010-4.699.444 IN KRANT Gelovigen door de stadop kerkenpad 'ffiofON» MlMJjL Beleef t mee ivi de Buik van Zuid! KQüMar de Woonkeuzekron Burgers blijven onveranderd aangewezen op nummer 112 Rechtbank buigt zich over bouwplan Hollandiaterrein loods Verdacht van autodiefstal Jaarconcert St. Radboud Preventie-tip Opknapbeurt voor Bachplein Burgemeester in korte broek Soundmixshow in de Erker grote KORTING1. Popprijs Schiedam in Podium Café VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA S WAXRIN OPOEN°^ t TOTALE OPLAGE: Kethel-Oost in de knel Moeilijke klus De Korenbeurs Jubileumboek ONS Milieu SCHIEDAM Twee Schie dammers van 17 en 20 jaar en een 20-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zijn woensdagmorgen rond half twee opgepakt door de politie. Het drietal wordt verdacht van inbraak in en een poging tot diefstal van een auto bij het Hof van Spa- land. Na een melding zagen poli tiemedewerkers de drie man nen lopen op de Smetana- laan. Toen het trio door de politie werd aangesproken, nam de 17-jarige Schiedam mer de benen. Na een achter volging te voet werd hij ech ter aangehouden, evenals de twee andere verdachten. Het gereedschap dat zij bij zich hadden is in beslag genomen en het drietal werd verhoor ingesloten op het bureau. SCHIEDAM Muziekvereni ging St. Radboud organiseert op zaterdag 17 januari het jaarcon cert. Op het programma staan onder meer de Rivieren-cyclus van Malando, Trois Dances van Khachaturian en Three Dance Epidodes van Bernstein. Met dit laatste werk behaalde St. Rad boud eind vorig jaar de eerste prijs met promotie op het Bondsconcours in Poeldijk. De Slagwerkgroep Excelsior Ge- mert verleent medewerking aan het concert, wat garant staat voor een spetterend optreden. Het jaarconcert van St. Rad boud wordt gehouden in de aula van scholengemeenschap Spie- ringshoek (Van der Brugghen- laan 2-6), aanvang 20.00 uur. Kaarten a 7,50 zijn verkrijg baar bij leden van de muziekver eniging en voor aanvang van het concert aan de zaal. SCHIEDAM Bij het opne men van een aantal aangiften van inbraken in woningen die het afgelopen weekend zijn ge pleegd, is het politiemensen op gevallen dat bewoners 's nachts hun woning niet of niet deugde lijk afsluiten met het nachtslot. Zoals bekend mag worden ver ondersteld, is het mogelijk een deur die niet is afgesloten met het nachtslot open te maken door het zogenaamde 'flippe ren'. Om inbrekers geen kans te geven is het belangrijk om het hang- en sluitwerk in de hele woning kritisch te controleren. De politie is bereid hierbij te adviseren. Het wachten is op de goedkeuring van de ge meenteraad en dan kan in maart worden begonnen met de ophoging van het Bachplein. Een intensieve klus die naar verwachting vier maanden zal gaan duren. De bestrating rond de vijf flats, wijkgebouw De Blauwe Brug en het postkantoor is dermate verzakt dat ophoging dringend noodzakelijk is. Het Bachplein werd zeventien jaar geleden voor het laatst opgehoogd, met uitzondering van het parkeerterrein ten oosten van fiat 5 en dat is duidelijk zichtbaar aan de bestrating. Het hoogteverschil is op som mige plekken zeer aanzienlijk. De grondverzakking heeft zulke ernstige vormen aangenomen dat het minimumverval inmiddels dertig centimeter bedraagt en het maximum bijna 1,20 meter. Niet alleen heeft dat gevolgen voor de bestrating en plantsoenen maar ook voor kabels, leidingen en riolerin gen. Voorlopig wordt alleen het gebied ten noorden van flat 4. het parkeerterrein bij flat 5 en het wegtracé bij De Blauwe Brug en het postkantoor onder handen genomen. Daarbij wordt rekening gehouden met de klachten die de laatste jaren van buurtbewoners en Bewonersvereniging Bachplein bij de Dienst Gemeentewerken binnenkwamen. Voor het opnieuw begaanbaar maken van het Bachplein is een bedrag uitgetrokken van bijna anderhalf miljoen gulden en dat is nog maar voor een deel van het plein. In verband met het ontwikkelen van woningbouwplannen voor een verdere invulling van het Bachplein is het middengebied, met hoofdzakelijk scholen, en het zuidelijk deel nog even gevrijwaard van ophoogaetiviteiten. m. SCHIEDAM Ter gele genheid van het 25-jarig be staan van zaalvoetbalvereni ging Groenoord wordt op zaterdag 17 januari in sport hal Margriet gestreden om het zaalkampioenschap van