SCHIEDAM 'De groeten uit Kethef Rabobank f Burgerlijke stand Wijziging tarieven CAI abonnement Zwerfhond en -kat Wijziging energieprijzen Uff^P f BELOOFD: Stadserf als opgeruimde salon en Land van Belofte als eetkamer Orpheus in kerstsfeer Kerstlichtjes in de Plantage Geslaagd op dwarsfluit Koersballen Marvin's room in Filmhuis Gewijzigde openingstijden van uw bank in verband met de feestdagen ING fit) BANK Generale Bank VSB'BANK Release Party in Podium Weer Play-In ftl.llMf ABN AMR0 De bank HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 17 DECEMBER 199751-1442 SCHIEDAM Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orp heus verzorgt zaterdag 20 de cember een kerstconcert in de aula van het Stedelijk Museum, die voor deze gelegenheid in kerstsfeer is versierd. Het koor zal Engelse, Franse, Duitse, Nederlandse, Russische en Catalaanse kerstliederen ten gehore brengen en ook enkele Joodse gezangen. Aanvang 14 uur, toegang met entreebewijs voor het museum. Na afloop is er gelegenheid tot het nuttigen van een drankje in de Branders kelder. SCHIEDAM - In het park de Plantage bij de nieuwe kinderspeelplaats, worden zondag 14 december om 16.00 uur de kerstboomlich tjes feestelijk ontstoken en worden kerstliederen gezon gen. Alle omwonenden wor den uitgenodigd hieraan deel te nemen. Ook zijn er drank jes, maar men moet wel zijn of haar eigen glas meenemen. SCHIEDAM Drie leerlingen van muziekschool Annelies heb ben onder leiding van docente Cate Hogg succesvol het examen voor dwarsfluit van de Royal Board School of London afge legd. Het gaat om Yvonne Sloots (2e graads), Renata Bon tje en Joyce Harteveld (beiden 3e graads). SCHIEDAM In dienstencen trum Oost aan de Marconiweg kunnen liefhebbers van koersbal elke maandagmiddag terecht voor het spelen van dit behen digheidsspel. Koersbal wordt ge speeld op een lange groene mat. Deelnemers moeten proberen met ballen waar een afwijkend evenwichtspunt in zit een kleine bal zo dicht mogelijk te naderen. Het is een uitdagend spel dat vraagt om concentratie, tech niek, nauwkeurigheid en spelin zicht. In andere dienstencentra is dit spel erg populair. Het spelele ment zorgt voor de nodige com petitie, maar de gezelligheid mag zeker ook niet vergeten worden. Vanaf maandag 5 janauri van 14.00 tot 16.00 uur kunnen ouderen meedoen. De kosten zijn zes gulden per maand. Infor matie en aanmelding bij dien stencentrum Oost, tel. 4731496. SCHIEDAM In het Filmhuis (Nieuwstraat 12) wordt vrijdag 19 en zaterdag 20 december Marvin's room van regisseur Jerry Zaks gedraaid. Het gaat om een relatiedrama, met sterke rollen van twee topactrices: Dia ne Keaton en Meryl Streep. Donderdag 18 december wordt opnieuw Shine vertoond, een knappe film van regisseur Scott Hicks over het muzikale won derkind David Helfgott. Aanvang 21.00 uur. Toegang 7 gulden, donderdagavond twee kaartjes voor de prijs van één. Reserveren kan bij de Theater kassa, tel. 2467467. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM'Fijn gemalen graan uit arbeid, kunst en zweet wordt hier door bakker Van der Staay tot voedzaam brood ge kneed.' Met deze wervende tekst verkocht de bakker vanuit zijn woonhuis met winkel aan de Schiedamseweg (Bijdorp) zijn producten. Dit en nog veel meer staat in het nieuwe foto boek van Louw Jongste, waar van het eerste exemplaar vrijdag aan burgemeester Scheeres werd overhandigd. Het in een stevige kaft uitge voerde boekje toont dat 'Kethel zoals het vroeger was' een ge daanteverwisseling heeft onder gaan. Toch is het dorpse karak ter op sommige plekken be waard