Lekker gevoel, lekker makkelijk Essentiële vetzuren: bij vermoeidheid en voor soepele gewrichten Goed bewegen maakt het leven aangenaam Nieuw: vitamines voor jong en oud Als ze te ziek zijn om te slikken.... Ouderdomskwaaltj es verdienen de aandacht Schone bloedvaten, sleutel tot een langer leven Nieuwe effectieve afslank methode toont verrassende resultaten Nieuw natuurlijk alternatief tegen overgangsproblemen PN Sinaspril paracetamol Sinaspril j— paracetamol 51 - 1005 Vitamine van de toe komst Teunisbloem- visolie en Direct bestellen Kracht Adrufyt doet bewegen Opzienbarende uitwerking STR0MEI1 DOEI i Nu ook in Nederland Soms een beetje meer Meer vitaliteit... ...en goed groeien mcrmtf vrnmoomo. pmssmms posibus 762 3740 m bmbh GZ 97-11 De eerste verschijnselen Bij wie komt het voor? Ouderdomsdiabetes goed te behandelen Tijdige diagnose belangrijk Bij pijn en koorts Nu ook zetpillen Natuurlijk oestrogeen Klachten verminderen Wie het druk heeft, wil zich niet ook nog druk hoeven maken over vol doende vitamines en mi neralen per dag. Daarom is er nu een nieuw merk vitamines voor moderne mensen: Santogen. Midden in het leven staan, heeft zo zijn voordelen. Veel sociale contacten, weinig tijd om te tobben en plezier bele ven aan de dingen die u on derneemt, om nog maar te zwijgen van het prettige ge voel nuttig bezig te zijn. Bij bewust leven hoort natuur lijk ook gezond en gevarieerd eten en dat kan er in alle drukte nog wel eens bij in schieten. Moderne situaties vragen om moderne oplossingen. Dus geen ingewikkeld gedoe met een pilletje zus en een pilletje zo, maar een alles-in-één uit komst. Op maat gesneden voor de momenten waarop u een steuntje in de rug kan gebruiken, om wat voor re- d,en dan ook. Santogen, bij voorbeeld. Een nieuwe serie vitamines van 10 producten, verdeeld in 8 multivitamines en 2 vitamine C producten. Naast de meest complete mul- tivitamine Optimaal 31 als aanvulling op de voeding, zijn er varianten met bijvoor beeld extra ijzer, magnesium of calcium voor omstandighe den die daarom vragen. Dé Wat kan er aan de hand zijn? Weinig fut Schrale huid Een volle agenda Aansterken Lusteloosheid Welk Santogen-product? Waarvoor? Nieuw. Vitamines van Santo gen, net wat je nodig hebt. oplossing voor mensen die niet moeilijk doen, maar wel op hun gezondheid letten. Santogen is overal verkrijg baar. Voor meer informatie: Santogen Consumenten in formatie, tel. (0497) 38 18 33. En verder? Moeheid, mulitvitamine ijzer Soepele Huid, multivitamine met vitamine E teunisbloemolie Bij Drukte en Stress, mulitvitamine magnesium Extra Weerstand, met 250 mg vitamine C Vitaliteit, multivitamine Ginseng en Ginkgo biloba Om bij en na fysieke inspanning het lichaam te ondersteunen Voor een stralende en goed verzorgde teint In situaties als men minder in de gelegenheid is te ontspannen Belangrijk om de weerstand te verhogen Ondersteuning voor optimale vitaliteit Rusten, ontspannen, gezond eten Reinigen en beschermen met crèmes op oliebasis Prioriteiten stellen, lekker bewegen om af te reageren Lekker een tijdje vroeg naar bed Leuke dingen doen, erop uit trekken Iedereen staat graag midden in het leven en wil al les aan kunnen. Fitheid, energie en levenslust zijn echter niet voor iedereen vanzelfsprekend. Soms moeten alle zeilen worden bijgezet om de vermoeid heid de baas te blijven. Voor deze mensen kan aan vulling van essentiële vetzuren een gunstig effect hebben. Essentiële vetzuren zijn on misbaar voor belangrijke li chaamsfuncties. Vooral de omega-3 en omega-6 vetzu ren zijn belangrijk omdat ze een stabiliserende werking hebben op het afweersysteem en bovendien ondersteunt omega-3 de hersenfuncties. Dit kan helpen bij vermoeid heid en het uithoudingsver mogen doen toenemen. Essentiële vetzuren onder steunen tevens