Schiedam. Alle plaatselijke clubs zijn hierbij aanwezig. Ook wordt dan een duel af gewerkt tussen een senioren team van Groenoord en een ploeg van het gemeentebe stuur. Van de partij zijn onder bur gemeester Scheeres, wethou der Hafkamp en de raadsle den Klepke en Metaal. De ambtelijke top wordt verte genwoordigd door Van Vugt en Steenbergen. Aanvang van dit prestigeduel is 21.15 uur. (Meer over hef jubileum van Groenoord in de sportkolom elders in deze krant). SCHIEDAM Als laatste post van Nederland heeft de Schiedamse brandweer de lo kale alarmcentrale opgehe ven. Alle andere brandweer korpsen waren al aangesloten op regionale centrales. Don derdagmorgen ging in de ka zerne aan de Breedstraat de knop om en werd definitief overgeschakeld naar de Re gionale Alarmcentrale in Rot terdam die voor het hele Rijn mondgebied de brandmeldin gen verwerkt. „Maar voor in woners van Schiedam veran dert er niets", benadrukt commandant J. Postma. „Zij moeten spoedseisende klach ten blijven doorgeven via het alarmnummer 112 en worden dan doorverbonden met de Regionale Alarmcentrale. Deze alarmeert vervolgens de Schiedamse brandweer." Donderdagmorgen om tien uur werd via de centrale van de ge meentebrandweer Schiedam symbolisch voor de laatste maal het voltallige personeel gealar meerd. Alarmering en radiocom municatie lopen vanaf heden via de Regionale Alarmcentrale op de Westzeedijk in Rotterdam. Alle andere gemeenten binnen de regio Rotterdam-Rijnmond waren al langer op deze brand weeralarmcentrale aangesloten. „In de praktijk zal de burger er overigens weinig van merken, want het opheffen van de 24- uurs bemenste centrale in Schie dam heeft geen nadelige conse quenties voor de snelheid en de kwaliteit van het brandweeropt reden", zegt Postma. Trompet Reden voor opheffing van de Schiedamse alarmcentrale zijn de oplopende kosten, met name door de techniek die steeds com plexer wordt. Daarnaast werd het centralistenwerk altijd door brandweermensen gedaan die nu beschikbaar komen bij de eerste melding, zodat met een grotere ploeg (van minimaal zeven men sen) kan worden uitgerukt. Volgens Postma heeft de Schie damse brandweer zolang vastge houden aan een eigen alarmcen trale omdat deze 'historisch sterk verankerd' was. „Eind vo rige eeuw werkten we hier nog met een torenwachter, die bij brand met een trompet en lan taarn alarm sloeg. In 1907 werd overgestapt naar het systeem van 'schellen', waarbij brand weerlieden bij alarm door de po litie vanaf de Lange Nieuwstraat op het bedrijf of thuis werden geïnformeerd via een telefoon netwerk met luide bellen. In de Tweede Wereldoorlog stelde de Duitse bezetter hier een beroeps brandweer in en in januari '42 werd op de Singel onze eerste alarmcentrale in gebruik geno men. Sinds 1975 zit de hoofdka zerne aan de Breedstraat en heb ben we daar onze centrale." Digitaal Met de omschakeling van een lokale naar een regionale alarm centrale speelt de Schiedamse brandweer in op de nabije toe komst. „Het is de bedoeling dat tegen het jaar 2000 alle brand meldingen in het hele land via een digitaal netwerk worden ver werkt. Daar waren we niet on deruit gekomen. Daarom is het opheffen van de lokale alarm centrale nu een logische stap", aldus Postma. SCHIEDAM In wijkcen trum De Erker (Jan van Avennesstraat 32) wordt za terdag 17 januari een play- back-soundmixshow georga niseerd. Deelnemers van alle leeftij den zullen de meest uiteenlo pende acts opvoeren. De show is toegankelijk voor iedereen. Aanvang 19 uur. Bel voor inlichtingen 078-631 75 05 SUNHOUSE SCHIEDAM - De kerken van Schiedam begroeten elkaar op zondag 18 januari. Ze sturen elk een gezantschap naar een van de andere leden van de Raad van Kerken om de groeten over te brengen van hun eigen geloofsgemeenschap. Het gaat om een teken van samenwerking, waarnaar de kerken ook in 1998 streven. De drie 'kleine' kerken van Schiedam - Evangelisch Luthers, Oud katholiek en NPB - bieden de gelegenheid om in de gebedsweek voor de eenheid samen te komen voor muziek, overdenking en gebed. Het kerkgebouw van Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB (Westvest 92) stelt daarvoor op woensdag 21 januari om 19 uur de deuren open. Belangstellenden zijn van harte welkom. En dan is er nog de kerkentocht op donderdag 22 januari. Iedere