010-4. KRANT Trucks zorgen voor verkeerschaos V oifi1 Beleef 't mee in de Buik van Zuid! KQUMar Kerkklok is alle gevoel voor tijd kwijtgeraakt Vlaardingen Rechtsextreme partijleden de laatste jaren meermalen door justitie aangepakt Wijzigingen: Y openingstijden ONS Milieu WOONBOULEVARD 925.438 Jan des Bouvrie zeker van komst naar Schiedam Ontruiming na vondst nepbom Bloemen voor John Oldham weggehaald Inloopconcert Funkoptreden grote KORTING TOTALE OPLAGE: KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM HN Criminaliteit stijgt weer Guus Haak naar SVVSMC SCHIEDAM - Jan des Bouvrie heeft naar eigen zeg gen de toezegging van het gemeentebestuur binnen dat de aankoop van een tweetal monumentale panden aan de Lange Haven rond is. Met het verkrijgen van De Ko renbeurs en de voormalige openbare bibliotheek zijn volgens Des Bouvrie vele miljoenen guldens gemoeid. „Ik heb met college van B&W de afspraak gemaakt dat eind januari de laatste details worden besproken. Maar beide partijen hebben te kennen gegeven dat dat geen probleem meer zal ople veren", zegt Des Bouvrie. Half december zei Des Bou vrie in Het Nieuwe Stadsblad voor negentig procent zeker te zijn dat de zaak voor Kerstmis rond zou komen. „Dat was in wezen ook zo", antwoordt de bekende ont werper nu. „Maar er doemen toch altijd weer onverwachte problemen op. Omdat het om twee monumentale pan den gaat, moet bijvoorbeeld ook Monumentenzorg bij de bouwplannen worden be trokken. Kost gewoon wat meer tijd..." Des Bouvrie wil aan de Lange Haven een soortgelijke opzet creëren als Het Arsenaal in Naarden, waarmee hij nationaal en in ternationaal naam en faam kreeg. De gemeente wil offi cieel nog niet reageren. „Af gesproken is dat we geza menlijk naar buiten treden als de koop rond is", aldus een woordvoerder. SCHIEDAM Zes woningen in de Groen van Prinstererlaan in Nieuwland zijn dinsdagavond ontruimd nadat in het portiek een verdacht pakketje was ge vonden. Het vermoeden bestond dat het om een bom ging. Nadat het koffertje - waar onder meer draden uitstaken - rond negen uur was opgemerkt, werd de politie ingelicht. Daarop werd de hulp van het regionale Bu reau Wapens en Munitie inge roepen voor een eerste onder zoek. Hieruit bleek dat het een nepbom betrof. De bewoners, die tijdens het onderzoek werden opgevangen in wijkcentrum Nieuwland, konden omstreeks kwart voor elf hun woning weer betreden. De politie heeft nie mand aangehouden. Ook is het nog onduidelijk hoelang het pakketje in het portiek heeft ge legen. Volgens een politiewoord voerder spreken sommige bewo ners van enkele uren en anderen van enige dagen. Het koffertje wordt door de technische recher che nader onderzocht. Een transport van een tweetal trucks met opleggers heeft dinsdagmiddag voor chaos gezorgd op het kruispunt van de Westfranke- landsedijk en Vlaardingerdijk. Beide trucks vervoerden stalen constructies met een lengte van ruim dertig meter voor enkele loodsen van het bedrijf Huisrnan-Itrec op een deel van het terrein van Wilton-Fijenoord. Daar werd 'deze week met veertig meter het hoogste punt van de nieuwbouw bereikt. Voor het transport, dat 's morgens zou starten in Zwijndrecht, was politiebegeleiding noodzakelijk. De verantwoordelijke motoragenten keurden de veiligheids maatregelen van het transport echter af en gaven geen toestemming voor vertrek. De politie vertrok met de mededeling dat het transportbedrijf een nieuwe afspraak voor het konvooi diende te maken. Toen een van de motoragenten 's middags een ander transport begeleidde, constateerde hij dat het konvooi uit Zwijndrecht inmiddels toch in Schiedam was gearri veerd ondanks het verbod van