Vernieuwde Patrol GR kan zowel op de weg als in het terrein beter uit de voeten Nissan-dealers geven bioscoopkaartjes weg Nieuwe Stadsblad Schiedam en omgeving Mazda 626 wagon staat nu in de showroom VW breidt motorengamma uit voor Passat Variant en Sharan Opel dealers openen directe telefoondienst antnniAiiiAfg xzooü* Direetlïjo De Nissan Patrol GR beleef de dit najaar zijn première tij dens de International Auto show I.A.A. in Frankfurt. Be halve door een vormgeving met meer rondingen en een nog robuuster voorkomen on derscheidt hij zich van zijn voorganger door een toegeno men binnenruimte. En met een trekvermogen van 3,5 ton aanhangwagengewicht blijft de Patrol GR een mannetjes putter. De beenruimte voorin is met bij na 10 cm in de lengte gegroeid. Op schouderhoogte is een winst geboekt van 75 mm en de Patrol GR biedt 40 mm meer elleboog ruimte. Zwaar terrein Een noviteit is de elektrisch uit- schakelbare stabilisatorstang op de achteras. Bij het rijden in het terrein door grote hobbels en kuilen is deze met een'druk op de knop te ontkoppelen, waardoor optimaal wordt geprofiteerd van de wieluitslag. De banden kunnen hierdoor be ter contact houden met de on dergrond en dat komt de aan drijving in zwaar terrein ten goe de. Voor het rijden op de weg is daarentegen met ingeschakelde stabilisator het overhellen in de bochten beteugeld. Zowel voor als achteras zijn met langsdra- gers aan het chassis opgehangen met rondom schroefveren. Een gelimiteerd sperdifferentieel op de achteras is standaard. Aandrijving Voor de aandrijving tekent een oude bekende, namelijk de de 2,8 liter turbodieselmotor. Hij doet al jaren trouwe dienst in de Patrol maar Nissan heeft de mo tor verder verfijnd. De kracht is toegenomen naar 95kW/130pk en een maximaal koppel van 252 Nm bij slechts 2.0000 tpm. Dat is ondermeer bereikt door toe voeging van een intercooler. De elektronisch geregelde brand stofinjectie zorgt ervoor dat de krachtbron voldoet aan de strengste emissie-eisen. Nissan heeft het geluidsniveau sterk weten te verlagen. In de eerste plaats draait de zeScilinder nog stiler dan hij al was. Juist door de elektronisch geregelde inspuiting verloopt de verbran ding van de dieselolie soepeler en geluidsarmer. Maar ook op andere fronten in het geluidsniveau gereduceerd. Zo is een demper gemonteerd tussen pedaal en de hydraulische bediening van de koppeling om motorvibraties te elimineren. Te gelijk is de pedaaldruk met 15 procent verlaagd. Door verfij ning in de versnellingsbak en de aandrijflijn is het transmissiege ruis in de vijfde versnelling met zo'n negentig procent geredu ceerd. Drie versies De Patrol GR komt ook op grijs kenteken in drie versies, Basis, S en een luxueuze SE. Airbags voor bestuurder en passagier als mede ABS zijn aan de standaar duitrusting toegevoegd. De prijs van de Patrol GR begint bij 52,514,89 gulden excl. btw. De gezamenlijke Nederlandse Opel-dealers hebben het iniatief genomen tot een heel nieu we service voor Opel-rijders: De Opel Dealer Directlijn. Via dit gratis nummer kunnen Opel rijders informatie opvragen over prijzen voor het vervangen van bijvoorbeeld uitlaat, rem men, banden en accu voor hun specifieke mo del auto en eventueel een afspraak maken bij de dealer. Met de Opel Dealer Directlijn is Opel het eerste merk in Nederland dat deze service aan haar klanten aanbiedt. Wanneer een klant zijn Opel wil laten repareren, belt hij gratis0800-1410. Het