POSTCODE LOTERIJ HELPT AMNESTY WIN-T0T-16,4-MIU0EN-B0N Al HELP OOK MEE! Kleur, speur en win met Diergaarde Blijdorp Beroepsinformatie li!:;®! loods DE UITSLAGEN VAN 15 DECEMBER 5 miljoen De BMW: 8326 CX 002 in St. Jansklooster •Rotterdam Naam:j/mjaar Adres: Postc/Woonplaats: WEEK 51 1111 ELKE WEEK EEN ANDER BEROEP IN WOORD EN BEELD OP WOENSDAG OM 19.00 UUR BIJ STADS RADIO ROTTERDAM EN OP DONDERDAG OF VRIJDAG IN DEZE KRANT - door: ROGER HUYS Bij de rivierpolitie Rotterdam Rijnmond, gevestigd aan de St. Jobsweg 6 in Rotterdam, is Jan Hameetman werkzaam als com municatiemedewerker. Jan: „Ik verzorg hier de interne - en exter ne communicatie. Daarnaast doe ik de persvoorlichting voor de ri vierpolitie en éénmaal in de acht weken in de nachtelijke uren voor de hele regio Rotterdam Rijn mond". Na een niet voltooide MULO-oplei- ding ging Jan in de verzekeringen. Dat beviel hem eigenlijk niet zo. Het werken bij de politie leek hem wel een uitdaging. „Ik heb eerst op straat dienst gedaan. Drie jaar op het Haagseveer en daarna vijf jaar aan het Eendrachtsplein". Na die periode op straat had Jan het wel gezien en wilde naar het water. „Uit eindelijk ben ik in Krimpen aan den IJssel aan het water opgegroeid". Hij solliciteerde intern en ging .bij de rivierpolitie aan de slag. „Daar heb ik eerst acht jaar zelf gevaren. Ver volgens twee jaar op het bureau Milieuzaken gewerkt en daarna aan de communicatie begonnen". Toen- dertijd waren er bij de rivierpolitie in de communicatie enkele coördinato ren werkzaam en enkele mensen die slechts één keer per week aanwezig waren. „Die situatie bleek uiteinde lijk niet haalbaar meer. Besloten werd om één vaste communicatie medewerker aan te stellen. Bij de reorganisatie in I994 ben ik dat toen geworden". De taken van Jan kunnen globaal verdeeld worden in voorlichting en public relations. „Bij de voorlichting vertellen we wat de taken van de rivierpolitie nu precies zijn en wat we in die haven in een samenwer kingsverband allemaal doen". In het pand van de rivierpolitie bevindt zich een auditorium, waarin Jan met behulp van audiovisuele middelen groepjes van maximaal 25 personen voorlichting kan geven. De mensen kunnen dan volop vragen stellen. Vaak duurt het zo'n twee uur voor dat alle vragen beantwoord zijn. „Er zijn bij de rivierpolitie namelijk toch wel een aantal zaken, waarvan zelfs de Rotterdammers geen weet heb ben. Zoals bijvoorbeeld de grensbe waking". Ook komen er regelmatig buitenlandse gasten op bezoek, die wat te zeggen hebben over de Rot terdamse haven. „Bijvoorbeeld de beschuldigingen van Franse zijde over de drugsbestrijding. Dat willen wij graag ontzenuwen. We nodigen ze dan uit om uit te leggen hoe het hier in werkelijkheid toegaat en hoe moeilijk het is om dat allemaal te controleren". Bij calamiteiten in de Rotterdamse haven fungeert Jan als persvoorlich ter. „Neem nu laatst de CMI-brand. Daar is veel pers aanwezig uit bin nen- en buitenland. Ook de pers voorlichter van de rivierpolitie, om dat het een afgesloten haventerrein is en dus onder onze competentie valt". In zo'n geval is daar niet al leen de politie aanwezig, maar ook de DCMR, brandweer, ziekenauto's en andere hulpverlenende diensten. Omdat het een enorme klus is ko men collega's van de afdeling Com municatie Centraal hem helpen. Bij zo'n calamiteit wordt een COPI ge vormd, een Commando Plaats Inci dent. Een soort auto waarin de com mandanten van de verschillende diensten regelmatig bij elkaar ko men om in onderling overleg te be palen hoe er gehandeld moet gaan worden. „Ik zit bij dat overleg en de informatie die voor de pers bestemd is geef ik dan buiten weer door aan de journalisten". Jan geeft ook voorlichting op scholen. „De jeugd is iteindelijk de toekomst. Een deel van hen gaat later varen of in de haven werken. Daar krijgen we au tomatisch als doelgroep weer mee te maken". De public relations is eigenlijk iets aan een ander vertellen en daarop een reactie krijgen. „Bijvoorbeeld de inbraakpreventie bij binnenvaart schippers, die rondom het Noorde reiland liggen. Om het aantal inbra ken terug te brengen, hebben we contact gezocht met de schippers. In samenwerking met de schippers zonden), de deelgemeente