SCHIEDAM Afvalkalender 1998 in teken jubileum Gevonden en vermiste dieren ADB wordt RADAR Georgische kunst in galerie Moesman 0900-8998200 Nu wel en straks niet meer? Rode Kruis helpt asielzoekers in regio Waterweg-Noord eatt* De Blauwe Brug pakt flink uit Buurtfüm in De Erker 715 gulden voor Unicef Kaarten in wijkcentrum Mannenkoor brengt cd uit en is op zoek naar nieuwe leden Tai chi bij NPB loods Servicelijn bezorging VSB BANK HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 7 JANUARI 1998 2-1441 SCHIEDAM Nieuwe cursus sen in het nieuwe jaar. Dat lijkt het motto van wijkcentrum De Blauwe Brug. Zo begint op vrijdagavond 16 januari een cursus stijldansen voor beginners, verzorgd door het ervaren danspaar Sliep. Voor tien lessen wordt 52,50 in rekening gebracht. Op donder dagavond 15 januari gaat de cur sus eenvoudig fotograferen van start. Docent Menno Leutscher geeft de geheimen van een mooie plaat prijs. Ook de doka van het wijkcentrum wordt uiteraard be zocht. Voor zes lessen betaalt men 48,50. En met de zomer vakantie in het verschiet is er ook weer een cursus Spaans of Italiaans, gegeven door docent A. Vidal. Zowel beginners als gevorderde beginners kunnen er terecht. Twaalf lessen kosten 90,-. Meer informatie bij De Blauwe Brug (Bachplein 590)m, tel. 4701049. SCHIEDAM In wijkcen trum De Erker wordt woens dagavond 14 januari de film 'Westsidestory 2' vertoond. Het is een co-productie van Bewonersvereniging Schie dam West en De Erker. De film laat zien wat bewoners uit de omgeving Nieuwe Ha ven/Aleidastraat/Westfran- kelandsestraat van hun buurt vinden als het gaat om veiligheid, groen, verkeer en speel voorzieningen. Inter views op staat worden afge wisseld met sfeerbeelden, zo als opnames van pleinfeesten en andere activiteiten. Ook toont de film aan de hand van het project 'Buurten in West' wat er zoal is aange pakt in de wijk en wat er nog mis is. Het programma in De Erker (Jan van Avennesstraat 32) ziet er als volgt uit: 19.30 uur ontvangst met koffie, 20 uur vertoning Westsidstory 2. 20.30 uur discussie en daarna een gezellige voortzetting. SCHIEDAM Leerlingen van basisschool De Gorzen hebben flink verdiend voor Unicef. Eind december hebben zij kerststukjes en -kaarten aan familie en ken nissen verkocht ten behoeve van het kindersfonds van de Vere nigde Naties. In een uur tijd bleek de opbrengst 715 gulden. Een Unicef-medewerkster ver kocht voor nog eens 130 gulden aan materialen. Deze week is het geld door Uni cef opgehaald in de diverse klas lokalen. Volgens de schoollei ding is de actie zeker voor herha ling vatbaar. SCHIEDAM In wijkcentrum Nieuwland aan het Wibautplein start vrijdagavond 9 januari het nieuwe klaverjas- en jokersei zoen. Vanaf 20.00 uur worden de kaarten geschud. Deelmemers moeten minstens 18 jaar oud zijn en betalen 3,50 per keer. Meer informatie bij het wijkcen trum, tel. 4715765 of bij P. La- mens, tel. 4736427. SCHIEDAM Het Rooms- Katholieke mannenkoor In Honorem Dei timmert flink aan de weg. Zo werd in sep tember vorig jaar een cd uitge bracht om het koor beter te promoten en om nieuwe leden te werven. Op de cd staan Gre goriaanse gezangen afgewis seld met orgelspel, onder meer van Bach, Schubert en Gruber. Met deze muziek verzorgt het koor iedere zondag de hoog mis in de St. Liduinabasiliek. Het koor heeft momenteel twintig leden, maar nieuwe zangers zijn welkom. Het gaat zowel om beginners als ervaren koorleden. Leeftijd is niet be langrijk, inzet wel. Noten lezen is geen must, enthousiasme een vereiste. Gegadigden kunnen eerst de sfeer proeven, bijvoor beeld tijdens de repeties op dinsdagavond van acht tot tien uur in De Wilgenburg (gelegen achter de basiliek). Bij de afronding van de reno vatie van de St. Liduinabasi liek zal In Honorem Dei een speciale uitvoering verzorgen, waarop nu al druk wordt ge studeerd. Sinds ruim een jaar staat het mannenkoor onder leiding van organist/dirigent Henco de Berg. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met J. Stans, tel. 4702804. WATERWEG In navol ging van de Rotterdamse col lega's is de Vlaardingse afde ling van het Nederlandse Rode Kruis dinsdag 6 januari, van start gegaan met een in ternationaal gericht opspo ringsproject dat nieuwe ver- bindingsbruggen moet slaan tussen asielzoekers uit de re gio Schiedam/Vlaardingen- /Maassluis/Hoek van Hol land en hun uit het oog verlo ren of vermiste verwanten. Voor vluchtelingen en asiel zoekers wordt getracht zeker heid te bieden over het lot van hun, tijdens de vlucht achter gelaten, familieleden en rela ties. „Soms is dit contact te leggen via reeds bestaande communicatie lijnen", vertelt Rode Kruismede- werkster Annette Brussaard. „Maar niet zelden ontbreekt het in oorlogsgebieden aan deugde lijke telefoon- en telexverbindin gen. Of de veiligheid van de op te sporen persoon kan in het ge ding zijn. Dan gaat een Rode Kruismedewerker ter plaatse persoonlijk op pad om via ver trouwelijke kanalen vermiste personen te traceren en/of de communicatie zo mogelijk tot stand te brengen. Hierbij staat voorop dat de neutraliteit van het Internationale Rode Kruis gewaarborgd is." Nadat vorig jaar de Rotterdam se afdeling met dit Tracingpro- ject aanving, kwam al spoedig het verzoek bij Annette binnen om ook de groep vrijwilligers van de afdeling Vlaardingen te betrekken in dit brede project als Rode Kruis-team Waterweg Noord. Contact herstellen „Het gaat ons in het bijzonder om de communicatie te herstel len tussen vluchtelingen en asiel zoekers in de regio met dierba ren elders ter wereld. Deze men sen kunnen bij ons een 'Interna tional Red Cross Messenger' in vullen. Wanneer het 'Tracing Request' - eventueel via het In ternationale Rode Kruiscomité in Genève - met succes beant woord wordt, kan op zo'n 'mes senger' een persoonlijke, niet- politiek gerichte brief geschreven worden. Deze wordt dan via de vertrouwelijke Rode Kruis-ka- nalen persoonlijk afgeleverd bij de geadresseerde, die overigens op precies dezelfde wijze een ant woordbrief kan retourneren." Mevrouw Brussaard, al vele ja ren vrijwilligster bij de Vlaar dingse afdeling van het Rode Kruis, verwijst niet zonder trots naar de 'sporen' die het Rode Kruis in het verleden heeft ver diend bij het zoeken naar verlo ren dierbaren wanneer het gaat om 'sociale' opsporingsverzoe ken bij adoptie, echtscheiding of emigratie. Óf in oorlogssituaties. Ook nu zijn nog altijd mensen op zoek naar dierbaren die sinds de Tweede Wereldoorlog ver mist worden. Alleen al in Nederland staan zo'n drie miljoen mensen gere gistreerd. „Wij doen onderzoek naar personen tot in de tweede graad, maar ook wanneer het gaat om oorlogsvrienden die el kaar destijds zijn kwijtgeraakt, of om te bepalen waar het graf van iemand ligt." Soms komen er ook verzoeken tot opsporing naar nabestaan den in verband met een nalaten schap. Niet alleen in eigen land, maar ook internationaal kent het Rode Kruis veel mogelijkhe den." Veel belangstelling Het 'Tracing-team', dat voorna melijk