SCHIEDAM Directeur Frankeland zorgmanager van het jaar Turbokater en veel stelletjes Gevonden en vermiste dieren Stichting servicewinkel organiseert kerstdiner Alles over Gouden Eeuw op cd-rom Burgerlijke stand 'Eerst onderzoeken wat wenselijk is en daarna kosten bepalen Harmon ia- avond Ruilbeurs Concert in kerstsfeer Man verzilvert gestolen cheques Kerstbingo bij De Ooievaars Verdachte - tapijtverkoper Tandprothetische Praktijk Veringmeier Open huis therapeuten Tegen tram Visiteclub zoekt mensen Vuurwerk in schuur KUNSTGEBITTEN V HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 10 DECEMBER 1997 50-1442 SCHIEDAM Anne-Marie van der Linden is na een be hoorlijke zware competitie door een vakjury gekozen tot zorg manager 1997/1998. Zij ont ving daarvoor de 'Zorg Visie Excellence Trofee 1997'. De jury betitelde haar als een 'be vlogen manager die klinkende resultaten weet te boeken in het aanbieden van hoogwaardige patiëntenzorg in haar regio'. Van der Linden is directeur van de Schiedamse zorgcentra Fran keland en Sint Jacobs Gasthuis. Een onderzoeksteam onder lei ding van prof. dr. Jan Moen, hoogleraar Management en Or ganisatie in de gezondheids zorg, selecteerde drie genomi neerden uit ruim vijftig kandi daten. De jury, aangevoerd door mr. Paula Swenker, direc teur zorg van Zorgverzekeraars Nederland (ZN), koos de uit eindelijke winnaar. Kandidaten werden beoordeeld op visie en resultaten, in disciplines als strategisch management, kwali teitsmanagement, zorgvernieu wing en fusie en (transmurale) samenwerking. Bovendien wer den individuele kenmerken als leiderschap, besluitvaardigheid, analytisch vermogen en onder- nemerschap meegewogen. „Woon-, zorg- en dienstencen trum Frankeland groeide, on der leiding van Van der Linden en haar collega-directeur Ben de Koning, de laatste jaren uit tot een modern en bijzonder suc cesvolle organisatie. Daarnaast speelt de directie een cruciale rol in het tot stand brengen van een regionale samenwerking die de kwaliteit van het zorgaanbod sterk verbetert", aldus het jury rapport. Er verblijven zo'n 600 ouderen die een eigen woning hebben en zo'n 1200 ouderen bezoeken wekelijks het centrum waar hen een scala aan activiteiten wordt geboden. Er zijn en worden in de afgelopen en komende jaren vele bijzondere projecten vol tooid, bijvoorbeeld de Sport- en Recreatieclub voor ouderen met een eigen zwembad (16 bij 8 meter), uiterst moderne fit heidscentrum, zonnestudio, midgetgolfbanen, jeu de boules- banen en horecafaciliteiten. Of bijvoorbeeld de realisatie (me dio 1998) van een dertigtal ver pleeghuisplaatsen, samen met Zonnehuis Vlaardingen, waar bij de bewoners allen een eigen zit/slaapkamer hebben en (uniek in Nederland) een eigen sanitaire ruimte. Vanuit Frankeland wordt vanaf eind 1994 ook de directie ge voerd over het Sint Jacobs Gasthuis. Dit in een prachtig pand aan de Burgemeester Knappertlaan gevestigde zorg centrum wordt momenteel gere noveerd. Aangrenzend zullen luxe huurappartementen voor ouderen gebouwd worden. De oplevering wordt eind 1998 ver wacht. SCHIEDAM Op de Veeartsweg is donderdag 27 november een enorm grote gecastreerde kater gevonden. Hij liep al ruim ander halve maand rond in deze omgeving. Hij is 'James' gedoopt en is cypers grijs en heeft een bruine vlooienband om. James is onge veer zeven jaar oud. Wie weet waar deze kat thuis hoort? Hargahoeve zit op dit moment overvol met katten, waaronder zeven stelletjes. Deze duo's horen bij elkaar en daarom wil Hargahoeve ze graag samen plaatsen. Eén kat in huis is natuurlijk erg leuk, maar twee is nog gezelliger. Jaap Jippie, Dikkie