SCHIEDAM 4 Ec'estbon Levensechte oefening Kerstballentocht in Beatrixpark Nu wel en straks niet meer? Blues in Café Grote Markt Nieuwe kandidaten GroenLinks willen elan uitstralen Kerstconcerten Niemand te hard 'Kleur in de winter' Vreemdelingenzorg in 't nieuw Betrapt in supermarkt ISO-certificaat M&R Accountants KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier aand Feestelijke korting FEESTMELANGE Het Nieuwe Stadsblad VSB BANK SCHIEDAM In Café Grote Markt treedt zaterdag 20 decem ber Ria van Willigen op, onder begeleiding van Erwin Kandou en vrienden. Zondag 21 decem ber spelen Carlo Reys, Arie Ver boef en Rinus van der Jagt vanaf 16.00 uur Basic Blues. van de, (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Gelukkig was het allemaal niet zo ernstig als het leek, maar wie afgelopen zaterdag nietsvermoedend het terrein van de GGD Nieuwe Waterweg Noord aan de Schiedamse Hargalaan passeerde, zal zich rot zijn geschrokken. In enkele volledig vernielde auto's zaten mensen beklemd, die door de brandweer van Schiedam en Vlaardingen met de meest geavan ceerde apparatuur uit hun benarde positie werden bevrijd. Ver pleegkundigen en chauffeur-brancadiers van de GGD stonden paraat om de gewonden op de meest verantwoorde manier te vervoeren. Het betrof hier een gemeenschappelijke oefening van brandweer en GGD in het bevrijden van beknelde ongevalsslachtoffers. „Voor zulke bevrijdingsoperaties bestaan goede richtlijnen, maar in deze regio hadden we nog niet de tijd gehad om dat samen te oefenen", legt een woordvoerder van de ambulancedienst uit. „Dat wil overigens niet zeggen dat we voordien niet wisten wat we moesten doen, maar we hebben nu de technieken nog wat verder geoefend. Niet iedere verpleegkundige of chauffeur heeft namelijk een dergelijk ongeval meegemaakt." Vier sloopauto's en enkele 'Lotus-slachtoffers' dienden bij de oefening als lijdend voorwerp. De brandweer zaagde de auto wrakken in stukken, zodat de verpleegkundigen beter bij de slachtoffers konden. Er werd gebruik gemaakt van de nieuwste immobilisatietechnieken, waarbij het slachtoffer bij het uit de auto halen zo min mogelijk wordt bewogen. Volgens de GGD- woordvoerder is de oefening naar volle tevredenheid verlopen. SCHIEDAM Vervoer per watertaxi, strafkortingen voor organisaties die door de gemeente worden gefinancierd en niet goed toegankelijk zijn voor allochtonen, meer in spraak voor burgers en invoe ring van de hondenpenning. Het zijn vier actiepunten die GroenLinks de komende ja ren in praktijk wil brengen. Ze staan met tal van andere punten in het verkiezingspro gramma 'Dan gebeurt er ten minste iets', dat maandagmid dag werd gepresenteerd. Be halve een nieuw verkiezings programma komt GroenLinks ook met veel nieuwe gezich ten. Door het vertrek van wet houder B. de Leede (nu lijst duwer op 23) en fractievoor zitter B. Oomens (toch op 5) worden de eerste vier plaatsen ingenomen door politieke nieuwkomers en is J. Boert- jens lijsttrekker. Het verkiezingsprogrammma heeft drie hoofdlijnen: samenle ven, omgeving (milieu) en werk, scholing en inkomen. „Ons pro gramma is met name ingegeven door idealisme", aldus Boert- jens. „Maar we hebben de reali teit niet uit het oog verloren. We willen bovenal de kwaliteit van de samenleving verbeteren." Inspraak Het begrip samenleven moet volgens GroenLinks breed wo- ren opgevat. Het gaat om ver schillende leeftijdsgroepen die aandacht verdienen, verschillen de culturen en verschillende sek sen. De partij propageert een versterking van het culturele aanbod in Schiedam, waarbij de gemeente voorwaardenschep pend moet optreden. „Hierdoor zal de afstand tussen bestuur en burger en de tegenstelling tussen jong en oud, zwart en wit en tussen man en vrouw kleiner worden." GroenLinks kiest ook voor meer inspraak en medezeggenschap voor de Schiedammers. „Er zijn nog steeds veel mensen die niet het idee hebben dat de politici en de ambtenaren in het Stadskan toor voor hen aan het werk zijn. Daarom moeten de bestuurders en de ambtenaren hun weg naar de bevolking blijven zoeken." GroenLinks pleit voor een 'open dialoog', waarbij belangrijke voorstellen voortaan vergezeld gaan van tenminste één serieus uitgewerkt alternatief zodat bur gers wat te kiezen hebben. De Stadsgesprekken kunnen hierbij als voorbeeld dienen. Autoloos Verder wil GroenLinks ervoor zorgen dat jongeren meer kan sen krijgen, met name door be strijding van schooluitval, jeugd werkloosheid en