(iEBll. WlïSIHJK B.V. kl O Haven loods ABN AMRO WERELD TENNIS 1998 Paul Haarhuis kondigt afscheid aan en keert terug op vaderlandse bodem John McEnroe en Yannick Noah verzorgen spectaculaire kick-off *V Toptennisser bezint zich met vrouw en kind op de toekomst Prijswinnaars tennisprijsvraag Bezoek nu ook de best gesorteerde speciaalzaak In de regio SSUIJK Barendrecht. Unieke koi-karper shop' Afrekenen met vervuild water! Vijverplannen? WSn Alles voor de Bonsai hobby! De speciaalzaak voor het gezelschap- en discusaquarium Dieren-, aquarium- en vijverspeciaalzaak Jarenlang goed voor uw hobby! Vuurtoren Hellevoetsluis ui ft WEEK 9 Honderden vierkante meters winkelplezier Parterre. Wij leveren eenvoudige filters tot geavanceerde Koi filter systemen! GRATIS documentatie!! Wij verzorgen het hele traject van ontwerp tot realisatie! in samen werking met erkende Hoveniers! Aquaria combinaties tot honderden guldens voordeel! Nergens zoveel keus! Uit voorraad leverbaar. Verkoop 1 e Etage If Nergens zag u zo'n aanbod aan tropische vissen planten! .TOok verkoop van levend- en diepvries voer! Groot assortiment filters en overige accessoires! "'"■yf Verkoop met deskundig advies! Winkelcentrum Middenbaan 56-62 open op: Ma. 13.00-17.30 Di.-do. 9.00-17.30 Barendrecht Tel. 0180-617613 Vrij. 9.00-21.00 Zat. 9.00-17.00. Gouden Gids Fax 0180 - 620966 E-mailwesdijk@worldonline.nl homepage: Http:\\www,insiteout.com\wesdijk De vuurtoren van Hellevoetsluis, gebouwd in 1822, is de tweede in een serie van drie zeefdrukken van de kunstenaar Frans Room. Al vóór de bouw van deze historische toren werd al melding gemaakt van kustverlichting bij Hellevoetsluis, door middel van een binnenvuur, een vuur aan het binnenwater. De vuurtoren van Hellevoetsluis is 17 meter hoog en kreeg twee olielantaarns als licht, waarna in 1863 een verbeterde uitvoering van het olielicht werd geplaatst.' De toren fungeerde niet alleen als herkenningslicht, maar ook als tijdsein. Elke dag tegen twaalven werd een tijdbal gehesen en precies op 12 uur 's middags viel die naar beneden. Zo werden de klokken op de schepen gelijk gezet. De tijdseinen werden gegeven vanuit Den Helder, Hellevoetsluis en Vlissingen. De zeefdruk 'Hellevoetsluis' is gedrukt op zuurvrij materiaal, in een oplage van 125 stuks, genummerd en gesigneerd. De afmeting in passe-partout is 60x80 cm. De normale prijs is 320.-; met lijst 395.-. Lezers van De Havenloods kunnen deze zeefdruk bestellen voor 160.-; met lijst 235.-. Deze'aanbieding geldt tot 31 maart. Ja, ik bestel de zeefdruk 'Hellevoetsluis' Naam: Adres: Postc/woonplaats: Telefoon: Handtekening: Opsturen naar De Havenloods Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Informatie over de zeefdruk bij Frans Room, tel. 075-6285645. De zeefdrukken 'Maasvlakte' en 'Hellevoetsluis' zijn te bezichtigen in alle kantoren van De Havenloods. 'De 40 vuurtorens van Nederland' is een expositie van Frans Room in Museum Schepen uit Verre Landen aan de Wijnhaven 20 in Rotterdam. Van 17 feb. t/m 17 maart. 1014 De inmiddels 32-jarige Paul Haar huis is behoorlijk met zijn toekomst bezig. Uitdrlijk eind volgend jaar stopt hij met proftennis. 'Tegen die tijd kost het me mentaal en fysiek teveel moeite', zegt hij. Daarbij speelt ook de geboorte van zijn eer ste kind een belangrijke rol. 'Dat is de reden dat ik momenteel een huis zoek in Nederland. Ik wil dat ons kind hier opgroeit, dichtbij familie en vrienden.' Met Richard Krajicek en Jan Siemerink heeft Paul Haarhuis zojuist een pittige training afgewerkt in de Frans Otten- tennishal in Amsterdam. Ook Stanley Franker komt even langs. De sfeer is die van jongens onder elkaar'. Met een cola onder handbereik en de zaktele foon op tafel is Haarhuis klaar voor het gesprek. Stempel Zijn naderende afscheid heeft niets te maken met een dalende ATP-ranking, zo bezweert hij. 