SCHIEDAM Pleidooi D66 voor lokale Rekenkamer Station Schiedam Centrum groeit uit tot knooppunt voor openbaar vervoer Huurverhoging voor beter leefklimaat 0900-8998200 MIJN IEN2EN KOSTEN MIJ PER MAAND 'Schiedam, natuurlijk groen' 'Beneluxlijn en 2e Beneluxtunnel onmisbaar voor Rotterdamse regio £IJKSH#ORN££fLLËN Intensieve samenwerking verpleeghuis en thuiszorg Helderziende waarnemingen Twaalf uur klaveijassen Geen gordels Opmerkelijke stroomuitval Het Nieuwe Stadsblad loods Servicelijn bezorging SAMEN VERANTWOORDELIJK VOOR SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM Na de succes vol verlopen klaverjasmarathons in 1997 wordt op zaterdag 31 januari in de grote zaal van wijk centrum Nieuwland aan het Wi- bautplein de eerste marathon van 1998 georganiseerd. De eerste kaarten worden om 10.00 uur geschud, zodat om 22.00 uur definitief de kaarten op tafel worden gelegd. Er wordt gespeeld volgens het Rotterdam se systeem. De kosten voor deze marathon •bedragen 30.- per koppel. Voor dit bedrag wordt in het begin koffie en om 13.00 uur brood en soep geserveerd. Het winnende koppel kan zich verrij ken met het bedrag van 100.- de man/vrouw. Voor de tweede en derde plaats zijn ook bedra gen beschikbaar gesteld. Geïnte resseerden kunnen zich vooraf opgeven bij A. Boelens, tel. 4734347 0f bij het wijkcentrum, tel. 4715765. SCHIEDAM— Op de 's- Gravelandseweg zijn maan- dagmidag bij een aanrijding twee mannen gewond ge raakt. Op de kruising met de Rin- gerstraat verleende een 54- bestuurder uit Mijnsheren- land geen voorrang aan een 27-jarige automobilist uit Rotterdam. Beide mannen, die geen gordels droegen, moesten voor behandeling worden overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis. De auto's zijn weggetakeld. SCHIEDAM D66 wil dat de gemeenteraad een grotere rol gaat spelen bij het bepalen van net beleid. Dat blijkt uit het ver kiezingsprogramma 'Meer dan 66 iDeeën voor Schiedam', dat maandagmiddag werd gepresen teerd. Ook pleiten de Democra ten voor een lokale onafhanke lijke Rekenkamer, straatinter views om de mening van de Schiedammer te peilen, de moge lijkheid van verkoop van grond en huurwoningen aan particulie ren en een snelle verbinding met de A13. Grote vraag is en blijft natuur lijk hoeveel zetels D66 op 4 maart haalt, gezien de dramati sche opiniepeilingen en de tragi komische verwikkelingen in de landelijke partijtop. „Ik ben ook niet zo tevreden over de wijze waarop men daar aan onze po pulariteit werkt", gebruikt frac tievoorzitter M. Houtkamp een understatement. „Het speelt ons parten dat alle grote partijen een eigen gezicht hebben in de vorm van bijvoorbeeld Kok of Bolkes- SCHIEDAM Medewerkers van een bouwbedrijf keken don derdagmiddag raar op toen tij dens werkzaamheden in een bouwput aan de Parkweg plotse ling de stroom van hun agregaat uitviel. Op dat moment waren ze met een decoupeerzaag bezig en veronderstelden een storing in de stroomvoorziening. Eenmaal uit de put geklommen, consta teerden de medewerkers dat het agregaat niet kapot was, maar gestolen. BESTEK GESTOLEN Een 39 jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is zaterdagmiddag even na twaalf uur door de politie aangehouden, nadat hij was betrapt bij het stelen van bestek ter waarde van enkele honderen guldens uit een warenhuis in de Nieuwe Passage. De man werd opgemerkt door een be veiligingsbeambte van de winkel, die hem vervolgens overdroeg aan de politie. Na verhoor op het bureau werd de verdachte heengezonden. oods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 tein, terwijl bij D66 blijkbaar een heleboel mensen daarover gaan. Hoe je daar ook over denkt, toch hoort dat ook een beetje bij ons. Het is minder gedirigeerd, wat chaotischer misschien." En aan die negatieve voorspellingen doet Houtkamp verder niet mee. „Ik reken gewoon weer op zes zetels in Schiedam, mede omdat onze lijsttrekker Adri Reijnhout een goede reputatie als wethou der voor Volkshuisvesting heeft opgebouwd." D66 wil dat de gemeenteraad vaker de wijk ingaat* als er aan leiding is om daar een vergade ring te beleggen. In navolging van de PvdA pleiten de Demo craten daarnaast voor een wij kwethouder, als vast