Cursus Kunstbeschouwing Nederlandse Bobsleeërs gaan voor de eer VERHUISD T AANDERl JSTBAA PIET OOMS OCCASIONS Theo Remmelink kansrijke snowboarder met ambitie Welke schaat(s)ster verslaat Gunda Niemann? Gouden herinnering Activiteiten voor ouderen Gospelavond Twee lezingen in Stedelijk Bloemschikken Goud blinkt in Nagano Top Tekst Gevraagd Toyota's v.a. '90 6«t0 550f5 PROJECTSECRETARESSE M/V AANNEMINGSBEDRIJF KROES BV GROOT VAARTLAND ZIEKENVERZORGENDEN-BEJAARDENVERZORGENDEN DONDERDAG 29 JANUARI 1998 5-479 SCHIEDAM De cursus Kunstbeschouwing is een com binatie van filosofie en beelden de kunst; er wordt als het ware een link gelegd tussen diverse manieren van denken en de wijze waarop men naar een schilderij of naar een beelhouwwerk kijkt. Om hierin enige vaardigheid te krijgen wordt kennisgemaakt met filosofische tradities. Ver volgens wordt vanuit diverse ge zichtspunten een kunstwerk be keken en besproken. Dit gebeurt aan de hand van dia's en tijdens rondleidingen in het Stedelijk Museum in Schiedam en het mu seum Boymans van Beuningen in Rotterdam. Voor een bevredi gend verloop van de cursus is enige voorkennis wel gemakke lijk maar niet noodzakelijk. De cursisten worden vriendelijk ver zocht pen en papier mee te ne men; in overleg met de docente kan literatuur worden aange schaft, dit is echter niet ver plicht. Het gaat om 8 lessen van 2 uur op woensdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur bij de SH V aan de Nieuwe Haven 147. De kosten bedragen 95.- en de start is op woensdag 4 februari. Meer in formatie via tel. 4264781 (ope ningstijden maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur). SCHIEDAM In dienstencen trum Oost kan men donderdag 29 januari tussen 14.00 en 16.00 uur olieverf schilderen. Deelne mers betalen alleen materiaal kosten. Vrijdag 30 januari is in Oost tussen 10.00 en 12.00 uur koffie- inloop. Toegang is gratis. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt hier het geheugenspel gespeeld. Deel name is gratis. Zondag 1 februari is in diensten centrum de Woudhoek open middag van 13.30 tot 16.30 uur. Toegang is gratis. In De 4 Mo lens is een Thé-dansant van 13.30 tot 16.30 uur. Dit kost 2,- per persoon. Van 13.30 tot 16.00 uur wordt hier ook con tactmiddag gehouden. Toegang is gratis. Maandag 2 februari kan men koersballen in Oost van 14.00 tot 16.00 uur. Dit kost 6,- per maand. Dinsdag 3 februari kan men in De 4 Molens driebandenbiljart spelen tussen 12.00 en 16.00 uur. Woensdag 4 februari is in Oost van 10.00 tot 12.00 uur activitei tenclub. Deelname hieraan kost 2,50 per maand. Ook kan men hier tussen 14.00 en 16.00 uur handwerken met eigen mate riaal. In De 4 Molens is van 19.00 tot 22.00 uur soos-instuif. SCHIEDAM In de Dorps kerk in Kethel wordt zondag 1 februari weer een gospelavond gehouden. Ditmaal is er een op treden van het Schiedamse koor Expression. Aanvang 19 uur, vrij entree (collecte bij uitgang). VD'S In café Van Diggelen (Gro te Markt 15) treden zondagmiddag I februari the VD's op, ditmaal met gastzangeres Yvon Rhoda. Het be looft vanaf 16 uur een swingend optreden te worden. Vrij entree. INLOOPCONCERT Het in loopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 31 januari verzorgd door het kerkkoor Bethel uit Vlaardingen onder leiding van Elly Meijboom. Aanvang 15 uur, vrij entree (collecte bij uitgang). SCHIEDAM In het Stedelijk Museum vinden op zondag 1 februari in het verlengde van de tentoonstelling 'Het uitzicht van de duif twee lezingen plaats. Neerlandicus Siem Bakker zal daarbij ingaan