SCHIEDAM Trambestuurder maakt hobby van zijn werk Voetverzorging voor vermoeide Sinterklaas Wat zou er toch over 2 weken Help ONS de winter door Fazare in Podium Café Rondleiding langs heilige bomen en duivelse planten Sportgala weer spektakel 'Zeer ongelukkig incident' Wiegman bij CDA-vrouwen Man slaat vrouw Zaalvoetbal bij Narcis Unicef in bibliotheek Choco-actie op Het Windas Schiedammers van Turkse afkomst ten onrechte ingerekend door arrestatieteam Kortsluiting in tv-toestel Inloopconcert in Grote Kerk Onder invloed uit de bocht KUKSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 3 DECEMBER 199749-1441 SCHIEDAM- Unicef is de dinsdagen 9, 16 en 23 december aanwezig in de nieuwe biblio theek aan het Stadserf. Bezoe kers worden van 13.30 tot 16.30 uur in de gelegenheid gesteld om kerstkaarten en -geschenken, agenda's en kalenders te kopen. SCHIEDAM Het Sinter klaasfeest op basisschool Het Windas krijgt vrijdag een extra feestelijk tintje. De Sint heeft be slag weten te leggen op een grote hoeveelheid Belgische chocolade en hij stelde het Windas voor de chocolade te verpakken en te verkopen voor een goed doel. Dit voorstel van Sinterklaas werd enthousiast ontvangen op de school in Kethel/Tuindorp. Vaders, moeders, zusjes, broer tjes, opa's, oma's, vrienden en kennissen zijn 5 december van harte welkom op de school aan de Nachtegaallaan en kunnen dan voor twee gulden een zakje chocolade kopen. De opbrengst van deze verkoop is bestemd voor het Foster Parents-project op Het Windas. SCHIEDAM Een 28-jari- ge Vlaardinger is zaterdag morgen rond kwart over vijf door de politie aangehouden. Op de Hargalaan tussen Schiedam en Vlaardingen was de man met zijn wagen uit de bocht gevlogen en te gen een boom tot stilstand gekomen. Aanvankelijk was de Vlaar dinger weggelopen en had zijn wagen achtergelaten. Even later kon hij alsnog worden opgepakt. Uit een blaastest bleek dat hij onder invloed van 0,8 promille al cohol verkeerde. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Na 39 jaar trouwe dienst is trambestuurder A. Wessel met Functioneel Leeftijds Ontslag gegaan. Jarenlang leidde hij de lijnen 4a en 4b (later lijn 8) door de stad en vanaf de jaren tachtig lijn l. Tijdens zijn loopbaan heeft hij van alles meegemaakt, zoals aanrijdingen. Wessel: „Ook gebeurde het wel eens dat iemand instapte en vroeg of hij voor een bepaalde straat deze tram moest hebben. Als ik dan zei 'Dan moet u aan de andere kant instap pen', kwamen ze na een tijdje terug met de mededeling 'Aan de andere kant zitten geen deuren!' Soms deed ik ook mijn best om voor iemand een straat op te zoeken en als ik die dan omriep hoorde ik dat die persoon al vier haltes eerder was uitgestapt. En het was natuurlijk altijd enerverend om een voertuig van 28 ton door het verkeer te krijgen." Hoewel hij officieel is gestopt, is Wessel nog niet uitgerangeerd: hij rijdt nog in museummateriaal en knapt oude wagens op. „Dat is nu mijn uitlaatklep, mijn werk is nu mijn hobby geworden. Het moeten is eraf, het mag nu." SCHIEDAM Geboeid, ge blinddoekt en met pistolen te gen het hoofd. Zo werden N. Kaleli en M. Cagli afgevoerd door een arrestatieteam van de politie. Verdacht van be trokkenheid bij een schietpar tij in Den Haag, luidde de verdenking. Eenmaal op het politiebureau aan het Bijdorp plein bleek daarvan niets te kloppen en beide Schiedam mers van Turkse afkomst werden na ruim een uur weer op straat