enige wat hij hoeft te doen is het opgeven van zijn kenteken en gewenste reparatie. De Opel rijder ontvangt dan direct exac te en vrijblijvende prijsinformatie, inclusief monta ge, garantie en' btw voor zijn specifieke Opel. Deze concurrerende tarieven zijn bindend en gel den bij alle Opel dealers van Nederland. Opel hoopt dat misverstanden tussen klanten en dealers hiermee voorgoed tot het verleden behoren. Afspraak Tevens bestaat de mogelijkheid om via de Opel Dealer Directlijn met een afspraak te maken voor een reparatie. De Opel Dealer Directlijn beschikt namelijk over de agenda's van alle Nederlandse Opel-dealers en kan dus een afspraak maken op een voor de klant passend tijdstip. Nissan geeft iedereen die voor of uiterlijk op 28 maart aan staande een proefrit maakt in een nieuwe Nissan, twee bios coopkaartjes voor de nieuwste Disney familiefilm Flubber Cadeau, die op 12 februari in première gaat. Om de kaartjes te bemachtigen hoeft men na een proefrit alleen het testfor mulier in te vullen. Nissan hoopt op deze manier meer inzicht te krijgen naar de ervaringen van klanten met modellen uit het gamma. Nissan Motor Nederland treedt op als parter in de Flubber promotiecampagne. Middels een speciale actie reiken de dealers samen maar liefst veertig duizend toegangskaartjes uit. Bij een proefrit met bijvoorbeeld de handzame Micra, Almera of stijlvolle Primera ontvangt de Nissan rijder in spé van de dealer een testformulier met vragen over de proefrit. Degene die het formulier invult, krijgt van de Nissan-dealer twee kaartjes voor de bioscoopfilm Flubber, met Robin Williams in de hoofdrol. Nissan laat het echter niet bij bioscoopkaartjes alleen. De impor teur heeft een aantal vragen bedacht, waarvan de antwoorden in de film Flubber zijn verwerkt. Wie het speciale deelnameformulier invult dingt mee naar een van de leuke prijzen uit het Flubber Fun Festival, waaronder een proefrit voor twee personen. Om in de zogenaamde Golf- klasse nog enigszins origineel voor de dag te komen valt niet mee. Het is de felst omstreden plek op de automarkt zodat bijna ieder autofabrikant er zijn geluk beproeft. Alfa Ro meo beweegt zich al sinds jaar en dag op dit terrein. Ooit met de Qiulia's, later met de "Sud", vervolgens met de 33 en al weer enige tijd met de 145. Dat is een driedeurs al- leskunner met sportieve in slag. Op basis van onderstel en techniek van deze compact verscheen ook een vlotte seda nuitvoering, de 146. Omdat het echte "hardrijden" in ons land allang niet meer is toe gestaan bespreken we de 145 in zijn op één na eenvoudigste uit voering bespreken. Dan wordt de compacte wagen aangedreven door een 1.4 liter viercilinder die het op 103 pk brengt. Het is een echte Alfa en dat betekent bij zondere techniek in de vorm van Alfa's bekende Twin Spark of wel dubbele ontsteking. In een bijna twaalfhonderd kilo zware wagen mag je van zo'n relatief kleine viercilinder geen wonderen verwachten. De tops nelheid van 185 km/u geeft ech ter aan datje met de 145 TS 1.4 allerminst tot de sukkelaars be hoort. Zo'n 1.4 liter voldoet in ons op 120 km/u begrensde land dan ook uitstekend. Met een ge middelde van 1:12 blijft het brandstofverbruik binnen rede lijke grenzen. Alfa is erin geslaagd om de visu eel aantrekkelijke motor niet al leen een rustig maar ook soepel karakter te geven. Maar om sportief mee te komen zul je ech ter het relatief hoge toerental ten volle moeten