HER DER AH brengt 'ingrediënten' Ichthus en Ozark gaan van eikaars kennis en kunde profiteren Wekelijks vijftien uur werken op campus voldoende voor studie en levensonderhoud KERSTDINER Babydraagdoek in krijtstreep Overeenkomst beperkt files Nette medewerkster f 89.50 69.50 62.50 55.50 48.75pp f 55.- 33.50 f41.75 What's on Wotson? WOTSöN) Praten over het joods zijn Nu skates voor zomer en winter Chinees - Indisch Thais Restaurant Nieuw: Hij heeft een krijtstreep draagdoek. WOENSDAG 26 NOVEMBER 1997 48-451 Albert Heijn heeft een nieuw kookboek geïntroduceerd met als titel 'Ingrediënten'. Dit boek beschrijft een groot aantal keukens uit de hele wereld en de boeiende ingrediënten die hierin een hoofdrol spelen. Daarnaast zijn 250 bijzondere recepten opgenomen. 'Ingrediënten' is daarmee niet alleen infor matief, maar nodigt ook uit zelf aan de slag te gaan met allerhande producten en 'wereldse' gerechten op tafel te zetten. 'Ingrediënten' bestaat uit twee delen: Het eerste deel beschrijft meer dan 1250 bekende en minder bekende ingrediënten uit onze eigep én tal van bui tenlandse keukens. Van zuur kool en opperdoes tot sansho, pimpernel en pied du mouton. Ieder hoofdstuk behandelt in alfabetische volgorde de ingre diënten behorend tot één pro ductgroep, zoals vis, schaal- en schelpdieren, fruit, kruiden en specerijen en pasta en rijst. Be halve een korte beschrijving is ook informatie opgenomen over herkomst, smaak, toepas singen, en receptuur. Het twee de deel van het boek geeft een kijkje in zo'n 20 buitenlandse keukens. Na een beschrijving van de eetcultuur volgt een op somming van veelgebruikte in grediënten en bekende gerech ten uit de betreffende keuken. Bovendien wordt de receptuur gegeven van een compleet menu dat typerend is voor dat land. In dit tweede deel komen onder meer de eetculturen van de Caribische eilanden, Ma rokko, Mexico, Japan, het Midden-Oosten, Noord-Ame- rika en Suriname aan bod. Daar ligt de oorsprong van producten die hier verkrijg baar zijn in de supermarkt, maar voor veel Nederlanders nieuw en onbekend zijn. Met 'Ingrediënten' komt Albert Heijn tegemoet aan de toene mende interesse van de consu ment voor ingrediënten, ge rechten en recepten uit keu kens van over de hele wereld 'Ingrediënten' is verkrijgbaar bij iedere Albert Heijn-winkel, zolang de voorraad strekt. De prijs bedraagt 34,50. De om vang van dit informatieve kookboek is 480 pagina's. De hoofdredactie was in handen van culinair auteur Anneke Ammerlaan, die de afgelopen jaren ook vier andere boeken op-het gebied van koken en wijn voor Albert Heijn samen- stelde. fulltime/parttime voor Hofland fruit, delicatessen en reform. Liefst met het vak bekend. Hof van Spaland 26 Tel. 010-4706485 Slecht in de slappe was zitten en toch een opleiding aan een Amerikaans college volgen. Dat behoort tot de mogelijk heden aanhet College of the Ozarks in Missouri, een in Amerika uniek opleidingsin stituut. Alle studenten verdie nen hun studiegeld met een van de 80 campus-banen of bij bedrijven waarmee Ozark een contract heeft afgesloten. Zo mers krijgen de studenten de kans hun kost en inwoning tij dens het studiejaar te verdie nen. Studenten van de Ichthus Hoge school kunnen op Ozark kennis en kunde op doen, terwijl Ozark- studenten een tijdje kunnen stu deren aan de Ichthus Hoge school. Daartoe tekenden Ozark-president Jerry Davis en College van Bestuur-voorzitter Ichthus J.M.M. Eibers donder dag 20 november een overeen komst tot samenwerking. Het is de bedoeling dat er tevens een uitwisseling van docenten plaatsvindt. Self-supporting Ozark telt 1500 studenten. Jaar lijks melden zich er zo'n 5.000 jongeren aan, waarvan er slechts 400 kunnen worden ingeschre ven. Ozark, in 1906 opgericht als een jongenskostschool voor kin deren wiens ouders het niet breed hebben, werd midden ja ren '50 een college waarvoor een systeem werd opgezet waarbij elke student tenminste 15 uur per week werkt, merendeels op de eigen campus. Uniek is tevens dat Ozark, dat zich baseert op christelijke beginselen, bijna ge heel self-supporting is. Zo wordt er zelfs de eigen energievoorzie ning verzorgd. Inkomsten ko men ook uit beurzen en donaties van instanties die het