SCHIEDAM Villa Kattestein Econootjes van milieupieten Expo bij SVO Rommelmarkt in Kluphuis Oost Crea-kadomarkt Oneindige werelden Gevonden Tamara en dominante Polleke worden ORANJE Wethouder Reijnhout met zware delegatie naar ministerie van VROM Orgels bij NPB Er gaat iets gebeuren in Schiedam. Nog maar 3 weken! Sparen met statiegeld Voedselactie voor Dorkas Shine in Filmhuis 16. 16.95 Gordel om Zolderavond Hartreanimatie Het Nieuwe Stadsblad h|L HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 26 NOVEMBER 1997 48-1441 SCHIEDAM Supermarkt Albert Heijn Gebroeders de Block introduceert een nieuw spaarsysteem: Fiesta/ette. Su permarktklanten kunnen hun statiegeldbonnen daarbij opspa ren voor leuke cadeaus, geselec teerd uit de catalogus van de Stichting Doen. Deze stichting steunt goede doe len over de hele wereld. In de Retourette ligt de spaarfolder klaar. SCHIEDAM De Plusmarkt in Schiedam-Noord heeft zater dag meegedaan aan de nationale voedselactie voor Dorkas. In to taal werden door het winkelend publiek 37 dozen gevuld, waar door 55 voedelpakketten kun nen worden samengesteld voor Oost-Europa. De collecte voor de vervoerskosten bracht 172,95 op. SCHIEDAM In het Filmhuis wordt donderdag 27 tot en met zaterdag 29 november de film Shine van regisseur Scott Hicks vertoond. In het begin van de jaren tachtig strompelt David Helfgott - eens een muzikaal wonderkind - in de stromende regen een restaurant in Perth binnen. Hij is niet goed bij zijn hoofd, maar aan de piano, die hij daar aantreft, kan hij zich uitdrukken. De film begint om 21.00 uur, de zaal gaat een half uur voor aan vang open. Kaartjes kosten 7,- voor leden en 9,- voor niet leden inclusief donateurschap. Op donderdag krijgt men twee kaartjes voor de prijs van één. Kaarten kunnen worden gere serveerd bij de Schiedamse The aterkassa (tel. 2467467) op dins dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje 1 c 95 per liter Vieux Oranje per liter U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Het 27-jarig bestaan van kinderdagverblijf Katja is woensdagavond muzikaal gevierd in wijkcentrum De Erker. Zo'n negentig kinderen hadden wekenlang gerepeteerd voor de musical Villa Kattestein en mochten dit stuk woensdag eindelijk op voeren. Met heel veel plezier en inzet hebben zij het stuk gespeeld en gezongen. Villa Kattestein is een oude villa waar de katten wonen. Aangezien er al een aantal maanden geen huur is betaald, besluit de gemene huisbaas om de katten op straat te zetten. Maar gelukkig loopt alles goed af. Het voorprogramma werd verzorgd door de kleinste kinderen. Zij zongen vijftien liedjes en waren verkleed en geschminkt als de die ren uit de liedjes. Vol overtuiging stonden zo'n zestig kinderen op het podium te zingen. De kleding, decor stukken en de schmink zijn door de ouders en leidsters zelf verzorgd. Dit was de eerste keer dat een dergelijk muzikaal evenement werd georganiseerd door Katja. Het grote succes was de kroon op weken hard werken en oefenen. SCHIEDAM Een zware delegatie heeft dinsdagmiddag aan staatssecretaris D. Tom mei van Volkshuisvesting een pleitnota aangeboden waarin om een forse verhoging van het budget voor stadsvernieu wing voor Schiedam wordt gevraagd. Van 1994 tot 2005 krijgt Schiedam 54 miljoen gulden van het Rijk, maar dat bedrag is volgens de pleitnota veel te laag. Een woordvoer der van het ministerie van VROM noemt het aanbieden van een pleitnota 'enigszins verouderd', omdat subsidies grotendeels via verdeelsleutels worden verstrekt. „Maar wie weet haalt het toch wat uit." Tot de delegatie behoorden on der meer gedeputeerde G. Brou wer van de Provincie Zuid-Hol land en vice-voorzitter J. Wienen van de Stadsregio Rotterdam. Ook de gemeente Rotterdam had in de persoon van wethou der H. Meijer steun toegezegd. Volgens het Schiedamse college van B&W is het gemeentebe stuur niet langer in staat om de lasten voor de stadsvernieuwing te dragen. „Schiedam beschikt over een grote vooroorlogse wo ningvoorraad, met name in par ticulier eigendom. Bijna 45 pro cent daarvan bevindt zich in slechte staat", aldus B&W. De dreigende verpaupering is met name het gevolg van de eco nomische recessie in de jaren ze ventig en tachtig, waardoor