Gemeente Schiedam Gemeenteraad stelt begroting vast 12465, Het geheim van de herfst Groentde Anita van Leeuwen: Moeder bij de brandweer 'mimËÈ/' De gemeenteraad heeft vorige week vergaderd over de begro ting van de gemeente. De be groting voor 1998 is daarbij vastgesteld. Deze jaarlijkse behandeling van de begroting is tevens het moment waarop de verschillende fracties in de raad hun 'algemene beschou wing' houden. Zij geven aan wat zij belangrijk vinden, waar aan de gemeente meer of juist minder aandacht moet geven. Meer geld uit Den Haag voor stadsvernieuwing Meer stadswachten Schiedam als regionaal centrum voor kunst en cultuur GGD Nieuwe Waterweg Noord Hoogstraat Openbaar vervoer Buitenschoolse opvang BOUWZAKEN MONUMENTENVERGUNNING WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE VERKEERSBESLUIT s Tijdens een fikse wandeling -'door het bos, w*9* het park of in de wijk toont de herfst zijn mooiste geheim. Het verkleu ren van de bladeren aan de bomen van groen naar geel, bruin of zelfs rood. Hoe kan dat? Ook het vallen van de bla deren gebeurt niet zo maar. Daar heeft een boom zijn reden voor! Welke? VERGUNNINGAAN VRAAG HORECA VERBOUWING STATION SCHIEDAM-CENTRUM Vrouwen in Schiedam.... óók van de partij :HliiSISIN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 47, WOENSDAG 19 NOVEMBER 1997 WOENSDAG 19 NOVEMBER 1997 47-441 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fax :(010) 4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadscrf 1 Foto: Angelique van Woerkom Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel.: (010) 2465389 fax :(010) 2465364 Moties en amendementen De manier om te zien hoeveel raadsleden het met een bepaald voorstel eens zijn is een stemming. Zo'n stemming gebeurt aan de hand van een motie of een amendement. Een motie is een korte tekst waarin staat wat het standpunt van de gemeenteraad is. Raadsleden kunnen tijdens de vergadering moties indienen. Die worden vervolgens bediscussieerd en uiteindelijk wordt er over gestemd. Een amendement is een door een fractie ingediend voorstel om een onderdeel van of een post op de gemeentebegroting te wijzi gen. Onderstaande moties hebben een meerder heid van raadsleden achter zich gekregen. In dit overzicht staan niet alle moties. Bovendien is de tekst van sommige moties ingekort. In totaal heeft de raad 6 moties aangenomen. De volledige tekst van de moties zou dit artikel erg lang maken. Wie alle moties wil inzien, kan dat vanaf woens dag 19 november doen bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Alle raadsleden hebben erop aangedrongen dat burgemeester en wethouders de bijzon dere Scniedamse stasdsvernieuwingsproble- matiek onder de aandacht van de leden van het kabinet en de Tweede Kamer blijven brengen. In het kader van de veiligheid en veiligheids beleving ziet de gemeenteraad graag dat er in de avonduren meer stadswachten op straat te zien zijn voor: toezicht; sociale controle en begeleiding. De gemeenteraad vergaderde over de begroting in de Multifunctionele Zaal De gemeenteraad wil de positie van Schiedam als regionaal centrum voor kunst en cultuur verder versterken door onderzoek te doen naar de behoefte aan ateliers voor kunstenaars. De gemeenteraad vraagt het college om samen met de GGD Nieuwe Waterweg Noord een lokale nota volksgezondheid op te stellen. De gemeenteraad wil zo snel mogelijk beginnen met de aanpak van de Hoogstraat en vraagt het college daar op korte termijn geld voor beschikbaar te stellen. De gemeenteraad wil graag bevorderen dat tijdens koopavond, marktvrijdag en winkel zaterdag de frequentie van trams en bussen naar en van het centrum hoger wordt. De raad wil voorts dat er een zogeheten winkel kaartje wordt ingevoerd, waarmee reizigers tegen een relatief voordelig tarief naar het centrum kunnen reizen. De raad verzoekt het college om hierover met de RET in gesprek te treden. Tijdens de