bestaat uit vrijwilligers, verwacht dat er veel belangstel ling voor het nieuwe Tracing- project zal bestaan. Niet alleen vanuit de doelgroep, maar ook van adspirant-Rode Kruis-vrij- willigers. Van deze vrijwilligers wordt niet alleen een enorm ver trouwen verwacht, maar ook een flinke dosis incasseringsvermo gen en een grote mate van emo tionele bestendigheid. „Want neemt u van mij aan, dat hierbij soms heel veel onverwerkt ver driet over je heen komt", aldus Brussaard die zich haast om hieraan toe te voegen dat vrijwil ligers, ongeacht de soort hulp verleningsdienst waarvoor zij staan, niet alleen een grote saamhorigheid en collegialiteit ondervinden, maar bij hun taken terdege worden ondersteund met de nodige opleidingen. „Ons Tracing-team houdt iedere dins dagmorgen tussen half tien en elf uur spreekuur in ons Rode Kruisgebouw aan de Emma- straat in Vlaardingen. Er kan telefonisch een afspraak genaakt worden via telefoonnummer 4342700." SCHIEDAM De Afvalkalen der van ONS Milieu komt in januari 1998 uit in een aangepas te vorm. De kalender staat in het teken van '100 jaar Stadsreini ging' en ademt een sfeer uit van heden en verleden. Als extra ser vice heeft ONS Milieu de data van koopzondagen in het cen trum en data van belangrijke evenementen in de kalender op genomen. De Afvalkalender wordt in de week van 5 tot en met 10 januari huis-aan-huis verspreid. Brie venbussen, voorzien van een sticker tegen ongeadresseerd drukwerk, zullen echter worden overgeslagen. De bewoners van deze woningen, die de Afvalka lender toch willen ontvangen, kunnen een exemplaar aanvra gen bij ONS Milieu, tel. 4576700. Ook een briefje of kaartje sturen naar ONS Milieu, Antwoordnummer 530, 3100 WB is mogelijk. De Afvalkalender fungeert voor al als handwijzer voor allerlei activiteiten op het gebied van (gescheiden) afvalinzameling. Hierin staan onder meer vermeld routes en data van de KCA- wagen. de acties voor het inza melen van oud-papier, de gewij zigde ophaaldiensten rond de feestdagen en de plaatsen waar GFT-, papier-, glas- en kleding- containers staan. Daarnaast staan er handige tips in de kalen der voor dagelijks gebruik in het huishouden. De teksten die elke maand in de Afvalkalender zijn te vinden, zijn gedeeltelijk afkomstig uit het jubileumboek, dat ONS Mi lieu 14 januari officieel uitgeeft ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van de Stadsreini ging. Dit boek, met onder ande re unieke historische foto's, is in een beperkte oplage gedrukt en na 14 januari 1998 in de boek handel te koop. In de maand augustus wordt een speciale ju bileumactie gehouden. Meer in formatie hierover vindt men in de Afvalkalender in de maand augustus. SCHIEDAM Bij Amivedi staan deze week de volgende dieren geregistreerd: Vermist: 13-12: ongeveer 14 weken oud poesje, lichtgrijs cy pers met rood, bef, pootjes wit, omgeving van Leeuwenhoek straat. Gevonden: 17-12 cypers witte ongecastreerde kater, ongeveer tien maanden, witte bef en sok jes, omgeving Oosterstraat; 17- 12: ongeveer drie maanden oud poesje, zwart wit, witte neus, bef, buik wit, linkervoor- poot wit, witte tenen achter, rechtervoorpoot helft wit, Vlaardingerdijk; 30-12: lapjes poes, ongeveer vier maanden, buik wit, cypers en rood, witte voorpoten, achter witte voet jes, zwarte vlek naast neus, omgeving Nachtegaallaan Ke- thel. Voor meer informatie: Amive di tel. 4711857. SCHIEDAM Het Anti-Dis criminatie Buro Schiedam is RADAR-Schiedam geworden. Na ruim zes jaar onderdeel te