bijzonder graag. Een twee-in-een karakter auto, die zich bovendien on derscheidt door z'n vormge ving ten opzichte van alledag- uitziende auto's waarvan er al voldoende zijn. De topper is uiteraard de 2.5 V6 met 24 kleppen, een super 'apparaat' dat voor de echte liefhebber van exclusief rijgenot natuur lijk een aanrader is. Ons heeft Alfa Romeo in elk geval over tuigd, dat de opvolger van de sinds 1992 op de markt zijnde 155, een waardige is en aan alle voor deze tijd gestelde eisen voldoet. Snel, veilig en bovendien zuinig. Sportief en comfortabel tegelijk. De prijzen lopen van fl. 43.950,- tot fl. 68,950,-. Respectievelijk voor de 1.6 Twin Spark en de 2.5 V6 24 V. Een twee in één karakter auto, die zich bovendien onderscheidtdoor z'n vormgeving ten opzichte van alle- dag-uitziende auto's waarvan er at voldoende zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 15