aanspreek punt binnen het college van B&W. Het referendum staat nog steeds overeind als het om ingrij pende vraagstukken gaat. In het verkiezingsprogramma staat verder een aantal opmerke lijke suggesties. Zo zou bekeken moeten worden of gratis open baar vervoer in de regio mogelijk b? WOENSDAG 28 JANUARI 1998 5-1441 Het verkiezingsprogramma werd maandagmiddag aangeboden aan een Schiedammer die werd gekozen door in winkelcentrum Hof van Spaland met een dartpijl op een plattegrond van Schiedam te gooien SCHIEDAM Voor alle na- tuuractiviteiten in 1998 heeft de afdeling Groenvoorziening en Natuur van de gemeente Schie dam de brochure 'Schiedam, na tuurlijk groen' met een activitei tenoverzicht uitgebracht. Deze brochure is gratis te verkrijgen. In de brochure staat onder meer waarom er Gallowayrunderen zijn losgelaten in het Prinses Beatrixpark, welke natuurvere- nigingen in Schiedam actief, waar tuinliefhebbers terecht kunnen met hun vragen en aan welke projecten bijvoorbeeld kinderen en volwassenen kun nen meedoen om meer over de natuur te weten te komen. Naast het natuurvriendelijke be leid dat de afdeling Groenvoor ziening en Natuur nastreeft, kunnen alle natuurliefhebbers is, krijgt de gemeente bij wisse ling van eigenaar het recht om de buitenkant van winkels aan te passen en wordt een groot deel van het oude centrum autovrij. D66 wil ondanks de beperkte zeggenschap zoveel mogelijk in vloed uitoefenen op het politie beleid, houdt een pleidooi voor een integraal plan van aanpak voor Groenoord en kiest voor een voorkeursbehandeling van achterstandsgroepen bij het ge meentelijke aanstellingsbeleid. En ook naar sportbeoefening is gekeken. Zo zou het lege terrein tussen de nieuwe sporthal en het zwembad gebruikt kunnen wor den voor korfbal en beachvol- leybal! „Is een ideetje van ons raadslid Vincent Broeke", rea geert Houkamp. „Zelf weet ik nauwelijks wat die sport in houdt." WATERWEG Hoewel de werkzaamheden in grote de len van de regio al in een eer der stadium waren begonnen, is donderdagmiddag het offi ciële startsein gegeven voor de aanleg van de Beneluxlijn en de 2e Beneluxtunnel. De nieu we metrolijn kost zo'n 1,5 miljard gulden en de tunnel nog eens 770 miljoen. Cen traal bij beide projecten, die in 2002 moeten worden afge rond, staat verbetering van de mobiliteit en de leefbaarheid. Voor Schiedam is hierbij een belangrijke rol weggelegd. Vanwege een spoeddebat in de Tweede Kamer verrichtte niet minister A. Jorritsma van Ver keer en Waterstaat de officiële handeling in het Rotterdamse Henegouwencollege, maar direc teur Personenvervoer W. de Boer van het ministerie. Overi gens was ook de tweede hoofd gast, burgemeester B. Peper, niet van de partij. Ademnood Al in 1988 besloot het ministerie van Verkeer en Waterstaat dat een tweede tunnelbuis noodza kelijk was. De le Beneluxtunnel kreeg steeds meer moeite om de groeiende stroom auto's op te vangen. Die eerste tunnel werd in '67 geopend en kreeg dat jaar bijna 50.000 auto's te verwerken. Tegenwoordig gaan er bijna De werkzaamheden zijn in grote delen van de regio al in volle gang, zoals aan de Burg. Van Haarenlaan in Schiedam twee keer zoveel voertuigen doorheen: 90.000 wagens zorgen ervoor dat de tunnel in de spits vol staat met lange rijen blik. „Aangezien die ontwikkeling niet vanzelf ophoudt, is het bit tere noodzaak dat we daar iets aan doen", liet minister Jorrits ma via haar topamtenaar De Boer weten. „Want files zijn niet alleen irritant als u op weg naar huis of het werk bent. Het eco nomisch verkeer van en naar de haven kan al helemaal geen 'vastlopers' gebruiken. En die haven is wel een onmisbare bron van inkomsten en werkgelegen heid in de Rotterdamse regio." De le en 2e Beneluxtunnel moe ten samen een oeververbinding gaan vormen met negen rijstro ken voor het wegverkeer. Er ko men onder meer doelgroepenba- nen, die ervoor zorgen dat eco nomisch belangrijk verkeer vlot kan doorrijden. Betalend weg verkeer wordt hierbij niet uitge sloten. Verder gaat de metro straks door de 2e Beneluxtunnel en komt er een fietsverbinding. Jorritsma: „Tot nu toe konden fietsers bijna niet fatsoenlijk over de Maas komen. Het pontje tussen Vlaardingen