KOM NAAR SH0WBIZCITY WIIM-TOT-18,9-MIUOEIM-BON 'Als ik weer aan de slag ga, knallen de champagnekurken' BINGO I Koud buffet POSTCODEPosfcode LoteriL DE UITSLAGEN VAN 9 FEBRUARI 7 miljoen ƒ8,- ƒ5,- Toelatingseisen Oplage: 862.178 kranten LtfJa, ik wil meedoen aan de Nationale Postcode Loterij inclusief de Postcode-Kanjer, alle Bingoprijzen en de Mega Jackpot. NATIONALE LOTERIJ! i i 1 i 1 1 Heeft u a.s. maandag min stens 12 cijfers goed op uw bingokaart? Bel dan direct naar 0909 - 0077 (95 ct/min) om kans te maken op een van de laatste ShowBiz- City-arrange- menten. Wint u deze fantastische verrassingsprijs? Dan gaat u per eerste klas openbaar ver voer naar Hotel Krasnapolsky op de Dam in Amsterdam. Vanuit uw hotel neemt de Post code Loterij u mee voor een avond vol glitter In de Postcode Loterij wint u de spannendste prij zen en de leukste prijzen. En het enige dat u hoeft te doen is meespelen. Dat kan al voor maar één tientje per maand. Speelt u nog niet mee? Of wilt u meer loten? Vul dan de bon in op deze pagina en stuur hem vandaag nog op. 18 14 09 30 31 02 39 38 06 15 29 32 44 25 43 24 36 21 45 05 11 20 10.000,- 37 20,- 41 1.000,- 27 10,- 35 100,- 17 /9.- 40 50,- 33 34 40,- 16 7,- 03 30,- 10 /6,- 23 25,- 12 De BMW': 2033 PV 010 in Haarlem Zuidhollands Landschap DEZE BON IN EEN ENVELOP OPSTUREN NAAR DUO'S: POSTBUS 1980,3000 BZ ROTTERDAM ELKE WEEK EEN ANDER BEROEP IN WOORD EN BEELD OP WOENSDAG OM 19.00 UUR BIJ STADS RADIO ROTTERDAM EN OP DONDERDAG OF VRIJDAG IN DEZE KRANT - door: ROGER HUYS Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. Deze keer gaan we het niet heb ben over iemand die een bepaald beroep in de Rotterdamse haven uitoefent, maar over het project Mister Werkt. Over dit onder werp praat ik met Arthur Wijn schenk. Hij is docent hard- en software bij Kraan Opleidingen. Een Rotterdams automatise ringsbedrijf, gevestigd in de Schorpioenstraat 55 in Rotter dam-Alexander. Arthur: „Mister 1111 Werkt is een project waarin lllll werkzoekende HBO-ers opgeleid worden tot medewerker informa tietechnologie (IT- medewerker) in het Midden- en Kleinbedrijf'. Het project wordt uitgevoerd onder de vlag van Mister. Een stimule ringsprogramma, dat zich specifiek richt op de informatietechnolo- gie(IT) van het Midden- en Kleinbe- drijf(MKB). „Mister staat voor Midden- en kleinbedrijf door Infor matietechnologie STERker". Sinds 1995 zijn er op het gebied van IT bij het MKB diverse onderzoeken ge daan, Daaruit zijn de projecten Mis- fltl ter Advies en Mister Werkt ont staan. „Inmiddels hebben 100 be drijven meegedaan aan het Mister lllll Advies project, waarbij ze bij het invoeren van vernieuwde IT een ad vies op maat hebben gekregen. Daarnaast is de Mister IT- gids uit- lllll gegeven, waarin op heldere wijze de mogelijkheden van IT worden aan gegeven". Tijdens de bezoeken aan de diverse MKB- bedrijven bleek er een enorm tekort te zijn aan opera tionele IT-medewerkers. Mensen die verstand van zaken hebben en prak tische hulp kunnen bieden. „Meestal werd dit er bij gedaan door de boek houder, de administratie of de direc- 1111 teur. Maar door de enorme toename van de IT blijkt dit niet meer op deze wijze mogelijk te zijn. Er is op dat gebied behoefte aan fulltime en part time medewerkers". Daarom werd het project Mister Werkt opgezet. Daarin is een programma ontwor pen waarmee het MKB op flexibele wijze en tegen gunstige voorwaar den over een 'eigen' IT-medewerker kan beschikken. Een initiatief van het Ontwikkelings Bedrijf Rotter dam, Port Community Rotterdam, Gemeentelijk Havenbedrijf Rotter dam, Arbeidsvoorziening Rijnmond en MKB-Nederland. Hiertoe wordt samengewerkt met