m Gemeente Schiedam Informatie-avonde over plan voor verkeersveiligheid Over twee weken naar de stembus Voorkeurstemmen voor de kandidaat van uw keuze MORGEN IN DEZE KRANT MET VEEl AANBIEDINGEN! UÈFBK ZONE Stemknop vervangt rode potlood Ook na de pizza met extra tonijn kun je nog stemmen! Gemeente Schiedam? Uw Stadswinkel aan het Stadserf /^/A 1 «i* i «j De gemeente voor een verder te ver aanpak, En< keersveilige s onderscheid leeft ei aantal ïteren. He gemaakt dat als basis gaat dienen gelen on* de vërkeersvèiligheid chrijft een twee sporen ijds wordt het aanpakken van concrete ver nies voortgezet. Anderzijds wordt ëën smaakt tussen verkeersaders en verkeersluwe gebieden. Xn de laatste zal de maximum snelheid 30 km/u worden. Over het verkeersveiligheidsplan worden vijf informatie avonden gehouden. Die in Zuid heeft dinsdagavond plaats gevonden. De volgende wijken volgen nog. Spaland en Woudhoek donderdag 19 feb. in de Blauwe Brug Schiedam-Oost en Centrum dinsdag 24 feb. in het Proveniershuys, Overschiesestraat 3a Nieuwland en Schiedam-West donderdag 26 feb. in buurthuis Nieuwland, Dr. W. Dreesplein 2 Groenoord en Kethel dinsdag 3 maart in de Rank, Schiedamseweg 12 Aanvang van de avonden is 20.00 uur, U bent van harte uit genodigd een of meerdere van deze avonden bij te wonen. U wordt verzocht zich tevoren op te geven bij de heer Braam, tel. 010-2465404. Het plan voor de verkeersveiligheid ligt ter inzage in de Stadswinkel, Stadserf 1, en in de Bibliotheek aan het Bachplein. Alle kiesgerechtigde burgers ontvangen deze week een oproepingskaart voor de gemeenteraadsverkiezing. Daarop kunt u zien op welk stembureau u op 4 maart uw stem kunt gaan uitbrengen. Het is verstandig om dat even te controleren, omdat een aan tal kiezers naar een ander stem bureau moet dan bij de laatste verkiezingen in 1995. 4 MAART Op 4 maart kiest u welke gemeenteraadsleden de inwo ners van Schiedam de komende vier jaar gaan vertegenwoordi gen. In onze gemeente probe ren elf politieke partijen één of meer zetels te behalen. Wie uit eindelijk ook daadwerkelijk in de gemeenteraad zullen komen hangt af van het aantal zetels dat de verschillende partijen in de wacht weten te slepen en op welke kandidaten u stemt. je kunt een voorkeurstem uitbrengen! 4 MAART GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN COFFEESHOPBELEID VERGUNNINGAANVRAAG HORECA BOUWZAKEN J. Prins WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN RIJKSMONUMENT PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK WOENSDAG FEBRUARI 1998 f V WOENSDAG 18 FEBRUARI 1998 8-441 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fox: (010) 4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur 1 tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie 8c Externe betrekkingen tel.: (010) 2465389 fax :(010) 2465364 •'x- m Hiervoor zijn diverse redenen. Twee gebou wen waarin een stembureau was onderge bracht zijn namelijk in 1998 vanwege reno vatie niet bruikbaar. Het gaat om het Sint Jacobs Gasthuis aan de Burg. Knappertlaan en Basisschool Het Startblok aan de Burg. Van Haarenlaan. Verder is de scholengemeenschap Ter Schie aan de Mgr. Nolenslaan 3 afgebroken vanwege de aanleg van de metro. In Wijkcentrum Trefpunt Oost aan de Celsiusstraat is geen ruimte meer beschikbaar. Tenslotte is besloten om in zaal De Noord aan de Kerkweg geen stemlokaal meer in te richten, omdat de school aan de Slimme Watering beschikbaar is gekomen. Dit heeft tot gevolg dat er behoorlijk wat veranderingen zijn in de stemdistrict-indeling. Daarom nogmaals: kijk goed op uw oproepingskaart waar u moet gaan stemmen. De volgende stembureaus zijn in een andere locatie onderge bracht: Toegankelijkheid stembureaus Er wordt geprobeerd steeds meer stembu reaus in te richten die ook toegankelijk zijn voor rolstoelgebruikers. Inmiddels is dat aantal zo groot, dat het handiger is om alleen maar die stembureaus te noemen die niet of minder goed rolstoel-toegankelijk zijn. Niet of moeilijk toegankelijk voor rolstoelgebruikers zijn: O stembureau 2 Blauwhuis ANBO, Lange Nieuwstraat 181 O stembureau 4 Gravin Aleidaschool, Oostsingel 9 O stembureau 10 Wijkcentrum Zuiderkwartier, Leliestraat 10 O stembureau 16 en 17: Basisschool De Kring, Frans Halsplein 33 O stembureau 24 Zadkine College, Johan Braakensiekstraat 12 O stembureau 35 en 36: Basisschool De Klinker, Warmoezenierstraat tot 20.00 uur 4 MAART GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN VERGEET NIET TE STEMMEN! O stembureau 5 in de nieuwe Stadswinkel, Stadserf 1 O stembureau 6 in het nieuwe Wijkgebouw Kluphuis Oost, Boerhaavelaan 79 O stembureau 15 in het Zorgcentrum Francois Haverschmidt, Willem de Zwijgerlaan 35 O stembureau 22 in het Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 7 O stembureau 27 in Basisschool De Violier, Slimme Watering 3 (zij-ingang) O stembureau 33 in Verenigingsgebouw De Stuurhut, Nijhoflplein 21 Stembureaus een uur langer open Eind vorig iaar is de Kieswet gewijzigd, waarbij onaermeer is bepaald dat de stembu reaus in het vervolg één uur langer open zijn. U kunt dus op 4 maart 's avond tot 8 uur terecht op het stembureau in plaats van tot 7 uur. Dit is gedaan om meer kiezers de gelegenheid te geven na thuiskomst uit het werk nog te gaan stemmen zonder dat men in een lange rij wachtende mede-kiezers terecht komt. Stemmen gebeurt tegenwoordig niet meer met het bekende rode potlood. De meeste kiezers heb ben inmiddels al enkele keren met de stemmachine hun stem uitgebracht. Maar misschien hebt u dat nog niet eerder gedaan. Daarom hier een korte instructie. U gaat met uw oproepingskaart naar het stembureau waarbij u bent ingedeeld. De voorzitter neemt uw oproepingskaart in ontvangst, controleert de gege vens en geeft u daarna een volgnummer. (Hierover verderop meer informatie.) Met het volg nummer gaat u naar degene die bij het stempaneel zit. Dit stem bureaulid geeft daarna de stem machine GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN - W"' VERGEET NIET TE STEMMEN! vrij voor gebruik. Als u voor het stem paneel staat, ziet u als het ware een stembiljet in het groot. Bovenaan staat het volg nummer en de naam van de partij. Onder die naam staan de namen van de kandidaten. Onder de naam zit een knopje, dat feitelijk het rode vakje op het stembiljet vervangt. Door dit knopje in te drukken maakt u een keuze. Voor u uw keuze definitief maakt met de rode stemknop, kunt u op het display bovenaan het kiespaneel eerst aflezen of u de goede keuze hebt gemaakt. Als u per ongeluk op de naam van een verkeerde kandidaat drukt, kunt u dat herstellen zolang u uw keus nog niet hebt bevestigd met de rode stem knop. Het is dus heel eenvoudig: zoek de naam van de kandidaat van uw keuze, druk op de naam van de kandidaat van uw keuze en druk op de rode stemknop. Dan nog even over de betekenis van het volgnummer. Het gebruik van volgnummers in een stembureau, waar een stemmachine wordt gebruikt, is voorgeschreven in de Kieswet en het Kiesbesluit. Aan de hand van het aantal volgnummers, dat het derde lid van het stem bureau ontvangt, weet deze hoe vaak de stemmachine moet wor den vrijgegeven voor gebruik door de kiezer. Met nadruk wordt er op gewe zen dat aan de hand van het volgnummer absoluut niet kan worden nagegaan op wie u hebt gestemd. Het volgnummer is niet meer dan een hulpmiddel. Een kandidaat kan namelijk ook met voor keurstemmen in de raad worden gekozen, als deze minimaal 25 van de kiesdeler behaalt. Voorwaarde is uiteraard wel dat de partij, waartoe die kandidaat behoort, voldoende stemmen behaalt voor een raadszetel. Misschien is het handig om dit met een voorbeeld toe te lichten. In Schiedam mogen ongeveer 58.350 kiezers meedoen aan de gemeenteraadsverkiezing. Als 60 van hen gaat stemmen, betekent dit 35.010 stemmen. Delen we dit aantal door 35 -het aantal te verdelen raadszetels- dan is 2;t, hij of zij kans maakt om rechtstreeks in He raad gekozen te worden, ongeacht de plaats op de kandidatenlijst. Nogmaals: voorwaarde is wel dat de partij als totaal voldoende stemmen krijgt voor een zetel. VERGEET NIET TE STEMMEN! In het geval er meerdere kandida ten van dezelfde partij 250 of meer stemmen behalen en de par tij krijgt maar één zetel, dan komt de kandidaat met de meeste stem men in de raad. Als het opkomstpercentage hoger of lager Han 60 uitvalt, veran dert ook de kiesdeler. Bij een hogere opkomst wordt He kiesde ler hoger en dus ook het aantal benodigde voorkeurstemmen. Wordt de opkomst lager dan wordt ook de kiesdeler lager. de uitkomst 1000 stemmen per zetel. Dit noemen we de kiesdeler. Nu bepaalt de Kieswet dat als iemand minimaal 25 van de kiesdeler, dus minimaal 250 stemmen Teneinde het op 27 oktober 1997 door de gemeenteraad van Schiedam in de nota 'Coffeeshopbeleid Schiedam' vastgestelde