SCHIEDAM Inzet voor Unicef De grootste, de meest complete en gezelligste meubelzaak in de regio is iedere avond tot 21.00 uur geopend ODC/S ontkent fusieplannen met SVDPW Musis opnieuw afdelingskampioen 'Scheepjes in flessen' Schiedams bedrijf gaat zich nu ook bezighouden met televisie en songteksten Dirigente verlaat koor Spelen met de blokfluit bij OpMaat SPORT Waterweg-topscorer Totale afgelasting een 'grootscheeps misverstand' Teleurstellend schaakverlies Berichten voor sportredactie Rondleiding langs Jacobs Rommelmark in Kluphuis Oost Veiliger wonen Jazz bij Van Diggelen Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 18 DECEMBER 1997 51-1475 SCHIEDAM In het Stedelijk Museum kan men zondag 21 de cember worden rondgeleid langs de tentoonstelling 'Unisono 4. Henri Jacobs. Le Sol sur le Mur' en de opstelling 'Het uitzicht van de duif Jan Elburg en Constant (een documentaire)'. De rondleiding begint om 14.00 uur. SCHIEDAM In het Ne derlands Gedistilleerd Mu seum 'De Gekroonde Bran- dersketel' (Lange Haven 74- 76) loopt tot en met 8 maart de expositie 'Scheepjes in flessen'. De geschiedenis van deze flessenscheepjes appelleert aan de zeilvaart, avontuur en romantiek. Uren, dagen, soms maanden zijn nodig om het scheepje in de fles te bou wen. De grootste fles in het museum is één meter, het kleinste scheepje (de zinken de Titanic!) meet slechts één centmeter. In totaal zijn zes tig exemplaren te bezichti gen. SCHIEDAM In Kluphuis Dost (Boerhaavelaan 79) wordt zondag 21 december van 11 tot 16 uur de laatste rommelmarkt van dit jaar gehouden. De markt is alleen bedoeld voor particulieren die hun eigen spul len willen verkopen. Op ruim 60 tafels is van alles te koop; alle beschikbare tafels zijn inmiddels verhuurd. SCHIEDAM Woning bouwvereniging Schiedam (WBS) is gestart met het aan brengen van inbraak veilig hang- en sluitwerk aan ra men en deuren in Schiedam- Oost. Het is het vierde in braakproject van de WBS. De plannen zijn samen met de politie ontwikkeld en vooraf heeft overleg plaats gehad met de bewonersorga nisatie. De WBS subsidieert een deel van de kosten en de bewoners kunnen kiezen om het restant ineens te betalen of in de huur te laten verwer ken. Volgens de WBS bestaat er onder de bewoners veel animo om het aangeboden pakket af te nemen. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Leerlingen en leerkrachten van openbare basis school De Gorzen vieren Kerstmis dit jaar anders dan anders. „Omdat het altijd moeilijk blijft kinderen de kern van de kerstgedach te duidelijk te maken werd, hebben we ditmaal gekozen voor een afwijkende benadering", aldus directeur Rob van der Mark. „Je kunt als onderwijzend personeel praten over verdraagzaamheid, vrede en het helpen van mensen die het moeilijk hebben maar daar blijft het meestal dan ook bij. Dit keer hebben wij vertegenwoordigers van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, uitgenodigd om te komen vertellen hoe de levensomstandigheden zijn waarin kinderen in achterstandsgebieden opgroeien en hoe die verbeterd kunnen worden." Unicef steunt projecten in meer dan 140 landen en richt zich vooral op kwaliteitsverbetering van drinkwater en voedselvoorziening, ge zondheidszorg en onderwijs. De leerlingen van De Gorzen zijn al enige tijd drukdoende met het maken van kerstversieringen en kaarten en zijn van plan die te verkopen aan ouders, grootouders en andere belangstellenden. De opbrengst is uiteraard bestemd voor Unicef. De Gorzenschool staat sinds 10 december in het teken van de actie. Maandag 15 december verzorgde een aantal muzikanten met doedel zak, keyboard en slagwerk een concert voor alle leerlingen en dinsdag kwam Gerda Verkade, medewerkster van Unicef, vertellen over het werk van het kinderfonds. Donderdag was er voor ouders en kroost een gezellige bijeenkomst