De eerste met de \?h Weekend GRATIS DE MISS NEDERLAND KALENDER 1998 NA EEN PROEFRIT hoogste aantal punten in vergelijking tot m DAEWOO AUTOBEDRIJF PELICAR.van Hogendorplaan I 39,Vlaardingen, 010 - 4701284. /V Italianen zijn chauvinistisch. Je ziet in Italië vrijwel alleen maar Fiats rijden. Niet verwonderlijk deze zuiderlingen genteresseerd zijn in de nieuwste Fiat modellen. Vanaf de verkoopstart eind september tot en met half november kochten 12.000 Italianen de nieuwe Fiat Palio Weekend. Kopen ze de auto's alleen voor het merk of hebben de auto's ook echt wat te bieden? Tijdens een bezoek aan het thuis land van Fiat, waarbij we met de Palio Weekend uitvoeringen konden rijden, bleek het laatste. OAEV/OO Fiat wil en gaat mondiaal. Daarvoor heeft de Italiaanse autofabrikant een totaal nieuw model ontwikkeld, de Palio. Hij zag in 1996 voor het eerst het levenslicht als Hatchback en wordt op vele plaatsen in de wereld gebouwd. Uit de fabrie ken rollen inmiddels drie verschillen de Palio-modellen, te weten Hatchback, sedan -Sienna genaamd- en de stationcar -Palio Weekend-. Stijfheid Ondanks dat Fiat de Palio een wereld auto noemt, levert Fiat in West-Europa alleen de Weekend-variant. Het model rolt zowel in Brazilië als in Polen van de band, waarbij de Nederlandse exemplaren van overzee komen. De gereden exemplaren steken kwalitatief gezien goed in elkaar en de afwerking is netjes. Daarnaast is de Weekend-uitvoering relatief stijf, aangezien een stationcar stijfheid verliest ten opzichte van het Sedan-model waarop de auto is gebaseerd. Fiat heeft om die reden de dorpels verstevigd en iets verhoogd. Hierdoor is de instap naar achteren iets belemmerd. Ergonomisch ingericht In het interieur is de zitruimte ruim voldoende, al hebben lange mensen net voldoende hoofd ruimte. De stoelen zijn alleen in lengte-richting verstelbaar. Daarbij varieert de hoogte van het voorste zitgedeelte naar mate de stoel in leng te versteld wordt. Het stuur is eveneens ver stelbaar: alleen in hoogte. Het dashboard is eenvoudig van opzet en ietwat sober afge werkt. Verder biedt het interieur plaats aan maximaal vijf volwassenen en een forse baga geruimte. Achter de achterbank gaat 460 liter schuil, die vergroot kan worden tot maar liefst 1.540 liter. De tildrempel is laag, omdat de kofferklep -alleen met sleutel of van binnenuit te openen- ver naar beneden toe doorloopt. De maximum lengte van de bagageruimte -1,60 meter- is ongekend. De vorm is vrijwel geheel rechthoekig. Fiat heeft een achteras gemon teerd, die vrijwel niet ten koste gaat van de bagageruimte. Rijcomfort Het rijcomfort bleek tijdens de eerste kilome ters dik in orde. De Palio Weekend ligt goed stabiel op de weg. Alleen in bochten helt de auto snel over, wat te wijten is aan de soepele vering en de 1,48 meter hoge carrosserie. Dat heeft ook zijn uitwerking op het stuurkarakter van de Braziliaanse Italiaan. De banden houden goed grip in bochten, maar als de snelheid te hoog wordt opgevoerd, verliezen de voorban den wegcontact. Wie dan gas loslaat, voelt de achterzijde de buitenkant van de bocht opzoe ken. Op de snelweg gedraagt de auto zich prima, onafhankelijk van de motorversie. De 1,2 liter (75 pk) en de 1,6 liter (103 pk) motor leveren voldoende vermogen voor een prettige rit. Beide krachtbronnen worden vanaf zo'n 3.300 r/min wat losser. Sportief ingestelde rij ders moeten de motor op toeren houden. Een goede indruk Fiat heeft de prijzen van de 75 en 100 nog niet officieel vastgesteld, maar geeft een indicatie op van respectievelijk 28.500,- en 29.950,-. Voor dat bedrag biedt Fiat een auto die een duidelijk eigen gezicht heeft, maar die tijdens de eerste kilometers boven verwachting goed rijdt en stuurt, veel ruimte biedt en redelijk compleet is uitgevoerd. De Palio Weekend biedt relatief veel waar voor zijn geld en dat begrijpen die Italianen blijkbaar. Chauvinisme of niet. UITGEREKEND DE BESTE KEUS Wat heeft Miss Nederland met Daewoo zult u zich wellicht afvragen.Veel! En daarom is Daewoo dan ook sponsor van de jaarlijkse Miss Nederland ver kiezing. De belangrijkste overeenkomst is echter de wijze waarop de uiteinde- lijke keus van Miss Nederland tot stand komt. Heel eenvoudig eigenlijk. Het de concurrentie. Uitgerekend de beste keus dus. En dat geldt ook voor Daewoo. Neem een willekeurige Daewoo en vergelijk de prijs en tel daarbij alle extra's die Daewoo standaard biedt zoals (afhankelijk van uw modelkeus) standaard airco, standaard stuurbekrachtiging, standaard elektrische raambediening, standaard dubbele airbags, standaard ABS, standaard centrale deurvergrendeling.Tel daarbij dan ook nog op alle standaard zekerheden zoals 3 jaar algemene garantie, 3 jaar lakgarantie, 6 jaar carrosseriegarantie, 3 jaar 24-uurs Euro Service en 3 maanden omruilgarantie, dan zult u al snel constateren dat Daewoo uitgerekend de beste keus is. En dat is slim bekeken, want daarmee spaart u een hoop geld uit waar mee u andere leuke dingen kunt doen. Een goede reden om ons te bezoeken. Zeker nu! Want wie deze maand een proefrit maakt met de Daewoo Lanos (al vanaf f. 25.995,-) of de Daewoo Nubira (al vanaf f. 32.995,-) of de Daewoo Leganza (al vanaf f. 44.995,-) krijgt de unieke Miss Nederland kalender 1998 helemaal gratis. En dat mag u niet missen!! U BENT TOE AAN 'N DAEWOO VAN: Gratis kalender na proefrit zolang de voorraad strekt. Genoemde autoprijzen zijn incl. BTW. excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Lichtmetalen velgen tegen meerprijs (standaard op CDX).Wijzigingen voorbehouden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 30