'Welnee, want juist bij tennis is het mogelijk dat de nummer 200 van een speler uit de top 10 wint. Iets dergelijks is mij ook weieens over komen. Ik stond toen HO en lootte tegen John McEnroe, op dat moment de nummer 3 van de wereld. En tot veler verbazing won ik, bij de mannen kan dat nu eenmaal. Nee, het heeft meer te maken met het doorlopende reizen en de druk om te winnen. Dat is niet vol te houden, vooral als je weet dat je vrouw en kind thuis zitten.' Paul Haarhuis vindt het nog steeds een vreemde zaak dat hij bovenal waardering krijgt als dubbelaar en niet als enkelspeler. 'An dere tennissers die bij de hoogste 25 op de ATP-lijst staan, krijgen overal te horen dat ze een geweldige carrière ma ken. Maar op het moment dat ik in de top 20 stond, werd ik toch begroet als 'die dubbelspeler'. Zo'n stempel houd je blijkbaar altijd opgedrukt als je daarin de wereldtop hebt bereikt en dat vind ik weieens jammer.' Woningmarkt Met het oog op gezinsuitbreiding oriën teert Haarhuis zich op het ogenblik nadrukkelijk op de Nederlandse wo ningmarkt, nadat hij de afgelopen acht jaar met name in zijn appartement in Monaco was te vinden. 'We willen ab soluut nog dit jaar terugkeren. En hoe wel ik financieel onafhankelijk ben, moet ik toegeven dat ik ben geschrok ken van de prijzen voor woningen. We hebben ons budget gaandeweg al een paar keer moeten bijstellen...' Als hij uiterlijk eind 1999 met proften nis is gestopt, wil Haarhuis met zijn gezin eerst nog een paar jaar 'echt van het leven genieten'. 'We zijn dan nog niet gebonden aan de schoolvakanties en kunnen dus gaan en staan waar we willen. Dat trekt me wel, moet ik zeg gen. Zin in twee weekjes zon in Portugal Nou, dan boeken we toch even. Veel mensen denken misschien dat proften nissers een luxe leventje hebben en voortdurend op alle mooie plaatsen over de hele wereld komen, maar de werkelijkheid is toch anders. Je zit vaak alleen op je hotelkamer,'moet hard trai nen en ziet relatief weinig van het land waar je bent. Dat is de andere kant van de medaille, die buitenstaanders mis schien vergeten.' Clinics Nu Paul Haarhuis aan het afbouwen van zijn lange tenniscarrière denkt, wor den zijn nevenactiviteiten navenant be langrijker. Zo is hij al een aantal malen ingeschakeld om tennisclinics te verzor gen op personeelsdagen. 'Vind ik hart stikke leuk', zegt hij. 'Nogal wat men sen krijgen dan voor de eerste keer in hun een leven een racket in hun handen. Is toch heel aardig om te zien. Meestal wordt zo'n clinic afgesloten met een buffet. Heeft iedereen een welbestede dag gehad.' Ook geeft hij regelmatig lezingen. 'En ik moet zeggen dat me dat goed af gaat. Ik heb geen moeite om een zaal met men sen toe te spreken. Dat is prettig om te weten, zeker als je - zoals ik - later misschien iets in die richting wil gaan doen. Ik ben al benaderd door een groot bedrijf om iets in de pr-sfeer op te zetten. Denk ik goed over na.' Van de Kerkhof En dan is er het straattennis, opgezet door de tennisbond en de sponsors Lot to en het Zilveren Kruis. 'Om de tennis sport te promoten zoek ik de jeugd op en geef tekst en uitleg. Je krijgt dan veel leuke reacties, van kinderen die echt belangstelling hebben voor jou en je verhaal. Maar tegelijkertijd valt het me op dat er in de loop der jaren toch veel is veranderd. Als je ziet hoe brutaal sommige kinderen soms zijn... Van die lolbroeken die je meteen gillend begroe ten mêt 'Hé, Paultje' en steeds maar lollige opmerkingen willen maken. Het zelfde maak ik soms mee tijdens Kids Day in Ahoy', als de jeugd een soort persconferentie mag bezoeken. Sommi ge kinderen duwen de microfoon ge woon in je gezicht. En als je bij het uitdelen van handtekeningen fatsoenlijk vraagt of ze misschien iets naar achte ren willen gaan en benadrukt dat echt iedereen aan de beurt komt, trekken sommigen zich daar niets van aan. Een enkele keer zou je zo iemand echt een draai om z'n oren willen verkopen... Vroeger was dat heel anders, weet Paul Haarhuis zeker. 