SCHIEDAM BELOOFD: Hoogmis in herstelde deel Liduina Basiliek MIJN LEN2EN KOSTEN MIJ 50 PER MAAND" De Nieuwste Zonnebrillen £)IJKSH#ORNÖrÏllen Burgerlijke stand Jonge lieverd en eigenzinnige kater CDA Kunstenaar haalt na lange stilte weer uit richting politiek Paranormale manifestatie Beschonken taxichauffeur CDA-vrouwen over zorgvisie JT) IJ KSH #ORNg Open dag SYO Touchdown in Podium KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier SAMEN VERANTWOORDELIJK VOOR SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 11 FEBRUARI 1998 7-1442 SCHIEDAM In wijkcentrum De Erker (Jan ,van Avennes- s(raat 32) wordt zondag 15 fe bruari van 11 tot 17 uur een paranormale beurs gehouden. Bezoekers kunnen kennismaken met onder meer spiritual hea ling, aura tekenen, magnetise ren, astrologie en handlijnkun- de. Om 12 uur geeft Joop Ho- gendoorn een lezing over 'hea ling music on synthesizer', om 14 uur organiseert Ineke Verkerk een workshop over meditatie en om 15.30 verzorgt Paul den Uyl een voordracht over psychome trie. De toegang bedraagt 7,50. SCHIEDAM Een 50-jari- ge Schiedamse taxichauffeur is donderdagnacht om kwart voor twee op het Weena in Rotterdam door de politie opgepakt. Bij een controle bleek de man onder invloed van alcohol. Nader onder zoek leerde dat de taxichauf feur niet in het bezit was van een geldig rijbewijs, omdat dit was ingenomen bij een eerder geval van dronken schap. Ook de taxi van de Schiedammer bleek bij tech nisch onderzoek niet in orde en is door de politie weggeta- keld. De taxivergunning van de man is ingevorderd. SCHIEDAM In het kader van het jaarthema 'Zorgvisie, ons aller visie' organiseert het CDA-Vrouwenberaad op woensdag 18 februari een bijeen komst waarop vice-voorzitter A. Willemse-Van der Ploeg van het landelijk bestuur een lezing ver zorgt. Dit vindt plaats in het gebouw van de NPB, Westvest 92, aanvang 9.30 uur. GROENLINKS Anneke Meijer Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM Het gerestau reerde deel van de Liduina Basi liek is zondag door de pauselijk nuntius mgr. Acerbi met een Hoogmis in gebruik genomen. De dienst speelde zich af in het in oude glorie herstelde midden stuk, zijbeuken en priesterkoor. De Hoogmis werd muzikaal verzorgd door mannenkoor I.H.D. en vrouwenkoor Jubila- tio. Pastoor P. Vismans van de basi liek is tot op heden zeer tevre den over de wijze waarop de restauratie van de ruim 100-ja- rige kerk wordt uitgevoerd. „De basiliek wordt weer in oor spronkelijke staat gebracht en dat betekent restauratie en geen renovatie", benadrukt hij. De restauratie van de kerk werd in september 1994 in gang gezet met het vervangen van de hou ten fundering die door de ver laagde stand van het grondwa ter aan het rotten was. Alleen al voor dit gecompliceerde karwei was 4,5 miljoen guldig nodig. Voor het herstel van de kerk zelf wordt echter rekening ge houden met een bedrag van 10 miljoen gulden. Daarvoor wordt de kerk aan zowel de binnen- als buitenkant opge knapt. Het gaat dan om het schoonmaken en herstellen van de gebrandschilderde glas in lood ramen (750.000 gulden) en het vervangen van het natuur steen waaruit de kerk is opge trokken. De bouwstenen zijn door onder meer weersinvloe den ernstig aangetast en ver wacht wordt dat hiervoor an derhalf miljoen gulden nodig zal zijn. Ook het opnieuw in de verf zet ten van kruis- en dwarsbeuk, muren en gewelven gaat een flinke cent kosten, evenals de opknapbeurt die gepland staat voor waterspuwers, steunberen, luchtbogen en het Angelusto rentje. Bovendien is het tevens de bedoeling dat het orgel en het Heilig Hartbeeld worden ge reviseerd en dat een uitgekiende belichting wordt aangelegd die het fraaie interieur volledig tot zijn recht laat komen. „We gaan er vanuit dat we nog