en Pernis is eigenlijk de enige manier. En op de pont wachten is natuurlijk nooit leuk. Daarbij wordt het nog een mooie fietstunnel ook. Er zijn nogal grote hoogtever schillen aan de tunnelmonden. Om te voorkomen dat er op de steile hellingen fietsers aan ademnood bezwijken, komen er roltrappen en liften. Voor de vei ligheid is er heldere verlichting." De zes nieuwe tunneldelen, elk 120 meter lang, worden in een tien meter diep dok gebouwd om de waterhuishouding van de om geving zo min mogelijk te versto ren. Keerspoor Het tracé van de Beneluxlijn loopt straks vanuit Rotterdam- West via Schiedam, de 2e Bene luxtunnel en Pernis naar Hoog vliet. Hier sluit de metro aan op de bestaande Erasmuslijn van Rotterdam Centraal Station naar Spijkenisse. Het is de be doeling dat station Schiedam Centrum uitgroeit tot een regio naal knooppunt, met onder meer een keerspoor. Hierdoor kan de metro in de toekomst gemakkelijk op het spoor naar Hoek van Holland worden aan gesloten. Het nieuwe tracé heeft een lengte van bijna 12 kilometer en krijgt zes stations. Terwijl het stads- en streekver voer nu gemiddeld voor 35 pro cent kostendekkend is, gaat het ministerie van Verkeer en Wa terstaat voor de Beneluxlijn uit van 60 procent. Verder werd bekendgemaakt dat de regio Rotterdam in de nabije toekomst mogelijk nog een nieu we metrolijn krijgt: tussen Zuid plein en Ridderkerk. Daarnaar wordt momenteel onderzoek verricht. SCHIEDAM - De vraag naar huurwoningen zal de komende jaren afnemen. Dat is voor Wo ningstichting Noordvest een re den om zich te herbezinnen op de toekomst. In de Meerjarenvi- sie 1998-2002 geeft de WSN aan meer aandacht te willen beste den aan de wijken Groenoord en Nieuwland. Naast aandacht voor de woningen wil de WSN ook een aantrekkelijk woon- en leefklimaat voor bewoners reali seren. Om de doelstelling 'een aantrek kelijke woning in een aantrekke lijke straat' te halen, moet de WSN samenwerken met bewo ners, de gemeente en andere wo ningcorporaties. Dan kan vraag en aanbod beter op elkaar wor den afgestemd. De WSN geeft in de Meerjarenvisie aan samen- werking- en fusiemogelijkheden actief te onderzoeken. Vooral bij de portiek- en galerij flats (60% van de woningen van WSN) zal een verhuurbaarheid sprobleem optreden. De stich ting verwacht dat als gevolg van de afnemende vraag naar huur woningen het aantal woningen dat bestemd is voor de lagere inkomens af zal nemen met zo'n 2500 woningen, door onder an dere verkoop, sloop, verbeterin gen en huurverhogingen. Deze afname is niet alleen een nood zaak, maar ook een kans om in monotone wijken meer variatie aan te brengen. Door differenti atie en herstructurering wil de WSN een meer evenwichtige wijk- en bevolkingsopbouw be- reiken. Zo kunnen zittende huurders in hun eigen omgeving wooncarrière maken. In Groenoord en Nieuwland gaat de WSN de leefbaarheid verbeteren. Tot 2002 wordt daar een bedrag van 4,8 miljoen gul den voor uitgetrokken. In totaal zijn in deze wijken investeringen geraamd tot een bedrag van 30,5 miljoen gulden. Zo'n 250 tot 350 woningen zullen worden ge sloopt. Om meer variatie in de eigendomsverhoudingen te krij gen, maar ook om de benodigde maatregelen te kunnen financie ren wil de WSN ongeveer 300 tot 500 woningen in Nieuwland en Groenoord verkopen, in eerste instantie aan bewoners. Buiten deze aandachtsgebieden zullen tot 2002 nog zo'n 600 tot 800 woningen in de verkoop gaan. De inkomsten voor de verbete ring van het leefklimaat moeten vooral uit de huuropbrengsten komen. WSN voorziet dan ook voor de komende jaren een rela tief stevige huurverhoging, dit jaar van ongeveer 4,3%. Ook volgend jaar zal dit percentage als bovengrens worden aange houden. De consequenties daarvan voor de individuele huurder zouden worden beperkt door de verbete ringen in de nieuwe Wet Huur- subidie. mmm weer het hele jaar door aan uit eenlopende natuuractiviteiten deelnemen. Deze activiteiten staan in een handig activiteite noverzicht vermeld. Voor kinde ren is er bijvoorbeeld in de voor jaarsvakantie een cursus dierver zorging, het Schaapscheerders- feest, het Hooi- en Oogstfeest en diverse speurtochten gepland. Volwassen kunnen deelnemen aan