behandeling van de gemeentebe groting voor 1998 is het volgende amende ment aangenomen. Ook hier is de tekst ingekort. De tekst kan vanaf woensdag 19 november worden ingezien bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De raad wil dat het college meer middelen inzet voor buitenschoolse opvang van kinde ren van het gemeentepersoneel. De raad heeft besloten de begrotingspost structureel met f 10.000 te verhogen. Naast bovenstaande moties en het amende ment, is ook een aantal afspraken gemaakt over zaken die de volgende maanden in de verschillende raadscommissies en de gemeen teraad nader besproken zullen worden. Belanghebbenden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen in de Stadswinkel bij de balie Bouwen en Wonen. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: R.E.J. van Slobbe Oostsingel 83 (eerder gepubliceerd dd. 05-11-97) Heuvelhorst Architecten Linzenakker 2, 6 en 11 en Maisakker 2 en 6 (eerder gepubliceerd 24-09-1997) Barendregt 8c de Bruin Hoogaars 58 woning verbouwen fam. Vogelenzang Zomerhof Bouw BAM Woningbouw fam. Wierda Metaalbedrijf Emka B.B. M. Slavenburg Publex B.V. Publex B.V. Publex B.V. Publex B.V. Publex B.V. Publex B.V. Publex B.V. Publex B.B. T.M.N. Greven P.G. van Scheijndel Lorentzlaan 33 c Prins Bernhardlaan 84 2e Tuinsingel Stadhouderslaan 35 Algerastraat 5 Chr. Huijgenstraat 4 De Brauwweg Rotterdamsedijk/van Deventerstraat Plein 1940-1945/Horvathweg Churchillweg/Prinses Beatrixlaan Horvathweg/Stationsplein Vlaardingerdijk Burgemeester Knappertlaan Horvathweg/Reaumurstraat Mary Zeldenruststraat 7 van Leeuwenhoekstraat 6 dakopbouwen bouwen dakkapellen bouwen hondenkennel bouwen woning vergroten 7 woningen bouwen woning vergroten nissenhut bouwen terrasomheining maken vitrine plaatsen vitrine plaatsen vitrine plaatsen vitrine plaatsen vitrine plaatsen vitrine plaatsen vitrine plaatsen vitrine plaatsen berging verbouwen berging bouwen Ingekomen sloopaanvragen/meldingen: R.D.F. Companus Veenlantstraat 12b H. Hill Jacob Catslaan 19 asbest verwijderen asbest verwijderen Verleende bouwvergunningen/meldingen (incl. datum verlening): datum verlening: 12 november 1997 Sticht. St. Jacobsgasthuis Burg. Knappertlaan 52 29 appartementen bouwen W. Bochove Punter 21 dakkapel bouwen R. Hunte Hoefsmidstraat 12 dakkapel bouwen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen (incl. datum verlening): datum verlening: 12 november 1997 Woningstichting Noordvest Henry Polakstraat R.D.F. Companus Veenlantstraat 12b H. Hill Jacob Catslaan 19 asbest verwijderen asbest verwijderen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit (verleende-/geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van de beschikking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is inge diend. Grote Markt 2 De burgemeester maakt bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 is verleend voor het monument Grote Markt 12. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van de publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Lange Nieuwstraat 153 De burgemeester maakt bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 is verleend voor het monument Lange Nieustraat 153. Op gi de da ;rond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na burgemeester en wethouders lag van de publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift bij indienen. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 5.07 van het Stadskantoor, Emmastraat 1, Schiedam. Datum: 25 november 1997 G. Bonefaas Stoelenmatterhof 11 Barendregt 8c de Bruijn Vlasakker 41/51 M. Paulussen Smetanalaan 60 J.C. van Lieshout Noordeinde 9 berging bouwen woningen vergroten dakkapel bouwen woning verbouwen Datum: 9 december 1997 De 3 Musketiers B.V. Lange Haven 39 monument verbouwen tot woningen Huisman Vastgoed B.V. Admiraal Trompstraat ong kantoorpand bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465503/2465489. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 17 november 1997 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de algemene invalidenparkeerplaats aan de noordoostzijde van de Tuinlaan, voor pand nr het verwijderen van het bord van het bord model E6 bijlage I RW; 94, op te heffen door I 2. op de Kerkweg, tussen de Slimme Watering en de Dorpsstraat, een maximum snelheid van plaatsen van het borc worden bereikt door op/nabij de kruisingen met de fietspaden drempels/plateau's aan te 30 km/uur in te stellen door het plaatsen van het bord model Al bijlage I RW; dit zal empels, brengen; 3. de volgende plaatsen aan te wijzen als invalidenparkeerplaats door het plaatsen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Schiedamseweg, voor pand nr 186 (kenteken: LD-FG-21) b. Korte Kerkstraat, nabij de Hoogstraat (kenteken: DD-JS-92) c. Lange Achterweg, nabij pand nr 93 (kenteken: LR-28-FZ) d. Boerhaavelaan, voor het pand nr 33c (kenteken: HJ-DJ-80) e. Chopinplein, nabij de ingang van de flat (kenteken: NN-XS-31) 4. het stopverbod aan de oostzijde van de Nieuwstraat te wijzigen in een parkeerverbod door het vervangen van het bord model E2 bijlage I RW door het bord model El bijlage I RW; 5. de volgende invalidenparkeerplaatsen op te heffen door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord a. 's-Gravelandseweg, nabij pand nr 641 (kenteken: FL-FN-02) b. Noordvestsingel, nabij pand nr 65 (kenteken: LR-28-FZ) c. Vivaldilaan, voor het pand nr 157 (kenteken: TR-88-XP) 6. het parkeerverbod aan beide zijden van de Borodinlaan, tussen Mozartlaan en Smetanalaan, in te trekken en de borden model El bijlage I RW te verwijderen; 7a. de geslotenverklaringen op de Appelmarktbrug resp. Korte Havenbrug voor voertuigen waarvan de aslast hoger is dan 1,5 ton resp. 0,8 ton, in te trekken door het verwijderen van de borden model C20 bijlage I RW; 7b. de Appelmarktbrug resp. de Korte Havenbrug gesloten te verklaren voor voertuigen waarvan de totaalmassa hoger is dan 3 ton resp. 2 ton, aan te geven door het plaatsen van de borden model C21 bijlage I RW; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrok ken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Dit besluit is verzonden naar de Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland en diverse belangenor ganisaties op het gebied van het verkeer en vervoer. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam (tel.: 2465404) of de heer Bogerd (tel.: 2465616) van de dienst Gemeentewerken. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt op de 5e etage van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Met hun wortels halen bomen water en voe dingsstoffen uit de bodem. Via het vaatstel sel wordt het water naar de bladeren getransporteerd. De bladeren bevatten huid mondjes, waardoor het water kan verdam pen. Als de temperatuur daalt, neemt de ver damping. iets af, maar zelfs als het streng vriest, gaat de verdamping vooral bij droog weer gewoon door. De wortels zijn echter bij een temperatuur van enkele graden boven nul niet meer in staat om het water in de bodem op te nemen. Een boom loopt in de winter het i isico om door uitdroging te sterven en wil dat natuurlijk voorkomen. Daarom laat de boom zijn bla deren vallen. Allereerst trekken de bladgroenkorrels zich uit de bladeren terug. Andere kleurstoffen die altijd al in het blad hebben gezeten komen nu naar voren. Bij de eik en de beuk ziet u vooral de bruine kleurstoffen. Bij de berk en de kastanje zijn het de gele kleur stoffen. Deze verkleuren later naar bruin. Ondertussen heeft zich tussen de bladsteel en de tak een laagje kurk gevormd. Het sluit de nerven af. U kunt dit goed zien bij een kastanjeblad. Wanneer de wind vat krijgt op de bladeren dan breekt de steel van de tak los en vallen ze op de grond. De bladeren die de grond bereiken, vormen een mooi dik tapijt. Ze zijn een