op de vroege ex perimentele poëzie van Elburg en historicus drs. Marcel Hum- melink geeft uitleg bij de stilis tisch sterk gevarieerde schilderij en die Constant maakte rond 1952. Het thema 'oorlog en vre de' dat Elburg als uitgangspunt gebruikte voor zijn gedichten zal op de bijeenkomst centraal staan. De lezingen, georganiseerd door de Vrienden van het Stedelijk Museum, beginnen om 14.00 uur en lopen door tot 17.00 uur. Belangstellenden betalen alleen entreegeld (drie gulden). SCHIEDAM Onder begelei ding van Rene Leeuwangh van Rene Bloemsierkunst begint op woensdag 4 februari de voor jaarscursus bloemschikken 'Groei en Bloei'. De kosten bedragen 27,50 voor leden van de Kon. Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde en 32,50 voor niet-leden. De zeven lessen worden vanaf 20 uur gege ven in natuurcentrum De Bos- hoek (Bospad 3). Opgeven via tel. 4714391/4712389. GEEF ASTMAPATIENTEN MEER LUCHT Astma Fonds ca - Sr. §m Top Tekst zoekt een projectsecretaresse die weet wat flexibiliteit inhoudt Wij willen ons team versterken met een Wij zoeken een flexibele en accurate medewerker(st)er die: vaardig is in het werken met Windows en MS Word en die plezier heeft in het gebruik van computertoepassingen; een goede beheersing heeft van de Nederlandse taal; in vaste dienstverband projectmatig wil werken op wisselende locaties in de regio Delft-Zoetermeer-Leiden; begrijpt wat het vak van secretaresse inhoudt. Spreken deze zaken je aan en heb je een opleiding op HAVO/MEAO niveau (secretariële richting), stuur je brief met CV naar: Top Tekst T.a.v. Jos van Kampen, Poortweg 2, 2612 PA Delft, tel. 015 - 257 20 02 E-mail: TopTekst@compuserve.com Het bezit van rijbewijs en auto is een pre Wij bieden u een goed salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. - ERVAREN BETONTIMMERLIEDEN - BETONWERKERS - BOUWVAKHELPERS c ,S met ingang van van Emmastraat naar de van t".... TOYOTA OCCASIONS: T. Camry 2.5 GXi sedan V6 07-90 T. Carina 1.6 XLi sedan 03-95 T. Carina 1.6 XLi sedan03-'90 T. Carina 1.6 XL sedan st.b. 09-'89 T. Corolla 1.6 GXi HB02-'97 T. Corolla 1.6 GXi HB04-'96 T. Corolla 1.3 XLi sedan st.b. 04-'95 T. Corolla 1.3 XLi 09-'94 T. Corolla 1.6 GLi LB 08-'92 T. Corolla 1.6 GLi sedan st.b. 10-97 T. Corolla 1.3 XLi HB Sport 08-'91 T. Corolla 1.6 XL LB12-'89 T. Starlet 1.3 GTi05-'94 T. Starlet 1.3 GLi05-'92 T. Starlet 1.3 GLi01-'92 T. Starlet 1.3 XLi 11-91 T. Starlet 1.0 DX03-'87 T. Starlet 1.3 autom04-83 Suzuki Swift 11-'91 Voor al uw onderhoud reparaties. Inruil fin. mog. BOVAG-garantie. Taanderijstraat 15 - Vlaardingen - Telefoon 010-4600804 Wij bieden: o STEUNPUNT VOOR 1.6 MILJOEN NEDERLANDERS Bobsleeën is en blijft voor de ware liefhebber één van de mooiste Olympische onderdelen Zeker in landen als Oostenrijk, Duitsland, de VS, Italië, Zwttserland en Canada weet de sport zich zeker van de belangstelling van miljoenen fans. Nederland geldt op bobsleegebied als een natie in ontwikkeling. Rob Geurts en de viermansbob van het Team Glas kunnen zich redelijk meten met de internationale subtop, maar komen tekort om zich te kunnen mengen in de race om de medailles. 'De slag om de prijzen zal gaan tussen de deelnemers uit de traditionele bobsleeianden', weet Frank van den Berg, één van Neerland's beste bobsleeërs zeker. 'In de tweemansbob is de Canadees Pierre loeders de absolute favoriet, al zal hij veel concurrentie mogen verwachten van de regerend wereldkampioen Reto Goetschi uit Zwitserland.' Nederland moet vooralsnog de gevestigde orde voorrang verlenen De 1500 meter voor dames bij de Olympi sche Spelen van lake Placid USA. Annie Borc- kink zal die gouden rit nooit vergeten. 