SPORT Edwin Zeegers is aan laatste seizoen bezig Ursus raakt drie winstpunten kwijt Sportagenda Lisette Scholte zeer trefzeker Alles 7 1 Gesprek Hollandiaan en WIK donderslag bij heldere hemel Toerfietsseizoen gestart Dubbele winst voor Juventus Cees Bouwman assistent Vlaardingse handbaldagen Berichten voor sportredactie Waterweg topscorer Sport langs de Waterweg voor: Halve finale recreantenbiljart VINTERSPOOT GROOT VLAARDINGEN DONDERDAG 5 MAART 199810-1518 VLAARDINGEN - Fortuna- voorzitter Ary Plomp heeft zich groen en geel geërgerd aan een onlangs in een avondkrant afge drukt interview met de tegen woordig bij Deltasport spelende Ed van der Lugt. De voetballer maakt daarin nogal wat onaar dige opmerkingen in de richting van de club waar hij voetballend opgroeide. Plomp: „Via roddel en achterklap wordt getracht Fortuna te beschadigen. Daarbij draait het steeds om beloftes die door ons niet nagekomen zou den zijn. Ook wordt ons verwe ten dat niemand getracht heeft spelers te weerhouden om de club te verlaten. Destijds heb ik spelers op de man af gevraagd welke beloftes we niet ingelost hebben, maar niemand heeft me toen concreet met feiten om de oren geslagen." Fortuna's voorzitter snapt niets van het ongenoegen dat blijk baar bij de naar andere clubs overgestapte voetballers leeft. „Omdat bepaalde personen en met name sponsors hun ver plichtingen niet zijn nagekomen, hebben we nooit beloftes kun nen doen." Plomp dreigt namen naar buiten te brengen indien zijn club nog verder in een vol gens hem verkeerd daglicht wordt gesteld. Naar de zaterdag Over de inhoud van het inter view met Ed van der Lugt zegt Ary Plomp ook: „Het is jammer dat de speler niet zegt wat hij mij in een eerder stadium heeft ge zegd. Hij was namelijk al wat langer van plan om op zaterdag te gaan spelen. Omdat hij trainer Jan Baksteen niet in de steek wilde laten, is hij gebleven. Dat mag en kan te allen tijde, maar zeg dat dan ook eerlijk." Zaalvoetbal Na tien speelronden luiden de standen van de Vlaardingse zaal voetbalcompetitie (iedere zon dagavond in de Westwijkhal): poule A Storm 21 punten, Sala mander en De Sporthal 20, Fair- play en De Hoog 13, Spinnewiel 12, Santé 9 en Adrie's 2; poule 2 Bouwbroers 24, De Vries 20, Westenberg en Eureka 19, Valk 14, Cartouche 10, Oude Stoep 7 en Loek 3; poule C Bifi en VOP 1 23, Drenth 20, Van Dijke 17, Schreuders 12, Voorend 10, Snelweg 9, Safari 0; poule D ASE 27. HCP 24, Eigenraam en Planken 19, Zeezicht 11, Family 10, Griffioen 7. Bongo Boys 0. Periodetitel De voetbalclubs spelen komend weekeinde een inhaalprogram ma uit de tweede periode. Voor Deltasport heeft dat het aantrek kelijke vooruitzicht dat er een periodetitel te verdienen valt. De Broekpolderploeg gaat in die pe riode aan de leiding en heeft zaterdag in de thuiswedstrijd te gen Monster aan een gelijkspel genoeg om een feestje te vieren. Finale-dag Cion, dat in april en mei de status 'Vlaardings voetbalkam pioen' verdedigt, mag op zater dag 30 mei de finale van de plaatselijke titelstrijd organise ren. Als het aan de vierdeklasser ligt, wordt het een groot feest. Als het aan voorzitter Sjaak Spanjersberg ligt, wordt het zelfs een dag om nooit te vergeten. Het is de bedoeling om van het trainingsveld een feestterrein te maken met tenten en attracties. De voorbereidingen zijn inmid dels in volle gang. Fietsvierdaagse De Fietsvierdaagse van de Toer club Rijnmond start