de gewrichts functies. Ze helpen de ge wrichten en spieren soepel te houden en zijn goed voor de beweeglijkheid van het li chaam. Sanamarine van de firma Sana Direct helpt bij ver moeidheid, lusteloosheid en ondersteunt de gewrichts functies. Bovendien wordt het concentratievermogen be ter. Dit preparaat bevat een unieke combinatie van zuive re teunisbloemolie (20%) en visolie (80%). Teunisbloem olie is een zeldzame bron van het omega-6 vetzuur gamma- linoleenzuur (GLA) en visolie bevat hoge concentraties van het omega-3 vetzuur eicosa- penteenzuur (EPA). Per dag zijn slechts twee capsules Sanamarine nodig om na drie maanden het maximale effect te bereiken. Dit product is op verantwoorde wijze samenge steld uit natuurlijke ingre diënten en wordt vervaardigd volgens de strenge richtlij nen voor Good Manufactu ring Practice. Sana Direct stelt niet alleen hoge eisen aan de productie van Sanamarine, maar ook aan service en informatie. Daarom is het niet in de win kel verkrijgbaar, maar wordt het uitsluitend direct aan de klant geleverd. Bel voor be stellingen of een productfol der 0800-0230230 rgratis 1 of stuur een fax naar nr. (076) 5086550. Binnen enkele da gen heeft u uw bestelling thuis. Een verpakking Sanamarine kost 29,95 en bevat 60 capsules, wat bij de aanbevolen dosering voldoen de is voor een maand. Voor -TV" N ft AtU een vrijblijvend voedingsad vies betreffende het product Sanamarine kunt u terecht bij de voedingskundigen van Sana Direct die op het ge noemde telefoonnummer be reikbaar zijn. Of u nu 50 of 80 jaar bent, om bepaalde handelingen te kunnen blijven doen, moeten de spieren en ge wrichten in een goede conditie zijn. Zonder dat we het dagelijks beseffen, zijn bewegingen als opstaan, bukken en lopen van vitaal belang. Goed kunnen be wegen maakt het leven aangenaam. Wie wat wil doen aan stijve en gevoelige spieren en soepele ge wrichten wil behouden, kan baat hebben bij Adrufyt van Bional. Ie gewrichten. Hierdoor wordt de kwaliteit van het le ven verhoogd. Adrufyt van Bional heeft een dubbele wer king. Het helpt bij de verzor ging van gevoelige, stijve en stramme spieren, smeert de gewrichten en ontziet maag en darmen. Diverse natuurlijke extracten zorgen voor soepele, elasti sche spieren en bewegelijke gewrichten. Adrufyt bevat deze natuurlijke werkstoffen. Rutine (wijnruit) is goed voor de doorbloeding, salix (wilg) en dulcamara (bitter zoet) helpen bij gevoeligheid van de spieren, harpagoside (duivelsklauw) ondersteunt de stofwisseling en fraxine (es) de afvoer van afvalstof fen. Glucosamine helpt bij de smering van de gewrichten. De kracht van Adrufyt ligt in de combinatie van deze werk stoffen. De bundeling van de ze natuurlijke extracten zorgt voor een veelzij dige aanpak van ge voelige spieren en voor het behoud van soepe- Adfljfyt "Ons lichaam is in staat om zélf de rommel op te rui men die het maakt. Het LPL-enzym speelt een essen tiële rol bij het reinigen van de bloedvaten. Helaas onthouden wij tegenwoordig ons lichaam de beno digde voedingsstoffen om dit belangrijke enzym aan te kunnen maken. Jammer, want een goede doorbloe ding van ons lichaam is de sleutel tot een goede ge zondheid en een langer leven." Aan het woord is de Amerikaanse voe- m'"™».WSÊÊÊk dingsdeskundige Donsbach. Op basis van 32 natuurlijke stoffen ontwikkelde hij de unieke formule voor bloedvatenreiniging: Vascusan. Dit zeer krachtige voe dingssupplement zet het lichaam weer aan tot het produceren van het belangrijke LPL-en zym. Zo activeert Vascu san het zelfreinigende mechanisme van het li chaam. "Vascusan helpt dan ook bij het verwijderen van het gevaarlijke plaque van de vaatwanden. Deze rei niging van de bloedvaten zorgt er voor dat de bloedva ten brandschoon blijven, waardoor de doorbloeding wordt bevorderd," legt