beleid en het programma van Ozark een warm hart toedragen. Showbusiness De jobs die de Ozark-studenten hebben zijn divers. Zo kunnen zij werken in de eigen kassen, de promotie en marketing verzor gen voor een van de talloze thea ters (Dolly Parton en Andy Wil liams hebben er een eigen thea ter) en uitgaansgelegenheden in Brandon, de stad die in de Vere nigde Staten bekend is om de showbusiness, of werken in een van de talloze restaurants in de omgeving van het college. De banen hebben zoveel mogelijk een link met de studie die de studenten volgen. Kleinschalig Voorzitter Eibers is dolgelukkig met de amenwerkingsovereen- komst tussen beide opleidingsin stituten, die volgens hem toch ook wel gelijkenis vertonen. 'Wij zijn ook op christelijke schoen geleest, bieden in grote lijnen hetzelfde onderwijsprogramma aan dat evenals dat van Ozark praktijkgericht is. Ik heb veel respect en waardering voor de eigen en bovenal bijzondere aan pak van het College of the Ozarks. Het is het enige college in Amerika dat zich specifiek richt op minder bemiddelde stu denten. Het schoolterrein, de campus, lijkt eindeloos, zo groot is het. Er is zelfs een klein vlieg veldje op aangelegd. Voor het aan- en afvliegen van mensen die een theater komen bezoeken of een paar dagen in de prachtige omgeving willen verblijven. Overal op het terrein zie je kleine gebouwtjes, zodat het onderwijs wel heel kleinschalig is te noe men. In Nederland zouden wij wegens ruimtegebrek nooit iets derge lijks kunnen realiseren. Toch proberen wij ook onze 6.600 stu denten zoveel mogelijk klein schaligheid in het onderwijs te bieden. Ons onderwijs is niet af standelijk. Onze studenten zijn geen nummers en dat is toch wel typisch Ichthus.' In januari 1998 vertrekken de eerste Ichthus-studenten naar Point Lookout. Het kost ze een vliegticket en wat zakgeld, want evenals de Amerikaanse studenten moeten zij hun studiegeld zelf verdienen. Uw kerstdiner in een gezellig en traditioneel restaurant. Een avond in een bijzondere sfeer en met uitgebreide kerstmenu's Kerstmenu A Kerstmenu B Kerstmenu C Kerstmenu D Kerstmenu E Vegetarisch kerstmenu (4 gangen) A fhaalkerstmenu Kerstmenu A Kerstmenu B A fhaalkerstmenu's AFHAALBALIE/CA TERING/ MAANDMENU'S RESERVEER TIJDIG Julianalaan 122 y 3116 JW Schiedam Telefoon (010)-4730600 Met een zeer opvallende krijtstreep babydraagdoek- actie voor managers luidt SIRE de tweede fase in van de spraakmakende campagne 'Mannen erbij betrekken'. Onderwerp van deze cam pagne is de herverdeling van zorgtaken tussen mannen en vrouwen. In deze tweede fase van de campagne is de focus gericht op het bespreekbaar maken van dit onderwerp tussen werkgevers en werkne mers in het bedrijfsleven. HIJ Mannenmode en het tijdschrift MAN werken mee aan dit ludieke campagne-on derdeel. Beide organisaties onderschrij ven hiermee de visie van de SIRE-campagne. De babydraagdoek-actie toont op billboards, Boomerang- kaarten en Green Cards een za kenman die zich ook met de opvoeding van zijn kind be moeit. Hij draagt een kind bij zich in een krijtstreep baby draagdoek, die geheel in de stijl is van zijn krijtstreep zakenkos- tuum. Deze uiting is ook te zien zijn op de cover van het decem bernummer van MAN. In het blad zelf is ook een uitgebreide reportage opgenomen over ei gentijds vaderschap en zijn vier jonge vaders modisch geportret teerd en bevraagd over het mo derne vaderschap. In het blad is bovendien een antwoordkaart opgenomen, waarmee 1.000 le zers in aanmerking kunnen ko men voor een, door HIJ gratis beschikbaar gestelde, krijtstreep babydraag-doek. Deze kan gra tis bij de HIJ-filialen worden opgehaald. Bij deze doek zit een gebruiksaanwijzing, waarbij de manier van knopen wordt uit gelegd. Etalages van HIJ-filia len zullen in de campagneperio de bovendien geheel in het te ken staan van deze SIRE-cam- onder meer bestaan uit: een spe ciale werkgeversadvertentie campagne in de dagbladen en managementbladen, de SIRE Internet-site met een ludieke 'geheugensteun voor vaders' (www.Sire.vader.nl), een actief persbeleid en publieke debatten over de zin en noodzaak van de vorming van sociaal beleid in het Nederlands bedrijfsleven op het gebied van herverdeling