hebben uitgemaakt van het Maatschappelijke Dienstverle ning Nieuwe Waterweg is het Anti-Discriminatie Buro per I januari opgegaan in het Rotter damse (Rijnmondse) Anti-Dis criminatie Buro Actie Raad (RADAR). Het ADB houdt zich bezig met discriminatie op grond van huidskleur, seksuele voorkeur, sekse, etnische afkomst, handi cap, nationaliteit, leeftijd, religie en levensovertuiging. Het ADB geeft advies, verschaft informa tie, bemiddelt, geeft juridische ondersteuning, houdt onderzoe ken naar aanleiding van concre te klachten en verzorgt trainin gen en scholingen. Deze werk zaamheden zijn per 1 januari overgenomen door RADAR. RADAR zorgt in samenwerking met de politie voor een centrale klachtenregistratie in het Rijn mondgebied. Door deze fusie wil het ADB de dienstverlening verbeteren. Het RADAR-meldpunt, waar men terecht kan met klachten, mel dingen en vragen, is veertig uur per week bereikbaar. Voor de cliënten uit Schiedam is RA DAR-Schiedam op afspraak be reikbaar op het Schiedamse kan toor (Van Swindensingel 40). Het nieuwe adres is RADAR- Schiedam, Postbus 1812, 3000 BV Rotterdam, tel. 4113911 of 4126212, fax 4128433. SCHIEDAM Bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schie dam (Westvest 90) wordt maandag 12 januari t'ai chi gegeven. Dit is een oude Chinese bewegingskunst om gezondheid en innerlijke harmonie te bevorderen. Op deze avond kan men kennismaken met t'ai chi, niet alleen door te luisteren, maar ook door mee te doen. Deelnemers wordt aangeraden makkelijke zittende kleding en licht schoeisel te dragen. SCHIEDAM Moesman Beeldende Kunst opent don derdag 8 januari de tentoon stelling van olieverfschilderijen en gouachtes van Otar Megre- lidze en Lado Tevdoradze. Bei de beeldende kunstenaars zijn afkomstig uit Georgië en zijn geboren in 1957. Ze volgden hun opleiding aan de Acade mie voor schone kunsten in Tbilisi en exposeerden onder andere in Finland, Joegoslavië, Finland en Duitsland. Nu zijn hun schilderijen ook in Schie dam te bezichtigen. De tentoonstelling duurt tot en met zaterdag 7 februari. Moes man Beeldende Kunst is geves tigd aan Lange Haven 50, in een achttiende-eeuwse jenever stokerij en is geopend van don derdag tot en met zatedag van 11.00 tot 17.00 uur en na tele fonische afspraak (tel. 4730220). Maak nü een afspraak voor een pensioenadvies op maat om straks net zo lekker te leven als nu. VSB. Daar kom je verder mee. Veel inzet en enthousiasme tijdens de repetities op dinsdagavond. Op zoek naar uit oog verloren familie in land van herkomst door MAYA GEERST 1 Annette Brussaard neemt namens het Rode Kruis Vlaardingen de coördinatie van het 'Tracing-team' voor haar rekening. Dit team gaat proheren de contacten tussen asielzoekers in deze regio en hun familieleden in het land van herkomst te herstellen. Eén van de schilderijen van Lado Tevdoradze Een avondje uit. Dat weekendje naar Parijs. Die mooie schoenen. Al die grote en kleine extra's waaraan u gewend bent, die wilt u straks toch niet inleveren? Dat hoeft ook niet, want VSB Bank heeft voor iedereen een passend pensioenadvies. Zelfs voor mensen met weinig ruimte in hun budget of een onregelmatig dienstverband zijn er legio (fiscaal-)aantrekkelijke mogelijkheden. Maak een afspraak om meer inzicht te krijgen in uw eigen financiële situatie, nü en in de toekomst. Bel gratis 0800-8182. Dat kan 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Internet: www.vsb.nl ffortb*. V

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3