Tessa, Casper Candy, Hampie Sprite, Rocky Amber, Sushi Dashi en Moppie Snoetje wachten op een nieuw baasje. De leeftijden van deze stelletjes variëren van vier tot tien jaar. Hargahoeve (Sportlaan 2, tel 4714151) is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM John Moes ver zorgt donderdag 11 december de Harmonia-bijeenkomst in wijk centrum Nieuwland (Dr. Wi- bautplein 165). Moes zal proberen mensen in contact te brengen met hun 'gids'. Aanvang 20 uur, entree 8,50. SCHIEDAM In dienstencen trum De 4 Molens (Nieuwe Damlaan 766) vindt zondag 14 december weer een ruilbeurs plaats. Aan bod komen munten, postze gels, prentbriefkaarten, sigaren bandjes, eerste-dagenveloppen, telefoonkaarten etc. Aanvang 13.30 uur; toegang en taxatie gratis. SCHIEDAM— Het Eerste Schiedamse Mandoline Orkest ONI verzorgt op zondag 14 de cember een concert in kerstsfeer in het Stedelijk Museum. Het orkest onder leiding van di rigent Cor Roozendaal speelt een gevarieerd repertoire, met een knipoog naar de kerst. Aan vang 14.30 uur, entree 1,50. SCHIEDAM Een 40-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats is vorige week woens dagmorgen door de politie aan gehouden in een bankfiliaal aan de Broersvest. De man bood van diefstal af komstige cheques aan met be hulp van een vervalst paspoort. Het bankpersoneel waarschuw de de politie, die hem aanhield en overbracht naar het bureau. Daar bleek dat de cheques met geweld in Amsterdam waren ge stolen. Voor nader onderzoek is de verdachte overgedragen aan de Amsterdamse politie. SCHIEDAM Ook dit jaar or ganiseert invalidensportvereni- ging De Ooievaars een kerstbin go. Op woensdag 17 december om 10 uur zijn weer veel prijzen te winnen zoals kalkoen en rolla de. De toegang is gratis en de bingo kaarten zijn te koop aan de bar. De bingo wordt gehouden aan de Westmolenstraat 26. Meer in formatie via tel. 4269053 (maan dag tot en met woensdag van 9 tot 16 uur). SCHIEDAM - Een 84-jarige Schiedammer liet donderdag middag in zijn woning aan de Burg. Gijsenlaan een man bin nen die tapijten zou verkopen. Eenmaal in huis vroeg de verko per eerst een klein en daarna een groot geldbedrag aan de bewo ner. Op een gegeven moment vertrouwde de Schiedammer de zaak niet meer en stuurde de tapijtverkoper weg. Ook bij een andere bewoner van de flat bleek de verkoper aan de deur te zijn geweest. Het signalement van de tapijtverkoper luidt: man met zwart haar, leeftijd tussen de 40 J en 45 jaar. Hij droeg een net pak met een stropdas en sprak met een Belgisch accent. De man had een zwarte plastic zak bij zich met tapijten. Verder reed hij in een nieuw model licht grijze Mercedes. SCHIEDAM In de plan nen voor een ingrijpende her inrichting van het Stedelijk Museum Schiedam (21 mil joen gulden), waarbij niet al leen sprake is verbouw maar SCHIEDAM Wie meer wil weten over fysiotherapie, ma nuele therapie, accupunctuur of haptonomie kan vrijdag 12 de cember van 19 tot 21 uur terecht bij Fysiotherapie Van Scherpen- zeel Westhoeve aan de Lange Singelstraat 99a. De therapeuten van deze on- ook van aanbouw, komt de in passing van de historische col lectie er bekaaid af. Althans, dat is de mening van het be stuur van Historische Vereni ging Schiedam. Naar aanlei ding van een rapport van een extern adviseur trok zij hier over bij het gemeentebestuur aan de bel. Vooral het feit dat langs geopende praktik geven dan tekst en uitleg over hun werkzaamheden. Wie niet in de gelegenheid is om tijdens het open huis langs te komen maar wel interesse heeft in deze therapieën, kan op werk dagen bellen, tel. 4262301. V- het onderzoeksbureau