Valid DAEWOO minimale inruilwaarde voor uw auto, Autobedrijf Pelicar de ANWBkoerslijsh U BENT TOE AAN 'N PELICAR DEAWOO Van Hogendorplaan 139, Vlaardingen, Tel.: 010-4701284 Het is de droom van aife Alfisti. Het is de 'Auto van het Jaar 1998'. Het is de Alfa-Romeo 156. Onlangs leverde Alfa-Romeo-dealer Wurth Verschoor de eerste 156's af. De heer S. Kooijman is de geluk kige eigenaar van de nieuweling. Hij koos voor een in donkergrijs metallic-gespoten 1.8-versie. Voor de heer S. Kooijman is het niet de eerste Alfa-Romeo. Hij ruilt een 155 1.8 TS in. "Zo'n 22 jaar geleden kocht ik mijn eerste Alfa-Romeo. Het was een Alfetta 1.6. Sindsdien heb ik alleen voor Alfa-Romeo gekozen. In de loop der jaren is gebleken, dat het een juiste keuze is. Naast de Alfetta heb ik Guilietta's en een 75's gehad. De 156 is mijn tiende Alfa Romeo in successie." Sneller dan wat? De eerste 156 die de showroom van Wurth Verschoor verlaat, is uitgerust met de 1.8 motor. "De krachtbron is pittig genoeg en hij zet in ieder geval op papier snelle tussentijden neer. Dat laatste vind ik belangrijk, want vermogen is veiligheid. Je kunt je daardoor snel verplaat sen bijvoorbeeld op een krui sing. Tegenover de pittige pres- tatieis staan geen extreem hoge verbruikscijfers. Mijn 155 ver bruikte gemiddeld 1 op 11. Momenteel moet ik rekening houden met mijn toeren, want de auto is splinternieuw en moet ingereden worden." Wachten is beloond Ver voor de introductie circu leerden de eerste foto's van de Alfa-Romeo 156. "Vorig jaar wilde ik mijn 155 inruilen op een nieuwe 155, maar toen ving ik de eerste berichten op uit de media over de 156. Kort daarna ben ik bij de dealer gaan informeren en heb afgesproken dat ze mij op de hoogte zouden houden van nieuwe ontwikkelingen. Ik heb er op gewacht. De Alfa-Romeo 156 zou het worden. Hij is het ook geworden. Toen de eerste foto's in april verschenen, heb ik hem direct besteld. Het wachten is zeker beloond. Het is een prachtig, exclusief gelijnde auto. Hij is tot in de details verfijnd. De deurgrepen van de voorste portieren doen denken aan de klassiekers van vroeger. De deurgrepen van de achterste portieren zijn vrijwel niet zicht baar voor omstanders. De greep is verwerkt naast de portierruit. De motorkap is op een fantasti sche wijze gewelfd. De neuspar- tij is het meest opzienbarend van de gehele auto. Door het sterk naar voren komende Alfa- Romeo-logo en de plaats van de kentekenplaat links op de bum per. De achterzijde is mooi door eenvoud." De service van Wurth Verschoor De heer S. Kooijman is woonach tig in Rotterdam en heeft een automaterialengroothandel in de Spaanse Polder. Sinds begin dit jaar is hij klant bij Wurth Verschoor, omdat zijn dealer failliet ging. "Bij Wurth Verschoor kan ik het heel goed vinden. Er heerst altijd een gezellige ongedwongen sfeer. Ze nemen de tijd voor je. Je gaat er niet met tegenzin naar toe. De service is uitstekend. Je weet waar je met Wurth Verschoor aan toe bent!"

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 28