'Niemand rekende op me nadat ik in de zomermaanden gescheurde enkelbanden opliep. Maar zelf zag ik in de aanloop naar de Spelen de vorm snel toenemen. Toen ik bij het WK in Hamar onder extreme omstandigheden (het vroor 15 graden!) goed bleek te kunnen mee komen met de top van de 1500 meter-rijdsters, voelde ik dat er een stunt in zou kunnen zitten'. Borkinck's intuïtie liet haar in Lake Placid niet in de steek. 'Ik reed tegen Tatjana Averina, een goede tegenstandster. Ik was mooi in het start schot weg en zag haar na de 600 meterkruising niet meer terug. Na 1100 meter zat ik op precies hetzelfde schema als Ria Visser. Toen nog maar even doorgeknald om uiteindelijk in 2.10,95 te finishen. Ik weet nog goed hoe ik net voor de streep de klok al in de gaten hield. En daarna het heerlijke gevoel van Olympisch Goud! Nagano is klaar voor de ruim drieduizend sporters uit meer dan tachtig landen die van 7 tot en met 22 februari zulten deelnemen aan de achttiende Olympische Winterspelen. Ten be hoeve van de sporters en hun coaches heeft het organisatiecomité een negentien hectaren groot Olympisch dorp gebouwd dat van alle gemakken voorzien is. De meeste Olympische onderdelen zullen zich in de stad en zijn nabije omgeving afspelen. Zo wordt het schaatsen afgewerkt in de futuristisch ogende 'M-Wave'. Voor een aantal skidisciplines wordt uitgeweken naar locaties ais Yamanouchi, Hakuba, Karuizawa en Nozawa Onsen, allemaal op betrekkelijk korte afstand van Nagano. 'M-Wave', het Olympisch Ijsstadion wacht op 's werelds beste schaatsers. is sinds 10 jaar een dienst verlenend bureau voor secretariaatswerkzaamhe den en in- en externe com municatie. Met kennis van zaken ondersteunen wij pro jecten binnen het bedrijfsle ven en de Rijksoverheid. Kwaliteit van de te leveren diensten staat hierbij hoog in het vaandel. Ons team van vaste mede werkers staat garant voor een hoge mate van klantge richt denken, een maximale inzet door het plannen van werkzaamheden en het waarborgen van continuïteit aan onze opdrachtgevers door o.a. het duo- banenconcept. Aan onze medewerkers bie den wij een informele werk sfeer met enthousiaste collega's en een continu 'bij blijven' bij de ontwikkelingen op de secretaressemarkt. is een middelgroot aannemingsbedrijf op het gebied van grond-,.water-, wegenbouw, cultuurtechnische en betonwerken. Wij zijn gevestigd te Maasland en overwegend regionaal werkend. Ter versterking van onze uitvoering zijn wij op zoek naar gemotiveerde: Wij vragen: - Dynamische, enthousiaste personen die zowel, zelfstandig als in teamverband hun taken kunnen verrichten. Voor eventuele inlichtingen kunt u contact opnemen met B.H. Hanemaaijer telefoon 010-5922888 Schriftelijke sollicitatie met C.V. te richten aan: Aannemingsbedrijf Kroes BV t.a.v. de heer B.H. Hanemaaijer Postbus 285 3140 AG Maassluis /aannemingsbedrijf b.v. l De Stichting Rusthuizen Der Hervormde Gemeente te Vlaardingen is de rechtspersoon van het Service- en Zorgcentrum Vaartland waar 146 bewoners worden verzorgd en 120 personeelsleden werken. SERVICE- EN ZORGCENTRUM Door de komende uitbreidingen van Stichting Vaartland Residence komen er vacatures in de afdeling verzorging van Vaartland. Wij zoeken daarom Vaartland is wellicht wat ouderwets, want het gelooft nog steeds en steeds meer in de verzorgingsdoelstelling van gezelligheid - lieve zus ters [broeders] - en lekker eten. Daar geven alle personeels