gebleven. Woonhuizen zijn soms winkels geworden of gingen tegen de vlakte en prach tige bomen verdwenen uit beeld, maar wie nauwkeurig de zwart/wit foto's bestudeert zal herkenningspunten ontdekken. Zo is het opmerkelijk dat de Dorpsstraat in de afgelopen ze ventig jaar weinig is veranderd. Dat is echter wel het geval met bijvoorbeeld de Kerklaan. Waar vroeger parallel met deze weg de Kethelvaart liep, door lopend tot aan de Poldervaart, staan nu bomen en zijn parkeer plaatsen gecreëerd. Ook de Schiedamseweg ontkwam niet aan de 'vooruitgang'. De sloten die aan weerszijden van deze weg liepen werden gedempt en op de plek waar in 1871 een boerderij werd gebouwd (hoek Laan van Spaland) is nu Gara gebedrijf Nooteboom gevestigd. De sloten zijn nog goed te zien op een foto die in mei 1945 is gemaakt. De eerste bevrijders rijden Kethel binnen over een weg die door middel van loop planken/bruggetjes toegang geeft tot de woningen. Achter in het fotoboek 'Kethel zoals het vroeger was' is een aantal klassefoto's afgedrukt (met namen) van onder meer de School voor Christelijk Volks onderwijs en de Roomskatho- lieke Lagere School Sint Jaco- bus. Voor Schiedamse Kethe- laars wellicht leuk om herinne ringen op te halen, maar vooral voor nieuwkomers die wonen in Noord (Spaland) zullen de fo to's van het voormalige Kethel een verrassing zijn. Het boek is tot stand gekomen in samenwerking met autobe drijf Nooteboom en boekhan del Mercurius. Het kost 35 gul den. SCHIEDAM Het mate riële en het geestelijke komen samen met de geschiedenis van Schiedam in het kunst werk dat het Stadserfplein gaat opsieren. De Ameri kaanse kunstenaar Matt Mullican maakte het ontwerp hiervoor. Het bestratingspa troon van het plein dat drie miljoen gaat kosten, bestaat uit een lijnenspel met daarin de symbolen die de kunste naar vaak gebruikt. Het plein wordt uitgevoerd in lichtroze natuursteen. Het lij nenspel springt daaruit in grijs natuursteen. Binnen de lijnen komen drie cirkels. De cirkel met daarin vier kleine cirkels staat voor het materiële, waarbij kan worden gedacht aan water, lucht, aarde en vuur. Het hoofd symboliseert het geestelijke. De ingekaderde aardbol staat voor evenwicht tussen het materiële en het geestelijke. Dit gebruik van een systeem van zelf ontworpen pictogrammen is kenmerkend voor het werk van Mullican. Hiermee probeert hij te verbeelden hoe men de wereld ziet en hoe hier betekenis aan wordt gegeven. Dwars door het persoonlijke systeem heen, komt een verwijzing naar de geschie denis van Schiedam. Mullican heeft namelijk een deel van de plattegrond van het vroegere Huis te Riviere zichtbaar ge maakt. Artistiek bankje Naast het kunstwerk komt aan de kant van de Broersvest nog een object te staan. Dit bestaat uit een sokkel met daarop een aluminium plaat. Hierin worden afbeeldingen uit de Schiedamse geschiedenis gegraveerd: een plattegrond van de stad, distil- leerketels, de plattegrond van het nieuwe theater, een molen en de plattegrond van de ruïne. Deze afbeeldingen staan met el kaar en met Mullican's eigen symbolen in verbinding door een lijnenspel. Het object wordt on geveer veertig centimeter hoog, waardoor het als bankje kan worden gebruikt. Door de bouw van het Stadserf- complex is het centrum over de Broersvest heengetrokken. Het plein moet samen met het nog te ontwikkelen Hema-plein een centrale plek in de stad worden. Daarom wordt op beide pleinen hetzelfde materiaal gebruikt, waardoor ook de scheidende werking van de Broersvest zo veel mogelijk wordt opgeheven. Er ontstaat dan een soort 'stads boulevard'. Zoals