met onder meer een kerstdiner en verschil lende optredens. SCHIEDAM Het was de kerstman zelf die afgelopen vrijdagavond aankondigde dat FreeLans Tekstschrijvers uit Schiedam, gestart op 1 maart 1992, er een broertje en een zusje bij hadden gekregen: Lans en Landré TV en NL Kwadraat. Dat gebeurde op het druk bezochte kerstgala van FreeLans. Begonnen met het vervaardigen van personeelsbladen, relaties magazines en boeken, ontwik kelde dit bedrijf zich tot een vol waardig reclamebureau. De nieuwe loot aan de stam - Lans Landré TV - is evenals Free Lans gevestigd in een historisch pand aan de Lange Nieuwstraat. Het bedrijf zal zich gaan bezig houden met het produceren van songteksten en producties voor film en televisie. Deconinck De televisietak van FreeLans wordt met adviezen terzijde ge staan door radio/tv-presentator, galeriehouder, columnist, medi- atrainer en oud-Schiedammer Victor Deconinck. Volgens hem kan het niet anders of ook Lans Landré TV 'gaan het echt maken'. „Er werken dy namische en creatieve mensen. En het zou leuk zijn als 'Hilver sum' te maken kreeg met een Schiedamse inbreng. Aan in breng van buitenaf is daar grote behoefte", aldus Deconinck. Nienke Landré, de ene helft van Lans Landré TV, wilde nog niet prijsgeven welke televisie programma's op stapel staan. Landré: „Daar kan ik nu helaas nog even niets over zeggen, maar een publieke omroep heeft al in teresse getoond. In ieder geval hopen we daar binnenkort meer over te kunnen vertellen." Lan dré tekende ook voor de eerste songtekst van de jongste telg van Freelans: NL Kwadraat. Voor het liedje met de titel 'Tweede Hart' heeft een grote platen maatschappij veel belangstelling getoond. SCHIEDAM Dirigente Ria Borgmeijer van het Schiedams Vrouwenkoor gaat na 48 jaar het koor verlaten. Zondag 21 december zingt het koor voor de laatste keer onder leiding van Borgmeijer tijdens een Advents- dienst in het Schieland Zieken huis. De dienst begint om 10.30 uur. Vanaf 12 januari zal Bernhard Touwen zijn intrede doen als di rigent. Ook is er weer ruimte voor nieuwe leden. Het koor re peteert op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Magna- lia Deïkerk, Albardastraat 67. Het koor heeft geen religieuze achtergrond, maar zingt ook wel kerkmuziek. Geïnteresseerden kunnen de re petities bijwonen. WATERWEG Voor bewoners uit het Waterweggebied die op zoek zijn naar meubelen en woonaccessoires moet het een prettig idee zijn dat in de directe omgeving Sanders Meubeistad is gevestigd. De meubelzaak met maar liefst 3000 m2 oppervlakte is gelegen aan de Nieuwe Waterweg in Vlaardingen West. De vestiging is makkelijk te bereiken (groene richtingsborden volgen) en parkeren is geen probleem. In de showroom van San ders vindt de bezoeker een zeer grote collectie aan meubelstijlen die tegen scherpe prijzen wordt geleverd. ledereen die binnenstapt in de onlangs verbouwde showroom van Sanders Meu beistad zal verbaasd zijn over de bijzon der grote collectie. Want in de overzichte lijk ingerichte ruimte staan niet alleen 95 verschillende woonkamers opgesteld maar zijn ook diverse pleinen ingericht met allerlei zitmeubelen. Verschillende sfeergroepen zoals modern, eigentijds, rustiek en klassiek zijn vertegenwoordigd bij Sanders. Bovendien wordt deze collec tie aan het eind van dit jaar uitgebreid met Mexicaans meubilair. Sanders Meubel- stad importeert als enige in Nederland deze stoere meubelen van zwaar grenen met die typisch Mexicaanse kenmerken. Voorts vindt men in een speciale afdeling alles op het gebied van slapen en tevens kan een keus worden gemaakt in een aparte hoek met (design) woonaccessoi res, waaronder bijzettafeltjes, spiegels en kapstokken. Bijzonder Klanten die kiezen voor zitmeubelen uit het standaardassortiment hebben deze artikelen binnen twee weken in huis. Heel opvallend