Pkuto Baas AUTO Cj UBAAS ff Vestiging Viaar^ingen verdwijnt ^k-SJWa V/4 Ft M/% /V T Wi ÊEM sföÈk JÜF Met ingang van januari 1998 zal de vestiging van Nissan-dealer Auto Variant in Vlaardingen sluiten. De Auto Variant-vestiging in Schiedam gaat echter verder met bijna het gehele bestaande personeel van de twee vestigingen. Onder een nieuwe naam worden de klantenbestanden samengevoegd, waarna kan wor den gesproken van een zeer sterk bedrijf in de Spaanse Polder. De naam van de nieuwe vestiging: Auto Baas. Theo Kampschuur, direc teur, vertelt graag over het hoe en waarom van deze omschakeling. "In de gehele autobranche zie je dat er dealerbedrijven samen gaan. Deze overname is ont staan om sterker te staan in de slag om de consument", aldus Kampschuur. Hij gaat verder: "De laatste jaren hebben dealerbedrijven ervaren dat de marges op moet worden aangeschaft? Zon apparaat kost circa 10.000,-. Tel dat op bij de andere hoge kosten zoals de geldbedragen die gepaard gaan met het milieu en het aanschaffen van de nieuw ste apparatuur die wij als gerenommeerd dealer ver plicht zijn in huis te hebben. U begrijpt dat alleen al deze kosten zwaar drukken op het bedrijfsresultaat. Verder nieuwe auto's verder terug lopen tot bijna nihil. Het werkplaatsbezoek wordt ook minder. Zeker bij een merk als Nissan zie je dat die bezoeken steeds minder frequent worden. Met ande re woorden: een klant zie je 2x per jaar of soms zelfs lx per jaar. Door deze combi natie van factoren hebben we onze conclusies getrok ken. De vestiging in Vlaardingen hebben we gesloten om in versterkte vorm in Schiedam op volle kracht door te kunnen gaan. Ook de importeur is geluk kig met deze beslissing. Die zoekt immers sterke part ners om de continuïteit van het merk te kunnen garande ren. Auto Baas is een sterke partner." Stijgende kosten Een dealerbedrijf heeft tegenwoordig met enorme kosten te maken. Best goed om daar eens bij stil te staan en je dat te realiseren. Theo Kampschuur somt op: "Er zijn kosten voor de techni sche kant van een dealerbe drijf. Wat denkt u van een viergastester die verplicht hebben we te maken met kosten voor de opleiding van personeel en de con stante aanpassing van de automatisering. Het zijn zomaar enkele voorbeelden die aangeven dat er heel veel komt kijken bij het ren dabel laten draaien van een dealerbedrijf." Overgang naar Auto Baas Om ervoor te zorgen dat de klanten niet de dupe worden van de kosten (immers, bij veel bedrijven worden hoge re kosten gewoon doorbere kend in de prijs van het pro duct of de dienst) heeft Theo Kampschuur een over name kandidaat gezocht en gevonden in de Baas Autobedrijven. Theo: "Ik zeg pertinent NEE tegen het ver hogen van prijzen. Dat doe ik mijn klanten niet aan. Zij hebben recht op een goed product voor een goede prijs. Ik ben ondernemer genoeg om daar een creatie ve oplossing voor te vinden. Met ingang van 31 december 1997 gaan we deel uitmaken van de Baas Autobedrijven in Waddinxveen, die al 10 jaar bestaan. Baas heeft dealerschappen van Nissan, Chrysler, Jeep, Dodge, Suzuki. Tevens vallen een autoverhuurbedrijf en een autoschadeherstel bedrijf binnen de Baas Auto bedrijven. Het voordeel van het feit dat we deel gaan uit maken met een groot bedrijf, is dat de onderne mersrisico's gespreid wor den over meerdere vestigin gen. De kosten die per bedrijf gemaakt worden, val len dus lager uit. En dat heeft natuurlijk weer een positieve invloed op de prij zen die onze klanten moeten betalen. Die zullen door de fusie in 1998 nog concurre- render zaken kunnen doen dan in 1997. Bekende gezichten Niet onbelangrijk om te ver melden, is dat mensen uit Vlaardingen in Schiedam/ Rotterdam bekende gezich ten tegen zullen komen. Albert Bouman en Hans Hoogland bijvoorbeeld maken gewoon deel uit van de ploeg medewerkers die in Schiedam klaarstaat voor de klanten. "Overigens", zegt Theo Kampschuur, "in de vestiging in Schiedam/ Rotterdam hadden we al een WêêM Albert Bouman is after sales manager en receptionist. Deze klantvriendelijke medewerker van Auto Variant in Vlaardingen, zult u binnenkort tegenkomen in bij Auto Baas in Schiedam/Rotterdam. constante trek van mensen uit Vlaardingen, Maasland en Maassluis naar het pand aan de Strickledeweg in de Spaanse Polder. Het zal ons waarschijnlijk geen klanten kosten en naar mijn eigen mening heeft de vestiging van Auto Baas, zoals we gaan heten, veel meer te bie den dan de vestiging in Schiedam dat had." Spetterende Elndejaarsshow Om de klanten maximaal voordeel te gunnen, houdt Auto Variant (dat straks Auto Baas heet) tot en met 31 december een spetteren de Eindejaarsshow. Eén van de allerleukste voordeeltjes die u kunt behalen is de vol gende: bij aankoop van een nieuwe Nissan of een Quality Line Occasion krijgt u niet 5, maar 10 Eindejaarsloten. Een extra leuk detail is, dat de hoofdprijs van 10.000.000 gulden vorig jaar is gevallen op een lot dat van een Nissan-dealer afkomstig was. Verder zijn er bij de Auto Variant talloze spette rende aanbiedingen. Theo Kampschuur besluit: "Het voordeel is zo veelom vattend, dat we het hier alle maal niet op kunnen gaan noemen. Mensen die niets te kort willen komen, raden we aan om gewoon voor het eind van het jaar langs te komen en hun slag te slaan. We doen extra gunstige inruilaanbiedingen, hebben een fraaie financieringsactie en geven natuurlijk 10 Staatsloten weg. Namens het team van Auto Variant/Auto Baas, heet ik u van harte welkom!" "Auto Baas is een sterke partner. In het belang van de klanten is er aansluiting gezocht. Het resultaat is een sterker dealerbedrijf waar zoals altijd scherp zaken gedaan kan worden." Ook monteur Hans Hoogland is afkomstig van Auto Variant Vlaardingen. Een vertrouwd gezicht dat garant staat voor vertrouwde service. Binnenkort dus bij Auto Baas in Schiedam/Rotterdam. Een altijd goedlachse Parts Manager. Willem van der Kooy is uw man voor alle onderdelen en accesoires IEen altijd goedlachse Parts Manager. Willem van der Kooy is uw man voor alle onderdelen en accessoires. Auto's verkopen kan hij als de beste en ook een nieuw computersysteem is voor hem geen probleem. Gert den Hartog (achter computer) is verkoper bij de Nissan-dealer. Achter Gert staat Theo Kampschuur. Hij is nu nog directeur van Auto Variant. Met ingang van januari zwaait hij de scepter over de vestiging in de Spaanse Polder, die onder de naam Auto Baas sterker dan ooit verdergaat. Tfe® Dta^sgtaws "Klant gaat veel voordeel ondervinden van overname" jÉÉfl

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 24