bij kamers-en- suite blijft er wel verschil in sfeer: het Stadserf als opgeruim de salon en het Land van Belofte als eetkamer met de Broersvest als schuifdeur ertussen. Een klein deel van het plein, bij de Broersvest, wordt als café terras ingericht. Muziekuitvoeringen Doordat het Stadserfplein een grote omvang heeft, is het naast dagelijks gebruik, zoals verblijf op een terras, ook geschikt voor bijzondere activiteiten, bijvoor beeld muziekuitvoeringen. Daarom komen zo min mogelijk obstakels op Het plein en is de hoeveelheid straatmeubilair be perkt. In het plan is een afwateringsys teem nadrukkelijk aanwezig: een brede natuurstenen goot omka dert het middengebied. Een zone van vier meter langs de gevels is vrijgehouden als calamiteiten en toevoerroute. De voorbereidingen voor de werkzaamheden zijn al begon nen. Deze week worden bouw- hekken om het plein gezet en daarna worden ondergrondse voorzieningen zoals kabels aan gelegd. Eind januari of begin fe bruari gaat men beginnen met de bestrating. Als alles volgens de planning verloopt, is het plein eind april klaar. Op 24 december 1997 tot 16.00 uur Op 27 december 1997 géén zaterdagopenstelling Op 31 december 1997 tot 12.00 uur VSB. Daar kom je verder mee. Geboorteaangiften in Schiedam van 28 november tot en met 4 december 1997: Jelle, z.v. Giesen-Ravenstein, Marleen, d.v. De Bruin-Heij- boer, Kaddouri, d.v. Kaddou- ri-El Jafoufi, Florijn, d.v. Flo- rijn-Thiele, Akshay, z.v. Ram- janBanarsi, Hamza, z.v. Altin- kaya-Demir, Joe, z.v. Specker- Schroot, Andreas, z.v. Lelempsis-Den Ouden, Tristan, z.v. Oosterbaan-Biervliet, An- nekay d.v. Rieborn-van Mosse laar, Vince, z.v. Van Pelt-Flok- stra, Aimée, d.v. DerbyGraas, Celine, d.v. Van Laer-Vermeer, Melissa, d.v. Durak-Durak, Arisa, d.v. Yamaji-Yamaja, Eva, d.v. Loerts-Hoppenbrou- wer, Sabri, z.v. Uysal-Uysal, Marinus, z.v. van Doorn-de Vos. Ondertrouwd: H.V. Vlasveld 32 jr. en I.E. Meerman 36 jr., A. de Ligt 32 jr. en Wuisman 32 jr., M. Heidoorn 27 jr. en M.J. Mook 24 jr., E. Kruijt 59 jr. en A.M. Knoope 41 jr., Schoenmakers 33 jr. en M.E Feenstra 29 jr. Gehuwd: G.J.E. Kleijweg 23 jr. en Chr. P. Somohardjo 26 jr., D.A. Dongel 27 jr. en D.W.M. Meij er 26 jr., D. Wijzenbroek 25 jr. en S. van Stolpe 27 jr., H. van Noort 51 jr. en M.W. Tilburgs 55 jr., C. Vermeulen 47 jr. en J.M.G. Dorreleijers 63 jr., W.B.G. Bes 27 jr. en A. Chaig- neau 44 jr. Overleden: J. van Dorp man 33 jr., J.R. van Mosselaar man 83 jr., Chr. M. Boon man 76 jr., A. Holle man vrouw 45 jr. geh. gew. met H.C. den Brinker, J. Gouka man 65 jr., A. Meerwijk man 76 jr., A.C. van der Maat vrouw 80 jr. geh. gew. met A.T. den Hollander, M. van Hoek vrouw 39 jr. geh. gew. met R.J. Ouwerkerk, D. van den Bosch vrouw 79 jr. geh. gew. met D.J.van Toledo, A. Bontenbal man 69 jr. CAI SCHIEDAM In Oorsmeer (Podium) is het na twee weken Amerikaans, op donderdag 18 december weer puur Hollands watde klok slaat met Hugo Remmelt en Thijs Muus. Dit duo weet teksten perfect op muziek te zetten. Het optreden begint om 22.00 uur. Vrijdag 19 december geeft Cloudbustin' een Release Party in Podium. De vijf heren presen teren zich met de vijf songs van de demo Brave new world, maar ook veel nieuw materiaal. Zaterdag 20 december betreden Peter de Vries and The All Starrs het podium. Vanaf 22.00 uur worden de pa rels uit een willekeurige jukebox vet, ruig en vol overtuiging neer gezet. The All Starrs denderen als een op hol geslagen locomotief door het muziekverleden. SCHIEDAM 'Kokkie' is op maandag 1 december als zwerver binnengebracht bij Hargahoeve. De dag daarvoor was ze gevon den onder de bosjes van het Beethovenplein. Kokkie is een Yorkshire terrier teef van ongeveer negen jaar oud. Toen ze werd gevonden had ze een wit vlooienbandje om en een zwart/roze- /blauw/wit/geel halsbandje. Als bijzonder kenteken heeft het hondje een hangoor en een staand oor. Wie herkent deze dame? 