Sleutels voor nieuwe bewoners Groenzicht 'Kracht van stad' voor burgemeester Diamanten paar Threnody uit elkaar Dubbele noodkreet SCHIEDAM Bridgen bij St. Jozef Teestkeukerf Heyendahl trio in Stedelijk BELOOFD: Ondernemer Jan Post voorgesteld aan communistische top Burgerlijke stand Aan scheiden toe □ns Ruilbeurs Avondmuziek Scherven en schilderijen Activiteiten voor ouderen KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 19 NOVEMBER 1997 47-1442 SCHIEDAM In dienstencen trum De 4 Molens word iedere tweede en vierde zondag van de maand een ruilbeurs voor mun ten, postzegels, telefoonkaarten en eerste dag enveloppen gehou den. Zondag 23 november vindt ideze beurs weer plaats aan de Nieuwe Damlaan 766. Toegang is gratis. SCHIEDAM Het koor Musi- ca Vocalis Scyedam verzorgt zondag 23 november om 19.00 uur de avondmuziek in de dorpskerk van Kethel. Ter af sluiting van het kerkelijk jaar brengt het koor onder leiding van J. Sonneveld het Requiem van Giovanni Francesco Anerio ten gehore. Toegang is gratis. SCHIEDAM 50-plussers die graag willen bridgen, kunnen iedere vrijdag van 12.30 tot 16.30 uur terecht in seniorenso- ciëteit' St. Jozef (Lange Nieuw- straat 181). Bij voldoende deel name bestaat ook de mogelijk heid tot het leren van bridge op vrijdag van 10 tot 12 uur. Voor het lidmaatschap plus elke week een middag spelen, betalen deel nemers 7 gulden per maand. In lichtingen bij de sociëteit op vrij dag van 11 tot 16 uur of via tel. 4706289/4711943. SCHIEDAM In het wijkcen trum aan het W. Dreesplein or ganiseert Stichting Welzijn Nieuwland een cursus 'Koken voor de kerst'. In vijf lessen ma ken deelnemers kennis met de 'feestkeuken' uit verschillende landen. De cursus wordt gehou den op de donderdagen 20 en 27 november en 4, 11 en 18 decem ber, telkens van 9 tot 11 uur. De kosten bedragen 40 gulden. In lichtingen via tel. 4738671. SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum wordt zondag 23 november een concert gegeven door het Heyendahl trio, dat wordt gevormd door pianiste M. Brands, fluitiste M. Goergen en celliste K. Scheeres. Het concert begint om 15.00 uur. Vanaf 14.30 uur is er inloop met koffie en thee. Toegang kost 7,50 (inclusief toegang tot het Museum), voor Vrienden van het Museum 5,-. rr Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM Er is dik anderhalf jaar aan gebouwd, maar de helft van het aantal aanleunwoningen naast verzorgingshuis Spaland is nu bewoonbaar. De appar tementen in het complex Groenzicht (sociale sector) zijn verdeeld en de nieuwe bewoners hebben hun sleutel gekregen. De appartementen in Meerzicht (vrije sector) zijn ook al grotendeels verdeeld, maar worden in februari 1998 opgeleverd. In Meerzicht is nog een aantal appartemen ten vrij. Vorige week zaterdag kon men de appartementen Groenzicht en Meerzicht bewonderen en afgelopen vrijdag kregen de nieuwe bewoners de sleutels uitge reikt in de recreatiezaal van Spaland. Aan J. Krommenhoek, één van de nieuwe bewoners en tevens vrijwilliger in Spaland, viel de eer te beurt om als eerste haar woning te betreden. Zij kreeg een bos bloemen van directeur J. Smit van Stichting de Harg Spaland. SCHIEDAM Schiedam mer Jan Post was aangenaam verrast toen hij onlangs te ho ren kreeg dat de Chinese re gering hem de Foreign Expert Friendship Award had toege kend. De onderscheiding - waar meestal wetenschappers voor in aanmerking komen - werd verstrekt als blijk van waardering voor zijn jarenlan ge bijdrage aan de ontwikke ling van de economische voor uitgang in China. Opmerke lijk is daarnaast dat Jan Post de enige Nederlander is die deze Award dit jaar heeft ont vangen. Post, algemeen directeur Allian ce Enamel Engineering B.V., werd samen met 45 in China werkzame vreemdelingen door het 'Buro for Foreign Experts' geselecteerd