twee Rotterdam se detacheringsbureau's. Noord Detachering en Flex Werk Zuid. Kraan Opleidingen verzorgt de acht maanden durende opleiding tot IT- medewerker. „Die opleiding bestaat uit twee delen. Enerzijds vier maan den theorie en praktijk, die hier bij Kraan Opleidingen plaats vindt. De theorie bestaat uit een drietal hoofd pakketten. Operationele IT, com municatie en bedrijfkunde. „Bij de operatione IT leren de cur sisten omgaan met de bekende office software pakketten. Ze leren een stuk systeembeheer, het opzetten en beheren van een netwerk. De cursist moet in staat zijn om automatise ringsmiddelen te kunnen aanschaf fen voor de bedrijven en daarbij een goede keuze te maken op basis van prijs en kwaliteit. Kortom we leiden op in brede zin. We hebben gepro beerd daarvoor een optimale mix te kiezen. Daardoor creëren we een zo breed mogelijk vlak en zijn de cur sisten in staat om nieuwe gebieden heel snel eigen te maken. Voorts leren we de cursisten gebruik te kun nen maken van de mogelijkheden van Internet". Het eerste gedeelte wordt afgesloten met modules uit het Praktijkdiploma Informatica(P- DI). Daarin zitten enkele onderwer pen, die aansluiten op deze oplei ding. De daarop volgende vier maanden gaan de cursisten op stage bij het MKB, waar de toegepaste kennis in de praktijk gebracht wordt. De begeleiding tijdens de sta ge vindt plaats door deskundigen uil de Kraan organisatie en de mentor binnen het bedrijf. De stagiaires werken binnen het bedrijf aan een concrete'opdracht, die aansluit bij de theoretische- en praktische ken nis van de. eerste vier maanden van het opleidingstraject. De stage wordt afgesloten met een rapporta ge. De stage is tevens bedoeld als opstapplaats naar een plaats op de arbeidsmarkt. De stageplaatsen lo pen uiteen. Er zijn enorm veel be drijven die op zoek zijn naar een automatiseerder. „Wij proberen wel duidelijk aan te geven dat de cursis ten momenteel nog in het oplei dingstraject zitten". Het is de bedoe ling dat de stagiair ondersteuning biedt bij de automatisering binnen het bedrijf. „We hopen dat de men sen zelf een baan vinden of bij een stagebedrijf kunnen blijven. Mocht dit niet lukken, dan is er de baanga rantie van Noord Detachering en Flex Werk Zuid met een jaarcon tract". Een belangrijk aspect in de opleiding is de communicatie en sociale vaardig heden. Trainster communicatie Ria Hiemstra: „Daarbij moetje denken aan het leren van de noodzakelijke vaardigheden voor het solliciteren, het leren kennen van eigen vaardig heden, gesprekstechnieken, effectief vergaderen, adviseren enzovoorts. Vaak wordt gezegd dat techneuten daar nogal slecht in zijn. Wij probe ren dat uiteraard op te vangen door er veel met elkaar over te praten". Ook bedrijfskundige kennis is on ontbeerlijk voor de toekomstige IT- medewerker. Ritme „Automatisering moet nog altijd ge zien worden als een hulpmiddel om bedrijfsprocessen optimaal te laten verlopen". Tijdens de opleiding wordt de nadruk gelegd op proces sen binnen een organisatie en de plaats die de automatisering daarin inneemt. In het leslokaal zit Max(46) achter de computer. Vroe ger was hij werkzaam in het ondcr- Por* of Rotterdam wijs. Maxls via een advertentie in de krant bij deze opleiding terecht ge komen en heeft de vier maanden theorie er nu bijna opzitten. „Het was even weer wennen aan het ritme van 09.00 tot 17.00 uur. Na één of ■twee weken heb je dat aardig onder de knie". Tijdens, de stageperiode verwacht Max veel te leren en hoopt misschien bij een bedrijf te kunnen blijven werken. Zelf had hij niet meer verwacht ooit nog aan de slag te geraken. „Ik had al eerder geïn formeerd naar