Feijen- oord. Geïntegreerd Veiligheidsbe leid, bureau Maashaven en de rivier politie wordt er nu in fasen wat aan gedaan. Het aantal inbraken is in middels door meer toezicht en een aantal arrestaties verminderd. Maar daarmee neem je het onveiligheids- gevoel niet weg. We zijn nu in de volgende fase beland. Dat betekent onder andere dat de EN ECO andere verlichting aanbrengt. Dat de RO- TEB beter schoonmaakt en dat de schippers hun schepen beter afslui ten. Dat is wederzijds elkaar helpen en dat is dus public relations". Om dat te kunnen realiseren is een goede samenwerking tussen de verschillen de partijen noodzakelijk. „We heb ben daarvoor goede afspraken ge maakt en convenanten afgesloten". Jan heeft een periode van dertig jaar achter de rug bij de politie. Hoe kijkt hij daarop terug? „Toen ik op het water terecht kwam heeft zich voor mij in combinatie met diverse opleidingen eigenlijk een heel andere taak ontwikkeld. Dag en nacht in weer en wind in die haven met zee- en binnenvaartschepen, verschillen de diensten, scheepsagenten enzo voorts. Dat was toch heel iets anders dan op straat". Gezien zijn ervarin gen leek het Jan leuk om communi catiemedewerker te worden. „In de grootste haven van de wereld wordt er veel verdiend, maar ook veel mis daad gepleegd. Daarover moet door de rivierpolitie toch het nodige naar buiten gebracht worden". De be richtgevingen van Jan zijn gelukkig niet alleen maar ellende. „In princi pe roepen ze ons niet bij een brui loft, maar toch alleen maar als er problemen zijn". Gevoelsmatig rea geert Jan wel degelijk op z'n bericht gevingen bij calamiteiten. „Er zijn natuurlijk ellendige gebeurtenissen waarbij ook ik me rot voel. Dan eet ik wat minder thuis. Maar bijvoor beeld een CM I-zaak waarbij het ver schrikkelijk druk en stressen is, is het weliswaar aan de ene kant een chaos. Maar anderzijds na afloop wanneer alles goed geregeld is en ik het aardig aan de pers heb kunnen verwoorden, dan heb ik daar toch een aardige kick van gekregen". Vandaar dat Jan in de toekomst deze functie wil blijven bekleden bij de rivierpolitie. „Als het aan mij ligt wil ik het graag hier afmaken. Want het bevalt me prima". Om voor de functie van commu nicatiemedewerker bij de (rivier- )politie in aanmerking te kunnen komen, moetje een MBO-oplei- ding Communicatie gedaan heb ben en over ruime ervaring be schikken. Of de HBO-opleiding gevolgd hebben. Daarnaast moetje goede kennis van de mo derne talen hebben en inzicht in de organisatie en werkwijze van justitie en politie. De MBO-op- leiding kan in de regio Rotter dam onder andere bij het Scheepvaart en Transport Colle ge gevolgd worden. Por* of Rotterdam Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in sam het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads möi NATIONALE LOTERIJ Wereldwijd staan mensen op de bres om mensenrechten te verdedigen. Vaak met gevaar voor eigen leven. Of met het risico van arrestatie of marteling. Amnesty International voert overal ter wereld actie voor mensen die ten onrechte gevangenzitten. De Postcode Loterij helpt Amnesty daarbij. Amnesty International is een van de 24 goede doelen die geld krijgen van de Postcode Loterij. U kurit het werk van Amnesty dus ook steunen door loten te bestellen. De hele netto-opbrengst van de Postcode Loterij is bestemd voor mens en natuur. Zo steunt u naast Amnesty International ook vele andere organisaties, zoals Natuurmonumenten, Unicef, het Wereld Natuur Fonds en Artsen zonder Grenzen. Een extra reden om mee te spelen in de Postcode Loterij zijn al de mooie prijzen die u kunt winnen: de Mega Jackpot van 2 tot 7 miljoen, de Postcode-Kanjer van 16,4 miljoen en de meer dan 300.000 andere prijzen die u elke maand kunt winnen. Stuur dus vandaag nog de bon op deze pagina in. Alvast hartelijk dank voor uw steun. 24 02 32 45 26 11 39 23 36 13 03 27 42 10 08 31 35 17 15 12 04 25 07 10.000,- 34 20,- 09 1.000,- 44 10,- 37 100,- 16 /9.