uit meer dan 80.000 buitenlanders. „De prijs werd mij toegekend voor mijn per soonlijke bijdrage aan de bouw en inbedrijfstelling van de door mijn firma geleverde installaties. Dat wordt blijkbaar ten zeerste gewaardeerd", vertelt Jan Post trots, die zijn loopbaan in 1974 bij het bedrijf Ferro (Holland) B.V. aanving. Emaille „Daar was ik destijds betrokken bij de productie van industriële emailleerovens. Later werd ik 'field engineer' en vervolgens 'project engineer'. De ovens waar ik het over had worden gebruikt bij de fabricage van potjes en pannetjes, maar ook badkuipen en kooktoestellen worden geëmailleerd. Emaille is glas dat op staal wordt inge brand. De techniek is al meer dan 600 jaar in China bekend. Gedurende de laatste 13 jaar ben ik circa 25 keer voor werkzaam heden naar China gereisd, en bezocht daar verschillende ste den en streken. De eerste keer dat ik er kwam was in 1984." De prijsuitreiking vond eind sep tember plaats in de Volksrepu bliek China. Bij deze gelegenheid kregen alle 42 winnaars (3 waren hierbij niet aanwezig) uit handen van de Chinese vice-premier een medaille opgespeld. „Verder ontvingen wij een prachtig plak kaat met Chinese en Engelse in scriptie. Na dit officiële gedeelte volgde het gebruikelijke galadi ner en hield Hong Hu, kersvers lid van de Chinese regering, een lezing over de huidige economi sche situatie in de Volksrepu bliek. Later op de avond moch ten wij aanwezig zijn bij een uit voering door het nationaal Chi nees Ballet en Orkest van 'The Sleeping Beauty'. Bijzonder daarbij was dat wij onder poli- tieescorte, compleet met zwaai lichten en sirenes, naar het inter nationale 'Poly Plaza Theater' werden vervoerd." Hemelse Vrede De volgende dag werd de hele groep officieel aan de regerings leiders voorgesteld. Dat gebeur de in een bijzaal van de 'Grote Hal Voor Het Volk' aan het beroemde - of liever gezegd het beruchte - Tianaman Plein. Voorheen heette dit plein het 'Plein Voor de Hemelse Vrede', maar de communisten verander den. deze naam na de massale opstand van Chinese studenten in 1989 die meer vrijheid en de mocratie eisten. Het protest werd echter bloedig neergesla gen. Om de herinnering hieraan uit te wissen, werd het plein om gedoopt. „Bij hoge uitzondering waren al len die een Friendship Award hadden ontvangen uitgenodigd op een receptie ter gelegenheid van de 48ste verjaardag van de Volksrepubliek China. Daarbij gaf het voltallige Centraal Comi té van de communistische partij acte de presénce. De huidige par tijleider Zhou Zhe Min en pre mier Lee Peng waren ook aan wezig. Bij het toosten lukte het me nog een paar foto's van hen te maken. Al met al een beleve nis die je maar één keer in je leven meemaakt", aldus Jan Post. De Foreign Expert Friendship Award wordt ieder jaar aan een veertigtal buitenlanders toege kend die langere tijd in China werkzaam zijn of zijn geweest en die gedurende deze periode een bijzondere bijdrage hebben gele verd aan de vooruitgang van het Chinese volk in economisch, me disch, wetenschappelijk, archeo logisch of milieutechnisch op zicht. SCHIEDAM In verzorgings huis Spaland (Willem Andries- senplein) exposeert de heer Post zijn beroemde mozaïekwerken. In de recreatiezaal en de hal is een greep uit zijn ruim driehon derd werken tellende collectie te bewonderen. Zijn werk is ook te koop. Na zijn pensionering is Post porseleinen serviezen kapot gaan gooien. Van de scherven maakt hij kunstwerken. Om de juiste kleu ren te krijgen verft hij de stukjes zelf. De expositie is te bewonde ren tot 5 januari, waarna deze verhuist naar verzorgingshuis De Harg. In de Harg hangen nu schilderij en van de Schiedammer S. Ros- man. Deze expositie verhuist op 5 januari naar Spaland. SCHIEDAM Na het borrel woordenboek, werd in de Ge kroonde