L 1 Gemeente Schiedam veel ZIJ digheid IN DE POLITIEK w r t Wijk- en buurtbeheer en besteding geld voor si "Vrouwen zijn minder zichtbaar" Bestemmingsplan ladsvernieuwing op agenda Kap vergunning Voornemen tot verlening kap vergunning Wijzigingen voor kiezers en kandidaten Bestemmingsplannen WOENSDAG 11 FEBRUARI 1998 7-444 /TY/N De afgelopen maanden heeft de gemeente een lobby-actie gevoerd om extra geld van het rijk te krijgen voor de stadsvernieuwing. Tot nu toe zijn de lobby-activiteiten succesvol verlopen. De Tweede Kamer heeft een motie aangenomen die er toe leidt dat Schiedam de komende jaren miljoenen guldens extra krijgt voor de stadsvernieuwing. De gemeente zal de lobby de komende maanden voortzetten om de toezeggingen daadwerkelijk binnen te halen. Vrouwen in Schiedam., óók van de partij Inge van Haastert: Hoewel beeldend kunste naar Inge van Haastert zich over het algemeen nauwe lijks met de gemeentepoli tiek bemoeit, heeft ze een duidelijke visie over het belang van de bemoeienis door vrouwen. "De helft van de maatschappij is vrouw en die moet dus ook in de politiek vertegenwoor digd zijn", vindt ze. "Niet omdat ze beter zouden zijn dan mannen, maar ter verrij king." Ze heeft gemerkt dat vrouwen over het algemeen minder zichtbaar zijn. "Noem maar eens drie kun stenaars, of drie onderne mers, of drie romanschrij vers. De meesten noemen spontaan mannen, terwijl er toch hele goede vrouwelijke kunstenaars, ondernemers en romanschrijvers zijn." Gemeente Schiedam? Uw Stadswinkel aan het Stadserf KENNISGEVING MELDINGEN WET MILIEUBEHEER i VHK Extra commissie vergadering SVC Stemmen verandert Op 4 maart zijn er gemeente raadsverkie zingen. De wet die hier richtlijnen voor geeft is de Kieswet. Deze wet is op een aantal punten aange past en dat brengt veran deringen met zich mee voor kiezers en kandidaten. Je kunt een voorkeurstem uitbrengen! 4 MAART GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN T Procedureverordening planschadevergoeding Verkeersbesluiten PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 7, WOENSDAG 11 FEBRUARI 1998 t' Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fox :(010) 4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Foto's: Jan van der Ploeg Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel.: (010) 2465389 fax :(010) 2465364 Wethouder Reijnh met alle wijken Wethouder Adri Reijnhout maakt nu een ronde langs de verschillende bewonersvereni gingen. Hij wil van hen weten waaraan het geld voor de stadsvernieuwing besteed moet worden. In het gesprek met de verschillende bewonersorganisaties wordt ook gesproken over het opzetten van wijkkranten (net voor stel om voor elke wijk een eigen krant te maken) en de organisatie van het wijk- en buurtbeheer (over dit onderwerp heeft de gemeente de notitie 'Wijkgericht werken' gemaakt). In Nieuwland, West en Woudhoek-Spaland zijn inmiddels bijeen komsten geweest. Daarbij waren, naast Adri Reijnhout, ook verschillende raadsleden aan wezig. De rode draad in alle bijeenkomsten was dat de medewerkers van de gemeente en andere diensten te weinig toezeggingen kunnen doen en dat toezeggingen te weinig worden nagekomen. Daarnaast zijn in de volgende wijken onderstaande opmerkingen gemaakt. Nieuwland De bewonersvereniging 'Wonen en Leven Nieuwland' heeft aangegeven geen behoefte te hebben aan een eigen krant voor Nieuwland. Zij vindt de kosten niet opwe gen tegen de voordelen. Over het voorstel voor de nieuwe organisatie van het wijk- en buurtbeheer (notitie 'Wijkgericht werken') Foto: Angelique van Woerkom In het kader van de gemeenteraadsverkiezingen in maart 1998geeft een aantal vrouwen haar mening over 'vrouwen in de politiek'. Dit is een initiatief van de Adviescommissie Vrouwenemancipatie Schiedam Ontwerp-bestemmingsplan "Spaland-Oost, le herziening 1997" Burgemeester en wethouders maken bekend dat met ingang van 12 februari 1998 gedurende een termijn van vier weken (tot en met woensdag 11 maart 1998) bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1, voor een ieder ter inzage ligt het voorontwerp van het bestemmingsplan "Spaland-Oost, le herziening 1997". Het bestemmingsplan voorziet in een aanpassing van de planologjsch-juridische regeling van de stedeoouw- kundige inrichting van de wijk "Spaland-Oost". Het Gemeentelijk Informatiepunt: uw vraagbaak. Vanaf 17 november. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder zijn zienswijze omtrent het ontwerp-bestemmingsplan schriftelijk bij de gemeenteraad (t.a.v. de sector VROM, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kenbaar maken. Dit houdt in dat eventuele zienswijzen uiterlijk 11 maart 1998 moeten zijn ontvangen dan wel voor verzending aan de P.T.T. moeten zijn aangeboden. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat in de periode tot 1 februari 1998 de navolgende meldin gen ex artikel 8.41 van de Wet milieubeheer zijn ontvangen. Horeca bedrijven, Wet milieubeheer - Oranjestraat 7, Domino's Pizza (409083) Inlichtingen Voor nadere inlichtingen over de meldingen kunt u zich wen den tot de DCMR Milieudienst Rijnmond, telefoonnummer (010) 2 468 411 (bureau Registratuur). tA.Vieud.enst Rijnn^ bestond weinig discussie. In het overleg met Nieuwland werden veel opmerkingen gemaakt over de gemeentelijke en andere diensten als ONS, Politie en Woningstichting Noordvest. Bij de gemeente is er op aangedrongen snel een nieuwe opbouwwerker te benoemen. De vorige, Maarten Otterdijk, heeft nl. een andere functie gekregen bij de gemeente. Wat betreft de andere organisaties verlangt men grotere betrokkenheid bij de wijk. Tot slot heeft de bewonersvereniging een plei- dooi gehouden voor de inzet van meer buurtconciërges. West De bewonersvereniging Schiedam-West is voorstander van een eigen wijkkrant. Het eerste nummer van "'t Hart van West" is inmiddels verschenen. Naast opmerkingen over de inzet van ONS, Politie en Woningstichting Noordvest is in West vooral aandacht gevraagd voor een aantal specifieke problemen. Over de Slachthuisbuurt is veel gesproken. Er wordt nu gekeken of in de Slachthuisbuurt een buurtpost kan worden opgezet. Ook is aandacht gevraagd voor de parkeeroverlast op de Westffankelandsestraat als gevolg van de moskee, en de bereikbaar heid van Huize Frankeland. Woudhoek-Spaland De bewonersorganisaties in Woudhoek en Spaland hebben geen behoefte aan een eigen wijkkrant. Ze zijn het eens met de inhoud van de notitie 'Wijkgericht werken'. Wel is gevraagd om een versie die beter leesbaar is. Wat betreft het wik- en buurtbeheer wil men kortere lijnen. Toezeggingen van de gemeente moeten snellei men. Ier worden nageko- Na overlegronde die nu plaats vindt, worden de reacties over wijk- en buurtbeheer ver werkt in een aangepaste versie van de notitie 'Wijkgericht werken'. Deze wordt weer voorgelegd aan de bewonersverenigingen voor commentaar. Daarna wordt de notitie Wethouder Adri Reijnhout overlegt met de verschillende bewonersverenigingen over prioriteiten voor de stadsvernieuwing, de organisatie van het wijk- en buurtbeheer, en wijkkranten. besproken in de raadscommissie en neemt de gemeenteraad er een besluit over. Het nieu we meerjaren plan stadsvernieuwing (mps) wordt eind april begin mei verwacht. Hierin wordt aangegeven welke prioriteiten de gemeente stelt in de stadsvernieuwing. Op woensdag 18 februari om 20.00 uur wordt er een extra commissievergadering voor Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting en Communicatie gehouden in de Multifunctionele Zaal van het Stadskantoor. Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van - één wilg staande op het Faassenplein t.h.v. nr.2. - één populier staande op het van Beelhovenplein nabij de recreatieruimte met toepassing van herplantplicht Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaar schrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de boom (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schor sing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opne men met J.P. Krijgsman, tel.: 2465666. Burgemeester en wethouder van Schiedam maken bekend dat zij het voornemen heb ben, om op grond van artikel 4.4.2. van de algemene plaatselijke verordening Schiedam, een kapvergunning te verlenen aan de sector Stedelijk Beheer, voor het rooien van één abeel in de binnentuin tussen de Van Heuven Goedhartstraat en de Min. Donkerstraat. Voordat het definitieve besluit tot het verle nen van de kapvergunning genomen wordt liggen de stukken gedurende vier weken, van 12 februari 1998 tot 13 maart 1998, voor belanghebbenden ter inzage. U kunt de stukken inzien bij het secretariaat van de afdeling Groenvoorziening en Natuur, op de 9e etage van het Stadskantoor, en bij de balie Bouwen, Wonen 8c Milieu van de Stadswinkel aan het Stadserf. Voor meer informatie kunt u contact opne men met P. Krijgsman tel.: 2465666 Belanghebbenden kunnen gedurende deze vier weken hun zienswijze bekend maken, deze zienswijze kan schriftelijk bekendge maakt worden bij: Burgemeester en wethouders van Schiedam, postbus 1501 3100 EA. Mondeling kunt u uw zienswijze bekend maken op bovenge noemd telefoonnummer. De stembureaus zijn voortaan een uur langer open. Tot 20.00 uur kunnen kiesgerechtigden stem men. Verder heeft het uitbrengen van een stem op een lager geplaatste kandidaat op de kandi datenlijst meer effect dan in het verleden. Niet nieuw maar