WATERWEG The Deep River Quartet zingt 'Merry Christmas m Voorjaarsserie Zondagochtendconcerten: zangeressen en jong talent Joke Bruijs als baijuffrouw in Oasebar Programma Waterweg FM rond de feestdagen Sportagenda nieuwe CV-KETEL nodig? -M Theaters LANGS Bestuur en medewerkers van de stadsregio Rotterdam wensen u een voorspoedig 1998! Doe-groepen bij het Gilde Winteractie Dorkas Midwinter hoornblazen 3 Secretaris nieuwe KvK de Waterweg Kerstconcert VERV,ftJfCCV-KETEL DONDERDAG 18 DECEMBER 1997 51-1517 WATERWEG Het Gilde Nieuwe Waterweg start in janu ari een aantal zogeheten doe- groepen. De oudere leden van het Gilde brengen hun kennis op velerlei gebied over aan jongere belang stellenden. Het gaat hierbij om calligraferen, glasgraveren, con versatie Spaans en driedimensio nale kaarten maken. Voor meer informatie of aan melding kan men bellen, tele foon 4262819. Ook kan men het Gilde op donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur bezoeken aan het Broersveld 144 in Schiedam. WATERWEG— Op tijd, voor de inval van de ergste winterkou, zijn de eerste Dorkas-transporten met broodnodige hulpgoederen bij de allerarmsten in de Oek raïne aangekomen. De in no vember in deze regio gehou den Dorkas Voedselactie le verde alleen al in VI aardin gen en Schiedam meer dan 525 complete voedselpakket ten op. De mensen achter de Vlaardingse Dorkaswerk- groep haalden bovendien nog eens een aanzienlijk geldbe drag op. Het winkelende pu bliek passeerde niet onopge merkt de collectebussen bij de filialen van Albert Heijn (Westwijk, De Loper en Cen trum), Bas van der Heijden (Afrol), Aldi, Super van der Knaap, De Wildt (Van Ho- gendorplaan) en Plusmarkt (Schiedam); zij brachten naast giften 'in natura' ook nog 2500,- bijeen. De leer lingen van basisschool 't Vis net hielden zich enthousiast bezig met het samenstellen van kinderpakketten. Velen deden er dit jaar een persoon lijk brieve bij. Overigens kan Dorkas nog altijd goede, schone en war me winterkleding gebruiken. Deze kan elke zaterdagmid dag tussen 14.00 en 15.00 uur worden ingeleverd bij de Kerk van de Nazarener, Zwanensingel 1 in Vlaardin- gen. Ook het gironummer 2018 van Dorkas Hulp Andijk blijft openstaan voor finan ciële ondersteuning van on dermeer de 'gaarkeukens' in de Oekraïne onder vermel ding van 'Nationale Voedse- laktie'. WATERWEG Door het Staelduinse Bos klinkt zondag middag 21 december het geschal van de midwinterhoorn. Het is de vijfde keer dat het midwinter hoornblazen in dit 's-Graven- zandse bos wordt georganiseerd. Gelijktijdig houdt de Vereniging Vrienden van het Staelduinse Bos haar jaarlijkse 'Midwinter wandeling'. Deze circa anderhalf uur durende excursie onder lei ding van een natuurgids start om 13.00 uur bij het bezoekerscen trum d'Oude Koestal. De wan deling eindigt tussen de midwin terhoornblazers, die tussen 14.00 en 16.00 uur hun zware tonen door het bos jagen. Wie meer wil weten over deze eeuwenoude traditie, kan zich bij de blazers melden voor informatie. Deelname aan de Midwinter wandeling door het Staelduinse Bos kost vijf gulden, maar leden van de Vereniging Vrienden, het Zuidhollands Landschap en Na tuurmonumenten betalen slechts drie gulden. Voor kinderen van 4 tot 12 jaar kost deelname een gulden. Het bezoekerscentrum d'Oude Koestal is ook geopend tijdens de beide kerstdagen: op eerste Kerstdag van 11.00 tot 16.00 uur en op tweede Kerstdag van 13.00 tot 16.00 uur. WATERWEG— Het Be stuur dat de fusie tussen de Kamers van Koophandel Dordrecht, Gouda en Rot terdam begeleidt, heeft mr. ing. A.W.M. Geerts voorge dragen voor de functie van Algemeen Secretaris van de nieuwe Kamer van Koop handel Rotterdam, die op 1 januari 1998 van start gaat. De heer Geerts (38) is al sinds september 1984 werk zaam bij de huidige Kamer Rotterdam en is momenteel hoofd van de divisie Vesti gingsklimaat en Bedrijfscon- tacten. De andere kandidaat voor deze functie, drs. J.C. Brink (huidige