Brandersketel afgelo pen week weer een boek gepre senteerd. Ditm was het 'Schiedam, de k,„cht van een stad', dat een beeld geeft van Schiedam op weg naar het derde millennium. Het boek bevat meer dan honderd foto's van Lambrecht de Waard en de be geleidende tekst is geschreven door Han van der Horst. Burge meester R. Scheeres was de eer ste die het boekwerk in ont vangst mocht nemen. Het is de eerste keer dat over Schiedam een boek verschijnt op groot formaat, volledig in kleur, gebonden en fraai vormgegeven. Het boek is tweetalig en is ver krijgbaar in de boekhandel. Tot 1 januari 1998 kost het 39,90, daarna is het een tientje duurder. SCHIEDAM Het echtpaar Nagelhout-Verheugen heeft onlangs de burgemeester op visite gehad ter ere van hun zestigjarig huwelijk. Aart Nagelhout werd geboren op 7 juni 1913 in Harderwijk en Cornelia Verheugen op 27 februari 1914 te Schiedam. Hier trouwden ze op 10 november 1937. Ze hebben vier zonen, twee dochters, negen kleinkinderen en één achterkleinkind. Nagelhout heeft gewerkt als Scheepsklinker bij Wilton-Fijenoord en daarna bij HVO. Hij heeft ook op Curasao gewerkt. Zijn vrouw was huisvrouw. Tot een jaar geleden heeft Nagelhout kanaries gekweekt, waar hij veel prijzen mee heeft gewonnen. Ook maakte hij zelf meubels, maar dat is gezien zijn leeftijd niet meer mogelijk. SCHIEDAM De Schiedamse band Threnody is na een bestaan van bijna tien jaar ontbonden. Oorspronkelijk opgericht in fe bruari 1988 heeft de band het vertrek van zanger/gitarist Rene Scholte niet kunnen overleven. Scholte was, samen met Henry Mcllveen de laatste van de twee oorspronkelijke bandleden van Threnody die waren overgeble ven. Hoewel de laatste bezetting van de band hard heeft gepro beerd een nieuwe start te maken, kon de 'chemistry' van toen niet meer worden bereikt. Ondanks bezettingsproblemen heeft de band toch drie CD's gemaakt, een finaleplaats in de Grote Prijs van NL '95, toers in binnen- en buitenland en zeer grote lof van de internationale pers bereikt. De overgebleven le den zijn in goede vriendschap uit elkaar gegaan en samenwerking in eventuele toekomstige projec ten wordt dan ook zeker niet uitgesloten. Zo zijn Mcllveen en Scholte sa men met Martijn Spierenburg (Gridlock, Voyage) op het mo ment bezig met een studio-pro ject waar bepaalde muzikale ideeën van bovengenoemden op een orkestrale manier worden gebracht. SCHIEDAM In dienstencen trum Oost kan men donderdag 20 november van 14.00 to 16.00 uur olieverf schilderen. Men be taalt alleen de materiaalkosten. Vrijdag 21 november is er van 10.00 tot 12.00 uur koffie-inloop in Oost. Toegang is gratis. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt hier ook het geheugenspel gespeeld. Deelname is gratis. Van 14.00 tot 16.00 kan men hier ook kla verjassen. Deelname is gratis. Zaterdag 22 november is er van 19.30 tot 23.30 uur een dansa vond in De 4 Molens. Toegang kost 2,-. Zondag 23 november is in De 4 Molens koffie-inloop van 11.00 tot 13.00 uur. Toegang is gratis, 's Middags is hier van 13.30 tot 16.00 uur con tactmiddag en ruilbeurs. Toe gang is gratis. yM SCHIEDAM Matti slaakt een noodkreet. Zij heeft de afgelo pen weken al meerdere keren in de krant gestaan, maar tot nu toe heeft er nog niemand gereageerd. Ze is een kruising Mechelse herder teef van ongeveer zeven jaar. Matti kan niet met andere honden overweg, wel met kinderen. Ze is het zat en wil haar kennel dolgraag verruilen voor een goed theuis waar lekker veel gewandeld, gspeeld en natuurlijk ook gekroeld wordt. Wie komt er eens kijken en geeft haar een goed tehuis? De tweede noodkreet is van Hummel, ook hij heeft in de loop der tijd meerdere keren in de krant gestaan. Hummel is een gecastreer de kater van negen jaar, cypers met wit van kleur. Hummel is echt een pechkat, de