de politie. De twee opleggers blokkeerden de drukke kruising, omdat een van de voertuigen in de berm terecht was gekomen. Na enige tijd slaagden de chauffeurs erin de wagens langs de kant van de weg te manoeuvreren. Op nauwelijks hon derd meter van de eindbestemming, vaardigde de politie opnieuw een rijverbod uit. Pas na het treffen van de noodzakelijke veiligheids maatregelen mochten de trucks onder politiebegeleiding hun tocht beëindigen. Tegen het transportbedrijf is proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM Op de Broersvest worden deze week de bloemen geruimd die vanaf begin december zijn neergelegd op de plek waar Schiedammer John Oldham werd doodgestoken. Veel bloemen zijn verwelkt en de plek heeft inmiddels door zwerfvuil een ander aanzien gekregen. In overleg met Marcel van' der Tas, verte genwoordiger van de vrien den van John Oldham, heeft de gemeente daarom beslo ten om de bloemen te ruimen en de plek schoon te maken. Dit gebeurt nadat de nog aanwezige persoonlijke ge denkstukken, zoals een port retfoto, door Van der Tas zijn weggenomen. Deze week vindt ook een eer ste gesprek plaats tussen Van der Tas en de gemeente over het idee van de vrienden van John Oldham om ter plaatse een permanent gedenkteken te plaatsen. Eerder heeft bur gemeester Scheeres laten we ten daar niet onwelwillend tegenover te staan. SCHIEDAM De extreem rechtse partij CP'86 doet in maart mee aan de gemeente raadsverkiezingen in Schie dam. Dat verklaart beoogd lijsttrekker J. Teijn, momen teel nog lid van de Rotter damse gemeenteraad. CP'86 heeft een zeer dubieuze repu tatie. Partijleden waren meer malen betrokken bij geweld dadigheden, veelal met racis tische motieven. Partijleider is het Rotterdamse raadslid M. Freling, die al enkele ke ren door de rechter is veroor deeld wegens deelname aan il legale demonstraties en discri minerende uitlatingen. Ook was de partij betrokken bij de mishandeling van wethouder H. Meijer van GroenLinks, in het stadhuis van Rotterdam. Politieke partijen kunnen zich tot 23 januari bij het lokale Stembureau aanmelden voor de komende gemeenteraadsverkie zingen. Nieuwe partijen moeten dan onder meer een waarborg som van 500 gulden storten. In Schiedam is dat onlangs gebeurd door twee nieuwkomers: Neder land Mobiel en Platform Schie- dam. „Van CP'86 hebben we tot nu toe niets ontvangen", zegt hoofd Stembureau G. Bouman. „Wel is Freling begin deze week bij ons langsgeweest en kondig de hij aan dinsdag de waarborg som te betalen, maar we hebben hem niet meer gezien." Volgens Teijn berust dat op een misver stand. „Ik heb begrepen dat de waarborgsom inmiddels per giro naar de gemeente Schiedam is SCHIEDAM Het inloopcon cert van zaterdag 10 januari in de Grote Kerk wordt verzorgd door het koor One more voice onder leiding van Willem Mey- boom. Het concert begint om 15.00 uur en toegang is gratis. SCHIEDAM In café Van Diggelen (Grote Markt 15) is zondag een funkoptreden van The Kiersunit. Van de partij is onder meer Rolf Kiers, bekend van de cajunband La Blusa. Aanvang 16 uur, vrij entree. 078-631 75 05 SUNHOUSE BU SUNHOUSE I 078-631 75 05 SUNHOUSE overgemaakt." Lijsttrekker Teijn is in de lopen de raadsperiode in Rotterdam overgestapt van de CD naar CP'86. Tegen hem loopt mo menteel een onderzoek door de politie wegens mishandeling van een drugsverslaafde. Ook is Teijn meermalen gesignaleerd op 'foute' bijeenkomsten, zoals de herdenking van de mislukte putsch van Hitler in de Weimar Republiek in Duitsland en voor eerherstel van Vlaamse SS'ers. Teijn stelt dat op het ogenblik hard wordt gewerkt aaiden lo kaal verkiezingsprogramma voor Schiedam en VlaaTdingen, waar