Algemeen Secretaris van de Kamer Gouda), heeft zijn kandidatuur ingetrok ken. Hij neemt straks plaats in het toekomstige manage ment van de nieuwe Kamer. WATERWEG In deze ru briek wordt een overzicht ge geven van het theateraanbod in de Waterweggemeenten. Schiedam Op vrijdag 19 december geeft de Schiedamse zanger Bob Bullee een concert van Schubert's be roemde Winterreise in de Teer- stoof. Hij wordt daarbij begeleid door pianiste Frieda Offerhaus. Bullee studeert sinds 1979 zang bij Dini Erkens in Rotterdam. Hij houdt zich bezig met ver schillende genres, zoals klassieke liederen, opera, operette, orato rium, en lichte muziek. Hij deed mee aan een talentenjacht en trad op bij theatershows, koffie concerten en operaconcerten. Schubert, de 'schepper' van het lied, schreef de Winterreise in zijn laatste levensjaren. De voor stelling begint om 20.30 uur en toegang kost 19,50. Zaterdag 20 december brengt ca baretgroep Crème Fraïche het programma Crème Passionel met close harmony, pop en slap stick. Het begint om 20.30 uur en toegang kost 19,50. Zondag 21 december speelt het Ro-Theater de familievoorstel ling Kleine Sofie en lange Wap per over een meisje dat heel erg ziek is. Toch heeft ze veel inte resse in de dingen om haar heen. Op een nacht komen haar pop pen en knuffels tot leven en kan haar kat opeens praten. De voorstelling begint om 20.30 uur en toegang kost 19,50. Reserveren kan van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur 12.00 tot 2467467. en op 16.00 zaterdag uur op van tel. Vlaardingen Vrijdag 19 december speelt Vin cent Bijlo 'TEGEN!'. Het is een zwaar lot, overal tegen zijn, maar het zit Bijlo in de genen. Het heeft wel een voordeel, het levert hem weer een nieuwe voorstelling op. De voorstelling begint om 20.00 uur en toegang kost 30,- (met kortingspas 27,50). Zaterdag 20 december treedt Marlies Helder op in de Stadsge hoorzaal met 'Generous Mood'. Deze singer/songwriter maakt gevarieerde en originele muziek. In haar teksten kiest zij de kant van degene met het grote hart en de kleine mond. De avond be gint om 20.00 uur en toegang kost 30,- (met kortingspas 27,50). Zondag 21 december zingt The Deep River Quartet 'Merry Christmas'. Het kwartet brengt weer een traditionele kerstspeci al, vol warmte en sentiment. Ter geruststelling: de Stadsgehoor zaal zal dit jaar speciaal op de kachels letten. De voorstelling begint om 20.00 uur en toegang kost 37,50 35,- met kortings pas). Woensdag 24 december wordt er kerst gevierd door het Leger des Heils. Op kerstavond kan men een sfeervolle kerstdienst mee maken in de Stadsgehoorzaal. Het orkest van het Leger des Heils begeleidt de samenzang. Toegang is gratis. Maassluis Vrijdag 19 december leggen Ge rard Maasakkers en zijn beman ning met 'Boot 7' aan in de eer ste stad aan de Waterweg. Hun lading bestaat uit talent en een voorliefde voor chansons, tex mex, country, jazz, reggae en Latijns-Amerikaanse ritmes. De voorstelling begint om 20.30 uur en toegang kost 20,-. Zondag 21 december geeft Oksa- na Ryndenko een romantisch pi anoconcert. De Oekraïnse pia niste zal onder andere werk spe len van Brahms, Skrjabin, Beet hoven, Chopin en Liszt. Het lunchconcert begint om 14.00 uur en toegang kost 15,-. Het Kerstconcert van de na jaarsserie Zondagochtendcon certen is al enige weken uit verkocht, dus wie de afgelo pen periode achter het net vis te voor een kaartje, weet dat hij of zij er de volgende keer snel bij moet zijn. Er zijn al nieuwe kansen, want het pro gramma voor de nieuwe voor jaarsserie van acht concerten is al uit en de verkoop van de kaarten is begonnen. De voorjaarsserie begint op 22 februari, met de bekende combi natie Midland Big Band en Joke Bruijs, een ochtend vol melo dieën uit de goeie ouwe tijd. 