gezet. Maar de schrik zit er nog goed in. „Ik ben van mijn leven nooit zo bang geweest als toen", zegt Kaleli. Het begon alllemaal om onge veer half een op donderdagmid dag 20 november. Cagli moest een horloge ophalen bij een win kel op de Hoogstraat en Kaleli bood een lift met zijn wagen aan. Bij de Appelmarktbrug stapte Cagli uit en zou Kaleli even de auto keren. „Maar ineens hoor de ik geschreeuw, het kwam uit de richting van de Hoogstraat", vertelt de 52-jarige Kaleli. „Ik vermoedde nog niets, totdat plotseling een auto voor mij stopte en één achter mij. Een aantal mannen stapte uit en trok de deur van mijn wagen open. Meteen werd er een pistool op mijn hoofd gezet. 'Eén verkeerde beweging in je gaat er aan. Uit stappen en op de grond gaan liggen', hoorde ik. Daarna werd ik geblinddoekt, geboeid en af gevoerd naar het bureau. Ik stond heel de tijd te trillen op mijn benen." Uitkleden De 31-jarige Cagli gebeurde bij na hetzelfde. „Op weg naar de Hoogstraat werd ik totaal on verwacht besprongen. Later SCHIEDAM „Een zeer ongelukkig incident." Dat zegt politie- voorlichtster L. 't Hart over het voorval op 20 november, waarbij Kaleli en Cagli betrokken waren. „Schiedamse politiemedewer kers meenden aan de hand van een signalement één van de verdachten van een schietpartij in Den Haag te herkennen. Daarop is via de meldkamer contact gezocht met onze collega's van het korps Haaglanden. Die besloten om een arrestatieteam in te zetten en hebben de verantwoordelijkheid overgenomen. Dat is allemaal heel snel gebeurd. Een persoonsverwisseling kun je daarbij niet uitsluiten." 't Hart kan zich levendig voorstellen dat de gewelddadige aanhou ding veel 'impact' op de twee mannen heeft gehad. „Zou bij mij waarschijnlijk ook het geval zijn", zegt ze. „Terwijl ik toch heel wat gewend ben." Dat de afhandeling van deze zaak op Kaleli en Cagli vrij slordig is overgekomen, betreurt 't Hart. „Het is zeker niet de bedoeling van mijn collega's om wat dat betreft een lakse indruk achter te laten." Opmerkelijk genoeg is het de tweede keer in vrij korte tijd dat in Schiedam een vermeende verdachte ten onrechte in de boeien wordt geslagen. Begin november gebeurde hetzelfde in de Nieuwe Passage met een man uit Hoogvliet. bleek dat het politiemensen in burger waren. Ook ik voelde de loop van een pistool tegen mijn hoofd en werd geboeid en ge blinddoekt. En dat ging niet zachtjes. Nog steeds heb ik veel wondjes op mijn lichaam en pijn in mijn linkerarm." Op het bureau werden de man nen onafhankelijk van elkaar in gesloten. Nog steeds wisten zij totaal niet wat er aan de hand was. In zijn cel moest Cagli zich helemaal uitkleden. Kaleli had inmiddels van pure angst in zijn broek gepoept en geplast. „Alles duurde zo lang. Steeds kwamen er weer mensen naar ons kijken, we werden echt gezien als zware criminelen. Toen pas werd ons gezegd dat Cagli werd verdacht van betrokkenheid bij een schietpartij in Den Haag. Wij begrepen er niets van." Er kwam pas klaarheid in de zaak toen een ambtenaar van de Vreemdelingendienst werd inge schakeld. Stress „Die man kende ons en zei met een dat wij niets met die schiet partij hadden te maken. Zo kwam men er na een uur achter dat wij inderdaad onschuldig waren. Cagli was opgepakt om dat zijn signalement zou lijken op dat dat van één van de da ders. Ik werd gezien als mede plichtige. Helemaal fout natuur lijk." Kaleli en Cagli werden uit hun cel gehaald en kregen te horen dat ze weer mochten ver trekken. „Dat was alles", aldus Cagli. Sindsdien hebben beide mannen, die al tientallen jaren in Schie dam wonen, last van stress. „We slapen slecht. Vergeet niet dat we middenin het centrum neergezet zijn als zware criminelen. Heel veel mensen hebben dat gezien, wat een schande", zegt Cagli. „En wat zou er zijn gebeurd als één van ons in paniek was ge raakt? Dan waren we misschien wel doodgeschoten... 