Donsbach uit. "Apderzijds heeft Vascusan een verkwik kende uitwerking op het hart, houdt het de normale bloeddruk in stand en zorgt het voor sterke en soepele aderen." Schone bloedvaten - en dus een verbeterde bloedcircula tie - hebben een opzienbaren de uitwerking op de gezond heid. Dit leidt immers tot een verbeterde opname van vita minen en mineralen, waar door we fitter worden en ons uithoudingsvermogen ver- groot wordt. Door een opti male bloedcirculatie in de hersenen wordt het geheu gen en de concentratie verbe terd en de reactiesnelheid be vorderd. Bovendien wordt de stofwisseling gestimuleerd en de weerstand verhoogd. Voorts is een verbeterde door bloeding een uitstekende re medie tegen koude handen en voeten, goed voor de bot- opbouw en gunstig voor het behoud van soepele gewrich ten. Tenslotte zorgt de unie ke werking van Vascusan voor bescherming tegen ou- derdomsverschij nselen Gratis informatiepakket Een gratis informatiepakket over Vascusan - bestaande uit drie heldere boekjes - kunt u aanvragen bij Aaron Natural Products B. V., Postbus 307^3940 AH Doorn. Deense wetenschappers hebben een nieuwe zeer doeltreffende afslankmethode ontwikkeld: de afslanktape. Onderzoek onder begeleiding van een arts toonde dat gebruikers ervan afvielen èn zich beter gingen voelen, terwijl men normaal bleef eten. De afslanktape is een kleine tape die je op je lichaam plakt en welke o.a. een zeer bijzondere zee-alge extract bevat. Dit natuurlijke extract wordt heel langzaam in het lichaam opgenomen. Daar stimuleert het de stofwisseling en acti veert de vetverbranding. Na 3 dagen is de tape uitgewerkt en plakt men een nieuwe op het lichaam, bij voorkeur bij de heupen. De gewichtsafname gaat geleidelijk en varieert van 2 - 4 kg per maand. Een kuur (14 tapes) duurt 6 weken. Het voordeel van de nieuwe afslankmethode is dat men normaal kan blijven eten en toch snel vele kilo's afvalt. Het slikken van afslankpillen of volgen van een dieet is dus niet nodig. De nieuwe afslanktapes zijn nu ook in Nederland verkrijg baar. Ter introductie geldt er tijdelijk een speciale kennis- makingsprijs. Voor bestelling of meer informatie kunt u bellen met Slim Form, tel. (035) 541 31 89. Of een lichaam nu nog aan het begin staat of al enige levenservaring heeft, gerichte aanvul ling met vitamines en mineralen zorgt dat alles optimaal functioneert. Supradyn heeft nu voor jong en oud het juiste as sortiment vitamines. In elke levensfase kan ons li chaam behoefte hebben aan extra vitamines en minera len. Zo is het voor kinderen bijvoorbeeld belangrijk vol doende bouwstoffen te heb ben om goed te kunnen groeien, terwijl mensen met al een beetje 'levenservaring' meer behoefte hebben aan stoffen die hen vitaal en ener giek houden. Het menselijk lichaam houdt dit voor een groot deel keu rig onder controle en regelt zelf waar vitamines en mine ralen hun werk moeten doen. Er komen echter ook situ aties voor waarin extra aan vulling een gerust gevoel kan geven, bijvoorbeeld in si tuaties van drukte en stress, in herfst en winter of gewoon voor alle zekerheid als dage lijkse aanvulling op het menu. We eten tenslotte alle maal wel eens een dagje wat minder gezond, zodat een multivitamine een uitkomst kan zijn om tekorten in onze voeding op te vangen. Supradyn Vital is bijvoor beeld een multivitamine met een aangepaste combinatie van vitamines, mineralen en Ginseng. De tabletten bieden dé juiste aanvulling wanneer ons levenspatroon in de loop van de jaren verandert. De speciale combinatie van vita mines en mineralen zorgt voor een optimale aanvulling. Ginseng (een extract dat wordt gemaakt van de wortels van een Chinese plant) verhoogt vitali teit, lichamelij ke en geestelij ke prestaties, en geeft nieu we levens kracht. Levenskracht hebben kinde