slechts een beperkte opdracht kreeg voor wat betreft de huidige huisvestingsproblematiek in het Stedelijk, verontrust het bestuur. De toekomstplannen van de di recteur van het museum zijn ge richt op 30.000 bezoekers per jaar. Dit is vergelijkbaar met het bezoekersaantal (31.500 in 1996) van het Van Abbe Museum in Eindhoven. Zoals Ludo van Ha- lem, conservator van 4iet Schie damse Museum al in een eerder interview in deze krant aangaf, wordt gemikt op bezoekers af komstig uit het gehele land, Bel gië en Duitsland. Deze presti gieuze plannen vragen volgens de onderzoekers om maximale uitbreiding van de bestaande ex positieruimte. Daarbij wordt ge dacht aan een toename met 1250 tot 1750 vierkante meter. Ambitieus „Allemaal mooi en aardig", al dus Siem Rosman, voorzitter van de Historische Vereniging, „maar voor zover wij deze ambi tieuze plannen nu hebben kun nen inschatten is er nauwelijks rekening gehouden met het on derbrengen in het gerenoveerde museum van het historisch erf goed van Schiedam. De aan dacht gaat in het rapport hoofd zakelijk uit naar de moderne col lectie. Wel hebben wij begrepen dat het gemeentebestuur en de directeur van het museum zich er zeer van bewust zijn, dat het hebben van een oudheidkundig en cultureel-historische verza meling een verplichting met zich meedraagt." Opgave burgerlijke stand Schie dam over de periode 20 tot en met 27 november Geboren: Hamdi z.v. Coskum-Coskum, Maarten z.v. Reckweg-Taal, Merican z.v. Kara-Kara, Jess z.v. Muntenaar-Schafer, Sophie d.v. Smidt-Koppelaar, Deshley z.v. Heijtink-van Voorden, Dani z.v. van Boxtel-Zwang, Bruno z.v. Sitton-van Breemen, Pavan z.v. Jagram-Ramdas, Jurdinella d.v. Alejo, Lotte d.v. Van der Tas-Harmans. Ondertrouwd: SCHIEDAM In het Stedelijk Museum wordt volgende week de cd-rom 'De Gouden Eeuw van Schiedam 1598-1795' gepre senteerd. Voor mensen die geïn teresseerd zijn in de geschiedenis van de 17e en 18e eeuw van Schiedam biedt de cd-rom een unieke gelegenheid thuis voor de computer onderwerpen als eco nomie, bestuur, stedenbouw, ar chitectuur en kunst op te roepen en door verder op het gekozen thema verder te 'klikken' steeds meer interessante informatie V» Uit de meerjarenbegroting 1998- 2002 wordt duidelijk dat het mu seum ook in die periode te ma ken krijgt met personeelstekort. Kerntaken als beheer, documen tatie en presentatie zullen niet optimaal kunnen worden uitge voerd. Bovendien blijkt uit de stukken dat academische kennis bij de medewerkers, voor wat betreft de historische collectie, ont breekt en dat is voor het bestuur van de Historische Vereniging aanleiding te pleiten voor het aantrekken van vakbekwaam personeel op dit terrein. Eerlijke verdeling Volgens woordvoerder Rosman zou het rechtvaardig zijn als in de nieuwe opzet zowel de moder ne als de historische collectie de zelfde aandacht krijgt. „Naar onze mening moet vooraf wor den bezien wat wenselijk is en dan pas moet worden gekeken naar de financiële consequenties daarvan. Het gaat tenslotte om een uitgave die voor de komende vijftig jaar verantwoord moet zijn. Schiedam wil als historische stad het jaar 2000 ingaan en deel uit maken van het Geheim van Holland, waarin onder meer Delft en Gouda zijn vertegen woordigd. Dat streven heeft alleen kans van slagen met een financiële ondersteuning. Aan het predi kaat 'historische stad' hangt nu eenmaal een prijskaartje. Overi gens staan wij zeer sceptisch te genover de ruimte die in het ver bouwde museum beschikbaar zou komen voor de historische collectie en bovendien maken wij ons zorgen over de stedebouw- kundige consequenties als de J.Schell 35 