op maan dag 25 mei. Er kan ditmaal zo wel in de middag- (start 14 uur) als in de avonduren (start 19 uur) gereden worden. De Vlaar dingse Fietsvierdaagse (georga niseerd door de VVV Vlaardin- gen en TC Rijnmond), die vorig jaar meer dan 400 deelnemers trok, begint op dinsdag 18 augustus. Het startpunt is op nieuw het complex van de voet balvereniging HSC in park 't Nieuwelant waar fietsers die van elders komen de kans geboden wordt om in hun camper of tent de nacht door te brengen. VLAARDINGEN - In Cafe d'Ouwe Rein wordt op dinsdag 10 maart de halve finale gespeeld van het recre antenbiljarttoernooi. De aanvang is 13.30 uur. Voor de halve finale plaatsten zich Driehoek A, Shell A en B. Bijenkorf B, Eigen Werk, De Vliet B, De Bolder A en 't Mazzeltje. MAASSLUIS - Gelijkspelen (17-17) tegen de hekkensluiter. Dat is niet bepaald een resultaat om trots op te zijn. Voor de korfballers van Maassluis was het een minpuntje aan het eind van een flonkerend zaalkorfbal- seizoen. Maar wie maalde daar eigenlijk in de Olympiahal nog om. Het resultaat stond toch al vast: promotie naar de eerste klas en dat kon zelfs een voor iedere meter strijdend Sportlust hen niet meer afnemen. De ach terban zong, wethouder Lenie Wesenhagen sprak haar bewon dering uit voor de unieke presta tie en de boerenkapel speelde daarna de longen uit het lijf. Routinier Edwin Zeegers erkent ruiterlijk dat Maassluis zijn trouwe, ditmaal in nog groteren getale opgekomen, publiek het nodige tekort heeft gedaan. „De buit was binnen en dat was al in de voorbereiding te merken. We liepen wel warm, maar eigenlijk alleen om de spieren op te rek ken. Er was te veel oog voor de dingen die zich in de hal allemaal afspeelden en dan vergeet je je te concentreren en dat is voor het neerzetten van een resultaat een heel belangrijke voorwaarde. Deze keer waren we er, ondanks de afspraak dat we er zeker in de thuiswedstrijd nog een keer voor zouden gaan, niet bij. Zoiets ge beurt nu eenmaal en is wanneer je het merkt ook niet meer één twee drie recht te zetten." Zeegers is aan zijn laatste sei zoen bezig en zette met het bin nenhalen van de promotie naar de eerste klas de kroon op het werk. „Natuurlijk had ik nog graag verder gegaan. Zo'n pro motie en het feestje: daar doe je het allemaal voor. Mijn werk gaat echter te veel beslag op me leggen. Ik ben zeker vier avon den niet thuis en kan dan ook niet trainen. Dan houdt het op." Met Sandra Le Kluse vormt hij de oudste generatie in een team dat verder bestaat uit prille twin tigers. „Het was een feest om met die gasten te spelen. Natuur lijk telt het leeftijdsverschil en hebben de jongeren andere in valshoeken en interesses dan wij, maar het heeft niet echt meege speeld. Ik pas me nogal snel aan." Het leverde de eenheid op die nodig was om op de vorig jaar ingeslagen succesvolle weg mk Het naar Je eerste klas gepromoveerde team van Korfbalclub Maassluis werd zaterdag in de Olympiahal iooi- eigen publiek op bloemen, een feestrede van de wethouder en een boerenkapel getrakteerd. voort te gaan. „Dat blijkt ook wel uit de kampioenschappen van vorig seizoen en de promotie van nu." Hij rekent erop dat het achttal ook in de eerste klas en wellicht nog hoger een prominente rol kan gaan spelen. „Dan moeten ze uiteraard niet zo blijven spe len zoals in de afgelopen weken. Ze kunnen zeker beter. Of dat in de eerste klas meteen aan de oppervlakte komt, weet ik