ongeveer twaalf maanden te maken hebben met restauratie activiteiten en daarna zal de Li duina Basiliek er weer net zo bijstaan als bij de oplevering in 1881", verwacht Vismans. SCHIEDAM Jaap Ver weij sr. is nog steeds boos. Na een stilte van enkele jaren haalt de Schiedams kunste naar weer eens uit. Vooral over het functioneren van het Schiedamse gemeentebestuur kan hij zich opwinden. „Na tuurlijk overdrijf ik weieens een beetje", zegt de partijloze Verweij. „Maar dat is toch niet verboden..." Een mono loog. „Tijdens het regime van wethou der Zijdeveld werd de begroting betreffende het Stadserf op on geveer 45 miljoen gulden gesteld. Burgemeester Scheeres zette de miljoenendans voort. Het is uit eindelijk zo'n 56 miljoen gewor den. Zonder de VSB als theater sponsor was 't nog meer ge weest. Het plein moest twee mil joen gulden gemeenschapsgeld kosten. Dat wordt dus drie mil joen gulden (50% meer). De lam lendige gemeenteraad gaat - al weer - morrend akkoord. Het mooie stadserfgebouw in Zuid- Europese stijl is een vlag op een modderschuit ten opzichte van de omgeving, allen welbekend zoals de Koemarkt. De verloede ring hebben wij te danken aan onze stadsbestuurders. Een Hol lands gebouw zou meer passend zijn geweest en vele miljoenen goedkoper." Sloopbeleid „De ruïne staat nu in een pias- hoek, wat je er ook aan doet het toeristisch effect is aanmerkelijk minder. De Nieuwe Passage moest er komen, De Hoogstraat verkommert. Nu gaat het met beide niet goed. Het sloopbeleid heeft ook veel gemeenschapsgeld gekost, de dossiers - onder meer betreffende meerwerk - zijn er niet meer. Een onoverzichtelijke bende. De mensen die wel wat zouden kunnen weten zijn ge pensioneerd, ziek of dood. Zijn er meer van dit soort situaties van de laatste 8 a 12 jaar?" „De 'afdelingsbaasjes' op het Stadskantoor hebben steeds hun gang kunnen gaan. Er is geen controle. Men is al jaren bezig het personeelsbeleid te reorgani seren. Wie heeft het zover laten komen? De PvdA'er Wiegman en Reijnhout van D66. Als klap op de vuurpijl komt Scheeres nu met de mededeling dat foutieve benoemingen van 34 leidingge vende ambtenaren niet meer te ruggedraaid kunnen worden. Wat een reorganisatie! Knoei boel! De gemeenteraad gaat al weer morrend akkoord. Daar gaat - alweer - Schiedams ge meenschapsgeld. Ook Reijnhout doet mee met buitenlands bou wen. Scandinavische huizen in Hollands polderlandschap. Een wijk met veel waterpartijen in een gifpolder. Spaland was giftig voor hij wethouder was, daarna niet meer. Huizen in het verleng de van start- en landingsbanen van Zestienhoven: veel lawaai, linke kerosineneerslag. Het vliegverkeer bestaat voor een ge deelte uit grotere oudere machi nes, leert dan niemand iets van de Bijlmer? Hoe gaat het met de 'rampendienst' Schiedam? Wat gebeurt er als een gedeelte van de Botlek de lucht invliegt? Die mo- Voor iedereen heeft Dijkshoorn brillen een passende contactlens, of het nu om hard- zuurstofdoorlatende of zachte lenzen gaat. Ook 'cilinder'lenzen of trendy kleurlenzen worden door onze con tactlensspecialisten nauwkeurig aangepast. Hof van Spaland 5 - Schiedam - Tel. (010) 4701730 NIEUW: Onze vervangingssystemen (halfjaar, maand, week en dag) kunt u nu ook maandelijks betalen. Zo is de uitgave voor uw lenzen gelij matig verdeeld. Vraag naar de voorwaarden. gelijkheid is er helaas. Binnen blijven, de burgemeester laat per radio weten wanneer je weer naar buiten mag. Daar heb ik nou weinig vertrouwen in. Als de zuurstof binnen op is, dan de gifwolk in duiken? Hebben de buschauffeurs en trambestuur ders gasmaskers? Wordt er mee geoefend? Komen ze wel? Zijn er afspraken met vervoerbedrijven SCHIEDAM Bij de Schie damse Vrouwenemancipatie Or ganisaties (SVO) wordt vrijdag 13 februari het nieuwe