jr. en S.Y. Naida 30 jr., R. Ronaldus 30 jr. en M.C. Kolijn 39 jr., A. de Groot 36 jr. en M.J.P. van der Endt 30 jr., B. den Braber 31 jr. en F.M.O. van Leeuwen 25 jr. Gehuwd: J. Briggs 34 jr. en S.C.G. Hamer slag 28 jr., R.C. van Teijlingen 21 jr. en SB. de Grood 25 jr., P.J.M. Lam 63 jr. en M. Reig- wein 51 jr., S.S. Sa wal 31 jr. en Y.M.W.H. van Esch 35 jr. Overleden: C.S. van Delden vr. 77 jr. geh. gew met A. Versloot, C. van over de stad te weten te komen. Het onderzoek dat voorafging aan de productie van de cd-rom werd verricht in samenwerking met het Gemeentearchief Schie dam en Historische Vereniging Schiedam. Kunsthistoricus en multimedias pecialist Gabriël Pastoor was verantwoordelijk voor zowel de interpretatie van het inhoudelij ke concept als de productie. De grafische vormgeving werd uit gevoerd door medewerkers van OPERA Ontwerpers en tevens v voorgestelde renovatie inder daad doorgaat. Zo veroorzaakt naar onze mening een overkap ping op het voorplein aan de Hoogstraat een grote inbreuk op de ruimtelijke beleving. En ook een eventuele aanbouw aan de Lange Achterweg heeft niet onze instemming." Hoewel de historische vereniging verknocht is aan het museum aan de Hoogstraat, betekent dit echter niet dat het bestuur lijd zaam afwacht op een inpassing van de historische collectie in het verbouwde pand. Historisch museum „Met het oog op de ingrijpende veranderingen die zullen plaats vinden in en aan het museum, zijn wij tot de conclusie gekomen dat het opzetten van een op zich zelf staand historisch museum een goed alternatief zou zijn", aldus woordvoerder Rosman. „Hoewel wij beseffen dat twee musea - een modern en histo risch - organisatorisch een pro bleem kan zijn, heeft het ook voordelen. Ten eerste kan het huidige museum zonder al te grote bouwkundige ingrepen, geschikt worden gemaakt voor de plannen van de museumdirec tie en voorts kan in de directe omgeving (omloop in de binnen stad) een historisch museum ver rijzen. Wij denken daarbij bij voorbeeld aan de omgeving van de Vijgensteeg." De Historische Vereniging Schiedam heeft inmiddels bij het gemeentebestuur aangedrongen op een breder onderzoek. „Want het gaat tenslotte om een inves tering van 21 miljoen gulden en dat vraagt om een goed gefun deerd plan." Sliedregt man 64 jr., P. Stoppe lenburg man 71 jr., P. Verboon vr. 77 jr. geh. gew. met P.C. Noomen, N. van der Hooft vr. 84 jr. geh. gew. met F. Plam- beek, A.A. Kuzee man 77 jr., W.K.H. Weiter vr. 73 jr. geh. gew met M.A. Van noort, A. ten Hoven vr. 81 jr. geg. gew. met H. Ruseier, L. da C. Baptista Mar- tino Lcitao vr. 89 jr. geh. gew. met J. Rodrigues Leitao, N.J. Donkers man 83 jr., W. Suttorp vr. 79 jr. geh. gew. met C. van Netten, G. Vermeulen man 92 jr., A. de Bruin man 62 jr. verleende grafisch ontwerper Marie-Louise Berniers haar me dewerking. Dankzij financiële steun van een groot aantal subsi dieverstrekkers waaronder de Mondriaan Stichting, Anjer fonds en het VSB Fonds Vlaar dingen/Schiedam kon het com puterschijfje worden gefabri ceerd. Vanaf vrijdag 19 december is de cd-rom in het museum en boek handel te koop voor dertig gul den. Na 18 januari 1998 betaalt men 39,95. SCHIEDAM Bij Amivedi staan deze week de volgende die ren geregistreerd, gevonden: 18-11 gesignaleerd donker effen grijze kat, dik, wit te vl.b. en bruin bandje, omge ving Wolkaarderstr. Groenoord; 25-11 cypers grijze poes, al vanaf juni gesignaleerd omg. De La Marplein; 14-11 zw. witte poes, pas gest., veel wit plm. 2 jr. witte ring om staart, Joh. Strausplein; 16-11 rood witte gecastr. kater plm. 2 jr., Thurledepark. vermist: 21-11 