niet. Je hoeft niet meteen weer te pro moveren. Handhaven is volgend jaar het motto en daarna moeten ze maar eens omhoog gaan kij ken. Weet je, ze zijn nog slechts twintig, eenentwintig jaar. Ze zeggen dat een sporter meestal pas rond zijn zevenentwintigste het sterkst is. Ze hebben dus nog zes jaar de tijd om in hun rol te groeien. Mij hoor je niet over de hoofdklasse praten, maar op ter mijn kunnen ze zeker een goede overgangsklasser worden." door GERARD S. VERVER VLAARDINGEN - Ron Broxks was de eerste die het balletje opgooide. Hollandi- aans', van WIK afkomstige, vrouwencoach had in de wan delgangen van de Westwijk hal ooit opgemerkt dat het niet zou misstaan om de handbalhanden ineen te slaan en met een fusie een stevige basis te leggen voor in ieder geval krachtiger dameshand bal. „Met de koppeling van de selecties zou de ioekomst van het vrouwenhandbal er met een heel wat florissanter uit zien", meende hij. Die stelling was destijds nog slechts aan dovemansoren gericht. Totdat de leiding van beide clubs met elkaar in gesprek raakte over het formeren van een combi natie-team omdat, zoals WlK-voorzitter Ron van Vliet het verwoordt, „we op eigen kracht niet en samen wel een jongens-zevental zouden kun nen vormen." Zo kwam van het één het ander en werd een fusie een 'hot item'. „Maar het is allemaal nog heel pril", waarschuwen Van Vliet, Broxks en Hollandiaan-voorzit- ter Ludo van Mill in koor. De laatste ook: „We staan nog hele maal bij nul. Samen hebben we slechts vastgesteld dat het niet zou misstaan om de gesprekken voort te zetten. Daarover zijn nu afspraken gemaakt." Het zou niet de eerste Waterweg- handbalfusie zijn. In Schiedam koppelden HVK en UVG de Hollandiaan- voorzitter Ludo van Mill(links) en zijn WIK-collega Rob van Vliet troffen elkaar zondag in de Westwijkhal. Ditmaal niet om over een fusie te praten. De één had net een kampioensteam gehuldigd, de ander had zelf gespeeld. clubs aan elkaar en werden Ven tura. „Voordat wij zover zijn zal er ongetwijfeld nogal wat water door de Maas stromen", stelt Ron van Vliet, die aan het einde van het seizoen naar Leidschen- dam verhuist en zijn aftreden inmiddels ook al heeft aange kondigd. „Maar we hebben geen haast. Er wordt eerst nog een commissie van zes mensen ge vormd - met drie leden van WIK en drie van Hollandiaan - die de weg moet plaveien en mede de opdracht krijgt om te onderzoe ken of een fusie een draagvlak bij de leden heeft." Van Vliet geeft grif toe dat het praten over een fusie in het verle den nagenoeg synoniem stond aan een doodzonde. „De ergste haat en nijd is verdwenen. Toch kan ik me best voorstellen dat het bericht voor de leden als een donderslag bij heldere hemel komt. Niettemin waren de reac ties niet echt afwijzend: men was neutraal tot positief. Emotioneel mag het opzienbarend zijn dat we met elkaar in gesprek geraakt zijn, rationeel zijn er zeker draagvlakken." „We hebben vooral problemen om het heren- plaatje in te vullen", vult Hollan- diaans Ludo van Mill zijn colle ga aan. „Er is nauwelijks door stroming van onderuit. Maar er is meer. De optelsom leerde ons ook dat het tijd werd om eens met elkaar te gaan praten." Voor beide clubs dreigt namelijk ook het verlies van de accommo daties. Van Vliet: „Aan Hollan diaan is gevraagd om weer eens naar het stadhuis te komen. Het ziet ernaar uit dat er alsnog in het wijkpark Holy-Noord ge bouwd gaat worden. Ook wij