leden invulling aan via zorgzaam zijn - genegen - heid tonen - meedenken - en leuke dingen doen en beden ken". Wij besteden veel meer tijd aan liefde, aandacht en genegenheid aan bewoners" aan regeltjes - papier of vergaderingen". Vaartland heeft daardoor een aparte sfeer en cultuur gekregen die door binnen- en buitenstaan ders als zeer goed en prettig wordt ervaren. Via de Stich ting Vaartland Buitenzorg zorgen wij voor de abonnees van Vaartland Buitenzorg (ca. 500] en via de Stichting Vaartland Residence [nieuw bouw] gaan we in het voor jaar 1998 zorgen voor circa 50 bewoners die vooral tijde lijke [en soms permanente verzorging en verpleging nodig hebben. enthousiaste collega's een goede sfeer mogelijkheid tot parttime werken salariëring volgens CAO verzorgingstehuizen Wij verwachten van u: dat u het „zorgen" in u hebt dat u lief en innemend voor de bewoners bent dat u wilt meewerken aan het instand houden van die aparte sfeer, cultuur en ideeën van Vaartland interesse in zorgvernieuwing en affiniteit Over de vacature kunt u telefonisch informatie krijgen bij het hoofd verzorging/wnd. directeur, mevrouw A. Dewaerheijt-Pongratz, telefoon 010-47591 ll. Uw sollicitatie stuurt u naar Service- en Zorgcentrum Vaartland Dillenburgsingel 9 31 36 EA Vlaardingen t.a.v. de heer P. van Woerden, directeur Theo Remmelink maakt in Nagano zijn Olympisch debuut in een sport die zich publicitair nog moet ontwikkelen: snowboarden. 'Ik ben vanaf het begin bij de opkomst van deze sport in Europa betrokken', vertelt Remmelink. 'Elf jaar geleden gleed ik voor het eerst op een simpel plankje naar beneden, het is nu natuurlijk een kick dat ik het tot deelname aan de Winterspelen heb weten te schoppen. Zoals het ook fantastisch is dat men snowboarden als Olympische Sport heeft erkend. Wat ik er in Nagano van verwacht? Tsja, om een medaille te kunnen oogsten zal ik in alle opzichten in topconditie moeten zijn. Mentaal, fysiek en sporttech- nisch. Of je op het juiste moment de vorm hebt, moet je altijd afwachten. Daarnaast is de concurrentie in deze tak van sport enorm en blijft een wedstrijd als deze niet meer en niet minder dan een momentopname. De vorm van de dag is al wat telt. Het is straks zaak dat ik me één voel met het materiaal en de omstandig heden en op beide zaken optimaal in kan spelen. In dat geval kan ik scoren.' Theo Remmelink: 'De concurrentie ts De prima donna in het internationale damesschaatscircus luistert al jaren naar de naam Gunda Niemann. De Duitse atlete met de esthetisch gezien zo matige stijl is er alles aan gelegen in Nagano toe te slaan op de middellange en lange afstanden. Het is de vraag wie haar van die plannen af kan houden. Nederland treedt in Japan aan met ondermeer oud Europees allround kampioene Tonny de Jong. De jonge Friezin kende een niet al te verheffend voorseizoen maar kan wellicht gebruikmakend van haar uitstekende techniek goed voor de dag komen op het professioneel geprapareerde ijs van de M-Wave. Bij de sprintsters wordt stiekum gehoopt op een dagsucces voor Marian ne Timmer. Zij zal dan wél het sprintgeweld uit (vooral) Noord-Amerika moeten zien te weerstaan. Annamarie Thomas worden kansen toege dicht op een hoge klassering op met name de 1500 meter. Carla Zijlstra wordt in staat geacht op de 3000 en 5000 meter in de bovenste regionen te eindigen. Met één of twee bronzen medailles mag de kernploeg van bondstrainster Sijtje van der Lende de1 beide handen dichtknijpen. voor Tonny de Jong?

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 27