zw. poes, paar SCHIEDAM De Stichting Ouderenwerk Schiedam zoekt met spoed vrijwilligers voor de visiteclub in dienstencentrum Oost. De visiteclub bestaat uit een groep van ongeveer tien ouderen, die iedere dinsdag van 10 tot 15.30 uur onder begelei ding van twee vrijwilligers bij elkaar komen in het diensten centrum aan de Marconiweg. De SCHIEDAM Naar aanlei ding van klachten over stanko verlast deed de politie vorige week woensdag rond het mid daguur onderzoek in een wo ning aan het Leendert Lang straathof. In het pand werd een kleine drie kilo gedroogde henneptoppen aangetroffen en apparatuur voor een hennep- witte haren op borst, 4 jr., klein, roze vl.b., Dokter Sauerstr.; 19- 11 lapjespoes, gest. 13 jr. veel wit, Voornsestraat; 19-11 kater, gecastr. bruin cypers 1,5 jr. witte bef, rood geruit bandje en bel, en penning, omg. Marconistraat; 15-11 zwarte forse kater (Theo), 5 jr., witte voetjes, buik wit, zwarte kop, grijs bandje en ko ker, Proveniershuis. Voor meer informatie en/of kos teloze registratie van uw vermis te huisdier tel. 4711857. bedoeling hiervan is ouderen in de gelegenheid te stellen contac ten met elkaar te leggen. De ta ken van de vrijwilligers zijn: kof fie schenken, een praatje maken, het stimuleren van activiteiten en zowel creatieve als gezel schapsspelletjes doen. Meer informatie en aanmelden bij het Centraal Meldpunt, tel. 2463261 (op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur). kwekerij. Verder werd in de schuur bij de woning 71 kilo vuurwerk gevonden. De 51-jarige bewoner werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. De hennep, de apparatuur en het vuurwerk zijn in beslag geno men. SCHIEDAM Voor alle ouderen boven de 65 jaar organiseert de Stichting Servicewinkel Schiedam op tweede kerstdag (vrijdag 26 december) een gezellige middag met kerstdiner en muziek in Novotel aan de Hargalaan. Deze activiteit vindt dit jaar voor de zesde keer plaats en de belangstelling van stadgenoten is nog steeds groeiende. Vorige jaar schreven tweehonderd mensen in op het kerstdiner en naar verwachting zal dit aantal nu worden overschreden. Het uitgangspunt van de Stichting Servicewinkel is gericht op het klussen voor mensen met een minimuminkomen, zowel binnen- als buitenshuis, maar in de decembermaand zorgt coördinator Sjaak Lagendijk met zijn medewerkers van de stichting voor iets extra's. Dankzij subsidies betalen mensen die tweede kerstdag willen aan schuiven in Novotel en eventueel een dansje willen maken, vijfentwin tig gulden per persoon. Het sfeervolle diner begint om 13.00 uur en loopt door tot rond de klok van vijf. Indien gewenst worden mensen van huis afgehaald en kan vervoer per taxi na afloop worden geregeld. Aanmelden kan via tel. 4621703/4737773. SCHIEDAM Een 28-jarige man uit Papendrecht is maandag avond rond zeven uur gewond geraakt toen hij op de Burg. van Haarenlaan met zijn auto tegen een tram reed. In het ziekenhuis bleek hij twee ribben te hebben gebroken. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden onder invloed en het rijden zonder rijbewijs. Dezelfde avond is een 50-jarige man uit Rozenburg rond half elf aangehouden op het Hargpiein. Ook hij reed onder invloed. Uit ademanalyse bleek hij 2,25 promille alcohol in zijn bloed te hebben. Zijn rijbewijs is ingevorderd. De prijsuitreiking aan directeur Van der Linden. Vereniging wil historisch museum 'James' Hargahoeve zit overvol met stelletjes t i V door NANS WOLTERS Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Krijgt de historische collectie een eigen onderkomen?

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 7