afgelopen twee jaar heeft hij meer in Hargahoeve gezeten dan in een huis. Hij heeft zoals alle katten een eigen karakter. Kroelen mag, graag zelfs, maar alleen als meneer daar zelf zin in heeft. Hij is een echte binnenkat die het best op zijn plek is bij een oudere dame of heer. Wie geeft Hummel een goed tehuis waar hij de rest van zijn leven mag blijven? Hargahoeve (Sportlaan 2, tel 4714151) is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Geboorteaangiften Schiedam over de periode 23 tot en met 30 oktober 1997: Zeinab d.v. Hussein Farah-Mohamed Ahmed, Tarik z.v. Copra- Placo, Björn z.v. Van Alphen-Moerer, Thijs R. z.v. Horstman- Siertsema, Esranur d.v. CekicHanli, Dennis M. z.v. Koster-de Jong, Selinay d.v. Alayvaz-Alayvaz, Birgitta R. d.v. Varekamp- Kurpershoek, Joy d.v. Tarmond-Van Dijk, Erhan z.v. ErmisCus- kun, Kjelld z.v. Hoppema-Jans, Kick G. z.v. Kerklaan-Diaz Lopez, Joram B.D. z.v. Boumans-van de Kraats, Guido W.B. z.v. De Jong-Herts, Dilara d.v. Ulusoy-Tuncer, Aranka L. d.v. Bar- ning-Fase, Merel L. d.v. Over de Vest-den Dubbelden, Ferdinand A. z.v. Mettes-Hekman, Brian z.v. Bakker-Zwaai, Boanna E. d.v. Pronk-Meijer, Pedro E. z.v. Garcia Illera-Illera Pena, Busra d.v. KurtAliskan, Lindsay C. d.v. Verhagen-Muilwijk. Rayquensly z.v. Kollau. Gehuwd: M.A. Tjon-Sien-Fat 33 jr. en V.M. Simon 34 jr., H. Duba 31 jr. en P.C. Hoogland 32 jr., J.W. Crowson 50 jr. en J.H. Wagner 36 jr., P. Fremaij 40 jr. en M. Esbach 37 jr., M.E. Hoeksel 26 jr. en D. Verveen 24 jr., F.L. Baak 26 jr. en P.F. de Borst 28 jr., C. Zonneveld 42 jr. en Y. Vogels 27 jr., E. Keten 25 jr. en Y. Karacan 25 jr. Overleden: A.J. van Alphen man, 75 jr., W. de Jong man, 80 jr., S. Cankay vr. 57 jr. e.v. I. Karakus, A.L. Stout man 67 jr., A. Bijloo man 82 jr., J. Ouwens vr. 69 jr. geh. gew. met R.W. Simons, M.J. Vincent vr. 89 jr. geh. gew. met A.C.M. Erftemeijer, P. van der Lugt vr. 93 jr. geh. gew. met J. Kwakkelstein, M.C. Janse vr. 89 jr. geh. gew. met W. Stroo, J.T.G. Mossou man, 70jr., F.J. Kruter man, 69 jr., P.A. van Os man, 79 jr., R. Bhaggoe, vr. 66 jr. INLOOPCONCERT In de Gro te Kerk wordt zaterdag 22 november tijdens het inloopconcert een solis tenmiddag voor amateurzangers ge houden. Het begint om 15.00 uur en toegang is gratis. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 De eerste bewoner J. Krommenhoek betreedt haar nieuwe appartement in Groenzicht onder toeziend oog van directeur J. Smit van Stichting de Harg Spaland China onderscheidt Schiedammer door CHRIT WILSHAUS Een trotse Jan Post. Burgemeester Scheeres waarschuwde Van der Horst nog voor de lage halken en prompt slootte de schrijver van het boek zijn hoofd. Het echtpaar I\agelliout- Verheugen met het cadeau van de burgemeester. Matti Hummel Prima! Dan bent u bij het ONS Milieustation van Heekstraat aan het juiste adres. Al duizenden Schiedammers zijn u voorgegaan. Tonnen afval hebben ze achtergelaten. Met de wetenschap dat ONS Milieu daar iets nuttigs mee doet. Jaarlijks verwerken onze medewerkers circa 7000 ton grof huisvuil. Op afspraak wordt rond de 1500 ton ingezameld en afgevoerd naar een vuilverwerkingsbedrijf. Rond de 5500 ton wordt gebracht op het Milieustation en gescheiden in ijzer, hout, puin en restafval. Circa 3000 ton is grondstof voor een nieuw produkt. Naast grof huisvuil kunt u bij het milieustation terecht voor het brengen van goed in dubbel plastic verpakt asbestmateriaal, klein chemisch afval, kleding, glas en oud papier. Op werkdagen van 09.00-17.30 uur en op zaterdag van 09.00-15.00 uur bent u van harte welkom. Voor meer informatie raadpleeg de Afvalkalender en of de Stadsgids. 'scheiden van afval £eclt hef ware milicu^evoel. NV ONS Milieu, Van Heekstraat 15, Telefoon 457 67 00.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3