'Onze' Joke heeft eerder bewe zen dat zij zich vocaal kan meten met de stevige klanken van de Midland Big Band. Het lijkt of deze nieuwe voorjaarsserie voor al gebouwd is rond zangeressen: behalve Joke Bruijs, die twee keer optreedt - overigens in z^er verschillende programma's - kunnen de bezoekers ook nog concerten verwachten met de klassieke zangeres Marie-Cécile Moerdijk" en jazz-zangeres/pia- niste Pia Beek. Zangeres Marie-Cécile Moerdijk treedt op tussen de stoere man nen van het Hillegersbergs Man nenkoor. Marie-Cécile is een klasse apart als het gaat om een bijzondere behandeling van het 'instrument' menselijke stem. Het Hillegersbergs mannenkoor staat bekend om de muzikale avonturen. Het koor trad al eens op in een concert op een boot, voor mannenkoor en scheeps toeters, en ook tijdens verschil lende buitenmanifestaties zijn de muzikale mannen uit Hillegers- berg present. Pia Beck, The Flying Dutchess, brengt haar eigen gezelligheid mee. 'Het is alsof je bij haar op bezoek bent', zo omschreef een enthousiaste bezoekster van haar concerten de sfeer. Pia brengt de traditionele swingende jazz, net als de Harbour Jazz band, die al meer dan 40 jaar aan de top staat. Ook deze Rot terdamse swingformatie is een van de attracties van deze 26e serie Zondagochtendconcerten. Jong talent Als er nog een thema gezocht zou moeten worden, is het zeker dat van het jonge talent. Zowel het vijfde als het zesde concert in de serie is geprogrammeerd rond succesvolle jonge musici, die in enkele jaren tijd een enorme po pulariteit hebben opgebouwd. Mondharmonica-virtuoos Tim Welvaars en toetsen-tovenaar Jan Vayne vullen elk een boei end zondagochtendprogramma. Tim Welvaars wordt ook wel de nieuwe Nederlandse Toots Thie- lemans genoemd, een eretitel die hij vertaalde in het nummer 'Tootsode'. Welvaars ontvangt nog twee ander jonge mondhar monicaspelers in zijn program ma. Jan Vayne is behoeft geen intro ductie, hij is een fenomeen op zich. Al van kleins af aan was duidelijk dat Jan een bijzonder talent bezat. Als geen ander weet hij allerlei muzieksoorten met el kaar te combineren, aan elkaar te knopen en tot een nieuw boei end geheel te smeden. Jaap Valkhoff De laatste twee concerten zijn totaal verschillend: een ochtend in de Oasebar, een nostalgisch programma rond de onvergete lijke broers Valkhoff en een Operetteconcert rond de popu laire Hoofdstadoperette, altijd verrassend en van een onverge lijkbare kwaliteit. In de Oasebar treedt Joke Bruijs op als barjuf frouw, en verder zijn er de on vergetelijke liedjes te horen van Jaap Valkhoff, gespeeld door onder anderen Harry-Jan Bus. Kaarten voor de concerten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Doelen in Rotterdam, bij de VVV aan de Coolsingel in Rot terdam, bij de kantoren van deze krant en bij organisatiebureau Hanson aan de Saffierstraat 9 in Hillegersberg (eindpunt lijn 6). Losse kaarten kosten f 17,00, een passe-partout voor alle con certen kost f 112,00. Een programmakrant is gratis verkrijgbaar via (010) 4699911. Een overzicht van de data en de concerten: 22 februari: We'll meet again met Joke Bruijs en de Midland Big Band, 1 maart Hillegersbergs Mannenkoor en Marie-Cécile Moerdijk, 8 maart Pia Beek, 15 maart Harbour Jazz Band, 22 maart Ochtend van de mondhar monica met Tim Welvaars, 29 maart Jan Vayne, 5 april Ochtend in de Oase Bar (Ode aan Jaap Valkhoff) en 13 april (Tweede Paasdag) Hoofd stad Operette. WATERWEG Het Vlaar dingse Interkerkelijk Gospel koor Expression geeft vrijdag 19 december een kerstconcert in de Nederlands Hervormde Dorps kerk, aan het Noordeinde in Schiedam-Kethel. De instru mentale begeleiding is in handen van het eigen combo van Ex pression en het geheel staat on der leiding van ds. K. de Mos. Het concert begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. WATERWEG Waterweg FM, de lokale omroep voor Vlaardingen en Maassluis, pre senteert tijdens de feestdagen een gevarieerd programma. De omroep verzorgt onder meer live-uitzendingen vanaf verschil lende locaties in beide steden. Op Kerstavond, woensdag 24 december, komt het programma