computercursussen, maar over het algemeen kreeg ik te horen dat ik al te oud was daarvoor. Ik had in die zin de hoop al opgege ven". Corrie is 41, heeft de kunsta cademie gedaan en was werkzaam als entertainster in het buitenland. Via het arbeidsbureau is zij bij deze opleiding terecht gekomen. „Ik had nooit gedacht dat IT iets voor mij zou zijn. Ik heb toch de stoute schoenen aangetrokken en het be valt me fantastisch". Opnieuw in de schoolbanken is weer even wennen. „De groep is ontzettend leuk en ge varieerd qua soort opleiding en leef tijd". Van de stageperiode verwacht Corrie erg veel en wil er alles uitha len wat mogelijk is. „Als ik weer aan de slag ga, zullen in ieder» geval de champagnekurken knallen. Het lijkt me echt heel erg waanzinnig". Naar verwachting zal er in september weer een cursus IT-medewerker voor het MKB van start gaan. Om tot de cursus Mister Werkt toegelaten te worden moet je als HBO-er of academicus minimaal een half jaar werkzoekend zijn. Bovendien in de regio Rijnmond wonen en affiniteit hebben met de automatisering en het Mid den- en Kleinbedrijf. Belangstel lenden kunnen contact opnemen met het projectsecretariaat Mis ter Werkt, Caïrostraat 97 in Rot terdam. Telefoon 010-4.62.29.89. Dat geldt ook voor bedrijven, die geïnteresseerd zijn in stageplaat sen voor de IT-medewerkers. Speel het bingo- spel in de Postcode Loterij Record Show en win dat fantastische arrangement met een bezoek aan ShowBizCity en een overnachting in een luxe hotel in Amsterdam. Maandagavond is uw laatste kans. Kijk dus om 20.30 uur naar Martijn Krabbé op RTL 4 en bingo mee. JUI Hl jffié en glamour b Ml 9 ShowBizCity in Aalsmeer, inclusief een uitgebreid diner en een spetterende Broadway Theatershow. Na uw overnachting in Amsterdam volgen nog een grandioos ontbijtbuffet en een afsluitend bezoek aan het Koninklijk Paleis op de Dam. Marlijn Krabbé: "Als lid van de Postcode Loterij speelt u ook elite maandagavond mee voor de Thuisbingo van 25.000 gulden." Landschap Naam: Verzoekt om plaatsing van een: O advertentie in de dinsdag/woensdag uitgaven (oplage: 170.435) O advertentie in de donderdag/vrijdag uitgaven (oplage: 691.743) O combi advertentie in de dinsdag/woensdag/donderdag/vrijdag uitgaven (oplage: 862.178) Straat: Postcode: Plaats Tel. nr.: 010-4.699.444 Faxnr.: 010-4.133.094 Handtekening O Rubriek: Faxnr. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per maand de inleg van nevenstaande rekening af te schrijven. 40,- (vier lotnummers) 30,- (drie lotnummers) 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummer) A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen in bloklet- ters. Deelname aan de Nationale Postcode Loterij houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijg baar, tel.: 020 677 68 68. Bon uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) hm opsturen naar: Nationale Antwoordnummer 19503, 1100 VM Amsterdam. de heer mevrouw Naam:. Adres:.. Postcode:.. Plaats:.. Bel mij bij een prijs boven 10.000,-. Tel.: (Post)banknr: i 1 Datum: 140.98.02 Handtekening: Elke maandag 20.30 uur op RTL 4: de Postcode Loterij Record Show Stand Mega Jackpot: De Bingogetallen: Getal 1 t/m 22 Heeft u met bovenstaande cijfers, of met het cijfer: 07 een volle kaart dan wint u de Thuisbingo 25.000,- Zetfouten voorbehouden De overige Bingoprijzen: Getal 23 t/m 36 Straatprijs trekking januari: Bekendmaking: 9 februari 5.000,- 5691 ZK Extra Prijs 25.000,- 5691 ZK 020 Stichting Het Zuidhollands komt op voor de natuur en landschap in Zuid-Holland. Speciale aandacht gaat hierbij uit naar de natuur van duinen, delta en veenweiden (Groene Hart). Bij het beheer en de