ÉéaVG In thuisland Japan is Daihatsu een tamelijk kleine marktspeler. Langzaam maar zeker is daarin verandering aan het komen. Door het ontwikkelen van auto's voor relatief kleine markten (niche-modellen) heeft Daihatsu zich geschaard onder de producenten die op de thuisbasis opmerkelijke verkoopstijgers realiseren. Move: Japans succes Daihatsu Cuore Daihatsu Move Gran Move Daihatsu NCX Daihatsu Feroza Daihatsu Valéra Laatste FR-X OP EEN RIJTJE SERVICE EN GARANTIE De Daihatsu dealer in uw regio: Daihatsu: in lift De Move is een model ge weest dat de definitieve doorbraak heeft betekend voor het merk in binnen- en bui tenland. Ook in Nederland gaat het goed met Daihatsu. Volgens de laatste cijfers is er in 1997 zo'n 15% verkoopstijging geboekt ten opzichte van 1996. Overigens wer den er in 1996 al 20% meer Daihatsu's op kenteken gezet dan het jaar daarvoor. Met andere woorden: het Japanse merk zit in de lift. Eén van de redenen dat we de Daihatsu-modellen steeds vaker zien, is dat de Nederlandse impor teur er meer kan importeren dan in het verleden was toegestaan door vrijwillige exportbeperkin gen van de fabriek. Hierdoor kan er flexibeler worden omgegaan met speciale modellen, acties en accessoires. En dat trekt klanten. Nevenstaand zetten we voor u verschillende modellen op een rij tje die hebben bijgedragen aan de verkoopsuccessen van Daihatsu. Daihatsu realiseerde in de eerste zes maanden van 1996 in Japan dienbare buitenspiegels, lichtzoe- mer, toerenteller, klokje, start blokkering en verstelbare stoelen. De luxere CX biedt extra: ver- warmbare buitenspiegels, vier elektrisch bedienbare ramen, cen trale vergrendeling, armsteunen en dakspoiler in kleur. De leunin gen en het zitgedeelte van de ach terbank kunnen veelzijdig worden om- en neergeklapt. De basisver sie kost 32.495,-; de Gran Move CX gaat voor 34.995,- met u mee. ABS kost 1.495 en voor een auto maat moet 2.575,- bijbetaald worden. Two-tone lak tenslotte kost 695,-. Op basis van de Gran Move introduceert Daihatsu een bedrijfswagen op grijs kenteken zónder 'BPM-bult'. De laadruimte is van de cabine afgesloten door een volledige tussenwand. De metingen. De 1.3 liter ben- zineifiotor le vert 84 pk. De lengte en hoogte bedra gen achtereen volgens 3,84 en 1,72 meter. De breedte daarentegen is relatief smal: 1,56 meter. De Terios biedt plaats aan vier vol wassenen. Het instrumentarium is ook voorzien van een toerenteller. De wijzerplaten zijn voorzien van een leuke, opvallende blauw/paar se kleur. Ondanks dat .de Terios hoog is, laat hij zich door de wind niet snel van zijn rijbaan verdrij ven. De vierwielaandrijving zorgt voor een goed wegcontact. De SX (extra complete uitvoering) biedt standaard: elektrisch bedienbare portierruiten voor, centrale deur vergrendeling, hoofdsteunen op de achterbank, dakrails, twee air bags, elektrisch bedienbare bui tenspiegels, getint glas en start blokkering. De meerprijs van het SX-niveau bedraagt 2.500,- ten opzichte van het basismodel. een verkooptoename van 27%. Dit succes is deels toe te schrijven aan de Move, een compacte ruim tewagen op basis van de Cuore. In nog geen 8 maanden tijd werden er 100.000 van verkocht. Stan daard biedt de Move volledig stof fen bekleding, interval op de rui tenwissers vóór, startblokkering, verstelbare koplampen, wis/was ser achter, groen getint glas, van binnenuit ontgrendelbare benzi- neklep en twee buitenspiegels. Aan de buitenkant zien we in kleur gespoten