rechtstreeks vanuit de Groote Kerk in Maassluis, waar tussen 23 en 24 uur live verslag wordt gedaan van de Kerstnachtdienst. Het programma wordt gevolgd door een acht uur durende klas sieke nachtuitzending. Op beide Kerstdagen geldt een aangepaste programmering. Het programma 'Tijd voor Senioren' op tweede Kerstdag, van 10 tot 12 uur, komt live vanuit de stu dio aan de Markt in Vlaardin gen. In deze uitzending komen de winnaars van de gedichten en verhalenwedstrijd van de Stichting Ouderenwerk Vlaar dingen aan het woord. Zaterdag 27 december, tussen 14 en 18 uur, houden de sportmede- werkers van Waterweg FM hun jaarlijkse sportinstuif in Pavil joen de Krabbeplas. Vanuit de zelfde locatie presenteert Veroni- que van Delden zondag 28 de cember van 13 tot 16 uur een Veronique Special. Eveneens op zondag 28 decem ber, van 17 tot 18 uur, blikt Charles Hendriks, samen met de Historische Vereniging Maas sluis, terug op de historische fei ten van het afgelopen jaar in Maassluis. Een politiek Vlaardings café wordt maandag 29 december uitgezonden vanuit 't Scheele Hoekje aan de Markt in Vlaar dingen. Voor Maassluis gebeurt dit op dinsdag 30 december van uit Theater Schuurkerk. Op Ou dejaarsdag wordt met de Histo rische Vereniging Vlaardingen teruggeblikt op het afgelopen jaar. De nieuwjaarsreceptie van Wa terweg FM vindt zaterdag 3 ja nuari, van 12 tot 16 uur, plaats in het Theatercafé aan de Schie- damseweg. Ook deze bijeen komst wordt rechtstreeks uitge zonden. Waterweg FM is te ontvangen via de ether op 107.8 FM en via de kabel op 96.1 FM (Vlaardin gen) en 89.5 (Maassluis). Van donderdag 18 t/m woensdag 24 december SCHIEDAM VOETBAL: zondag: Schiedamse Boys-RET(14 uur). DAMESVOETBAL: zaterdag Hazerswoudse Boys-WK. ZAALVOETBAL(bekerronde): maandag Rozet-Schiedamse Boys, Oude Maas-HBSS, Spartaan'20-Groenoord, Neptunus-Hermes DVS, Electrodata-ODC/S. BASKETBAL: zaterdag sportzaal Oost 19 uur Juventus-Westland Stars(da); zondag Margriethal 14.30 uur Juventus-ASVU(h). KORFBAL: zondag TOV-Harga. HANDBAL: zondag Foreholte-Ventura(da), Westlandia-DWS(h), Margriethal 14.20 uur Ventura-Atomium 2(h), Groenóordhal 13.55 uur DWS-UDSV(da). VOLLEYBAL: zaterdag Brevok-Rijnmond(da), Groenoordhal 18 uur Rijnmond-EAVV(h). MAASSLUIS REGIO VOETBAL: zaterdag MVV'27-Zwervers( 14.30 uur beker). ZAALVOETBAL: vrijdag Snoekie-Hoek van Holland; maandag EDS-MSV'71 (beker), De Hoekstee 21 uur Hoek van Holland-Exhes, sporthal Maasland 20 uur beker Excelsior M-Voorne. HANDBAL: zondag EHC-Unitas(h), Meeuwen-Unitas(da). KORFBAL: zaterdag sporthal Maasland 19.30 uur ODO-Rust Roest, Olympiahal 20.15 uur Maassluis-Zwijndrecht. VOLLEYBAL: zaterdag Ibis 2-MVC(da). UW cV In het komende jaar werken wij door aan zaken die het leven van u, als inwoner van de regio Rotterdam beïnvloeden. Denkt u maar aan de bouw van 53.000 nieuwe woningën, minder files, betere wegen en openbaar vervoer, nieuwe vestigingsmogelijk heden voor bedrijven en meer groen; kortom aan zaken die wonen, werken en recreëren in onze regio aangenaam maken! Bestuur en medewerkers van de stadsregio Rotterdam, Haagseveer 35, 3011 AH Rotterdam. STADSREGIO ROTTERDAM Door het Staelduinse Bos klinkt zondag het geschal van de midwinterhoorn. Kerstspecial vol sentiment The Deep River Quartet Foto. ERIK GEVEN Joke Bruijs achter de har foto JANSSEN DE KIEVITH Pia Beck, The Flying Dutchess foto JAN SWINKELS Eert nieuwe Combi/CV ketei vanaf 68,77 per maand. Dat kan met het Sunhouse Privê-Leaseplan. Hoe dit werkt, kunt u uitgebreid lezen in de speciale folder, verkrijgbaar bij Sunhouse, VOORDELEN VAN LEASE geen grote uitgave ineens lage maandelijkse betaling gedurende vaste looptijd niet duurder dan kopen of Ituren geen extra kosten voor onderhoud, service en voorrijden compleet geïnstalleerd direct uw eigendom llllli Bel voor Inlichtingen 078-6317505 TOULONSELAAN 69 3311 LT DORDRECHT 2- s

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 7