ontwikkeling van inmiddels meer dan 80 natuurterreinen wordt Het Zuidhollands Landschap gesteund door zo'n 40.000 begunstigers, de Nationale Postcodeloterij en een aantal bedrijven, waar onder De Havenloods. Bel voor meer informatie: 010-2722222 (tijdens kantooruren). Terwijl de helft van de winter al weer van de scheurkalender is verdwenen, wil het nog niet echt vlotten met het ijs op sloten en plassen. Schaatsfanatici draaien vertwijfeld hun rondjes op een overvolle, halfoverdekte kunstijsbaan, mijmerend over een ondergaande zon boven een immense ijsvlakte. Het woord straalstroom lijkt echter nog steeds het weerbericht te beheersen en in een post-Elfstedentochtwinter als deze raakt menig schaatser daarvan in depressie. Terwijl een enkeling somber naar zijn ingevette schaatsen staart, is de stemming in de natuur terreinen van het Zuidhollands landschap als nooit tevoren. De wintergasten leven hier name lijk al sinds het najaar als een vorst in Frankrijk. De zachte winter heeft het gras groen en sap pig gehouden, en de ganzen krijgen elke dag weer een schier oneindig koud buffet voorge schoteld. Tienduizenden smienten happen in opperbest humeur een stevig snaveltje mee. Ook bij de roerdompen, een bijzondere reigersoort, zit de feeststemming er goed in. Voorlopig nog geen bijvoedering die, verstrekt door de sympathieke vrijwilligers van een loka le vogelwerkgroep, een broodnodige aanvulling moet vormen op het karige noodrantsoen veldmuizen. Nee, er is genoeg open water (muizen ook blij), zodat de. familie roerdomp de verse vis zo uit de plomp kan spiesen. Spreeuwen die normaal in grote getale naar Zuid-Engeland trekken, hebben hun overzeese trip voorlopig geannuleerd. Waarom zouden ze de Noordzee of het Kanaal overvliegen als luilekkerland dit jaar gewoon Nederland heet? Dus voorziep ze daken, pleine'n en geparkeer de auto's van een gezellige laag vogelstront voordat ze met z'n allen een wervelende lucht- show weggeven in het flauwe avondlicht. Hoe goed het het wild bij het Zuidhollands Landschap vergaat, zo miserabel is het vooruit zicht voor wespen en ander klein gespuis, dat zich bij u op zolder bevindt of zijn onderkomen heeft gevonden in een weggemoffeld hoekje ergens in de tuin. Als enig overgeblevene van een heel volk, wacht de wespenkoningin op de nieuwe lente. Maar gedwarsboomd door allerhan de schimmels die welig tieren 'dankzij het zachte, vochtige weer lijkt het wachten tevergeefs. Dat wordt een slecht wes penjaar Maar of u en ik daarvan wakker liggen? Patrick J.B. Blom,Voorlichter Voorwaarden: Deze tarieven gelden uitsluitend voor zakelijke adverteerders. Voor particulieren adverteerders: zie de bon elders in dit blad. Tarieven zijn inclusief 17 'h% BTW, maar excl. (f 6.50) administratiekosten. Bij contante betaling worden geen adm.kosten berekend. De advertenties kunnen worden opgegeven d.m.v. het opsturen van deze bon. Indien u hierbij gelijk een girobetaalkaart of bank- of eurocheque insluit voorkomt u berekening van administratiekosten. Voor diverse rubrieken wordt contante betaling verlangd. Brieven onder nummer incl. BTW f 7.50. WEEK 7 7 - 1016 als de advertentie vermeldt een letter beschouwd. Prijs plaatsing dinsdag en woensdag 12.10 18.15 24.21 30.26 36.31 42.36 48.41 54.46 60.51 Prijs plaatsing donderdag en vrijdag 30.32 45.47 60.63 75.79 90.95 106.10 121.26 136.42 151.58 Prijs komb. plaatsing op diwo. en do./ vr. 35.13 52.70 70.27 87.83 105.40 Wij verzoeken u in het gedeelte waarop u de tekst hokje te schrijven. Cijfers, leestekens en woordtussenruimten worden 122.96 140.53 158.10 175.66 - .4

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 22