'Elloco' is op donderdag 11 december opgehaald bij de Diesel straat. Hij is een ongecastreerde kater met gele ogen van ongeveer anderhalf jaar oud en is wit met zwart van kleur. Hij had geen hals- of vlooienbandje om. Wie herkent deze kat? Hargahoeve (Sportlaan 2, tel 4714151) is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM Het Algemeen Muziek Overleg Schiedam organi seert op zaterdag 31 januari voor de derde maal een Play-In voor mandolinespelers (mandola, gitaar, bas). Ook het mandolineorkest ONI is hierbij betrokken. Tijdens deze Play-In zullen onder leiding van dirigent Leo van Rutte enkele muziekwerken ingestudeerd worden die aan het eind van de middag ten gehore worden gebracht. Het geheel vindt plaats in wijkcentrum De Blauwe Brug. De Play-In zal de hele dag duren en belooft opnieuw een happening te worden. Om vier uur staat het slotconcert op het programma dat voor iedereen gratis toegankelijk is. In Schiedam repeteert ONI 's woensdags van 19.45 tot 22.15 uur in een zaal van de Magnalia Deïkerk (Albardastraat 67). Er is nog plaats voor mandolinespelers en gitaristen. Repetities kunnen wor den bijgewoond; informatie mevr. C. Soeters tel. 4707827. Electriciteit Gas Energieheffing Energie f Het boek van Louw Jongste (midden) werd vrijdag gepresenteerd bij Autobedrijf Nooteboom. Ook boekverkoper Ruud Aret (links) van Mercurius en bedrijfsleider Ton Spruyt van Nooteboom waren hierbij aanwezig Historie kunstzinnig vastgelegd De drie cirkels verbinden het materiële en het geestelijke met de geschiedenis van Schiedam. Met ingang van 1 juni 1997 is de Wet Energiedistributie van kracht geworden. In dat kader zijn door de NV ONS Energie de rechten en plichten ten aanzien van de activiteiten CAI en Personen Alarmering Systeem ingebracht in de nieuwe vennootschap ONS CAI BV. Wijziging tarief abonnement Hoog tarief was 17,38, wordt 17,97 Laag tarief was 10,13, wordt 10,29 Wilt u een volledig overzicht van de prijzen? Bel dan met het energiebedrijf: Van Heekstraat 15, Schiedam, telefoon (010) 446 52 50 Kokkie 'Elloco' Per 1 januari a.s. verlaagt ONS Energie de volgende energieprijzen voor particulieren en het midden- en kleinbedrijf. prijs per kWh (bij een beveiliging tot en met 3 x 25 Ampère), dagtarief was 18,68 cent, wordt 18,51 cent prijs per kWh, nacht/weekendtarief was 5,41 cent, wordt 5,29 cent prijs per kWh (bij een beveiliging groter dan 3 x 25 Ampère) was 17,86 cent, wordt 17,68 cent Abonnement voor kookgas per maand was 12,48, wordt 12,31 Abonnement voor kookgas en/of gas voor warm water per maand was 26,11, wordt 25,44 prijs per m3 was 54,53 cent, wordt 52,53 cent Deze bedragen zijn inclusief de milieutoeslag, de algemene heffing op brandstoffen en de omzetbelasting (17,5%) en exclusief de energieheffing en de calorische toeslag. De energieheffing is een overheidsmaatregel die door het energie bedrijf wordt geïnd. De eerste 800 rrC gas in een periode van 12 maanden zijn vrijgesteld van deze heffing. Energieheffing voor gas (incl. BTW) was 7,52 cent, wordt 11,20 cent Wilt u een volledig overzicht van de energieprijzen? Bel dan met het energiebedrijf: Van Heekstraat 15, Schiedam, telefoon (010) 446 52 50

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 13