verveling. Vooral het wijk- en buurtbeheer kan hiertoe worden ingezet. Ook allochtonen krijgen flink wat aandacht in het verkiezingspro gramma. „Bij het opstellen van beleid op welk terrein dan ook wordt onbewust steeds uitge gaan van de 'blanke Nederland se autochtone (mannelijke) bur ger'", zo is te lezen. „De positie van verschillende groepen min derheden blijft daardoor onder belicht. GroenLinks wil met name voor allochtone burgers dit mechanisme van (onbedoel de) uitsluiting doorbreken door te eisen dat allochtonen op alle beleidsterreinen evenveel aan dacht krijgen als autochtonen." Overigens ontbreken op de kan didatenlijst van GroenLinks al lochtonen nagenoeg volledig... En zo uitgesproken als Groen Links is over culturele verschei denheid en minderbeleid, zo vaag is de partij over veiligheid in de stad. Dat deel van pro gramma zou door vrijwel iedere andere partij ingebracht kunnen worden, want termen als 'schoon', 'heel' en 'veilig' zijn wel zeer oppervlakkig. Uiteraard besteedt GroenLinks veel aandacht aan het milieu (één maandelijkse autoloze zon dag in Schiedam!) en de minima. „Net als in de rest van Neder land zie je ook in Schiedam een groeiende kloof tussen arm en rijk, kansarm en kansrijk, met baan en zonder baan. Naast deze groeiende kloof zien we ook dat het marktgerichte denken is doorgeslagen." Daarom wordt gevraagd om een groot aantal concrete ingrepen in de inko menssfeer, zoals vrijstelling van afvalstoffenheffing voor de soci ale minima, terughoudendheid bij huisuitzettingen en betere in formatie door de Sociale Dienst. „Een programma waar we trots op zijn", aldus de nieuwe raads- kandidaten die denken bij ver kiezingen minstens vier zetels te halen. Na het vertrek van B. de Leede is overigens volstrekt on- dudelijk wie straks de eerstaan gewezen kandidaat voor een eventuele wethoudersfunctie is. „Laten we afhangen van de por tefeuilleverdeling", klonk het wat voorzichtig. SCHIEDAM In de Grote Kerk wordt vrijdag 19 december een sfeervol kerstconcert gegeven door het Chr. Mannenkoor. Aan dit concert werken Vocalgroup 'Voisix' en het Interkerkelijk Jonge renkoor 'Ichtus' mee. Dit alles staat onder leiding van M. van Broekhoven. Er is veel samenzang van bekende kerstliederen. Toegang kost 12,50 inclusief consumptie, kaarten zijn verkrijg baar bij L. Bijl, tel. 4718192 of aan de zaal van de kerk. De kerk gaat open om 19.30 uur, het concert begint om 20.00 uur. Zaterdag 20 december wordt het inloopconcert in de Grote Kerk verzorgd door het kamerkoor Rotterdam. Het begint om 15.00 uur en toegang is gratis. SCHIEDAM De politie heeft donderdagmiddag een tweetal verkeerscontroles gehouden. Op de Burg. Knappertlaan ging het om een snelheidscontrole. Tweehonderd voertuigen pas seerden de radar, waarvan niet één de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur overschreed. Op de Ary Prinslaan werd tegen acht inzittenden van auto's pro- ces-verbaal opgemaakt omdat ze geen veiligheidsgordels droegen. SCHIEDAM In Galerie Distanza exposeren tot en met 20 januari twee keramisten van buiten de stad en Schiedammer Jacques Tange met schilderijen en pastels. De expositie is opgebouwd rond het thema 'kleur' en dat blijkt passanten op de Dam, waar de galerie is gevestigd, aan te spreken. Evelyn van Baarda is de maakster van onder meer de twee moederlij ke vrouwen met een 'gouden' kapsel, die ondanks de doorzichtigheid (perforatie) imponeren door hun uitstraling. Ook ander werk van Van Baarda kenmerkt zich door gaasachtige transparantie. De geometrische, abstracte en speelse objecten van Ard de Graaf kregen door een speciale manier van bakken warme tinten als roodbruin en koperachtig groen. Van Jacques Tange zijn de schilderijen en pastels waarop fleurige vlaggen staan afgebeeld en is er werk dat' verwijst naar de theaterwereld. Galerie Distanza is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM Aan de zijde van de spoorlijn van het politiebu reau aan het Bijdorpplein heeft staatssecretaris E. Schmitz van Justitie maandagmiddag een nieuw onderkomen van de afdelng Vreemdelingenzorg geopend. De officiële bijeenkomst werd aan gegrepen om de nieuwe werkwijze van de Schiedamse Vreemdelin genzorg te presenteren, waarbij procedures voor vreemdelingen versneld kunnen worden afgehandeld. In de meeste gevallen gaat het om de aanvraag en verlenging van een (voorlopige) verblijfs vergunning. In haar speech prees de staatssecretaris de medewerkers van de Vreemdelingenzorg, die