A Gemeente Schiedam ZORG WELZIJN nooit meer van het kastje naar de muur! e Joke veel ZIJ digheid IN DE POLITIEK lil fïiill Fietsenstalling aan het Stadserf Winkelman: "De combi natie van mannen en vrouwen geeft het beste resultaat" De gelukkige winnaars van de 'Milieuprijs Schiedam 1997' "oiminiii Op vrijdag 5 december is het Stadskantoor en ook het Stedelijk Museum om 3 uur gesloten. WOENSDAG 3 DECEMBER 1997 Maandag 17 november opende de Stadswinkel haar deuren. Een van de loketten draagt de naam'Zorg Welzijn'. Waarvoor u bij dit loket terecht kunt hoort u van Henny de Groot en Dita Krommenhoek, de kersverse medewerksters van dit loket. BOUWZAKEN BOUWZAKEN RECTIFICATIE BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE Vrouwen in Schiedam.... óók van de partij WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING MELDINGEN KAPVERGUNNINGEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 49, WOENSDAG 3 DECEMBER 1997 49-441 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fax:(010)4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Foto: Jan van der Ploeg Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel.: (010) 2465389 fax :(010) 2465364 Henny de Groot en Dita Krommenhoek Waarom een loket Zorg Welzijn in de Stadswinkel? "In onze vorige functie bij de gemeente, Henny de Groot werkte voorheen bij Burgerzaken en Dita Krommenhoek bij de Gemeentelijke Kredietbank, kregen we vaak vragen over allerhande voorzieningen, rege lingen en procedures. Er zijn om het terrein van de zorg zoveel organisaties actief, dat men vaak door de bomen het bos niet meer ziet. Bij ons loket is alle informatie over zorg en welzijn aanwezig en wij kunnen klanten op weg nelpen. En het past natuurlijk perfect binnen het Stadswinkelmotto 'Alle informatie op één locatie!'. Wat kunnen mensen verwachten wanneer ze zich bij jullie melden? "Mensen kunnen met de meest uiteenlopen de vragen bij ons terecht. Of wij weten net antwoord meteen of we zoeken het uit. Het is in ieder geval onze bedoeling, dat nie mand zonder antwoord de deur uit gaat. We beperken ons tot het geven van informa tie en advies en nemen de vraag niet van de klant over. Vaak zal er verwezen worden, maar dan wel in één keer goed en niet van het kastje naar de muur. Daarnaast zien we het als onze taak om mensen te wijzen op mogelijkheden, waar ze misschien zelf nog niet aan gedacht hadden of van het bestaan niet afwisten. Kortom, bij iedere vraag zoeken we een pas send antwoord." Waarover geven jullie informatie? "Zorg 8c Welzijn is een ontzettend ruim begrip. Om toch een idee te geven met wat voor vragen men bij ons terecht kan een opsom ming, die natuurlijk niet volledig is! Hulpmiddelen, warme maaltijden, ouderen huisvesting, thuiszorg, teletaxi-bonnen, zie kenfondsvergoedingen, woningaanpassingen, maatschappelijk werk, verzorgingshuisopna me, bijzondere bijstand, invalidenparkeer- kaarten Wanneer is voor jullie het loket Zorg 8c Welzijn geslaagd? "Het loket is voor ons een succes als de Schiedammers ons weten te vinden en wij er in slagen hen met een goed antwoord van dienst te zijn." Tandartsprakfijk Van Limburg Srirumstraat Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling heb ben verleend van de bestemmingsplanvoor schriften ten behoeve van de vestiging van een tandartspraktijk in het pand Van Limburg Srirumstraat 109. Ten behoeve van het verlenen van de vrijstel ling is van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verklaring van geen bezwaar ontvangen. De verlening van vrijstelling is een besluit waartegen op grond van de Algemene wet bestuursrecht bezwaar kan worden gemaakt door belanghebbenden. Dit kan door binnen zes weken (ingaande de dag na de dag van deze publicatie) een gemotiveerd bezwaar schrift in te dienen bij het college van burge meester en wethouders, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van een besluit niet schorst, kan de belanghebbende indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM te Rotterdam. Een verzoek om voorlo pige voorziening kan pas worden ingediend nadat een bezwaarschrift is ingediend. Bezoekers van het Stadskantoor aan het Stadserf kunnen vanaf heden gebruik maken van de royale fietsen stalling, die in het souterrain van het complex is opgenomen. Zo wordt het extra aantrekkelijk om even de fiets te pakken als u een bezoek brengt aan de nieuwe bibliotheek, het archief of de stadswinkel. De ingang van de stalling ligt aan de kant van de Singel/Emmastraat, recht tegenover de dierenspeciaalzaak. Via een hellingbaan bereikt u de entree van de fietsenstalling. Als u uw fiets gestald hebt kunt u via een trap of met de lift naar boven. Het gebruik van deze stal ling is gratis. Er is toezicht aanwezig. De fietsenstalling is op woensdag en vrijdag geopend van 08.00 tot 17.00 uur. Op maandag, dinsdag en donder dag is de stalling tot 21.00 uur geo- end, omdat op deze dagen ook de •ibliotheek 's avonds open is. Ook op zaterdag sluiten de openingstijden van de fietsenstalling aan op die van de bibliotheek. Dan is de stalling tot 14.00 uur geopend. Belanghebbenden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de hoofdaf deling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, 8e etage Stadskantoor, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam elke morgen van 08.45 - 10.30 uur, tel.: 2465511. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-)stukken kunt u tot 12.00 uur terecht aan de balie op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: Oostsingel 85 A. Schreutelkamp Plein 1940-1945 Stationplein Nieuwe Damlaan Johanna Naberpad 3 Hargsingel 1 Singel 104 Dienst RET Dienst RET Kuwait Petroleum W.P. Schaap fam. Yildiz R.K. Parochie H. Liduina O.L.V. Rozenkrans Prof. Kamerlingh Onneslaan 110b C. Lookermans Groenelaan 105a E. de Block Sint Anna Zusterstraat 76 W. Teerds woning vergroten (eerder gepubli ceerd d.d. 05-03-1997 keersporen bouwen metrostation bouwen gevel wijzigen woning vergroten berging bouwen pand verbouwen tot 3 woningen woning vergroten gevel wijzigen dakkapel verbouwen Ingekomen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Rotterdamsedijk 229b Aleidastraat 48b Nieuwe Haven 61-67 P. van Tiel C.M. Stapel D. Hart asbest verwijderen asbest verwijderen bedrijfspand slopen Verleende bouwvergunningen/meldingen (ind. datum verlening): Datum verlening 15-11-1997 Vlaardingseweg 20a Jan van Schaick woning vergroten Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen (ind. datum verlening): Datum verlening: 25-11-1997 Rotterdamsedijk 229b P. Van Tiel asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit (verleende-/geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van ae beschikking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is inge diend. Schiedam, 03-12-1997 verleende bouw- en sloopaanvragen/meldingen: Ingekomen bouwaanvrage/meldingen: Galileistraat 86 Dienst Educatie (school)woningen bouwen Verleende sloopvergunningen/meldingen: (inclusief datum verlening) datum verlening: 12-11-1997 Emmastraat 1 Mol Milieu B.V. koelcel slopen De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. Datum: 9 december 1997 dr.Wibautplein/dr. Kuyperlaan menten Julianalaan 20 Stadhouderslaan 35 Parallelweg Burg. Knappertl./van Smaleveltstr. De Brauwweg nabij nr. 5 Plein 1940-1945/Horvathweg Churchillweg/Prinses Beatrixlaan Horvathweg/Reaumurstraat Plein 1940-1945 Basilicumveld 2 De Vlinderhoven 142 t/m 146 en Muwi Vastgoedontwikkeling 32 koopwoningen, 70 apparte- en een parkeergarage bouwen woning vergroten woning vergroten bouwkeer plaatsen vitrine plaatsen vitrine plaatsen vitrine plaatsen vitrine plaatsen Horvathweg Aann.bedrijf F. Willemse b.v. H.G. Wierda Comb. Metro Rotterdam Publex b.v. Publex B.V. Publex B.V. Publex B.V. Publex B.V. RET Rotterdam W.T. Veldhoven 166 t/m 168 Aann.bedrijf C. Maat b.v. Dienst RET projectbureau vitrine bouwen keersporen bouwen dakkapel bouwen woningen vergroten Beneluxlijn viaduct met gelijkrichterstation bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling aat, tel.: 2465503/2465489. kunt u krijgen bij het secretari- Schiedam, 03-12-1997 Of je moet kiezen voor mannen of voor vrouwen, maakt Joke Winkelman niet veel uit. Voor de PR-medewerkster van de Stichting Schiedamse Molens is het belang rijker dat het resultaat zo goed mogelijk is. 