voedselbron voor paddestoelen en duizenden kleine krui pende en wriemelende beestjes. Al deze beestjes breken de bladeren verder af. U hoeft de bladeren in uw tuin dus niet op te ruimen. Alleen moet u ze wel van het gras afhalen, anders verstikt het gras. Wanneer u er een fraaie bladhoop van maakt en ach ter in de tuin laat liggen, is dat een mooie plek voor egels om de winter in door te komen. Er zijn ook bomen die wintergroen blijven. Dennen en sparren zijn hier een mooi voor beeld van. Zij laten hun kleine bladeren niet vallen. Verdamping gaan ze tegen door een waslaagje op het blad en het sluiten van de huidmondjes. Wanneer u nog vragen heeft over bomen in de herfst, dan kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de Groentelefoon, tel: 2465522. Ook voor andere vragen over het groen in en om uw huis kunt u bij de Groentelefoon terecht. ik Bij de burgemeester is een horecavergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de APV Schiedam voor de vestiging van een cafébedrijf in het pand Hoofdstraat 131. De gevraagde openingstijden zijn: maandag t/m donderdag van 12.00 tot 01.00 uur, vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 02.00 uur en zondag van 12.00 tot 01.00 uur Er is geen terras gevraagd. Belanghebbenden kunnen over deze aan vraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan kan zowel mondeling als schriftelijk binnen 4 weken. Als u uw mening schrifte lijk kenbaar wilt maken dan kunt u dit rich ten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De aanvraag ligt vanaf 19 november 1997, 4 weken ter inzage in de Stadswinkel bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. Voor meer informatie: mw Y. van Batenburg, bereikbaar via tel.: 2465806. De burgemeester van Schiedam maakt inge volge artikel 19 van het bestemmingsplan "Metro" bekend dat met ingang van donder dag 20 november 1997 gedurende een ter mijn van twee weken voor een ieder ter inza ge, in de Stadswinkel bij de balie Bouwen en Wonen, ligt het bouwplan ten behoeve van de verbouwing van het Station Schiedam-Cen trum in verband met de komst van de metro. Het plan voorziet in de realisering van een nieuw metrostation, de bouw van een nieuwe stationshal met kaartverkooppunt, parkeerga rage, commerciële ruimten en fietsenstalling, c.a.. Het Station heeft in het bestemmingsplan "Metro" een globale bestemming "openbaar vervoer-knooppunt" gekregen met daar aan gekoppeld een uitwerkingsverplichting. In het kader van deze uitwerkingsverplichting ligt het bouwplan thans ter visie. Gedurende de termijn van tervisielegging kunnen belang hebbenden schriftelijke bezwaren indienen tegen het plan bij burgemeester en wethou ders, t.a.v. de waarnemend-directeur van de dienst Gemeentewerken, Postbus 61, 3100 AB Schiedam. Als er iemand bekend is met de mannenwereld, dan is dat Anita van Leeuwen. Na vijf jaar bij de Schiedamse vrijwillige brandweer, is ze inmiddels alweer vier jaar beroeps. Net zoals vele andere vrouwen, wilde ook Anita een kind. "In dit vak is het natuurlijk moeilijker om zwanger te zijn dan op kantoor", vertelt ze. "Hier heb je te maken met gevaarlijke stoffen en duiken. Dat mag niet meer als je zwanger bent." Inmiddels is dochter Janis geboren. Op de dagen dat Anita werkt, gaat ze naar haar zus. "Als zij er niet was, wat het een stuk moeilijker feweest. Er is in Schiedam geen 4-uurs opvang, terwijl ook poli- tie-agenten en verpleegkundigen 's nachts werken en ook kinderen hebben." Tijdens de zwangerschap ondervond Anita alle steun die ze maar wenste. "Ze hebben heel veel rekening met me gehouden, 's Ochtends zat ik aan de centrale en 's middags hielp ik de adminis tratie." In het kader van de gemeenteraadsverkiezingen in maart 1998geeft regelmatig een vrouw haar mening over "vrouwen en politiek Een initiatief van de adviescommissie Vrouwenemancipatie Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2