bumpers, alsmede een dakrailing en geinige wieldoppen. De Move is in Nederland lever baar vanaf 19.495,-. De grotere broer van de Move heet Gran Move. Het is een krui sing tussen een stationcar en een MPV. Hij is er als Gran Move of als Gran Move CX. In beide versies huist de bekende 1.5 liter 16V motor van 90 pk. Iedere versie beschikt heeft stuurbekrachti ging, twee airbags, roofrails, wis/wasser achter, elektrisch be- laadruimte meet 1.610 liter. Ook hier levert Daihatsu een 1.5 liter motor van 90 pk. Standaard zijn twee airbags, stuurbekrachtiging en elektrisch bedienbare spiegels. De Gran Move Van is er als Gran Move en als Gran Move CX voor respectievelijk 24.675,- en 26.210,- excl. BTW. Met de Terios biedt Daihatsu in het middenklasse segment een totaal nieuw model aan. Hij heeft een terreinauto-achtig uiterlijk en gebruiksvriendelijkheden. ge combineerd mi t afwijkende af j Door de Consumentengids is de Daihatsu Cuore tot voordeligste auto in het compacte autosegment uitgeroepen. De Daihatsu Cuore combi neert een lage aanschafprijs en weinig on derhoudskos ten met een voordelige af schrijving en een zuinig brandstofver bruik. Op de buitenweg rijdt de Cuore 22,7 km op 1 liter benzine! De Cuore is leverbaar in de standaarduit voering Casual en in de uitvoeringen Trendy en Life Style die meer extras bieden. De prijzen: Cuore Casual 15.495,-, de Cuore Trendy 17.495,- en de Cuore Life Style 18.795,-. De Daihatsu Feroza werd in prijs verlaagd. Als Cabrio-Top kost hij nu 29.995,-; de voordeligste terreinauto op dit moment. De bekende 1598 cm3 16- kleppenmotor met multipoint injectie levert 95 pk. Het maximale kop pel is 128 Nm bij 4800 tr/min; het maximale geremde aan hangergewicht is 1500 kg. De Cabrio-Top Special kost 32.995,-. Voor dat geld heeft u onder mèer standaard Stuurbekrachtiging, spatbordver- breders, elektrisch bediende bui tenspiegels en portierruiten, auto matische vrijloopnaven en een hel lingshoekmeter. Tijdens de I.A.A. in Frankfurt pre senteerde Daihatsu een prototy- Op de Tokyo Mo tor Show zagen we een studiemo del van Daihatsu onder de naam FR-X. Het is een vlot gelijnde com pacte sportauto met een 850 cc turbomotor, goed voor 100 pk bij 7.200 toeren per minuut. Een lederen interieur, ABS, twee airbags voorin èn zij airbags maken deel uit van het uit rustingspakket. Dit zijn alle modellen personen auto's die Daihatsu in Nederland levert: - Cuore - Charade Valéra - Applause - Rocky - Terios - Hove - Gran Move pe onder de naam NCX. Nu is bekend dat het módel definitief naar Nederland kofnt. De NCX is een nieuw model tussen de Cuore en de Charade. Een 1.0 liter mojr van 55 pk drijft hem ajflHe krachtbron heeft 3 cilindqMM een dubbele bovenliggende noÉcenas. Op vei- lighe; i!er de nodige HH|^^^^^^^^Bistructie aHBM|MBB^prdelspanners HHHH^^^^Bche deurslot- ontgrendeling. - Daihatsu verleent drie jaar (over draagbare) garantie op haar auto's. De garantie geldt ten aan zien van de hoofdcomponenten voor 36 maanden of 100.000 kilo meter. Op de hulponderdelen ver leent Daihatsu eveneens drie jaar garantie tot 60.000 kilometer. Ook op de lak verleent Daihatsu drie jaar garantie. Tevens wordt op de accu en de geluidsinstalla tie garantie gegeven voor 12 maanden. Op doorroesten van binnenuit geldt een garantie van zes jaar. Automobiel- en garagebedrijf AUTO BEUMER B.V Nieuwe Haven 233 3117 AB Schiedam Tel.: 010 - 426 45 46 010 - 426 14 83

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 32