De onthulling: Mercedes-Benz r* o mj w H/II.F 1MB Of» 0£ AffAjftMV [%iS±j*kST GHL.ÊHL JE/1/ iS»JL Mercedes-Benz kent sinds het wegvallen van de Mercedes-Benz E- Cabriolet geen vierpersoons cabriolet. In -hoogstwaarschijnlijk- maart vol gend jaar brengt de Duitse autofabrikant daar verandering in, want dan introduceert Mercedes- Benz de CLK Cabrio. Autogids presenteert nu al de nieuwe variant. Een achtergrond verhaal. De Mercedes-Benz CLK beleef de zijn Europese première tij dens de Auto-RAI 1997 in Amsterdam. Het model won direct aan populariteit. Op basis van dit Coupé-model verschijnt volgend jaar de open versie van de CLK. Dan zal het Mercedes-Benz-programma wederom een vierpersoons cabrio let kennen, want liefhebbers van open Mercedessen-Benz moeten het momenteel met tweepersoonsmo dellen doen. Cabrioletspecialist Voor de ontwikkeling van de nieuwe open auto riep Mercedes-Benz de hulp in van cabrioletspecialist Karmann. Dit Duitse carrosseriebe- drijf werd ook ingeroepen voor de ontwikkeling van het unieke cabrio letdak van de SLK. Tevens verzorg de Karmann onder meer de carros- seriebouw, voorproductie en ont wikkeling van het open model. Voor de CLK Cabrio kreeg Karmann dezelfde opdracht. In nauwe samen werking met Mercedes-Benz wordt sinds enkele maanden gewerkt aan onder meer ontwikkeling, productie planning en carrosseriebouw. Inmiddels is de voor-productie van de nieuwe open auto opgestart. Het is de bedoeling te werken naar een dagproductie van tachtig auto's. Uiteindelijk moet de productie 18.000 stuks per jaar bedragen. Ter vergelijking: Mercedes-Benz produ ceert zo'n 42.000 SLK's per jaar. Karmann-Mercedes- Karmann De CLK's Cabrio worden gedeeltelijk bij Karmann en bij Mercedes-Benz gebouwd. Karmann verzorgt de car rosseriebouw in Osnabrueck, waar na de auto 124 kilometer naar Mercedes-Benz in Bremen getrans porteerd wordt, waar de CLK Cabrio in de lakstraat van een door de klant aangegeven carrosseriekleur wordt voorzien. Vervolgens gaat de kale carrosserie terug naar Karmann, die de auto afwerkt en afleveringsklaar De 'daklozeMercedes-Benz zoals hij er volgens Autogids uit gaat zien. Niet opvallend of opzichtig maar heel elegant. We zullen nog even moeten wachten om hem officieel te mogen begroeten. maakt. Dealers betrekken de auto's rechtstreeks van de Duitse cabrio letspecialist. Werkgelegenheid Karmann bouwt niet alleen de Mercedes-Benz SLK en de CLK Cabrio, maar ook de Volkswagen Golf Cabriolet en Renault Mégane Cabriolet. Tot voor kort rolde ook de open versie van de Ford Escort bij Karmann van de band, maar Ford beëindigde het contract. Daardoor stonden 700 banen op de tocht, maar die werden bespaard door de ontwikkeling en bouw van de nieu we CLK Cabrio. Overigens wordt door zowel Mercedes-Benz als Karmann gesproken over uitbrei ding van het aantal medewerkers in de toekomst. Niet alleen levert het werkgelegenheid voor zo'n 1.000 mensen op, maar Karmann moest ook investeren. In productiefacilitei ten stak de Duitse carrosseriebou wer een bedrag van tenminste DM 120 miljoen. Leverings programma Mercedes-Benz levert de CLK met drie verschillende motoren, te weten een 2,0 en 2,3 liter viercilinder en een 3,2 liter zescilinder. Het zijn bekende krachtbronnen, die ook in andere modellen dienst doen. Het is vrijwel zeker dat de drie motoren rechtstreeks in de CLK Cabriolet worden overgenomen. Dat geldt ook voor de uitrustingsniveaus, die de CLK kent. Mercedes-Benz levert de tweedeurs Coupé naar keuze als Sport of Elegance. De benamingen zullen ook voor de uitrustingsni veaus van de nieuwe CLK Cabrio gebruikt worden. Prijzen zijn - natuurlijk- nog niet bekend. Reken op ver boven de 100.000 gulden. Zaterdag 8 novem ber leverde Renault- dealer Dorzo een nieuwe Renault Mégane Sedan af aan de heer De Haas, Het is niet zijn eerste Renault. Zo'n dertig jaar geleden koos hij voor het eerst voor het Franse merk. "De eerste Renault die ik kocht was een R4," begint de heer De Haas uit Schiedam. Hij vervolgt: "Ik kocht de auto over van een collega. De auto beviel goed, waardoor ik enige tijd later voor een nieuwe auto wederom naar het Franse merk ging kijken. Daarbij kende ik de verkooplei der goed, waardoor een keuze voor een nieuwe auto snel gemaakt was. Nadat mijn nieuwe auto aan vervanging toe was, kocht ik wederom een Renault. gepaard met minimaal motorge- gekozen. De motor zorgt mede Dat ging in de loop der jaren zo luid. Je hoeft tijdens het rijden of voor een comfortabele rit." De door, waardoor ik in veel ver schillende Re- nault-modellen heb gereden. Daartoe beho ren onder meer de R5, R9, R12 en R21." Ruimte tekort Voor de nieuwe Sedan reed de heer De Haas in een Mégane Coupé. "Met name de vorm geving van het model sprak mij enorm aan. Hij ziet er sportief uit zonder op- heer De Haas verkoos de Sedan boven de hatchback. Deson danks is de Hatchback een logi scher vervolg op de Coupé. "Naar mijn smaak is de Sedan de zichtig te zijn. In het vooronder hing een 1,6 liter motor, die 90 pk sterk is. Het is een plezierige krachtbron. Zodra je het gaspe daal bedient, voel je de motor kracht leveren, maar dat gaat het extra gasgeven niet je stem te verheffen. Dat we tevreden zijn over de motor heeft er voor gezorgd dat we in de Mégane Sedan ook voor de 1.6 hebben mooiste Mégane-telg na de Coupé. Daarbij is hij praktisch. Hij biedt plaats aan vijf volwasse nen en een berg bagage. Voor de uitrusting heeft de heer De Haas gekozen het RN- niveau gekozen, dat onder meer een airbag, stuur bekrachtiging en centrale portier vergrendeling omvat. Tevreden over dealer De heer De Haas is zeker te spre ken over de dealer. "Ik kom al sinds 1968 bij Renault-dealer Dorzo. We doen altijd op een plezierige wijze zaken. Ik kan er altijd terecht. Het is een wederzijds genoegen." Van Deventerstraat 15, Rotterdam (Vanaf Marconiplein richting Schiedam) Dorzo levert nieuwe Mégane Sedan af

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 33