ren in over vloed, maar de groeispurt die ze doormaken, eist veel van hun lichaam, ook wat betreft de aanvoer van bouwstoffen. Die ?ijn nodig voor het ont wikkelen en ondersteunen van lichaamsfuncties, en ook voor de opbouw van energie reserves. Supradyn Junior bevat daarom essentiële vita mines, mineralen en sporene lementen die onontbeerlijk zijn als een kind in de groei is. Voor iedereen is er dus een multivitamine op maat, als optimale aanvulling. Verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer informatie: Roche Nicholas B.V.. tel.: (0497) 381833. Alhoewel niet leeftijdsgebon den, zijn het met name 50- plussers die zich in het geschrevene over de spieren en gewrich ten zullen herkennen. Dit komt doordat met het klimmen der jaren, het kraakbeen tussen de gwrichtsvlakken mo gelijk dunner wordt, terwijl ook de spieren minder soepel zijn. Uit de reacties van een aan tal enthousiaste Adrufyt-ge- bruikers, blijkt dat dit plant aardig middel doet bewegen. Mevrouw van der Broek uit De Lier zegt hierover: "Ik wandel zonder stok, dankzij Adrufyt." Ook meneer Lutz uit Amsterdam laat zich niet onbetuigd. "Door Adrufyt kan ik zonder moeite de trap pen op en af." Wilt u meer informatie over dit zuiver natuurlijke middel bel dan: 0800-0202020 (gratis). Kinderen kunnen net als volwassenen hoofdpijn, spierpijn, pijn en koorts bij verkoudheid of griep heb ben waardoor ze zich ziek voelen en vaak hangerig zijn. Dan is het goed om Sinaspril paracetamol in huis te hebben. Sinaspril paracetamol, de vertrouw de pijnstiller voor kinderen, is er nu ook als zetpil. Soms zijn kinderen immers te ziek om te slikken. Klachten bij kinderen gaan vaak gepaard met verhoging. Er is sprake van verhoging als de lichaamstemperatuur boven de 37,5°C komt. Komt de temperatuur boven de 38°C dan is er sprake van koorts. Koorts is niet iets om We weten dat ouder worden vaak gepaard gaat met ouderdomskwaaltjes. Toch is het van groot belang dat we niet alle ouderdomskwaaltjes zo maar accep teren. Sommige kwaaltjes, zoals vermoeidheid, vaak en veel moeten plassen en het slecht genezen van wondjes kunnen namelijk een ernstige oorzaak heb ben: ouderdomsdiabetes. Dit is een vorm van diabe tes (suikerziekte), die vooral op latere leeftijd voor komt, waarbij het lichaam te weinig insuline aanmaakt. Ouderdomsdiabetes dient goed en zo snel mogelijk be handeld te worden om ernsti ger klachten op lange ter mijn te voorkomen. Maar met de huidige kennis over diabe tes en de effectieve genees middelen die beschikbaar zijn, is er goed'met diabetes te leven. De eerste verschijnselen lij ken op ouderdomskwaaltjes. Daarom zijn er in Nederland veel meer mensen met ouder domsdiabetes dan nu bekend is. Simpelweg, omdat deze mensen niet weten dat de klachten aen andere oorzaak kunnen hebben dan het ou der worden. Eén van de eerste verschijn selen van ouderdomsdiabetes is vermoeidheid en een alge heel gevoel van "malaise". Ook oogklachten, waarbij vooral "wazig zien" een veel genoemde klacht is, komen veel voor. Andere verschijn selen zijn: dorst, veel en vaak plassen, een droge mond en het langzaam genezen van wondjes. Ook jeuk, onder an dere aan de geslachtsorga nen,-kan wijzen op ouder domsdiabetes. Het blijkt dat, wanneer ou derdomsdiabetes in één fami lie is geconstateerd, familie leden een groter risico lopen om het ook te krijgen. Ook mensen boven de 55 jaar met overgewicht, veel stress en weinig lichaamsbeweging hebben een verhoogd risico op ouderdomsdiabetes. Voor iedereen die ouderdoms diabetes heeft, is het van groot belang om gezond en verantwoord te eten. Afval len, eventueel in combinatie met extra lichaamsbeweging, is soms al voldoende om het bloedglucosepeil weer in ba lans te krijgen. Wanneer de ze veranderingen in leefge woonten niet voldoende