Schiedam zwaar werd getroffen. Zo moest de scheepswerf Gusto de poort sluiten en kon Wilton- SCHIEDAM Twee pieten van Milieudefensie hebben afge lopen zaterdagmiddag in de bin nenstad econootjes uitgedeeld onder het motto 'Een kijkje in de keuken van Milieudefensie Schiedam'. Dit gebeurde ter ere van het 25-jarig bestaan van de landelijke vereniging. In de afgelopen jaren is veel be reikt, onder andere een vermin derd gebruik van tropisch hard hout en PVC en geen uitbreiding van kernenergie. Milieudefensie is een gesprekspartner geworden voor overheden en het bedrijfsle ven. Maar er is nog veel te doen en ook in Schiedam moet vol gens de vereniging nog het nodi ge gebeuren, zoals meer fiets- voorzieningen in de binnenstad en het stimuleren van afvalschei ding. Milieudefensie is dan ook op zoek naar actieve leden die willen meedenken en meedoen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met F. van der Drift, tel. 4737493. SCHIEDAM Christine van Schie exposeert van donderdag 27 november tot en met dinsdag 27 januari haar werk in het ge bouw van de Stichting SVO. Dit is de vierde expositie in de reeks tentoonstellingen van vrouwelij ke kunstenaars/creatieven in en rondom Schiedam. Haar werken hebben als thema de schoonheid van verval en beschadigingen. Van Schie maakt grote schilde rijen met veel nuancering aan kleur en een duidelijke streep, veeg of vlak als middelpunt in het beeld. Ook heeft zij kleinere schilderijen gemaakt met aange taste vormen. Geïnteresseerde vrouwen (man nen op bepaalde tijden) kunnen de expositie bezichtigen aan het Broersveld 142 van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 14.00 uur en donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. SCHIEDAM In Kluphuis Oost is zondag 30 november weer rommelmarkt. Er zijn geen tafels meer te huur: alle zestig tafels op de begane grond en de eerste verdieping zijn bezet. De toegang is gratis. Men kan om 11.00 uur naar binnen en de rommelmarkt duurt tot 16.00 uur. Er is van alles te koop. De rommelmarkt is alleen bestemd voor particulieren die hun eigen spullen willen verkopen. In het nieuwe gebouw mag alleen nog gerookt worden in de koffieruimte beneden. Daar kan men ook iets eten of drinken. SCHIEDAM In Wijkcentrum de Erker is zondag 30 november een 'crea-kadomarkt' met veel bijzondere en goedkope cadeaus, die vooral door de standhouders zelf zijn gemaakt. Op deze middag worden verschillende technieken gedemonstreerd, waaronder ortella, een nieuwe perkamentkunst. Ook Sinterklaas zal aanwezig zijn om inkopen te doen. Het Erkerrestaurant is de hele middag voor publiek geopend. Voor de kinderen zijn er creatieve workshops, die één gulden kosten: van 13.00 tot 14.00 uur 'maak het nou', van 14.00 tot 15.00 uur kaarten maken, van 15.00 tot 16.00 uur creatief. De markt duurt van 12.00 tot 16.00 uur. De entree voor volwassenen is 1,50 en voor kinderen 1,-. SCHIEDAM De politie heeft vrijdagmiddag op de Zwaluw laan een verkeerscontrole gehouden. In totaal werden de inzittenden van 75 auto's gecontroleerd op het dragen van veiligheidsgordels. Twintig mensen gjngen op de bon, omdat zij hun gordel niet om hadden. SCHIEDAM Meta Oosters, kunstenares en dichteres expo seert tot en met 5 januari in DrieMaasStede, Voorberghlaan 35. De expositie bestaat uit een serie tekeningen getiteld Incog nito en schilderijen die de de naam Encounters meekregen. In haar tekeningen is de kunstena res geboeid door het idee dat zelfs in de kleinste stofdeeltjes oneindige werelden zouden kun nen bestaan. Belangstellenden zijn welkom op maandag tot en met vrijdag tus sen 10.00 en 12.00 uur en tussen 15.00 en 17.00 uur. Op zondag is de expositie te bezichtigen van 14.00 tot 16.00 uur. De schilde rijen zijn tevens te koop. SCHIEDAM Bij de Vrijzin nige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam (Westvest 90-92) wordt vrijdagavond 28 novem ber om 20.15 alle aandacht ge richt op het orgel. Organist Harm Timmer geeft een uiteen zetting, over het werk van de orgelbouwer Standaart en in het bijzonder over dit orgel. De le zing wordt geïllustreerd met or gelspel. Aanleiding hiervoor is het feit dat het orgel onlangs door orgelbouwer Vermeulen uit Weert is gerestaureerd. Toegang