zondag klinken in veel kerken dezelfde woorden. Van alle woorden uit de bijbel en de liturgie wordt het 'Onze Vader' het meest algemeen gebruikt. Op de koopavond in de 'Gebedsweek voor de Eenheid' trekken leden van vele kerken in een lange stoet als het ware achter deze woorden aan, om in vier verschillende kerken steeds een andere bede uit het 'Onze Vader 'te bidden, te overdenken en er over te zingen. Zo willen zij tonen dat er ook woorden van hoop rondgaan in Schiedam. De tocht voert over de oudste as van de stad, vanaf de nieuwbouw-Magnalia Deikerk (Albardastraat, om 19.00 uur) langs de veel oudere Oud-Katholieke kerk (Dam, om 19.30 uur) en de Grote Kerk (20.00 uur) naar het gebouw in de steigers: de Singelkerk of Liduinabasiliek (Stadserf, om 20.30 uur). Na afloop van de tocht wordt deelnemers nog een kopje koffie of iets anders aangeboden in het Paxhuis aan de Schie 11 (nabij De Korenbeurs). SCHIEDAM In Podium Café (Lange Haven 28) wordt vrijdag 16 januari vanaf 21 uur weer een editie van de Popprijs Schiedam afgewerkt. Achtereenvolgens betreden volgende bands de planken: Atheon, None Sane, A.J.Mharyo, Down the Hutches, Manitou en Storm. Zaterdag 17 januari verzorgt de funkband the Kiersunit een optre den. Aanvang 22 uur, vrij entree. SCHIEDAM De Rotterdamse rechtbank doet uiterlijk 21 januari uitspraak in een geschil' over verdere bebouwing van het Hollandiaterrein. Hierbij staat het gemeentebestuur tegenover een delegatie van bewoners van het Hollandiaterrein. Onderwerp is het bouwplan voor 104 appartementen op hel terrein door projectontwikkelaar Mabon, met een waarde van 25 miljoen gulden. De rechter hoorde beide afvaardigingen woensdagmorgen aan, maar uit zijn reactie viel niet op te maken welke partij gelijk zal krijgen. De gemeenteraad heeft het bouwplan half december goedge keurd. „Dal verbaasde ons zeer omdat Gedeputeerde Staten eerder kritiek hadden op bepaalde facetten van het project", zegt omwonende P. van Gent. „Wij hadden ons tegen een aantal voorschriften van hel bouwplan verzet omdat die gericht waren op zoveel mogelijk "bestrating in de omgeving, in plaats van een hoogwaardig woon- en leefmilieu dat in een eerder beslemmings- plan was voorgesteld. Tot onze verrassing stemden alle partijen in de gemeenteraad echter in met dit nieuwbouwproject. Als omwo nenden hebben wij de indruk dat door uitspraken van burgemees ter Scheeres en wethouder Hafkamp de politieke partijen geloven dat het bouwplan niet kan worden tegengehouden. Het college heeft namelijk steeds verkondigd dat verzet zinloos is." De bezwaren van de omwonenden, die nu aan de rechter zijn voorgelegd, betreffen met name dat het huidige nieuwbouwpro ject twee bouwlagen hoger is dan het bestemmingsplan van 1992 toestaat, dal de gemeente Schiedam een aantal formele voor schriften heeft geschonden, dat legen het bouwplan nog steeds een procedure bij de Raad van State loopt en dat de nieuwbouw niet voldoet aan de voorwaarden van de Wet Geluidhinder, „In het kort komt het erop neer dat de gemeente Schiedam en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland niet volgens de beginse len van behoorlijk bestuur hebben gehandeld", stelt Van Gent. ..Wij hopen dat de rechter die stelling onderschrijft." Kijk a.s. zondag om 17.15 uur naar koken met Sterren op RTL 4 en bewonder samen met Cas Spijkers de best gesorteerde en mooiste 4 supermarkt van Nederland: de Konmar Wereldmarkt op de Kop van Zuid in Rotterdam. Of kom zelf kijken! Van 12.00 - 18.00 uur Het Nieuwe DONDERDAG 15 JANUARI 1998, 50e JAARGANG, Nr 3 De Havenloods - Oplage: 862.178 Rotterdam en omstreken b™ BKMM gpSlÉI 2 ÉitiMl&Ss'SË imm WmÊk c Schiedamse brandweer heft als laatste korps alarmcentrale op Na bijna 25 jaar wordt de alarmcentrale in de brandweerkazerne aan de Breedstraat opgeheven of bezoek onze showroom Toulonselaan 69 - Dordrecht MiMllliMiafl Het Hollandiaterrein, achter de 's-Gravela/tdseweg Elke zondag open: Bron: Foodmagazine december 1997 Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 U vindt de Konmar Wereldmarkt "De Buik van Zuid" in het Vrij Entrepotgebouw op de Kop van Zuid tussen Erasmusbrug en Willemsbrug. H300 gratis parkeerplaatsen op het parkeerterrein aan de Rosestraat.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1