helpen, kan een arts bloed- glucoseverlagende genees middelen voorschrijven. Het is dan belangrijk om deze me dicijnen, ook na een lange tijd, te blijven gebruiken. En soms is dat best moeilijk, ze ker wanneer de klachten (nog) niet zo ernstig zijn. Om het gebruik eenvoudiger te maken, zijn er sinds kort geneesmiddelen die slechts één keer per dag hoeven te worden ingenomen. En dat maakt het een stuk gemakke lijker. De gevolgen van ouderdoms diabetes, zoals oog-, hart- en nierklachten, kunnen ernstig zijn. Derhalve is een tijdige diagnose en behandeling van groot belang. Wanneer u de eerder genoemde ouderdoms- klachten herkent, is het ver standig dit met uw huisarts te bespreken. je direct zorgen over te ma ken, tenzij de temperatuur boven de 40°C komt. Er is nu een handig boekje van Sinaspril paracetamol over pijn en koorts bij kinde ren. Hierin wordt uitgelegd hoe om te gaan met pijn en koorts. Het is gratis verkrijg baar bij uw huisarts of con sultatiebureau. Sinaspril paracetamol is ef fectief bij pijn en koorts. De Sinaspril paracetamol 60 kauwtabletten, zijn met na me voor de kleinere kinderen tot 1 jaar en te herkennen aan de lichtgroene verpak king. Voor de wat oudere kinderen is er de Sinaspril paracetamol 120, herkenbaar aan de blauwe verpakking. Deze is verkrijgbaar in kauwtabletten met 120 mg paracetamol en de makkelijk in te nemen vloeibare va riant. KW* ion Steeds vaker worden ouders door huisartsen en artsen op consultatiebureaus geadvi seerd kinderen jonger dan 6 jaar zetpillen toe te dienen. De Sinaspril paracetamol zet pillen zijn verkrijgbaar in twee sterktes; 120 mg voor kinderen jonger dan 1 jaar en 240 mg voor kinderen ou der dan een jaar. De parace tamol 120 zetpillen heeft een paarse verpakking, de pa racetamol 240 zetpillen is herkenbaar aan de donker groene verpakking. Sinaspril paracetamol is verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Lees vóór gebruik de bijsluiter. Voor meer informatie: Roche Nicholas B.V., tel.: (0497) 381833. Miljoenen vrouwen die in de overgang zijn, durven geen gebruik te maken van oestrogeen vervangen de middelen, omdat ze bang zijn voor een verhoog de kans op kanker. Zeker toen onlangs de resulta ten van een wereldwijde literatuurstudie naar de gevolgen van langdurig hormoongebruik door vrouwen in de overgang werden gepubliceerd. Hieruit blijkt o.a. dat een 35% hogere kans op borstkanker bestaat. Hormoonvervangende therapie hoeft echter geen ingrijpen de gevolgen te hebben. Amerikaanse medische wetenschap pers hebben namelijk ontdekt dat natuurlijke, uit planten gewonnen oestrogeen, de oplossing vormt. Op het gebied van oestrogeen-vervangers is er een baanbre kende ontwikkeling namelijk een preparaat dat geheel bestaat uit phyto-oestroge- nen: hormonen afkomstig uit planten. Het werd ontwikkeld door een bio chemicus, in nauwe samenwerking met gynaecologen en dient ter regu lering en vervanging van de hormo nen tijdens en na de menopauze. Het is opgebouwd uit krachtige, gestandaar diseerde, oestrogenen-extracten zoals glycyrrhetisch zuur (van de zoet hout wortel), angelica en yams (wilde broodwortels). Met name glycyrrhetisch zuur is een effectieve bron van veilige oes- trogenen. Vanwege de na- tuurlijke samenstelling kent «BWi he^ geen bijwerkingen. In een klinisch onderzoek onder 381 vrouwen in de over gang, toonde het zeer effectief te werken. Klachten als opvliegers, hoofdpijn, duizeligheid, nervositeit, slaappro blemen, overmatige transpiratie en depressies daalden met 87% tot 92%. Alles over overgangsklachten en het nieuwe phyto-hor- moon preparaat kunt u lezen in het nieuwe nummer van de Vitality Life Nieuwsbrief. Deze kunt u gratis aanvra gen bij Vitality Life, tel. (035) 5480548.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 21