coffeeshopbeleid Schiedam te kunnen effec tueren, heeft de gemeenteraad van Schiedam in haar vergadering van 2 februari 1998 de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam gewijzigd. Tevens heeft de burgemeester van Schiedam, eveneens teneinde het coffeeshopbeleid te kunnen effectueren, het uitvoeringsbesluit Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam inzake horecabedrijven waarin cannabispro- dukten worden verstrekt, vastgesteld. Met ingang van 19 februari 1998 ligt de wij ziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam en het uitvoeringsbe sluit Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam, inzake horecabedrijven waarin cannabisprodukten worden verstrekt, ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Het Gemeentelijk Informatiepunt: uw vraagbaak. Vanaf 17 november. Schiedamseweg 41e Bij de burgemeester is een horecavergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de APV Schiedam voor de vestiging van een horecabedrijf in het pand Schiedamseweg 41e. De gevraagde openingstijden zijn: maandag t/m donderHag en zondag van 12.00 tot 01.00 uur; vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 02.00 uur. Tevens is er een terras aangevraagd. De gevraagde openingstijden van het terras zijn: maandag t/m zondag van 12.00 tot 23.00 uur. De aanvraag ligt vanaf 18 februari 1998, 4 weken ter inzage in de Stadswinkel bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1, 3112 DZ. Geopend van maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur en Honderdagavond tot 20.00 uur. Gedurende deze periode kunt u uw zienswijzen naar voren brengen bij de burgemeester, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie: mw. Y van Batenburg, bereikbaar via tel.: 2465807. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de sector VROM, 8e etage Stadskantoor, Stadserf 1elke mor gen van 09.00 - 10.30 uur, telefoon: 2465511. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-) stukken kunt u terecht aan de balie van de Stadswinkel ofwel tot 12.00 uur op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen Brugmanstraat 46 R. Bhagwandin Perzikengaarde 9 woning vergroten (ingekomen 05-02-1998) Haldcapel bouwen (ingekomen 06-02-1998) Verleende bouwvergunningen/meldingen: Datum verlening: 10 februari 1998 Oostsingel 85 Dam 10a Fokkerstraat 503 Fokkerstraat 576 Nieuwe Damlaan Algerastraat 5 Rietkraag 31 Mary Zeldenruststraat 7 Prins Bernhardlaan 84 Horvathweg wen Adriaen Banckertstraat 8 Parallelweg A. Schreutelkamp C.J. Maltha TDS Drukwerken Rotterdam BV kantoorgebouw verbouwen woning vergroten bedrijfsgebouw verbouwen Nefkens Eurodam BV Kuwait Petroleum BV Metaalbedrijf Emka BV A. de Jong T. Greven Zomerhof Bouw B.V. showroom verbouwen tankstation verbouwen nissenhut bouwen woning vergroten berging bouwen woning vergroten RET Projectbur.Beneluxlijn viaduct met gelijkrichterstation bou- P. van Coevorden Comb.Metro Rotterdam bedrijfsgebouw bouwen bouwkeet plaatsen Verleende sloopaanvragen/meldingen: datum verlening 10 februari 1998 Polderweg 64 Woningstichting Noordvest opstallen slopen Kethel-Tuindorp Woningstichting Noordvest asbest verwijderen (241 woningen) N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreHen besluit (verleende-geweigerde bouw- en sloopvergunning of melding) bin nen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indienhij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waarHoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is inge diend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 24 februari 1998 Brugmanstraat 46 R. Bhagwandin Spannerhof 8 M.A.W. Kuipers Grevelingenstraat 18 M.J. van Sliedregt Grevelingenstraat 22 L.P. Hoogendoorn Grevelingenstraat 34 A. Vonk woning vergroten 2 dakkapellen bouwen woning vergroten woning vergroten woning vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretari aat, tel.: 2465503/2465489. Vlaardingerdijk 50 (voormalige R.K. Begraafplaats) De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van het monument Vlaardingerdijk 50 (v.m. R.K. begraafplaats). Het plan ligt vanaf 19 februari 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder in het Stadskantoor ter inzage aan de balie van Bouw- en Woningtoezicht (Stadserf 1). Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens wijzen dienen gericht te worden tot het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 2