is gratis. SCHIEDAM In Kluphuis Oost aan de Boerhaavelaan wordt 29 november de maande lijkse 'Zolderavond' gehouden door leden van éénoudervereni ging 't Zoldertje. Wie belangstel ling heeft kan contact opnemen met Irma, tel. 4730685. SCHIEDAM De Nederland se Hartstichting organiseert op 9 en 16 december een tweedelige cursus hartreanimatie. Aan de orde komen theorie, bea deming en hartmassage. Aanmelden via tel. 4711080. Fijenoord het hoofd ternauwer nood boven water houden. De recessie ging gepaard met dui zenden ontslagen. Ook heeft Schiedam het nadeel dat de ge meente voor het opknappen van dezelfde woningen als in bij voorbeeld Rotterdam door een berekeningsmethodiek van het Rijk een veel lager subsidiebe drag per pand krijgt. Afgeschaft „De huidige waardering van het Rijk voor Schiedam doet geen recht aan de grootstedelijke pro blematiek waarmee zij wordt ge confronteerd. Voor een oplos sing op korte termijn is de stad aangewezen op een aparte bij drage", stelt het college dan ook. Volgens wethouder Reijnhout van Stadsvernieuwing bevindt Schiedam zich in een uitzonder lijke positie. „Er zijn nauwelijks gemeenten in ons land die soort gelijke problemen op deze schaal kennen. En de tijd dringt voor Schiedam, want in 2005 worden de rijkssubsidies voor deze wo ningen afgeschaft. We hebben zo'n 200 miljoen nodig om de boel werkelijk op te knappen. Komt dat geld er niet, dan dreigt verval." De Tweede Kamer voert op 1 december overleg met staatsse cretaris Tommei over de nota 'Stedelijke Vernieuwing'. Dan zal duidelijk worden of er extra geld voor de stadsvernieuwing in Schiedam wordt vrijgemaakt. SCHIEDAM Op de Churchillweg is op 18 november een kruising Mechelse/ Duitse herder gevonden van ongeveer vijfjaar oud. De hond is door de medewerkers van Hargahoeve Tamara genoemd. Het is een teef die nog niet zo lang geleden pups heeft gehad. Een duidelijk kenmerk van de hond is dat ze een litteken rond haar neus heeft, dit komt waarschijnlijk door een hoofdhai- ster of een muilkorf. Wie kent deze hond of weet waar ze thuis hoort? Polleke is een kruising bouvierteef van vijf jaar oud. Het is een vrij dominante teef die een echte baas nodig heeft. Ze kan niet met andere honden en kinderen opschieten. Of ze kan omgaan met katten is niet bekend. Autorijden vindt ze geen probleem. Als deze hond bij de juiste mensen terechtkomt, is het een hele lieve hond. Hargahoeve (Sportlaan 2, tel 4714151is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. VSB» BANK VSB. Daar kom je verder mee. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS In het voorprogramma van de musical Villa Kattestein zongen de jongste kinderen van Katja liedjes over dieren. 'Verval dreigt in oude wijken De pleitnota werd dinsdagmiddag op het ministerie van VROM overhandigd aan staatssecretaris Tommei van Volkshuisvesting. -- 'JfeC 'Tamara' Polleke I De Vermogens Ver sneller. Dubbele koerswinst en zélfs profiteren van een tussentijdse daling Gaan de koersen nu verder omhoog of zullen ze binnenkort dalen? Met de Vermogens Versneller profiteert u zowel van een stijging als van een tussentijdse daling. De Vermogens- Versneller is een uiterst slimme (fiscale) beleggingsconstructie, waarbij u een pakket aandelen least. Dit aandelenpakket bestaat uit Ahold, Dordtsche Petroleum, ING Groep en KPN. Met de Vermogens Versneller krijgt u belasting vrije koerswinst op het aandelenpakket en u krijgt als Deze aandetenlease-formule biedt u een combinotie van drie voordelen: 1Een extra aftrekpost van f 4.000,- per Vermogens Versneller. 2. 2x profijt van koerswinst op aandelen. 3. Een unieke uitkering bij tussentijdse koersdalingen. bonus nogmaals de hele koerswinst. En let wel: vanaf de laagste koers die bereikt wordt in de vijf jaar dat de Vermogens Versneller loopt! Wilt u profiteren van de voor delen van één of meer Vermogens- Versnellers, reageer dan vóór 12 december 1997. want er is maar een beperkt aantal Vermogens- Versnellers beschikbaar. U kunt natuurlijk ook gratis bellen met de adviseurs van VSB Bank: 0800-8182. 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Internet: www.vsb.nl QxoflVlXMoqfNi 7 {fortiJ onderneming

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3