zijn overigens de ruime ope ningstijden van Sanders. Bedrijfsleider B. Wouters: „Wij zijn elke avond tot 21.00 uur open en dat is zeker in deze regio uniek voor een meubelzaak. Daarom wil ik het publiek aanraden van deze moge lijkheid gebruik te maken. Want de mooi ste ontdekkingen doet men 's avonds bij Sanders als andere winkels dicht zijn." Sanders Meubeistad Nieuwe Waterweg in Vlaardingen-West Tel. 010-435 98 00 SCHIEDAM Regelmatig wordt Muziekcentrum OpMaat geconfronteerd met de vraag om jonge kinderen die nog niet kun nen lezen, aan de hand van de blokfluit muzikale vorming te geven. Vaak komt de vraag van de kin deren zelf, omdat zij net als hun vader of moeder, oudere broer tje of zusje ook muziek willen gaan spelen. In de afgelopen vijf schooljaren volgden tientallen leerlingen met veel enthousiasme de cursus 'Spelen met de blok fluit'. De kinderen leren samen eenvoudige, maar leuke liedjes te spelen waarbij het plezier in het samen muziekmaken voorop staat. Het aanleren van de liedjes geschiedt op speelse wijze en de kinderen leren hierdoor prak tisch omgaan met noten, maat en ritme. De cursus is voor kinderen van groep 2, 3, 4 en 5 van het basis onderwijs. De methode die ge bruikt wordt is aangepast op de groep en de leeftijd van de kinde ren. De kinderen krijgen niet al leen een muzikale maar ook een instrumentale vorming, waar door het gemakkelijker wordt om aansluiting te vinden en te kiezen voor een vervolginstru- ment. Vanaf januari kan Op- Maat weer enkele kinderen op woensdagmiddag plaatsen. De lessen worden gegeven in wijk centrum De Blauwe Brug (Bach- plein 590). De cursus kost 156.-. Meer in formatie tussen 14.00 en 17.00 uur bij Muziekcentrum Op- Maat, tel. 4269680. SCHIEDAM In het kader van de Kerst Jazz Night speelt zaterdag 20 december het Scott Pincler Quartet bij café Van Dig gelen (Grote Markt 15). Het viertal brengt bop en begint rond 22 uur te spelen. Zondagmiddag is er om 16 uur een jazzoptreden van Special Delivery, met onder meer Ed Baatsen en Henk de Ligt. Toe gang gratis. SCHIEDAM - Het gaat niet goed met SVVSMC dat zondag verloor van lijstaanvoerder Nijenrodes. De Schiedammers zakten na de zevende achtereenvolgende nederlaag naar de voorlaatste plaats. Ook de positie van Ursus is zorgwekkend. De neo- derdeklasser verloor met 6-0 bij Unio en weet op de ranglijst alleen Alexandria'66 en Cabauw nog onder zich. De stand: 1. VDL 3,76 (49 doelpunten uit 13 wedstrijden); 2. HSC/za 3,50 (42 uit 12); 3. DRGS/za 3,36 (37 uit 11); 4. WK 3,25 (39 uit 12); 5. Excelsior'20 3,08 (37 uit 12); 6 en 7. Deltasport 3,07 (43 uit 14) en Hermes DVS 3,07 (40 uit 13); 8. Demos 2,50 (35 uit 14); 9. SVDPW 2,38 (31 uit 13); 10. ODC Schiedam 2,30 (30 uit 13). SCHIEDAM - „Een groot scheeps misverstand", noemt DSR-directeur Jan van Vugt de beslissing om al in de loop van vrijdag het totale veldenbestand onbespeelbaar te verklaren. „We halen hier op onze sokken droog de overkant", mokte SVDPW's Joop Beukers na de voetballoze Schiedamse zondag. DRGS- voorzitter Joep den Brinker was zelfs des duivels. „Hoe halen ze het in hun hoofd? Dankzij de derby tegen Hermes DVS en het mooie weer hadden we zeker vier- tot vijfhonderd man in huis kunnen hebben. Die afgelasting kost de club een paar duizend gulden. Je zult zien dat het dade lijk, wanneer die pot weer op het programma staat, takkenweer is. Dan zie je geen mens." De narigheid begon vrijdag met een telefoontje van de KNVB. „Hoe de toestand van de velden was. Na overleg met de onder houdsdienst hebben we de bond gemeld dat het niet best was en kregen we de indruk dat West IV het complete programma van de rol wilde halen", aldus Van Vugt. „In die geest is er toen beslist om de velden eruit te ha len. Het zal achteraf duidelijk zijn dat dat niet bepaald de schoonheidsprijs verdiende." De KNVB