seizoen geopend. Op deze open dag, van 10 tot 13 uur, zijn docenten en medewerksters aanwezig om in formatie te geven over de nieuwe activiteiten en cursussen. Zo kunnen belangstellenden om 10.30 uur deelnemen aan een gratis proefles Afrikaans dan sen. De activiteiten van dit voorjaar staan uitgebreid beschreven in het nieuwe programmaboekje, dat gratis kan worden afgehaald bij de SVO (Broersveld 142. tel.4734545), bibliotheken en club- en buurthuizen. SCHIEDAM Ron Krop, een bekende uit de Rotterdamse mu ziekwereld, speelt donderdag avond 12 februari in Podium Café aan de Lange Haven. Deze veteraan belooft vanaf 22.00 uur een 'Oorsmeer' met soul, blues en jazz, maar bovenal 'straight from the heart'. Zaterdag 14 februari brengt Touchdown een afwisselende set van voornamelijk eigen num mers, aangevuld met enkele co vers. Optredens worden vooral geken merkt door de energie die de band uitstraalt. Vanaf 22.00 uur wordt het publiek meegenomen door een samensmelting van ver schillende stijlen muz'ek. uit andere steden?" Misdaad „In Schiedam is 40% van de vooroorlogse huizen in slechte staat. Landelijk is dat 14%, waarom hebben al die Schie damse politici het zover laten komen? Wel geld voor niet direct noodzakelijke projecten? En nu maar bedelen in Den Haag, wat helaas een noodzaak is. Bewo ners worden vaak door VVD'er Hafkamp achteraf bij inspraak procedures voor het blok gezet. Nu weer dat geharrewar met de Korenbeurs. Blijkbaar is koop manschap op het Stadskantoor nauwelijks aanwezig." „Schiedam weer in de Top 10 van de Nederlandse misdaadste den? Toeristen komt dat zien en beleven! Schiedam is de laatste tijd steeds voorpaginanieuws. Helaas steeds weer in negatieve zin. Er heersen hier Amerikaan se Wild-West toestanden met al les er op en eraan. De stad wordt steeds onveiliger. De politie vormt speciale teams, maar het helpt te weinig. Vaak rijden ze met z'n tweeën in één auto hun routes. Dan hoor en zie je ze niet veel. Zo waren ze ook niet goed geïnformeerd over CP-bijeen- komsten, dat een Turks feest fout zou kunnen aflopen, dat er houseparty's zouden komen... Althans ze deden niets. De poli tie heeft meer mensen nodig, nu moeten ze prioriteiten stellen." „Mijn conclusie is dat Schiedam niet meer met hetzelfde stelletje regenten - bestuurders - met hun vierjaarlijkse stoelendans opge scheept mag worden. De miljoe nen miskleumen en de arrogante besluitvorming van B&W wor den steeds weer geaccepteerd door de wel morrende gemeente raad, die in theorie een controle rende functie heeft. Van een be groting hebben ze geen bal ver stand. Wat is Scheeres zonder goochelaar Wiegman? Een enke ling stelt echt vragen, zoals Schoenmakers van Platvorm Schiedam en Metaal van Ge meentebelangen. Ze worden op een - onheuse manier - geatta queerd en krijgen een grote mond van B&W, speciaal Reijn hout. Hoe harder deze mensen schreeuwen des te meer heb je gelijk, eigenlijk zijn ze een beetje bang. Jammer dat Siljée en Reu- derink lid van de PvdA zijn. Schiedam moet onder een soort curatele gesteld worden, er moet een rijksaccountancy onderzoek komen, er moeten meer mana gers komen, niet omhooggeval len partijverenigingsmensjes. En zeker niet een door een politieke partij naar voren geschoven bur gemeester. Er is heus van de stad Schiedam wel wat te maken, maar niet op deze manier en zeker niet met dezelfde mensen. Ik hoop hiermee het een en an der te hebben aangericht." Geboorteaangiften in Schiedam over de periode van 22 januari tot en met 4 februari 1998: Stephan z.v. van der Meer - Maas, Danny z.v. Kordel - Mauer, Frédérique d.v. Gordijn - Brouwer, Boyza d.v. Demiryu- rek - Yildirim, Nikki d.v. Pries ter - van den Berg, Jordi z.v. Osterholt - van Oost, Nuradiin z.v. Abuukar - Omar, Jessica d.v. Kruiswijk - Baends, Mery- ern d.v. Soltane, Lieke d.v. Rou- wers - El Marasy, Leonie d.v. Beukers - Buitenhuis, Quinty d.v. van der Ree - van Scheijn- del, Gianni z.v. van Leeuwen - Salu, Melanie d.v. van Heijnin- gen - van der Vliet, Esmeralda d.v. Barquero - Mattamoros, Valery d.v. Kapoen - Gioudi, Bilal z.v. Dorn - Wilke, Martijn z.v. Kunz - Bijloo, Ivo z.v. van der Knaap - Bakker, Mehmet z.v. Eskalen - Eskalen, Ali z.v. Köse - Köse, Barry z.v. Olie- rhoek - Wulffraat, Warda d.v. Fkiri - Rabihi, Marnix z.v. Ver hagen - Hoeksema, Yahye z.v. Diri - Lui Mohammed Ahmed, Carly d.v. van de Hulst - van Lingen, Wendy d.v. van der Vel den - Smit, Lucas .v. Buurman - Onderdelinden, Youri z.v. Zoet mulder - van Veen, Iris d.v. Kee- mink - Moewis, Jordy z.v. Ruij- ken - Zeninger, Dana d.v. Van der Toorn - van Egmond Ondertrouwd: W. de Boom 51 jr. en E. Verhaal 37 jr., G. Goodhart 31 jr. en A. Kooij 29 jr., D.D. Muntz 27 jr. en S.H.F. van Haaster 23 jr., D.E. Batenburg 25 jr. en M.d.C. Arenas 25 jr., J.J. Kuipers 36 jr. en P.J.A. Kerklaan 30 jr. H.M. Lamers 48 jr. en C.A. Smits 54- jr., P. Sanstra 53 jr. en W. Spelt 47 jr., J.L. Wegman 30 jr. en P.E.E. Smeets 28 jr., C.A. van Sluijs 24 jr. en D. Sjouken 22 jr., H.W.J. Köneman 28 jr. en E.H.A. Middeldorp 24 jr., H.J.H. van den Bogaard 27 jr. en M. van der Linden 28 jr., P. Smit 28 jr. en J.C. Leijen 28 jr.,; R.C.C. Kalmeijer 28 jr. en T.N. Levachova 32 jr., J. van den Berg 27 jr. en N. Ververs 24 jr. Getrouwd: J.B.P. van Leeuwen 56 jr. en B. van der Heiden 56 jr., H.P. Maas 32 jr. en D. van Capellen 28 jr., J.R. Wagner 32 jr. en M. van Troost 31 jr., D. van Dijk 28 jr. en S. van Golden 31 jr., E.J. Hertog 31 jr. en E.J. Ponstein 29 jr. Overleden: Ch.F.M. Colombain man 84 jr., J. van den Berg man 65 jr., J. Otten man 57 jr., N. Ooster man vr. 52 jr. g.g.m. G.H. van den Bosch, P.M. van den Berg man 73 jr., C.M. Soares man 40 jr., H.A. Hukshoorn man 73 jr., J. Leeflang vr. 90 jr. g.g.m. L.A. Lansink, D. Holleman man 76 jr., J.C. Denker man 86 jr., J.J. van Woerkom man 85 jr., C.C. Abrahams vr. 90 jr. g.g.m. M.G. Heijster, N.B. van den Berg vr. 89 jr. g.g.m. C.L. Winkelman, C. Veldt vr. 61 jr., P.D. Sanders man 89 jr., F.A. de Wolf man 77 jr., M.G. Franken vr. 82 jr., J. de Jonge man 81 jr., M. Poot vr. 92 jr. g.g.m. A. Post, C.A. Baars man 73 jr., H. Burgerhout vr. 72 jr. g.g.m. D. Roeiers. SCHIEDAM Mystery is een kruising labrador/Mechelse her der teef van elf maanden oud. Ze is een hele lieve hond die nog veel moet leren, dus er wordt een baasje gezocht dat tijd heeft om met de hond op cursus te gaan. Mystery kan goed met kinderen, katten en andere honden overweg. Ze is nog niet gewend om alleen thuis te zijn, dus alleen mensen met veel tijd en geduld kunnen Mystery ophalen. Yuki is een wit /cyperse kater van acht jaar met een pittig karakter. Teveel aandacht stelt hij niet op prijs, dus het is geen kat voor bij kinderen. Hij gaat zijn eigen gangetje en bepaalt zelf of hij wil worden aangehaald. Yuki hoeft niet naar buiten te kunnen, dus hij is tevreden met een bovenhuis of flat. Hargahoeve (Sportlaan 2l tel. 4714151) is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Aad van Lingen Het CDA wil meer halen uit de toeris tische kracht van Schiedam. Met het Bert Kaptein historisch centrum, het nieuwe Stadserf, vermaarde restaurants, Brandersfeesten en Molenfestival hebben we sterke troeven in handen voor een succesvolle stadspromotie. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 nr. 3 ÏSi v.C Het gerestaureerde deel van de Liduina Basiliek wordt weer in gebruik genomen Jaap Verweij sr. Jaap Verweij 22: .Natuurlijk bij: Hof van Spaland 5 - Schiedam - Tel. (OIO) 4701730 Mystery Yuki

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 13