n oral yanrifl Gemeente Schiedam Informatie veel ZIJ digheid IN DE POLITIEK Overleg met bewoners- verenigingen over wijk en buurtbeheer en stadsvernieuwing Vrouwen op weg cüNE 4 maart Gem^iteraadsverkiezingen Vergeet niet te stemmen! Kandidaatstelling Verkiezingen Verkiezing van de leden van de gemeenteraad "Meer allochtone vrouwen" Kapvergunningen Openbare vergaderingen in maart ïïni«inpE! ;r<:: -M Deelname is gratis en voor kinderopvang wordt gezorgd. Aneke den Besten: WOENSDAG 25 FEBRUARI 1998 9-441 Lil /ïv/a De gemeente heeft een plan gemaakt om de verkeersveilig heid in Schiedam verder te verbeteren. Het meest ingrijpende onderdeel van het plan is het creëren van 30-km zones in alle woongebieden. Om harder rijKSt aan 30 km per ut|r onmo gelijk te maken zullen onder andere veel drempels in de stra ten worden gelegd. Ook andere maatregelen die vai| belang zijn voor de Veiligheid in het verkeer zijn in het plan beschre ven. Bijvoort plaatsen waar relatief veel ongelukken gebeuren. |iet plan ligt ter inzage in de Stadswinkel aan het Stadserfhn in de bibliotheek aan Over het verkeersveiligheidsplan organiseert de gemeente vijf informatie-avonden. Wethouder {Hafkamp van verkeer ver voer licht daarbij het plan toe en bespreekt opmerkingen en suggesties van bewoners. De eerste drie avonden hebben inmiddels plaatsgevonden. Bewoners die de avond in hun eigen wijk gemist hebben zijn van harte welkom op een van de andere avonden. De twee komende bijeenkomsten zijn op: donderdag 26 februari - Nieuwland en Schiedam-West in buurthuis Nieuwland, Dr. W. Dreesplein 2 KI dinsdag 3 maart - Groenoord en Kethel in de Rank, Schiedamseweg 12 WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE Bekendmaking van de uitslag Vrouwen in Schiedam., óók van de partij BOUWZAKEN De afgelopen weken heeft wethouder Reijnhout een rondje gemaakt langs een aantal bewonersorganisaties om met hen te overleggen over de organisatie van het wijk- en buurtbeheer, de wijkkranten en de prioriteiten voor de stadsvernieuwing in de komende jaren. Twee weken geleden stond op deze pagina een samenvatting van de gesprekken in Nieuwland, West, Woudhoek Spaland. Hieronder de andere wijken. Rode draad in alle bijeenkomsten was dat organisaties als ONS, Politie, woningcorporaties en ook de gemeente een grotere betrokkenheid bij de wijken zouden moeten hebben, en de gemaakte afspraken beter moeten nakomen. Volgens de bewo nersorganisaties schort het daar nu vaak aan. De Bewonersvereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) heeft het idee gelanceerd om meerjarige afspraken te maken met de organisa ties die in de wijk actief zijn (ONS, Politie, corporaties, gemeente). De afspraken om bepaalde projecten op te zetten kunnen dan worden opgenomen in convenanten, waarin orga nisaties zich vastleggen. De BVSZ gaat een inventarisatie maken van urgente stadsvernieuwingslokaties als handreiking voor het te maken meerjaren plan stadsvernieuwing. De BVSZ en de bewonersvereniging De Plantage zijn niet voor een nieu we wijkkrant. Wel willen ze graag hun eigen bewonersbladen huis-aan-huis verspreiden als daar geld voor beschikbaar is. De Bewonersvereniging voor het Centrum is in principe wel voor een eigen wijkkrant, maar ziet onvoldoende mogelijkhe den om hier veel tijd van vrijwilligers in te steken. Oost heeft al een eigen wijkkrant. Verder is in alle wijken gesproken over verschillende stadsver nieuwingsprojecten en in Groenoord over de aanpak van deze wijk. De notitie 'Wijkgericht werken' over het wijk- en buurt beheer wordt aangepast aan de gemaakte opmerkingen. Daarna wordt de notitie (opnieuw) voorgelegd aan de bewo nersorganisaties en de gemeenteraad. Het nieuwe meerjaren plan stadsvernieuwing (mps) wordt eind april begin mei ver wacht. Hierin wordt aangegeven welke prioriteiten de gemeen te stelt in de stadsvernieuwing. BOUWPLANNEN GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Datum4 maart Binnenkort gaat er weer een cursus 'Vrouwen op Weg' van start. Na Nieuwland, Schiedam-Zuid, Oost en Centrum is nu Schiedam- West aan de beurt. Deze nieuwe cur sus start op 23 maart aanstaan de in wijkcentrum De Erker. Wijkcentrum De Erker: Jan van Avennesstraat 32. Tel.:4267767. Contactpersoon: Anita Riekwel. PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 9, WOENSDAG 25 FEBRUARI 1998 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fax :(010) 4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingsrijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Sc Externe betrekkingen tel.: (010) 2465389 fax :(010) 2465364 MMMHK; De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering v Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, van de Welstands- en Stadserf 1, Schiedam. Datum: 3 maart 1998 Carry Pothuisstraat 13 Iepenlaan 82 J.E. Vermans T.G.J. van der Meer dakkapel bouwen berging bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, tel.: 2465503/ 2465489. Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal De burgemeester van Schiedam maakt het volgende bekend: 1. Op dinsdag 24 maart 1998 zal de kandi daatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer plaatsheb ben. 2. De benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model Hl) - de verklaringen van instemming van de kandidaten met hun kandidaatstelling (model H 9) - de machtigingen tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groepe ringen boven een kandidatenlijst (model H 3-1) - de machtigingen tot het plaatsen van een aanduiding, gevormd door samen voeging van de aanduidingen van poli tieke groeperingen of afkortingen daar van, boven een kandidatenlijst (model H 3-2) - de verklaringen van ondersteuning van een kandidatenlijst (model H 4) - de verklaringen betreffende het verbin den van de kandidatenlijsten tot een lijstencombinatie (model 110) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling op het gemeentehuis kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inlevering van kandidatenlijsten worden op het gemeente huis verstrekt door de afdeling Publiekszaken, Stadserf 1 Uitoefening van het kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn De burgemeester van Schiedam herinnert in verband met de op 4 maart 1998 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente aan de onderstaande bepalingen van de Kieswet. 1Volgens artikel J 10 van de Kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere stemgerechtigde werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is, gelegenheid krijgt om aan de verkiezing deel te nemen, voor zover hij dat niet buiten de vastgestelde werkuren kan doen. 2. Op grond van artikel Z 9 van de Kieswet wordt de werkgever die de hierboven ver melde, hem opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede categorie. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Schiedam maakt ingevolge artikel P 20, lid 2, van de Kieswet bekend, dat op vrijdag 6 maart 1998, te 10.00 uur, in een openbare zitting van dat bureau in lunchkamer 1, begane grond Stadskantoor, Stadserf 1de uitslag van de op 4 maart 1998 te houden verkiezing zal worden bekendgemaakt. "Ja, natuurlijk wil ik meer vrouwen in de politiek zien", vindt Anneke den Besten, directeur van openbare basis school De Taaltuin. "En dan het liefst een verdeling van vijf tig procent mannen en vijftig procent vrouwen." Ook in haar eigen sector - het onderwijs - wil ze meer vrouwen op lei dinggevende posities en meer mannen als leerkracht. "Kinderen hebben behoefte aan de verschillende rolmodel len met ieder hun eigen inbreng", zegt ze. Ook voor allochtonen ziet ze een actieve re rol in het maatschappelijk leven weggelegd. "De stap naar de politiek is wellicht te groot, maar ze kunnen zich om te beginnen meer op scholen inzetten. Dan leren ze tegelij kertijd de taal en als hun kin deren zien dat ze de school belangrijk vinden, zal dat hen stimuleren. Hun situatie is te vergelijken met het emancipa tieproces dat vrouwen hebben doorgemaakt." Foto: Angelique van Woerkom In het kader van de gemeenteraadsverkiezingen in maart 1998geeft een aantal vrouwen haar mening over 'vrouwen in de politiek'. Dit is een initiatief van de Adviescommissie Vrouwenemancipatie Schiedam Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de sector VROM, 8e etage Stadskantoor, Stadserf 1, elke mor gen van 09.00 - 10.30 uur, telefoon: 2465511. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-)stukken kunt u tot 12.00 uur terecht aan de balie van de Stadswinkel ofwel op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: Iepenlaan 82 T.G.J. van der Meer Hoefmidstraat 18 A.G. Verveen berging bouwen (ingekomen 16-02-1998) dakkapel bouwen (ingekomen 16-02-98) Ingekomen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Parkweg 428 Volkstuinencomplex Thurlede (tuin nr. 67) J. van Klinken asbest verwijderen (ingekomen 19-02-1998) Inspraakprocedure eerste herziening bestemmingsplan "Nieuwland Hollandiaterrein 1995" Burgemeester en wethouders maken bekend dat met ingang van 26 februari 1998 gedu rende een termijn van vijf weken bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel (Stadskantoor, Stadserf 1en in de Openbare Bibliotheek in het Stadskantoor, in het kader van de openbare inspraakprocedure voor een ieder ter inzage ligt het voorontwerp van de eerste herzie ning van het bestemmingsplan Nieuwland Hollandiaterrein 1995. De herziening betreft het toevoegen aan het bestemmingsplan van voorschriften betreffende "woongebied", "verblijfsgebied" en "groenvoorziening" en het opnemen van deze bestemmingen op de bestemmingsplan- kaart. Het betreft delen van het bestem mingsplan waaraan door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedkeuring was onthouden. Middels deze herziening wordt alsnog een regeling hier voor opgenomen. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijzen over de herziening van het bestemmingsplan schrif telijk dan wel mondeling naar voren brengen (scnriftelijk bij de sector-directeur VROM, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, monde ling bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel). Op een nader te bepalen datum zal een hoorzitting worden gehouden door de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer. Tijdens deze hoorzitting kunnen bezwaren of voorstellen naar voren worden gebracht en kunnen de leden van de commissie daarover nadere vragen stellen. Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 5 lindes, 4 iepen, 21 essen, 1 populier staande op het Lorentzlaan/Lorentzplein - 1 esdoorn, 2 berken, 7 meidoorns, 4 sier- kersen, 1 sierappel, 1 wilg, 1 els, 1 meel- bes, staande op het terrein De Plantage met toepassing van herplantplicht Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaar schrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de boom (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schor sing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opne men met dhr. J.P. Krijgsman, tel.: 2465666. Commissie voor Cultuur, Sport en Recreatie Datum donderdag 12 maart Tijd 16.15 uur Plaats Stadskantoor in de Multifunctionele Zaal Secr. B.M. Steenbergen, tel. 2465467 Commissie voor Onderwijs, Sociale Zaken en Werkgelegenheid (OSW) Datum maandag 16 maart Tijd 20.00 uur Plaats Gebouw dienst Educatie, Piersonstraat Secr. Mevr. D.T.H. Starmans, tel. 2465994 Commissie voor Milieu Datum maandag 16 maart Tijd 20.00 uur Plaats Stadskantoor in de Multifunctionele Zaal Secr. Mevr. A. Nix, tpl. 2465440 Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer (ROV) Datum dinsdag 17 maart Tijd 20.00 urn- Plaats Stadskantoor in de Multifunctionele Zaal Secr. Mevr. L. Klapwijk, tel. 2465680 Commissie voor Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting en Communicatie (SVC) Datum woensdag 18 maart Tijd 20.00 uur Plaats Stadskantoor in de Multifunctionele Zaal Secr. H. C. Jansson, tel. 2465434 Commissie voor Welzijn en Volksgezondheid (W+V) Datum donderdag 19 maart Tijd 20.00 uur Plaats Stadskantoor in de Multifunctonele Zaal Secr. G.W.P. Mulder, tel. 2465475 Commissie voor Algemene en Economische Zaken (AEZ) Datum maandag 23 maart Tijd 16.15 uur Plaats Stadskantoor in de lunchkamers van het bedrijfsrestaurant Secr. R Vredebregt tel. 2465424 Commissie voor Financiën, Bedrijven, Personeelszaken en Archief (FBPA) Datum woensdag 25 maart Tijd 16.15 urn- Plaats Stadskantoor in de lunchkamers van het bedrijfsrestaurant Secr. J. Boshuizen, tel. 2465361 RAADSVERGADERING Datum maandag 30 maart Tijd 20.00 uur Plaats Stadskantoor in de Multifunctionele Zaal Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastgestelde vergaderda tum telefonisch bij de secretaris van de des betreffende commissie worden opgevraagd. Agenda's, stukken en verslagen van commis sie- en raadsvergaderingen liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Vrouwen op Weg is een cursus voor vrouwen met een bijstandsuitkering. Voor hen is het vaak onduidelijk wat voor rechten en plichten ze hebben. Dit leidt tot veel onzekerheid over de toekomst. Doel van de cursus is dan ook dat vrouwen meer inzicht krij gen in de Nieuwe Algemene Bijstandswet en zicht krijgen op de eigen wensen en mogelijkheden om actief te worden op het gebied van herintreding, cursussen, scholing, werk of vrijwilligerswerk. Tijdens de intakegesprekken kunnen de deelneemsters hun vragen en wensen kenbaar maken en dat bepaalt de inhoud van de cursus. Gedurende twaalf weken gaan de vrouwen aan de slag onder leiding van een cursusleidster van ROC Zadkine en proberen ze voor zich zelf een stappenplan op te zetten. Ook worden ze ondersteund bij het realiseren van die plannen. De samenwerkende organisaties in dit project zijn: SVÓ (Schiedamse Vrouwenemancipatie Organisaties), Stichting Welzijn Nieuwland, Werkgroep Vrouwen en Bijstand en het Steunpunt VrijwilligerswerK Schiedam. Wijkcentrum De Erker is voor deze cursus vertegenwoordigd door Anita Riekwel. Vrouwen uit Schiedam West die een bij standsuitkering hebben of van wie de partner een uitkering heeft, kunnen zich aanmelden voor deze cursus. Dat kan bij:

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 2