Gemeente Schiedam V veel ZIJ digheid IN DE POLITIEK I li .Gromtéj J2465521 Ter inzagelegging proces-verbaal I 12-2 Vrijstelling ex artikel 19 WRO ten behoeve van vestiging Boddaertgroep Leliendaal 23 Afscheidsveceptie A. van Rixoort "Wat meer praktische geesten" Vogels voeren in de winter Openbare vergadering in februari 4 MAART GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN VERGEET NIET TE STEMMEN! Toepassing artikel 19 wet op de ruimtelijke ordening t.b.v. bouwplan Van der Duijn van Maasdamstraat 10-12 Ati Kiers: Sluitingstijden Stadswinkel 30 januari a.s. Verkiezing van de leden van de gemeenteraad BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE Na een dienstverband van 40 jaar bij de gemeente Schiedam, zal de heer A. van Rixoort met ingang van 1 februari 1998 gebruik maken van de FPU-regeling. De heer Van Rixoort is werkzaam als werkmeester boomverzorging bij de afdeling Aanleg en Beheer van de sector Stedelijk Beheer. Een informele receptie zal worden gehouden op donderdag 5 februari van 16.30 uur tot 17.45 uur in Het Proveniershuys, Overschiesestraat 3 te Schiedam. Uw aanwezigheid zal zeer op prijs worden gesteld. —li Vrouwen in Schiedam., óók van de partij EcoTeams kijken aan de hand van een werkboek hoe ze in hun directe omgeving zorgvuldiger met het milieu kunnen omgaan. Ati Kiers, coör dinator van het EcoTeam Meldpunt in Schiedam, is een voorstander van een combinatie van mannen en vrouwen, zowel in de EcoTeams als in de poli tiek. "Vrouwen zijn over het algemeen, wat prakti scher ingesteld en hebben in de loop der tijd geleerd om veel dingen tegelijk te doen. Behalve dat de politiek een afspiegeling moet zijn van de maat schappij, kan ze best wat praktische geesten gebrui ken", aldus Ati Kiers. AANWIJZINGSBESLUIT Gemeente Schiedam? Uw Stadswinkel aan het Stadserf WET MILIEUBEHEER PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK WOENSDAG JANUARI 1998 WOENSDAG 28 JANUARI 1998 5-441 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fax :(010) 4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie 8c-Externe betrekkingen tel.: (010) 2465389 fax :(010) 2465364 De voorzitter van het centraal stembureau maakt ingevolge artikel I 1, lid 2, van het Kiesbesluit, bekend dat de voorzitter van het centraal stembureau heden ter inzage heeft gelegd het proces-verbaal van de zitting van het centraal stembureau voor het nummeren van de kandidatenlijsten en voor de beslissing over de geldigheid van de lijs- tencombinaties voor de op 4 maart 1998 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad. De voorzitter maakt voorts, ingevolge artikel I 15, lid 1, van de Kieswet, bekend dat aan deze kandidatenlijsten de volgende nummers zijn toegekend: lijst nummer 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. aanduiding van de politieke groepering Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) Christen Democratisch Appèl (CDA) Democraten 66 (D66) V.V.D. Centrumdemocraten (CD) GROENLINKS Gemeente Belangen Schiedam NEDERLAND-MOBIEL A.O.V./UNIE 55+ Platform Schiedam SP (Socialistische Partij) eerste kandidaat Wiegman, A.G.(Aad) van Mansum, M.P.(Paul) Reijnhout, A.(Adri) van Wijk, W.J.(WUl) Bierhuizen, A.(Ad) Boertjens, G.J.(Judith) (v) Metaal, H.W. (Henk) Mucek, K.V.(Karel) Raaphorst-de Groot, C. (Catelijne)V') Schoenmakers, Th.H.(Theo) Kuitert, E.E. (Edith) (v) Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de afdeling Bouw- en woningtoezicht van de sector VROM, 8e etage Stadskantoor, Stadserf 1, elke mor gen van 09.00 - 10.30 uur, telefoon: 010-2465511. Voor niet-technische informatie en inza ge in (archief-) stukken kunt u terecht aan de balie van de Stadswinkel ofwel tot 12.00 uur op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: Van Vlissingenstraat 2a P. van der Water Grote Markt 39a A. Oskam Swammerdamsingel 17c *P. Koenen en O.P. Ooms bedrijfsgebouw vergroten woning verbouwen woning vergroten Verleende bouwaanvragen/meldingen: (incl. datum verlening) Stadhouderslaan 31 mw. van Geijl-Suvaal volière bouwen (datum verlening 23 januari 1998) N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit (verleende-/geweigerde bouw- en sloopvergunning of melding) binnen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van