zitten dankzij wat ruimere mi lieu-eisen weer op een schop stoel. Soms voelen we ons net een jojo. Dat is heel vervelend." Verhuizing WIK had zich er net weer bij neergelegd dat de verhuizing naar het Oranje Nassau-com plex aan de Claudius Civiluslaan van de baan was. Vandaar dat er plannen gemaakt zijn om het clubhuis op te knappen en de sportraad gevraagd is om het verzakte tweede veld te renove ren. „We kregen nul op rekest", moppert Van Vliet. „De ge meente voelt er namelijk niets voor om meer dan twee ton te investeren in een accommodatie die wellicht over enkele jaren toch weer voor woningbouw ge bruikt gaat worden." De WIK- voorzitter noemt het knopen tel len („weg, niet weg, weg") een onverteerbare situatie. „Het is niet netjes om een vereniging als speelbal te gebruiken. Het wordt tijd dat er wat knopen doorge hakt worden. Dan weten we ten minste waar we aan toe zijn." Waar de fusieclub terecht komt, kan Van Vliet noch Van Mill zeggen. „De optie voor het Oranje Nassau-complex ligt er nog steeds. Hollandiaan is één van de partners in het Broekpol der-plaatje. Maar misschien wordt het geen van tweeën en heeft de gemeente elders een stukje groen." Haast hebben beide verenigin gen dus niet. „We hebben nog zoveel te onderzoeken dat ik niet verwacht dat een eventuele fusie al voor het nieuwe seizoen in kannen en kruiken is. We heb ben ook nog zoiets als een club gebouw neer te zetten. Het zal dus wel - indien het er inderdaad van komt - 1999 worden." SCHIEDAM - Driehonderd gulden boete en drie punten in mindering. Ursus huilt waar het eens heeft gelachen. De Schie dammers, die in de derde klas C tot voor kort de derde plaats van onderen innamen, hebben die plek door de straf (uitgedeeld na het staken van de uitwedstrijd tegen Stolwijk) moeten prijsge ven en staan nu aan de verkeerde kant van de rode streep. En dat allemaal omdat de scheidsrech ter die het duel leidde volgens voorzitter Berry Antonissen na twintig minuten de kluts volledig kwijtraakte. Wat er aan vooraf ging noemt Antonissen onverkwikkelijk. „Die man schijnt (we zoeken dat nog precies uit) twee jaar geleden een voor Stolwijk belangrijke wedstrijd te hebben gefloten. Omdat het toen voor die club verkeerd afliep, schijnen bepaal de supporters hem toen in de sloot gegooid te hebben." Achteraf verbaast het de Ursus- leiding dat de arbiter (afkomstig uit het nabij Stolwijk gelegen Bergambacht) niet heeft ge schroomd naar de plaats des on- heils terug te komen. „In de ope ningsfase blies hij trouwens pri ma. Het begon allemaal toen hij ons een strafschop gaf. Voor de Stolwijk-aanhang was dat met een aanleiding om verbaal met modder te gaan gooien. Ze zou den hem wel krijgen en zijn bloe menwinkel in de brand steken. Hij was meteen van slag af en wat erger was: Ursus kon geen goed meer bij hem doen." De vlam ging in de pan toen Martijn van der Lee „onder de graszoden werd geschopt", ver volgens duwend verhaal haalde en een rode kaart kreeg. „De doodschop had de arbiter ge makshalve over het hoofd ge zien, die duw niet. Dan vraag je om reacties. Toen die er kwa men, legde hij meteen de wed strijd stil en kwam niet meer terug." Ursus verwijt de voetbalbond dat het niet in staat van beschul diging gesteld is en zich niet heeft kunnen verweren. „Ons be stuur wordt bovendien verweten dat we als eerste op de plaats des onheils waren. De reglementen schrijven nota bene voor dat je dat