CP'86 in maart ook wil deelnemen. In het verkiezings programma moeten volgens de lijsttrekker lokale thema's wor den aangeroerd, al kan hij nu nog geen specifieke punten noe men. Duidelijk is wel dat het is afgeleid van het landelijk partij programma. „Daarin speelt met name de Nederlanse taal een be langrijke rol", aldus Teijn. Lijfstraffen Maar er staat toch iets meer in, zo blijkt uit een eerste blik op dat programma. Zo zou het 'voorkeursbeleid voor derdewe reld-bewoners' tot een 'enorme voortplantingsdrang' leiden en is Nederland 'ernstig in gevaar' omdat het 'te lang een nationa listische beweging van belang moest ontberen'. CP'86 pleit voor invoering van lijfstraffen en gewapende zelfverdediging, maar is tegen abortus en eutha nasie. En uiteraard wordt ook de ontwikkelingshulp niet vergeten: 'Aan landen waar op middelbare scholen niet de gelegenheid wordt geboden onze taal te le ren, mag geen ontwikkelings hulp worden verstrekt.' Mooie kans voor België dus... Volgens Teijn is het de bedoeling dat CP'86 zich vanuit Rotter dam als een olievlek over het Rijnmondgebied gaat versprei den. „Het is dan ook een bewus te keuze om ons in Schiedam en Vlaardingen in te schrijven." Kijk a.s. zondag om 17.15 uur naar koken met Sterren op RTL 4 en bewonder samen met Cas Spijkers de best gesorteerde en mooiste supermarkt van Nederland: de Konmar Wereldmarkt op de Kop van Zuid in Rotterdam. Of kom zelf kijken! Van 12.00 - 18.00 uur SCHIEDAM De klok op de toren van de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat heeft er al geruime tijd geen zin meer in. De wijzers staan stil of lopen uren voor of achter. Duidelijk is dat het mechanisme, dat onder gemeentelijk beheer valt, alle gevoel voor tijd is kwijtgeraakt. Zelfs ook de voor klokken magische laatste minuten en seconden gingen in de toren van de Grote Kerk geruisloos voorbij. Alle besef van tijd was verdwenen. „En dat kan natuurlijk niet", aldus een omwonende. „Een klok hoort bij de tijd te zijn. De gemeente mag zich daar niet met een Jantje van Leiden van af maken. Dat het carillon dag in dag uit hetzelfe deuntje laat horen is weliswaar niet bijster origineel, maar kennelijk kan dat niet anders. Hoewel in Delft, om maar eens een andere gemeente te noemen, ieder kwartaal nieuwe klanken over de stad uitwaaieren." „We doen ons best", verklaart desgevraagd een medewerker van de Dienst Gemeentewerken, die verantwoordelijk is voor de klok. „Nog deze week zullen wij de weigerachtige houding van de kerkklok aan een nieuw onderzoek onderwerpen." ■m LAATSTE NIEUWS: Kom gezellig woonwinkelen... tijdens de HN DONDERDAG 8 JANUARI 1998, 50e JAARGANG, Nr 2 de Het Nieuwe De Havenloods - Oplage: 862.178 Rotterdam en omstreken Ill CP'8 6 meldt zich in Schiedam Met name CP'86-partijleider Freling trok de laatste tijd aandacht. Hier is hij op weg naar een rechtzaak in verband met discriminerende activiteiten. Bel voor inlichtingen of bezoek onze showroom Toulonselaan 69 - Dordrecht Bel voor inlichtingen of bezoek onze showroom Toulonselaan 69 - Dordrecht woensdag 14 januari: nieuwjaar- en jubileumviering; ONS Milieu vanaf 12.00 uur dicht; GFT-inzameling 's morgens i.p.v. 's middags; GFT containers uiterlijk om 07.45 uur buiten zetten. Elke zondag open: Bron: Foodmagazine december 1997 U vindt de Konmar Wereldmarkt "De Buik van Zuid" in het V;ij Entrepotgebouw op de Kop van Zuid tussen Erasmusbrug en Willemsbrug. H300 gratis parkeerplaatsen op het parkeerterrein aan de Rosestraat. Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 WINTER Westlandseweg, Vlaardingen (naast IBIS-hotel)

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1