maandelijkse heemtuinex- cursies, de Fluitekruidfietstocht, wandelingen door groengebie den en themamiddagen op voor lichtingscentrum De Groene Raat. Wanneer men geïnteresseeerd is in de brochure 'Schiedam, na tuurlijk groen', dan kan men deze opvragen bij de Hoofdafde ling Groenvoorziening en Na tuur, tel. 2465522. Voor iedereen heeft Dijkshoorn brillen een passende contactlens, of het nu om hard- zuurstofdoorlatende of zachte lenzen gaat. Ook 'cilinder'lenzen of trendy kleurlenzen worden door onze con tactlensspecialisten nauwkeurig aangepast. Schiedam - Tel. (010) 4701730 Malen.Zot de uitgave voor uw lenzen g* mat'Vraag naar de voorwaarden. Verheugde blikken bij beide directies na bekrachtiging van de coöperatieve vereniging door NANS WOLTERS SCHIEDAM Om beter te kunnen inspelen op nieuwe ontwik kelingen in de samenleving zijn de Stichting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg Noord en de Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord onlangs overgegaan tot de oprichting van een coöperatie ve vereniging. Het gaat om een samenwerkingsvorm die de positie van beide organisaties versterkt en bovendien efficiëntie in de hand werkt. Gezamenlijk hebben beide zorginstanties op jaarba sis een budget van 95 miljoen gulden. Voor directeur Ton Bakker, directeur behandel- en zorgverlening van de stichting, staat vast dat deze bundeling van krachten voor patiënten een verbetering betekent. „Het bevordert de uitwisse ling van kennis en ervaring op het gebied van verpleging en thuiszorg en heeft bovendien als voordeel dat de overgang van verschillende vormen van zorgverlening ongemerkt in elkaar overlopen. Voor mensen met bijvoorbeeld een indicatie voor een verpleeghuis, die weigeren zich te laten opnemen, kunnen wij nu meer doen. Zo nodig kunnen zij langdurig thuis worden verzorgd. Dat geldt voor zowel patiënten met lichamelijke als psychische problemen. Ook voor de groeiende groep chronisch geriatrische patiënten houdt deze coöperatieve samenwerkingsvorm een ver betering in. De nieuwe opzet maakt het bovendien mogelijk per onderdeel te kiezen voor een project dat meer aandacht verdient." Als voorbeeld noemt Bakker een wachtlijstservice. Dit betekent dat mensen die wachten op bijvoorbeeld behandeling, reactive ring of dagopname al voor zij officieel aan de beurt zijn in aanmerking komen voor verzorging aan huis. „Hiermee wordt niet alleen de wachttijd overbrugd maar het geeft voor patiënten ook aan dat zij niet aan hun lot worden overgelaten. Voor mensen die naast een dagbehandeling thuis ook hulp ontvangen kan nu, in samenspraak met de patiënt uiteraard, een beter op elkaar afgestemd programma worden ontwikkeld." Eén van de taken waar de nieuwe vereniging zich yoor geplaatst ziet is het werven van personeel. Het personeelsbestand van de Thuiszorg en de Stichting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg tezamen omvat thans 1700 medewerkers. „Nieuw, gemotiveerd personeel aantrekken wordt een steeds groter probleem", aldus Bakker. „Als de economie groeit dan neemt de belangstelling om in de zorg te werken af, zo werkt het altijd en daar worden we nu mee geconfronteerd. We proberen dit enigszins op te vangen door personeel, dat iets anders wil gaan doen, een andere functie binnen onze organisaties aan te bieden. Vooral aan zieken- en bejaardenverzorgenden is grote behoefte." Voorts willen beide zorginstellingen meer aandacht gaan besteden aan het ontwikkelen van nieuwe producten, waaronder individue le aandacht voor mensen met een specifiek probleem. SCHIEDAM Psychometrist Simon Bakker verzorgt donder dag 29 januari de harmonia- avond met hejderziende waarne mingen. Hij gebruikt daarvoor voorwerpen zoals een horloge, ketting, ring of foto. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland, Wi- bautplein 165 en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt 8,50. Siem Rosman Naast het behoud van Mari>ke Ruseler een kernvoorraad van betaalbare huurwoningen vindt het CDA dat de gemeente het eigen woningbezit moet bevorderen. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (22 cent per minuut) NS 22" 1! CDA

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3