ae beschikking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is inge diend. Schiedam, 28 januari 1998 De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor de vestiging van een zogenaamde Boddaertgroep in het pand Leliendaal 23. De vestiging is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Binnenstad", maar wordt aange merkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestem mingsplan nadat van het college van gedeputeerde staten van Zuid-Holland een verklaring van geen bezwaar is ontvangen. Informatie omtrent de Boddaertgroep ligt daartoe vanaf 29 januari 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stadserf 1 Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van vergunning bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schrif telijk bedenkingen indienen. 28 januari 1998. de burgemeester, drs R. Scheeres. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het stadskantoor. van de Welstands- en Stadserf 1, Schiedam. Datum: 3 februari 1998 Smetanalaan 61 Kerklaan 81 Grote Markt 39 Geervlietsestraat 50 Swammerdamsingel 17c F. Weeder dakkapel bouwen P.F. Erftemeijer dakkapel bouwen A. Oskam woning verbouwen Hoogheemraadschap Delfland hekwerk bouwen P.Koenen en O.P. Doorns woning verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich i de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen, onder het tijdstip van behandeling, kunt u krijgen bij het secretariaat, tel.: (010) 2465503 (010) 2465489. Schiedam, 28 januari 1998 in waar- De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat een bouwplan is ingediend door Van Pelt Louter Architecten B.V., in opdracht van de heer Van der Vlerk, Van der Duijn van Maas damstraat 12, 3118 LD Schiedam, voor de samenvoeging en verbouwing van de panden Van der Duijn van Maasdamstraat 10 en 12. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Nieuwland 1961". Het College is voornemens vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplanvoorschriften op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, nadat van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verklaring van geen bezwaar is ontvangen. De bouwtekeningen van het bovengenoemde bouwplan liggen van 29 januari 1998 tot en met 12 februari 1998 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de stadswinkel van het stadskantoor (ingang Stadserf 1). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voor nemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen inbrengen bij het hoofd van de sec tor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De burgemeester van Schiedam, R. Scheeres Foto: Angelique van Woerkorn In het kader van de gemeenteraadsverkiezingen in maart 1998geeft een aantal vrouwen haar mening over 'vrouwen in de politiek'. Dit is een initiatief van de Adviescommissie Vrouwenemancipatie Schiedam Let u weieens op de vogels in uw tuin? In de winter kunt u ze van heel dichtbij vol gen. U zet bijvoorbeeld een (zelfgemaakte) voedertafel in uw tuin neer, waarop u etens resten legt. Hier komen vogels als koolme zen, pimpelmezen, merels, spreeuwen, win terkoninkjes en mussen op af. Ook vetbollen met vogelzaad en pin da's aan een touwtje trekken vogels aan. Ze kunnen het voedsel namelijk goed gebruiken om de winter door te komen. De winter is niet de leukste tijd voor vogels. Ze hebben het vaak moeilijk om voedsel (wormen, insecten of zaden) te vinden. U kunt ze een handje helpen! Hoe? Merels en spreeuwen zijn dol op etensresten als klokhuizen, kaaskor- sten (zonder plastic), rot fruit en oud brood. Leg het op de voedertafel neer. Katten kunnen er dan moeilijk bij. De overgebleven broodkruimels wor den vanzelf door de mussen en winterkoninkjes opgeruimd. Door (zelfgemaakte) vetbollen met vogelzaad en pinda's aan een touwtje in een boom op te hangen, doet u mezen veel plezier. Ze zullen u bedanken door acrobatisch hoog standjes uit te halen om het voedsel te krijgen. Wanneer u van het voeren van vogels een feest wil maken, is het belangrijk om op een paar dingen te letten! Begin pas met bijvoeren als het echt winter is. En als de winter is ingetreden, dan is voeren na zonsopgang of een paar uur voor zonsonder gang de beste tijd. Etensresten gebruiken waar in zout is ver werkt of brood met