's Nachts word ik wakker met het angst zweet op het lichaam. We slik ken kalmeringsmiddelen en dat allemaal omdat de politie zo slordig was. Waarom wordt zo'n signalement niet goed bekeken?" Lasser Cagli zit in de ziektewet en Kaleli, die vrijwilliger is bij wijkcentrum De Erker, heeft ook fikse problemen. Beiden hebben Buro Slachtofferhulp en een advocaat ingeschakeld om deze zaak recht te zetten. Van de politie hebberf ze sinds het voor val op 20 november niets meer vernomen. „Wat een ellende", besluit Kaleli. X SCHIEDAM Het zijn weer drukke tijden voor de Sint en zijn pieten. Met zijn schimmel gaat de goedheiligman naar alle plaatsen waar kinderen zijn. Hij is dag en nacht in touw en soms moet hij ook hele afstanden te voet afleggen. Daarom is de Sint bij Wil de Zeeuw van Tip to Toe Bodycare aan de Westfrankelandsestraat langsgegaan om zijn voeten te laten verzorgen. Nu De Zeeuw zijn voeten onder handen heeft genomen, kan Sinter klaas er weer even tegenaan. SCHIEDAM De strooiwa gens zijn gesmeerd, het strooi- mechanisme afgesteld, de zout en zandvoorraad aangevuld, de medewerkers in wachtdiensten ingedeeld en het gladheidsbe- strijdingsplan aangepast: ONS Milieu is klaar voor de winter. Elke winter weer wordt ONS Milieu en Schiedam met plotse linge gladheid en de bestrijding ervan geconfronteerd. Er zijn verschillende soorten gladheid, zoals bevroren mistaanslag, rijp- vorming, onderkoelde regen, ha gel en sneeuw. Elk soort glad heid vraagt een eigen wijze van aanpak en bestrijding. Omdat het niet mogelijk is alle wegen gelijktijdig te behandelen, zijn er prioriteiten gesteld. Deze zijn door het gemeentebestuur vast gesteld en ter uitvoering opge dragen aan ONS Milieu. Voor de komende winter hanteert ONS-stadsreiniging het volgen de schema: l. Busroutes en doorgaande fietsroutes, ook in recreatiegebieden; 2. Doorgaan de wegen, toegangen tot het cre matorium en begraafplaats; 3. Wijkontsluitende wegen en zo nodig en mogelijk polderwegen; 4. Voetgangersoversteekplaat sen; 5. Bus- en tramhaltes; 6. Gedeelte voor openbare gebou wen; 7. Looproutes naar zieken-, verzorgings- en bejaardentehui zen; 8. Buurtstraten en wegen. Het strooien van voetpaden kan door het ONS op zeer beperkte schaal plaatsvinden. Daarom is bij voorkomende gladheid de hulp van de burger nodig. De hoofdbewoner(s) of hoofdge- bruiker(s) van een woning, ge bouw of terrein is/zijn op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening verplicht het zich langs de woning, gebouw of ter rein bevindende voetpad ter breedte van een meter met zand of andere daarvoor bruikbare stoffen te bestrooien. ONS Milieu stelt hiervoor gratis strooizout beschikbaar. Dit zout, vijf kilo per persoon, is te verkrijgen aan de Van Heek straat 15. Bedrijven betalen 15,- voor 25 kilo. Het Milieustation is ge opend op werkdagen van 8.30 tot 17.30 uur en zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Bewoners in Nieuwland en Oost kunnen zak jes zout afhalen bij de wijkservi- cecentra