wel belangrijk in de Kieswet is de mogelijkheid om iemand anders te laten stemmen door middel van een volmacht. Kiesgerechtigden die op 4 maart verhinderd zijn, kunnen iemand VERGEET NIET TE STEMMEN! machtigen om hun stem uit te brengen. Iedereen die een oproepingskaart per post ontvangt, is kiesgerechtigd. Met de oproepingskaart kan men bij het stembureau dat op de oproepingskaart staat aangegeven een stem uitbren gen. Dit kan van 8.00 tot 20.00 uur. Het is niet noodza kelijk om persoon lijk het stembureau te bezoeken. Men kan iemand anders machtigen om voor hem/haar te stem men door middel van een volmacht. Op de oproepings kaart staat aangege ven hoe dit werkt. Kandidaten die lager geplaatst zijn op de lijst hebben meer kans dan voorheen om in de gemeenteraad te komen door het uitbrengen van een voorkeurstem. Voorheen had een kandidaat 50% van de kiesdeler nodig om in de gemeenteraad te komen. Dit is nu verlaagd naar 25%. De kiesdeler is het aantal uitgebrachte stemmen gedeeld door het aantal beschikbare zetels. Burgemeester en wethouders van Schiedam delen mee dat de gemeen teraad op 2 februari 1998 de procedureverordening planschadevergoe ding heeft vastgesteld. Ter toelichting: De Wet op de Ruimtelijke Ordening opent in artikel 49 voor belanghebbenden de mogelijkheid om verzoeken inzake plan schadevergoeding in te dienen. In de vastgestelde verordening zijn regels opgenomen met betrekking tot de behandeling van dergelijke verzoeken. Dit besluit treedt in werking op de achtste dag na die van de bekend making en ligt ter inzage bij de balie van Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 5 februari 1998 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: la. op de westelijke parallelweg van de 's-Gravelandseweg, tussen de Koolhovenstraat en de Fokkerstraat, eenrichtingsverkeer in zui delijke richting in te stellen door het plaatsen van de borden model C2 en C3 bijlage I RW; lb. op de oostelijke parallelweg van de 's-Gravelandseweg, tussen de Sandvikstraat en ae Algerastraat, eenrichtingsverkeer in noorde lijke richting in te stellen door het plaatsen van de borden model C2, C3 en C4 bijlage I RW; lgemene invalidenparkeerplaats in de Emmastraat, oostzij- pand nr 2, op te heffen do< 2. de al w de, voor pand nr 2, op te beffen door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord; 3. de volgende plaatsen aan te wijzen als een invalidenparkeer plaats door het plaatsen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. 's-Gravelandseweg, voor het pand nr 904 (kenteken: SH-BS-37) b. Boterstraat, voor het pand nr 48-50 (kenteken: YS-27-DD) 4. de invalidenparkeerplaats in de Boterstraat, voor pand nr 64, voor het voertuig met kenteken YS-27-DD, op te heffen door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord; 5. aan beide zijden van de Nieuwe Waterwegstraat, ter hoogte van de panden nrs 1 t/m 23, een fietsstrook met onderbroken streep ex artikel 1 lid n RW; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Dit besluit is verzonden naar de Rijkswaterstaat, directie Zuid- Holland en diverse belangenorganisaties op het gebied van het ver keer en vervoer. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam (tel.: 2465404) of de heer Bogerd (tel.: 2465616). Het besluit kan worden ingezien in het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Gewijzigde vaststelling bestemmingsplan Spaland-West, partiële herziening Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 2 februari 1998 het bestem mingsplan Spaland-West, partiële herziening gewijzigd ten opzich te van het ontwerp-bestemmingsplan heeft vastgesteld. Ter toelichting: Het plangebied betreft de randgebieden van de deelplannen De Velden en De Akkers. De wijziging betreft een aanvulling op de bestemming "water" in die zin dat advies van de waterbeheerder zal worden ingewonnen voordat op, langs of in gronden met deze bestemming een bouw- of aanlegvergunning wordt verleend. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van 12 februari 1998 gedurende een termijn van vier weken (tot en met 11 maart 1998) ter inzage bij de balie van Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 Gedurende deze termijn kunnen zij, die tijdig hun zienswijzen op het ontwerp-bestemmingsplan bij de gemeenteraad kenbaar heb ben gemaakt, alsmede diegene die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich tot de gemeenteraad te wenden, alsme de een ieder die bedenkingen heeft tegen de gewijzigde vaststelling van het plan bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP 's-Gravenhage, schriftelijk bedenkingen inbren gen tegen het bestemmingsplan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 6