benutten. Dat vormt een van de aantrekkelijk heden van deze Alfa want de vijf versnellingsbak - een automaat is (nog) niet leverbaar- is uiter mate soepel en heeft lekker korte schakelwegen. De koppeling heeft een korte slag en vergt wei nig pedaalkracht. Stationair loopt de warme motor als een zonnetje en geeft geen schokken of trillingen door naar het inte rieur. Ook op hoge snelheid blijft het aangenaam rustig bin nen. Veel gebruiksgemak Over de vormgeving valt te strij den. De neus vertoont een be hoorlijke portie Alfa-agressivi- teit zonder veel bravoure. De frontale overhang is nogal groot, hetgeen samen met de naar ach teren smal toelopende raampar- tij en de "huidplooi" Voor een lang, slank silhouet zorgt. De achterzijde ontleent zijn charme aan de V-vormige ach terruit waarop een wis/wasin- stallatie en een derde remlicht zijn aangebracht. De achterklep opent van binnenuit en slaat vanaf de bumper ver en licht open. In de goed afgedekte en middels omklapbare achterbank variabel te vergroten berging gaat van 320 tot 1130 dm3 baga ge mee. Indien gewenst kan de 145-1.4 een caravan'tot 1100 kilo probleemloos trekken. Voor een gemakkelijke instap zorgen beide lange portieren. De zijramen hebben een vaste om lijsting dus de portieren sluiten als een bus. Voor de achterin- stap kunnen de stoelen met een hooggeplaatste greep heel simpel naar voren worden geschoven. De klapstand heeft een "geheu gen" dus je hoeft niet steeds op nieuw de stoel in te stellen. De bestuurder kan bovendien de zit hoogte traploos regelen. Het in grijzen, groenen en zwar ten gehouden interieur geeft een luxe gevoel. De passagier heeft door de bijzondere vorm van het fraaie dashboard volop de ruim te. Comfortabel interieur Ook achterin is voor knieën en hoofd zelfs bij langere voorpas sagiers volop ruimte. De stoelen en bank hebben een stevige in borst en goede steungevende pasvorm. De cockpit vertoont een gematigd sportief beeld met goed afleesbare instrumenten en voor de hand liggend geplaatste bedieningselementen. Je voelt je van meet af aan thuis in deze Alfa. Een proefrit is dan ook aan te bevelen. Rijden met een Alfa was en is steeds weer een belevenis. De auto heeft ontegenzeglijk karak ter, maar volgt alert al je beve len. De besturing is nauwkeurig en de motor hangt als het ware direct "aan het gas". De 145 is overzichtelijk en ontplooit voor al op bochtige binnenwegen zijn sportieve karakter. De remmen, schijven voor en trommels ach ter (behalve bij ABS, dan ook achter schijven) zijn volkomen berekend op hun taak en exact doseerbaar. Zoveel rijplezier heeft zijn prijs, maar de krap 32 mille is beslist niet teveel voor" deze echte Alfa Romeo! WOENSDAG 11 FEBRUARI 1998 7-452 MÊÊÊÊÊÊÊ ,7, Vj, War» 1* WW 61» w terin eveneens verbeterd wordt. Net als bij de andere 626 model len heeft de wagon een ruime uitrusting meegekregen. In de luxere GLX versie worden air conditioning, de tot tafel om- klapbare passagiersstoel, elek trisch bedienbare portierramen en velours bekleding standaard mee geleverd. Op motorengebied biedt de nieuwe 626 Wagon dezelfde bre de keuze als de 626 hatchback en sedan. In de basisuitvoering ligt een 66 kW/90pk sterke viercilin der met zestienkleppen onder de kap. De krachtbron kan naar keuze worden gekoppeld aan een handgeschakelde vijfbak of een automatische transmissie. De prijs van de 626 wagon be gint bij 41.995 gulden. armleuningen en drie hoofdsteu