gelastte vrijdag uit sluitend voor zaterdag de wed strijden van de lagere elftallen af. Het lot van de standaard-elftal len werd overgelaten aan de con suls. Zondag werd er - na een droge zaterdag en straffe wind - nagenoeg overal gevoetbald. De Schiedamse maatregel ver raste zelfs consul Cor Valk. „Ik hoorde het vrijdag eerst via-via en vervolgens officieel. Nee, ons is vooraf niet naar een mening gevraagd. De consuls werden pas ingelicht toen de zaak er al uit lag. Natuurlijk is dat vreemd, maar niet ongewoon. Wanneer de gemeente denkt dat de velden onbespeelbaar zijn, mogen ze autonoom handelen. De over heid is eigenaar van de velden, niet de KNVB." Toch had Valk een kleine hoop dat de Dienst Sport Recreatie de maatregel in de loop van za terdag zou herroepen en er dus zondag gewoon gespeeld zou kunnen worden. „Vandaar dat ik zondagmorgen in alle vroegte toch maar ben gaan keuren. Al was het alleen maar om een juis te indicatie te krijgen over de toestand van de velden. Daar was niets mis mee." De DSR hield echter de kaken stijf op elkaar. Valk: „Ik geef toe: zaterdag la gen de velden er niet al te best bij. Wat mij betreft was de afge lasting dus te billijken. Maar binnen een etmaal kan er veel ten goede veranderen. Dan mag je verwachten dat de gemeente daarop inhaakt en zijn fout her stelt. Dat gebeurde echter niet. En dat is jammer." SCHIEDAM - De voetbalvereniging ODC Schiedam heeft zich ge distantieerd van het bericht dat er besprekingen gaande zijn met SVDPW. Volgens het bestuur is er een verkeerde uitleg gegeven aan „eenvoudige persoonlijke contacten tussen bestuursleden." Het ODC-bestuur wordt inmiddels definitief geleid door Rein van Ravenzwaaij. Hij heeft twee maanden als interim-praeses 'de kat uit de boom gekeken' en dat is hem zo goed bevallen dat hij heeft besloten het ambt officieel te gaan bekleden. SCHIEDAM - In de vierde ron de van de KNSB-competitie leed het eerste team van de schaak vereniging Groenoord een te leurstellende nederlaag (5'/2-2'/2) tegen-Rijswijk. De enige winstpartij kwam op naam van John van Baarle. Cees Sio, Cees van Toor en Jaco van Leeuwen leverden een remise af. De andere leden van het team verloren hun partij min of meer kansloos. Met twee punten uit vier partijen is Groenoord afgedaald naar de onderzijde van de ranglijst. De volgende thuiswedstrijd (in boerderij Land vreugd) is op za terdag 10 januari. Tegenstander is dan Terneuzen. SCHIEDAM - Voor de vierde maal in successie en voor de zesde maal in zeven jaar werd de selectie van het bowlinghuis Musis Sacrum afdelingskampioen. Daarmee plaatsten de Schiedammers zich voor het toernooi om het Nederlands kampioenschap op 18 januari. Musis' grootste concurrent was opnieuw IJsselmonde. Vorig jaar was er tussen beide ploegen slechts een verschil van 34 pins. Nu toonde Musis zich meer dan superieur en nam ruim afstand van de Rotterdammers. Na een uitstekende start (met bijna 2000 pins) zette Musis een totale pinfall van 7668 neer. IJsselmonde bleef steken op 7315 en het ook al Schiedamse De Walvis werd derde met 7187 pins. SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen via het nummer 010-5913733 rechtstreeks per fax aangeleverd worden. Post kan worden gezonden aan Postbus 258, 3140 AG Maassluis of bezorgd op het redactie-adres Westhavenkade 14, Vlaardingen. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.543 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.720 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Ook een concert behoorde tot de activiteiten op basisschool De Gorzen Nieuwe uitdaging voor Freelans De kerstman gaf acte de presence op de drukbezochte bijeenkomst. Ook burgemeester Scheeres en wethouder Wiegman waren van de partij Press Service 0546 - 543040 ADVERTORIAL

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3