in de Franklinstraat en Albardastraat. Burgers die de handen uit de mouwen steken, kunnen in het zonnetje worden gezet. Bloemen en ijstaarten liggen klaar. SCHIEDAM In een woning aan het Dr. Wibautplein brak zondagmorgen rond vier uur brand uit. Vermoedelijke oor zaak is kortsluiting in een televi sietoestel. De brand werd door de 27-jarige bewoner ontdekt. De brandweer moest uitrukken om het vuur te blussen. Drie omwonenden wer den wegens ingeademde rook voor onderzoek naar het Schie- land Ziekenhuis overgebracht. SCHIEDAM In Oorsmeer (Podium) treedt donderdag 4 de cember de Amerikaanse singer-songwriter Winny Fazare op. Deze artiest heeft samengewerkt met Lenny Kravitz en Bob Geldof. Op dit moment werkt hij samen met onder anderen Hans Dulfer en de gitarist van Brood. Vanaf 22.00 uur begeleidt hij zichzelf met percussie en/of gitaar. Zaterdag 6 december betreden Paul en Dave met hun Allnight Session Band het podium. Deze vernieuwde formatie zal rijzen tot ongekende hoogten door middel van hun nieuwe formule: akoes tische nummers, oud repertoire en nieuwe danspasjes. Het optre den begint om 22.00 uur. SCHIEDAM Bij het CDA- Vrouwenberaad houdt wethou der A. Wiegman op woensdag 10 december een lezing over ar moedebestrijding en sociale voorzieningen in Schiedam. De bijeenkomst, waarop ook niet- leden welkom zijn, wordt gehou den in het NPB-gebouw (West- vest 92); aanvang 9.30 uur. SCHIEDAM De afdeling Natuurontwikkeling organisëert op zondag 7 december in de heemtuin van het Prinses Bea- trixpark een rondleiding over de religieuze en mythologische be tekenis van bomen en planten. De rondleiding begint om 14.00 uur bij de ingang van de heem- tuin. Deelname is gratis. Over veel bomen en planten in Nederland bestaan bijzondere religieuze en mythologische ver halen. Verhalen die de mensen vroeger veel ontzag inboezem den. De heer Tijsen heeft veel van deze verhalen verzameld. Hij neemt de deelnemers mee langs diverse bomen en planten in de heemtuin. Ter plekke ver telt hij het verhaal achter de boom of plant. Zo wordt onder meer ingegaan op de lindeboom als 'dingboom'. Onder de linde boom sprak men vroeger recht. Hier komt bijvoorbeld de uit spraak kort geding vandaan. De eik staat bekend als 'levens boom'. Deze boom werd Bonifa- cius, die bij Dokkum werd ver moord, noodlottig. Hij zag de eik als een heidense boom en liet ze bij de Friezen allemaal om hakken. Deze actie werd hem fataal. Verder wordt er ingegaan op sagen en legenden van de berk, hazelaar en wilg, het made liefje als symbool van de Heilige Maagd Maria, Duivelsnaaigaren (Haagwinde) of Jezusgras (Per- zikruid). Inlichtingen over de rondleiding, via tel. 2465521. SCHIEDAM - Hoogmoed kwam dit keer niet voor de val. De cricketers van Excelsior'20 waren collectief al helemaal naar voren gedromd. Wachtend op het moment dat aanvoerder Eric Dulfer die met collega's van Ursus, Bowling Musis Sacrum en SVDPW al op het door spots beschenen podium stond te horen zou krijgen dat de zesvoudig Nederlands kampioen tot Schiedams sportploeg van het jaar geproclameerd zou worden. Voor hetzelf de geld was de prijs echter aan hun neus voorbij gegaan. In dit geval werd het lef beloond. Niet veel later vierden de cricketers samen met de captain hun terechte feestje. Waterskister Marjolein Jongepier (19) werd bekroond met de titel sportvrouw (en in dit geval ook talent) van het jaar. „Fantas tisch", reageert ze vanuit Amerika. Ze