van zorgtaken op de Sire-site en op pagne. Fase twee van de SIRE-cam- pagne loopt nog tot februari 1998 en zal naast deze baby draagdoek-actie voor managers radio en televisie. SIRE (Stich ting Ideële Reclame) is een on afhankelijk initiatief van de ge zamenlijke Nederlandse com municatiebranche. Twintig procent van de files op het hoofdwegennet wordt nu nog veroorzaakt door on gevallen en incidenten. Door Incident Management, een overeenkomst tussen Politie, Rijkswaterstaat en het Korps Landelijke Politiediensten, kan de afhandeling van inci denten 30% sneller geschie den. Een snellere doorstro ming van het verkeer is het gevolg. Nadat in een eerder stadium de Regiopolitie Hollands-Midden een Incident Management over eenkomst sloot met Rijkswater staat en het Korps Landelijke Politiediensten, was het op 12 november 1997 de beurt aan de politieregio's Haaglanden en Zuid-Holland-Zuid. Daarmee is geheel Zuid-Holland - als eerste provincie in Nederland - voor zien van Incident Management. In het akkoord Incident Mana gement worden afspraken vast gelegd die betrekking hebben op de rollen en verantwoordelijkhe den na een ongeval. Een efficiën te communicatie tussen de be trokken partijen moet ervoor zorgen dat de rijbaan, nadat een incident heeft plaatsgevonden, snel voor het verkeer wordt vrij gemaakt. Incident Management treedt bijvoorbeeld in werking bij een afgevallen lading, na een aanrijding of bij het klemzitten van te hoge voertuigen in tun nels. Ondersteunende middelen, zoals rijstrooksignalering en af- zettings- en omleidingsmateri aal, kunnen onmiddellijk wor den ingezet en ook het repareren of reinigen van het wegdek kan snel geschieden. In de praktijk betekent het sa menwerkingsverband dat de aansturing van hulpverleners zo als ambulance, brandweer en bergers snel, duidelijk en effec tief moet verlopen. Alle partijen maken gebruik van één vast meld- en coördinatiepunt dat dag en nacht wordt bemand. Dat maakt het mogelijk dat ber gingsvoertuigen binnen 30 minu ten na de melding kunnen star ten met het vrijmaken van de rijbaan voor alle verkeer. Eerste hulpverleners zijn vanzelfspre kend eerder ter plekke. Filebestrijder Door toepassing van Incident Management ontstaat een betere benutting en grotere betrouw baarheid van het hoofdwegen net. Bovendien levert het een be langrijke bijdrage aan de ver keersveiligheid en het milieu. In cident Management wordt door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat dan ook gezien als één van de voornaamste instru menten om de groei van de files te beperken. Vooral op politiek en bestuurlijk niveau is er grote belangstelling voor deze vorm van filebestrijding. Incident Ma nagement vermindert immers de economische schade die ontstaat door filevorming. In de boekwinkels is een pc- agenda te koop die luistert naar de naam WOTSON '98. Deze is tegelijkertijd (verjaar- dags) kalender, agenda en adresboekje. Bestaande pc- agenda's zijn berucht om hun ingewikkelde handleiding. Deze is echter voor iedereen direkt te begrijpen. Alles is in het Nederlands. Wotson '98 is ook een leuke pc- agenda. Bij het maken van een afspraak houdt hij deze altijd tegen het licht van belangrijke evenementen op die dag, op ge bied van sport, zoals cupvoetbal, of vrije tijd zoals grote beurzen of andere massaevenementen. Vandaar de naam Wotson (what's on?). De agenda loopt vanaf heden tot 15 januari 1999. Heel handig om te weten wan neer je een afspraak maakt, of een clubavond belegt. De prijs is bescheiden gehouden: fl. 14,95. De agenda is geschikt voor thuis en op de zaak, en laat zich mak kelijk installeren. Hij draait moeiteloos op elke computer on der Dos en Windows, vanaf AT286, 256 kleuren. En omdat hij op een 3.5' diskette staat past Wotson '98 in elke pc, zelfs als men niet over een cd-romdrive beschikt. ISBN 90-804006-1-0. Op 2 december a.s. start in Rotterdam een gespreksgroep voor mensen met een joodse achtergrond, die in de proble men zijn gekomen door het oorlogsverleden van hun ouders. De groep staat onder deskundige begeleiding en komt twaalf keer bij elkaar. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot Joods Maat schappelijk Werk, telefoon 010-466866. 