margarine is niet gewenst. Ook de voedertafel behoort u regelma tig schoon te maken. Achtergebleven uitwerpselen kunnen andere vogels namelijk besmetten. Wanneer u nog vragen heeft over het voeren van vogels in de winter of wil weten hoe u een voedertafel kunt maken, neem dan tijdens kantooruren contact op met de Groentelefoon, tel: 2465522. Ook voor ->»• Huismus Merel andere vra gen over het groen in en om uw huis kunt u bij de Groentelefoon terecht. Gemeenteraadsvergadering Datum maandag 2 februari Tijd 20.00 uur Plaats Stadskantoor in de Multifunctio nele Zaal Vergaderingen van de gemeenteraad zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastgestelde vergaderdatum telefonisch wor den opgevraagd. Agenda's en verslagen van commissie- en raadsvergaderingen liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel, Stadserf 1. Vrijdag 30 januari a.s. is - in verband met het testen van de elektrische apparatuur - de Stads-winkel om 16.00 uur gesloten. U kunt deze vrijdag in de Stadswinkel terecht van 08.00 uur tot 16.00 uur. Het Geme«iteii|k Informatiepunt: uw vraagbaak. Vanaf 17 november. Aanwijzing van alle ambtenaren werkzaam bij de Rivierpolitie Rotterdam-Rijnmond, ">edoe ils bei SchiedamT "Voorschriften als bedoeld in artikel 437ter, eerste lid van het Wetboek van Strafrecht" (APV, Hoofdstuk Openbare Orde en Veiligheid, Paragraaf 5: bepalingen ter bestrijding van heling van goederen). Gelezen het verzoek van de Rivierpolitie Rotterdam-Rijnmond medewerkers van deze dienst die zijn aangesteld voor de uitvoering van de politietaak, aan te wijzen als ambtenaar als bedoeld in artikel 437, eerste lid, van het Wetboek van Strafrecht, aangesteld voor de uitvoering van de politietaak (als bedoeld in artikel 3, lid la van het Besluit algemene rechtspositie politie) als ambtenaar als bedoeld in artikel 2.5.3 APV C/"li aJ m rifi-pn dlc KprlfwIJ in artilfpl eerste lid van Het Wetboek VAJ Overwegende: - dat het politiële beleid inzake het voorkomen en bestrijden van heling door opkopers door gang moet vinden en in de toekomst gewaarborgd moet blijven; - dat daartoe de medewerkers van de Rivierpolitie Rotterdam-Rijnmond die zijn aangesteld voor de uitvoering van de politietaak, in de gelegenheid moeten worden gesteld de adminis tratie van opkopers te kunnen controleren; Gelet op het bepaalde in artikel 2.5.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam; Besluit: 1. alle ambtenaren werkzaam bij de Rivierpolitie Rotterdam-Rijnmond en aangesteld voor de uitvoering van de politietaak, aan te wijzen als ambtenaar als bedoeld in artikel 437eerste lid, van het Wetboek van Strafrecht; 2. te bepalen dat dit Besluit in werking treedt op 28 januari 1998; 3. te bepalen dat dit Besluit bekend wordt gemaakt in het Nieuwe Stadsblad. Schiedam, 21 januari 1998. De burgemeester. Tegen dit besluit kan door belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt, bezwaar worden gemaakt bij de burgemeester van Schiedam. Het besluit ligt vanaf 28 januari 1998 ter inzage bij het gemeentelijke informatiepunt in de Stadswinkel. ^Wieudienst Rijnnio BESCHIKKING Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstel len van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-ontheffing) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 31 juli 1997 een aanvraag om ontheffing ingevolge artikel 10.47 van de Wet milieubeheer namens SUB AT ontvangen van De Straat milieu-adviseurs. Het gaat om een ontheffing voor het lozen van bema lingswater op het openbaar riool. De lozing vindt plaats op het riool ter hoogte van de Rotterdamsedijk 36 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde ontheffing te verlenen. Aan de ontheffing zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 28 januari 1998 tot en met 10 maart 1998 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ontheffing; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de ontheffing; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ontheffing. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A. Jonkers de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 474. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010)2 468 402). Projectnummer: 97.31.05 in

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 2