- 19 50,- 43 8,- 18 40,- 01 7,- 40 30,- 28 6,- 30 25,- 29 5,- In Diergaarde Blijdorp in Rotterdam is elk seizoen iets te beleven. Ook nu weer, in de winter, zijn er allerlei bijzon dere dieren te zien. Aan het einde van dit jaar of het begin van volgend jaar worden de geboorten verwacht van vier bijzondere jonge dieren: een giraffe, een pantserneushoorn en twee kleine olifantjes! De aanstaande moeders worden dag en nacht in de gaten ge houden en er zijn allerlei voorzorgsmaatregelen getrof fen, zodat de geboorten onge stoord kunnen verlopen. Diergaarde Blijdorp verwacht rond Kerstmis de 1,2 miljoenste bezoeker in de tuin, die natuur lijk uitgebreid in het zonnetje wordt gezet. De tuin is in de kerstvakantie toepasselijk versierd en er zijn verschillende leuke kinderactivi teiten, zoals het rijgen van pin da- en popcornkettingen voor vogels en een speurtocht waar mee een compleet jaarabonne ment te winnen valt. De speur tocht brengt de kinderen op on verwachte plekjes in de Dier gaarde. Hij kost 3 gulden, en er zit voor ieder kind in elk geval een leuke verrassing bij. Midwinterarrangement Wie een bijzonder dagje uit wil, kan op zaterdagen en zondagen in december, januari en februari via het midwinterarrangement een rondleiding achter de scher men meemaken, gevolgd door een Hollandse maaltijd van boe renkool met worst en spek, en als toetje appeltaart met ijs en slagroom. Kinderen krijgen bo vendien een mooie poster. Het arrangement is voor gezinnen met kinderen vanaf 10 jaar of kleine groepen. Het arrange ment kost f 33,50 voor volwasse nen en f 26,00 voor kinderen tot 12 jaar. Abonnementhouders betalen f 18,50 en f 15,00. Deel name alleen na reservering via (010) 4431415. Wedstrijd In deze krant alvast een voor proefje met een kleur-speur- tocht. Meedoen is makkelijk, maar je moet wel de goede weg door de dierentuin weten te vin den. Je ziet een papegaai, een babiroessa, een komodovaraan, een olifantje en een haai. Begin bij 'start' en kleur de juiste weg van het ene dier naar het andere. Let op de aanwijzingen, dan kom je op de goede manier bij de finish. Kleur ook alle dieren zo mooi mogelijk. De beste inzenders maken kans op twee vrijkaartjes voor Diergaarde Blijdorp. Er zijn 75 maal twee kaarten te ver delen! Dit zijn de aanwijzingen: 1. Eerst ga je naar een dier dat lijkt op een draak. In het echt is hij bijna 3 meter lang! 2. Is er al een baby geboren in Taman Indah? Hij is nog heel klein, maar heeft al een hele lan ge snuit! 3. We gaan langs de trein naar een gevaarlijke roofvis. 4. Dit dier is een echte naprater. 5. Het laatste dier heeft grappig gekrulde slagtanden. Vul je naam en adres in en stuur de kleur- en speurplaat o.v.v. 'Blijdorp' vóór 5 januari 1998 naar De Havenloods Promtie, Postbus 1980, 3000 BZ in Rot terdam. Veel succes! &8S: De nautische communicatiemederker bij de rivierpolitie ik wil meedoen aan de Nationale Postcode Loterij inclusief de Postcode-Kanjer, alle Bingoprijzen en de Mega Jackpot. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per maand de inleg van nevenstaande rekening af te schrijven. 40,- (vier lotnummers) O 30,- (drie lotnummers) 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummer) A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen in bloklet- ters. Deelname aan de Nationale Postcode Loterij houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijg baar, tel.: 020 - 677 68 68. de heer mevrouw Naam: Adres: Postcode: Plaats: Bel mij bij een prijs boven 10.000,-. TeL Postbanknummer: Bon uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) opsturen naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 2501 ZV Den Haag. Banknummer: Geboortedatum: Datum: Handtekening: 140.97.12 U hunt Amnesty ooit rechtstreeks helpen. Door bijvoorbeeld mee te doen met de Kerstwensenactie. Stuur uw kaart naar Amnesty International, Postbus 177771000 DD Amsterdam Dan sturen zij uw kaart door naar iemand voor wie zo'n klein gebaar veel betekent. Vergeet niet uw naam en adres te vermelden en tenminste f 1,- aan postzegels bij te plakken als tegemoetkoming in de kosten Elke maandag 20.30 uur op RTL 4: de Postcode Loterij Record Show Stand Mega Jackpot: De Bingogetallen: Getal 1 t/m 22 Maakt u uw kaart vol met: dan wint u de Ttiuisbingo 25.000,- De overige Bingoprijzen: Getal 23 t/m 36 Zetfouten voorbehouden Straatprijs trekking november: Bekendmaking: 15 december 5.000,- 3073 ES Extra Prijs 25.000,- 3073 ES 003 F

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 22