'Mannen en vrouwen vullen eikaars kwaliteiten aan. Over het algemeen zijn vrouwen beter in staat veel dingen tegelijk te doen en hebben ze goede intuï tie. Mannen hebben vaak een beter technisch inzicht en ze kun nen goed afstand nemen. Het zou dus ideaal zijn als mannen en vrouwen elkaar kunnen bijsturen, ook in de politiek.' Foto: Angelique van Woerkom In het kader van de gemeenteraadsverkiezingen in maart 1998geeft een aantal vrouwen haar mening over 'vrouwen in de politiek Dit is een initiatief van de Adviescommissie Vrouwenemancipatie Schiedam ^•«eudienst Rijnnio Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat in de periode tot 1 november 1997 de navolgende meldingen ex artikel 8.41 van de Wet milieubeheer zijn ontvangen. Detailhandel, Wet milieubeheer - Broersveld 1 ong., Mak bv Kampeer (408325) - Dieselstraat 90-104, Basismarkt (401527) Gasdrukregel- en meetstations, Wet milieubeheer - Admiraal Trompstraat 1 ong., ONS Energie Terrein Wilton (408845) - Admiraal Trompstraat 1 ong., ONS Energie Terrein Wilton (408846) Opslag goederen, Wet milieubeheer - Piet Heinstraat 1 ong., Korndorffer Beheer BV (408472) - Calandstraat 85, Haro International (319443) Horeca bedrijven. Wet milieubeheer - Broersvest 13, Amstelbron (313608) - Rembrandtlaan 83b, Snackbar van der Ree (401189) - Westffankelandsestraat 11, Vereniging Bridgesociëteit Schiedam (408674) - Jacob van Lennepstraat 11, Turkse Culturele vereniging Schiedam (401349) - Vlaardingerdijk 141b, W. Molenaar (408528) - Schietbaanstraat 2-32, Wijkvereniging Bijdorp (408528) - Prof. Kamerlingh Onneslaan 149, Café Atlantis (407662) - Hoofdstraat 131, Café de Posthom (401143) - Groenendal 1, De Kuil (402864) Houtbewerkende bedrijven, Wet milieubeheer - Nieuw Mathenesserstraat 32, A. May (405716) Herstelinrichtingen voor motorvoertuigen, Wet milieubeheer - Sint Anna Zusterstraat 7, Showroom Salam (405716) - Zwaluwlaan 84, Autobedrijf Nooteboom (305755) j Opslag propaan in de bouw, Wet milieubeheer - Zwaluwlaan 1 ong., ABB (408443) Inlichtingen Voor nadere inlichtingen over de meldingen kunt u zich wenden tot de DCMR Milieudienst Rijnmond, telefoonnummer (010) 2 468 411 (bureau Registratuur). Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van - één lijsterbes staande op de Francois Haverschmidtlaan 45* - 10 populieren en 1 wilg staande bij Spieringshoek ter plaatse van gedempte Poldervaart met herplant plicht Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaar schrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de boom (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schor sing te vragen van het besluit bij de presi dent van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankpro cedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opne men met J.P. Krijgsman, tel.: 2465666. Mevrouw C. Akkurt neemt de eerste prijs, een bedrag van ƒ750,- in ontvangst uit handen van milieuwethouder Bart de Leede. De prijs is een beloning voor haar inspanningen voor de Turkstalige EcoTeams. Namens de leden van 'Thurlede Natuurlijk', ontvangt de heer J. Groen -voorzitter van de Schiedamse Volkstuindersvereniging 'Thurlede'- de tweede prijs 250,-). De zeven leden van 'Thurlede Natuurlijk' hebben op net volkstuincomplex 'Thurlede' een natuur vriendelijke tuin en een paddenpoel aangelegd. Schadelijke bestrij dingsmiddelen zijn uit den boze bij deze groene volkstuinders.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2