studeert in de staat Louisana, waar het immer minstens lente en veelal zomer is. „Op de campus is een groot meer waar de universiteitsploeg naar hartelust kan trainen." De nationale juniorenkampioene sprin gen, slalom en figuren liet zich in sporthal Groenoord (waar het Sportgala weer een waar spektakel was) vertegenwoordigen door haar broer Sander. „Ze beschouwt het niet alleen als waardering voor haar prestaties maar ook als een stukje erkenning voor de sport waar ze mee bezig is." Pas zaterdagavond hoorde ze dat ze de sportprijs had gekregen. Het verraste haar niet helemaal. „De afgelopen jaren was ik al tweemaal genomineerd geweest. Dan moet er ergens toch één keer driemaal is scheepsrecht zijn. Anderzijds weet je het maar nooit. De andere genomineerden hadden ook een behoorlijke staat van dienst." Voor de Schiedamse lonkt, nu zij bijna afscheid neemt van de juniorstatus, het grote avontuur. In februari hoopt ze af te reizen naar Australië voor Australian Masters en daarna rekent ze op een optreden op de US Masters. Ze beseft dat er nog een lange weg te gaan is voordat ze zich - wanneer ze eenmaal de 21 gepasseerd is - ook bij de senioren in de top kan melden. „Zover ben ik bij lange na nog niet. Maar ik ga er hard voor knokken en trainen. Met in het achterhoofd dat de topskiërs van nu in de buurt van de zes- of zevenentwintig zijn. Ik heb dus nog ruim vijf jaar de tijd om aan mijn vorm te werken." Het Schiedamse sportgala heeft inmiddels al een topvorm bereikt. Het avondje vermaak en sport dat dankzij een ruime donatie van het VSB-fonds slechts een kleine aanslag doet op de gemeentelijke beurs is er inmiddels één om ingelijst te worden. En dat wordt gewaardeerd want de Sporthal Groenoord was bomvol. Taekwondo-ka Agnes Vermeulen, Europees bowlingkampioene Chris Koopman, zwemmer Jurjen Engelsman en waterskister Marjolein Jongepier (vertegenwoordigd door broer Sander) wer den genomineerd voor de titel sportman/sport van het jaar. SCHIEDAM Een 25-jarige Schiedamse is vrijdagmiddag rond half zes in de J.A. Alber- dingk Thijmstraat mishandeld door een onbekende man. De hond van de vrouw liep los op straat. Toen ze het dier pakte, werd de vrouw aangereden door een auto. De Schiedamse gaf vervolgens een tik op de motor kap. De bestuurder stapte daar na uit de auto en deelde diverse klappen uit. Uiteindelijk ging de man er met zijn wagen vandoor. Het slacht offer moest zich in het Schieland Ziekenhuis aan haar verwondin gen laten behandelen. SCHIEDAM Ook dit jaar organiseert de stichting Narcis (voor Marokkaanse Schiedammers) een groot multicultureel zaalvoetbal toernooi. Het sportieve evenement wordt gehouden op zaterdag 20 december van 19 tot 23 uur in sporthal Margriet. Alle belangstellenden zijn welkom. Teams kunnen inschrijven via tel. 4262123. SCHIEDAM Zangvereniging neveld het inloopconcert in de Excelsior verzorgt zaterdag 6 de- Grote Kerk. Het begint om cember onder leiding van J. Son- 15.00 uur en toegang is vrij. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) lood De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Trambestuurder Wesse! en zijn echtgenote nemen afscheid van lijn 8 Opgepakt als zware criminelen N. Kaleli (links) en M. Cagli Sinterklaas zit er ontspannen hij terwijl Wi! de Zeeuw zijn voeten verzorgt Sander Jongepier nam de Sportprijs namens zijn zus Marjolien in ontvangst

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3