vaak bloot staan aan kritiek. „De nadruk in de publiciteit ligt veelal op asielzoekers, terwijl het ook om andere mensen gaat. Werk, studie en gezinshereniging komen eveneens regelmatig aan bod bij de dienst. Dat is weieens jam mer", aldus Schmitz, die benadrukte ook zelf niet in aanmerking te komen voor de populariteitsprijs. De nieuwe werkwijze in Schiedam geldt als proef voor de regio Rotterdam/Rijnmond en duurt een half jaar. SCHEDAM In het Prinses Beatrixpark wordt op 26 en 27 december door de afdeling Na tuurontwikkeling van de ge meente tussen 13.00 en 16.00 uur een kerstballentocht georgani seerd. Hieraan kunnen zowel kinderen als volwassenen mee doen. Op vrijdag 26 december is op kinderboerderij 't Hoefblad om 13.00 uur de opening. De kerstballentocht is een speur tocht naar 12 grote kerstballen. De kerstballentocht begint bij de dienstingang van kinderboerde rij 't Hoefblad en loopt langs de Gagelroute in het Beatrixpark. Hoog in de bomen langs de Ga gelroute hangen de kerstballen. Bij elke kerstbal hoort een na- tuurvraag. De antwoorden leve ren steeds een letter op voor een woord. De tocht duurt ongeveer een uur. Voor de kinderen is er de mogelijkheid om een leuke prijs te winnen. Dit jaar gaat de kerstballentocht ook door de moerastuinen in het Beatrixpark. Deelnemers kun nen hier de Galloway-runderen tegenkomen die vrij rondlopen. Deze runderen zorgen voor een extensieve begrazing, waardoor planten en dieren in het gebied beter tot hun recht komen. Ook over de gallowayrunderen wordt een vraag gesteld. Wie meer wil weten over de tocht kan contact opnemen met de afdeling Natuurontwikkeling, tel. 2465521. In de kerstvakantie met de kinderboerderij tel. 4707844. SCHIEDAM - Een 37-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats is zondagmorgen rond half zes op heterdaad betrapt bij een inbraak in supermarkt in het Hof van Spaland. Naar aanleiding van een afgaand alarm stelden politiemedewer kers een onderzoek in bij de winkel. Binnen werd de verdachte aangehouden, die zich toegang had verschaft door een ruit in te gooien. Op het De Biepad werd de auto aangetroffen die de man bij zich had. Het voertuig bleek een dag eerder gestolen op het Bachplein. De eigenaar van de auto is inmiddels op de hoogte gebracht en de verdachte werd ingesloten op het politiebureau, waar hij tijdens het verhoor beide zaken bekende. SCHIEDAMAls eerste kantoor op het terrein van ac countant-administratieconsu lenten (AA) in Nederland heeft het Schiedamse M&R Accoun tants het ISO-certificaat ont vangen. Wethouder A. Wieg man overhandigde het docu ment maandagmiddag. M&R Accountants werd opge richt in 1950 en is sinds 1970 in Schiedam gevestigd. In '93 ver huisde men naar de Westvest 46. Het ISO-certificaat is vol gens de directie de bevestiging van het gevoerde kwaliteitsbe leid. Het moet leiden tot een betere taakverdeling en vergroting van de effectiviteit. .^ÊSÊÉÊm HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 51-1441 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 met cashewnoten, pecans, amandelen, paranoten en pinda's 250 gram van 5.95 voor DE LEKKERSTE NOTEN Hoogstraat 180, Schiedam Hof van Spaland 59, Schiedam Hoogstraat 163, Vlaardingen (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax(010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. O'plage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) Een Lotus-slachtoffer wordt door de brandweer uit zijn benarde positie bevrijd 'We kiezen nu voor kwaliteit De oude en nieuwe kandidaten broederlijk bijeen tijdens de presentatie van het verkiezingsprogramma. Staatssecretaris Schmitz staat klaar met de schaar om het onderkomen te openen. Maak nu een afspraak voor een pensioenadvies op maat om straks net zo lekker te leven als nu. Een gebakje bij de koffie. Dat weekendje naar Parijs. Die mooie schoenen. Al die grote en kleine extra's waaraan u gewend bent, die wilt u straks toch niet inleveren? Dat hoeft ook niet, want VSB Bank heeft voor iedereen een passend pensioenadvies. Zelfs voor mensen met weinig ruimte in hun budget of een onregelmatig dienstverband zijn er legio (fiscaal-)aantrekkelijke mogelijkheden. Maak een afspraak om meer inzicht te krijgen in uw eigen financiële situatie, nü en in de toekomst. Bel gratis 0800-8182. Dat kan 24 uur per dag, 7 dagen in de week. VSB. Daar kom je verder mee. Internet: www.vsb.nl ffotfll wnmrnnmo

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3