'Ik woonde als jongetje in de straat bij de gebroeders Van de Kerkhof, die toen furore maakten bij PSV. Ik wilde natuurlijk dolgraag hun handtekening hebben. Ik weet nog wel dat ik doodzenuwachtig bij hun ouder lijk huis aanbelde. Toen was ik overi gens al wel een keer of tien voorbij gefietst...' Mevrouw A. de Haan uit Rotterdam heeft de hoofdprijs gewonnen van de ABN AMRO tennisprijsvraag in deze krant. Dat betekent dat zij een reis heeft gewonnen naar het komende toernooi op Wimbledon. Mevrouw De Haan was één van dege nen die alle vier weekvragen en ook de slotvraag goed had. Het goede ant woord op de laatste vraag was a, een Duitser. De wijkprijswinnaars, die elk een T- shirt winnen en twee toegangsbewijzen voor het 25ste ABN AMRO tennistoer nooi in Ahoy', zijn: week I (juiste ant woord: c, lx dubbelspel in 1979): Ange la van Steenis, Spijkenisse; Evelien Boks, Oud-Beijerland; Carla v/d Gaag, Capelle a/d IJssel; week 2 (juiste ant woord: b, Stoltenberg): S. Hoekstra, Rotterdam; Sandra v/d Meer, Hoek van Holland; C. Troost, Capelle a/d IJssel; week 3 (juiste antwoord: b, 1988): G. Bitanc, Schiedam; Leonie Bergsma, Rotterdam; Karei v/d Graaf, Rotterdam; week 4 (juiste antwoord: a, Guillermo Villas): P.C. Mink, Mijns- herenland; T. v/d Beek, Heinenoord; Monique Tjong, Rotterdam. De prijswinnaars krijgen dezer dagen persoonlijk bericht. loods Aan deze pagina's 'Wereldtennis in Ahoy' in De Havenloods werkten mee: Redactie: Bram Wesdorp Fotografie: Henk Koster (o.a. kleur Krajicek en Rafter op voorpagina), fotobureau Cor Vos Layout: Natascha Koelhof Acquisitie: Niels de Poorter Coördinatie: Emile Hilgers Februari 1998 John McEnroe zal zijn gitaar laten loeien. Yannick Noah brengt swingende reggae. In Ahoy' zullen oude tijden herleven als op zaterdagavond 28 februari John McEnroe en Yannick Noah elkaar ontmoeten op het centre court. Tijdens de Tennis Rocknight, die speciaal ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van het ABN AMRO Wereld Tennis Toernooi wordt georganiseerd, zullen beide grootmeesters in een demonstratiewedstrijd laten zien dat zij nog steeds beschikken oyer een gouden 'touch'. En ongetwijfeld wordt het een partij die doorspekt zal zijn met show en humor... Zoals de naam van het evenement al doet vermoeden draait het tijdens de Tennis Rocknight niet alleen om tennis, want na de wedstrijd verzorgt zowel McEnroe als Noah een swingend miniconcert. Ieder met z'n eigen band, ieder met z'n eigen soort muziek. John McEnroe zal zoals iedereen hem kent, fel en bedreven zijn gitaar ter hand nemen om tal van hardrock- nummers ten gehore te brengen. Yannick Noah zal het publiek opzwepen met swingende reggaemuziek. Voor de concerten wordt een speciaal podium gebouwd aan de korte zijde van het centre court. Na afloop van het muzikale intermezzo wordt dit direct weer afgebroken en komen er loges voor in de plaats. Voor McEnroe is het vier jaar en voor Noah acht jaar geleden dat ze voor de laatste maal te gast waren in het Ahoy'. De inmiddels bijna 40-jarige McEnroe kwam in het Rotterdamse toernooi drie maal in actie en de 37-jarige Noah twee keer. Kaarten voor de Tennis Rocknight kosten 25,- per stuk en zijn verkrijgbaar bij de kassa van Ahoy'. Reserveren kan ook via tel. 010-2933333. Paul Haarhuis en Richard Krajicek, na een pittige trainingssessie in de Frans Otten-tennishal in Amsterdam. Beiden geren acte de presence in A hoy

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 8