nen vervolmaken het comfort. De voorstoelen van de nieuwe 626 werden ten opzichte van het vorige model verhoogd. Het voordeel is dat de achterpassa giers onder de hoger geplaatste stoelen hun voeten beter kwijt kunnen. Ook de plaatsing van de achterbank is verhoogd waar door het in- en uitstappen ach- Volkswagen heeft het motore naanbod voor de Passat Va riant en de Sharan uitgebreid. De eerste is nu ook leverbaar met de krachtige 2,8 liter V6- motor, voorzien van syncro- aandrijving. Voor de Sharan is nu ook een 1,8 liter turbo motor beschikbaar. De nieuwe zescilindermotor voor de Passat Variant levert een vermogen van 142 kW/193 pk bij 6000 t/min. Hiermee bereikt de auto een topsnelheid van 232 km/h. Acceleratie van 0 tot 80 km/h geschiedt in 5,4 seconden en van 0 tot 100 km/h in slechts 7.8 seconden. De Passat Variant V6 syncro wordt standaard geleverd met een handgeschakelde vijfversnel lingsbak. Tegen meerprijs is eveneens een vijftraps automati sche transmissie met een extra tiptronic-functie leverbaar. Deze tiptronic combineert het comfort van een elektronisch ge regelde automaat met de moge- lijkheid van bliksemsnel hand matig schakelen. De permanente syncro-vierwie- laandrijving zorgt voor een ho ger veiligheidsniveau bij slechte weers- en wegomstandigheden De Volkswagen Passat Variant V6 syncro is leverbaar in de Comfortline-uitvoering en kost 70.845 gulden (incl. btw/bpm). Voor de Volkswagen Sharan is vanaf heden een 1,8 liter turbo motor leverbaar. Deze viercilin der motor ontwikkeld een maxi maal vermogen van 110 kW/150 pk en geeft de Sharan een tops nelheid van 194 km/h. Accelera tie van 0 tot 80 km/h en van 0 tot 100 km/h geschiedt in 8,1 respectievelijk 12,0 seconden. Volkswagen levert de auto in de Basis-, Comfortline-, Trendline en Highline-uitvoering, vanaf 64.795 gulden (incl. btw/bpm). De 626 wagon is aanzienlijk rui mer dan hatchback en sedan omdat hij zowel in de lengte als de hoogte 8,5 cm boven de ande re modellen uitsteekt. Vooral door de toegenomen hoogte straalt het interieur veel ruimte uit. De wielbasis tenslotte groei de met zes centimeter naar 2,67 meter, wat eveneens resulteert in beduidend meer volume. De bagageruimte is 428 liter groot en kan door de in ongelij ke delen neerklapbare achter bank worden uitgebreid tot 1.374 liter. De bagage wordt in dat geval netjes aan het oog ont trokken door een tonneau-co- ver. De achterbank van de 626 GLX Wagon kan in zijn geheel naar voren of achteren worden geschoven ten behoeve van meer beenruimte voor de passagiers of meer plek voor de bagage. In de voorste stand biedt de ach terbank tevens de keuze uit twee standen van de rugleuning: 'nor maal of comfort'. Twee handige Na de introductie van de 626 hatchback en sedan staat nu nu ook de nieuwe Mazda 626 wagon in de showroom van de Maz da-dealers. De wagon is voorlopig beschikbaar in drie motorva rianten. Rond mei dit jaar vindt de première plaats van een krachtige twee liter direct ingespoten turbodiesel. (JSrWlS Een afspraak hij de Ope l-dealer is zo gemaakt hij de Dire et lijn. Alfa 145: buitenbeentje in 'de Golf-klasse door Anjcs Vcrhcy De neus vertoont een behoorlijke portie Alfa-agressiviteit zonder al teveel bravoure. Xv. De nieuwe Mazda 626 wagon. De bagageruimte kan tot 1.374 liter worden uitgebreid. De Passat Variant is nu ook leverbaar met een zescilinder krachtbron.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 17