'Waarom lopen mijn relaties vaak mis, hoe kan ik mijn joods- -zijn beleven, wat betekent het om kind van gemengd gehuwde ouders te zijn en hoe heeft de oorlog mijn kijk op het leven beïnvloed.' In een veilige sfeer worden deze vragen met elkaar besproken. Het Joods Maat schappelijke Werk: 'Als je gebo ren bent na de oorlog en één of allebei je ouders zijn vervolgd, kan het voorkomen dat je zelf last hebt van zaken die met de oorlog of met je joods zijn te maken hebben. Jarenlang gaat het goed en dan opeens voel je een groot verdriet of gemis aan familie die je niet gekend hebt. Je hebt je ouders altijd willen spa ren, maar het is wel ten koste van je zelf gegaan. Het is mogelijk om van In-Line Skates in een handomdraai ijs schaatsen te maken. Dat kan met de zogenaamde 'S-Crash' schaatsijzers. De wielen uit de skates en met dezelfde bouten de schaatsijzers eronder. De S-Crash werd enkele jaren geleden ontwikkeld door twee Duitse ingenieurs, die er patent op aanvroegen. De afgelopen ja ren is het produkt verder verbe terd. Er zijn twee typen schaats: het hockeyschaatsmodel en het kunstschaatsmodel. Beide mo dellen zijn er in drie schoenma ten: 30-35 (maat 0), 35-40 (maat 1) en 40-45 (maat 2). De advies prijs bedraagt fl. 69,96 voor maat 0 en fl. 119,95 voor de overige maten. Voor verkoopa dressen: Rotterdam Sports Im port, 010 - 461 00 66. '9iw .HÊ door LIANNE VAN ECK Ichthus studenten kijken over de schouders van de contractondertekenaars J.M.M. Elhers Ichthusen Jerry Davis (Ozark) mee Foto JANSSEN DE klEVITH „Woo Ping" Tjang Tjang niu tang (soep met Chin, gouden groente en ossenhaas) Hors d'oeuvre speciaal Long ha (kreeft speciaal) Thais ossenhaas, kip en varkenshaas Sui kou kai (kip met verse vruchten) Tinpan eend Sze chuan shako lamshaas Nasi of bami Ping sui kou (ijs met verse vruchten) p.p. minimaal 2 personen Thaise garnalensoep Thaise ossenhaassalade Chinese ananassalade Garnalen gevuld speciaal Tinpan Babi Pangang spek Ananas met kip en honingsaus Thaise ossenhaas en varkenshaas Tjao Tjing tongfilet Nasi of bami Ping sui kou (ijs met verse vruchten) p.p. minimaal 2 personen Thaise kippensoep Hors d'oeuvre Tinpan char siuw Thaise tongfilet Sze chuan shako ossenhaas Gon bou kip Varkenshaas met oestersaus speciaal Nasi of bami Ping sui kou (ijs met verse vruchten) p.p. minimaal 2 personen Haaievinnensoep speciaal Hors d'oeuvre Pekingeend Ma la yuk Thaise tongfilet en garnalen Sze chuan shako varkenshaas Tinpan kip Nasi of bami Ping lychee (ijs met lychee) p.p. minimaal 2 personen Pekingsoep Hors d'oeuvre Tinpan kip ketjap Thaise eend Szethuan shako garnalen Yusingtan (yusingeieren) Meloen met varkenshaas Nasi of bami Ping lychee (ijs met lychee) minimaal 2 personen p.p. De kerstrijsttafel gaat vanaf minimaal 2 personen U kunt ook la carte nemen U kunt ook een kerstmenu afhalen en a la carte afhalen We bezorgen ook thuis. Vanaf 50.- gratis thuisbezorgd We bezorgen ook catering Mini loempia Casave kroepoek Chinese salade Thaise salade Babi pangang Gonbou kipfilet Thaise garnalen en tongfilet Nasi Bami Vruchten met lychee Pekingsoep p.p. minimaal 2 personen 3g)g************** Haaievinnensoep speciaal Pisang goreng Tjar Ha kau (gefrituurde garnalen) Thaise ossenhaas en kipfilet Shako san sin (kip, varkenshaas en garnalen) Tinpan eend a Tinpan saté Tinpan babi pangang spek Nasi Bami Vruchten met lychee p.p. minimaal 2 personen 2 dagen van tevoren bestellen Vanaf minimaal 2 personen per menu bestellen ****SgltC********** Indien u tijdens de Kerst in ons restaurant eet of een kerstpakketmenu afhaalt, ontvangt u een leuk kerstcadeau. Indien ons kerstmenu u niet bevalt, kunt u ook la carte eten en afhalen. U kunt ook overlaten aan onze kok om iets anders voor u samen te stellen. Iedere maand wordt door onze chef-kok een maandmenu samengesteld. Het december-maandmenu is niet geldig op beide kerstdagen. De inhoud van dit maandmenu kunt u bij ons opvragen. Ook tijdens de feestdagen kunnen wij het eten bij u bezorgen. Beide Kerstdagen vanaf 12.00 uur geopend 1Ê (hoek van Burgemeester Knappertlaan) toto S RE Verkrijgbaar via het decembernummer van Man. ÜL pc***"4' 2-7

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 9