als bestuur verplicht bent. Over kortzichtigheid gespro ken." De derdeklasser is inmiddels in beroep gegaan. „Dit laten we niet zomaar over onze kant gaan. We eisen dat de wedstrijd in zijn geheel wordt overgespeeld en dat de kaart van Martijn van der Lee op zijn minst wordt terugge draaid naar geel." SCHIEDAM- Toerclub Rijn mond begon het toerfietsseizoen zondag (heel toepasselijk) met de openingsrit. Deze trip is de voorbode van een lange reeks ritten, fietsvierdaagsen en ster- ritten. De eerstvolgende rit is zondag 15 maart de Kruistocht (80 kilo meter). Daarna volgt op zondag 5 april De Omloop van Rotter dam (60 of 120 km in samenwer king met de clubs Voorne Put ten, Barrhopoort en Zevenhui zen). Vanaf 31 maart is de wielerbaan in sportpark Harga op dinsdag om 18.45 uur het startpunt voor een wekelijkse sterrit. Op don derdag wordt er overdag gere den. Voor informatie over ster- ritten kan men terecht via tel. 010-5919230 of 010-4345992. De avondfietsvierdaagse wordt gehouden van maandag 25 t/m donderdag 28 mei terwijl de Vlaardingse Fiets Vierdaagse die vorig jaar meer dan 400 deelne mers trok op dinsdag 18 augus tus begint. SCHIEDAM - Zowel de mannen als de vrouwen van Juventus hebben afgelopen weekeinde goed geboerd. De herenbasketballers wonnen met 71-65 van Early Bird, terwijl de dames de inhaalwed strijd tegen The Jump met 55-59 winnend afsloten. Na tien minuten keken de vrouwen al tegen een ruime achterstand aan. Na een 28-21 ruststand keerden de kansen in de openingsminu ten van de tweede helft. De beslissing viel echter pas in de laatste seconden toen Karin van de Woestijne dankzij het benutten van vrije worpen de winst definitief in de boeken bracht. De heren beschikten over slechts zes vaste spelers. Juvehtus ging met een 40-31 voorsprong rusten, maar zag Early Bird in de tweede helft langszij komen. Ook de mannen hadden de slotfase nodig om de volle I winst zeker te stellen. Van donderdag 5 t/m woensdag 11 maart VOETBAL - zaterdag: Zwaluwen-Heerjansdam( 14.30 uur), RCL-HVO(14.30 uur), Deltasport-Monster( 14.30 uur), Cion- JAC( 14.30 uur), MVV'27-DVO'32( 14.30 uur), TSB-Nat.Neder landen) 14.30 uur). Zondag: Fortuna-DHZ( 14.30 uur), RKWIK-GDA(14.30 uur). Hermes DVS-VFC(!4 uur), Jai Hind-HSC/zo( 14.30 uur). DAMESVOETBAL: zaterdag BSC'68-Zwaluwen( 12.45 uur); zondag Slikkerveer-VFC(14 uur). G-VOETBAL: zaterdag SEV-VFC( 14.30 uur). ZAALVOETBAL: woensdag Lodewijk/P-Cion, Westwijkhal 20.45 uur DVO'32-Leonidas. BILJART: vrijdag, zaterdag en zondag café De Kroon finale Hetobokaal; dinsdag café d'Ouwe Rein halve finales recreanten biljart. HANDBAL: zondag HVL-WIK(da). Helius-Hollandiaan(h), Westwijkhal 14.40 uur WIK-Bevo/Heldia(h). HOCKEY: zondag Culemborg-Pollux(h), Broekpolder 12.45 uur Pollux-Catwyck(da). KORFBAL: zaterdag Ondo/M-Oranje Nassau(18.35 uur), Westwijkhal 20 uur Spirit-Fluks; zondag Westwijkhal 14.45 uur Vlaardingen-SDO. PAARDRIJDEN: zaterdag Manege Broekpolder 8.30 uur springwedstrijden paarden/pony's. VOLLEYBAL: donderdag VCO/Ervea 4-Holy(da); zaterdag Schovocomca 4-Holy(h). WATERPOLO: zaterdag WVZ-WSV(h). VLAARDINGEN - Cees Bouwman volgt bij Deltasport, waar hij nu de jeugd traint, assistent-trainer Jerry Visser op. Bouwman maakte vorig jaar de overstap van Fortuna naar de Broekpolder. Aan de Marathonweg heeft hij een lange staat van dienst. Hij startte zijn voetballoopbaan bij Fortuna, speelde veertien jaar betaald voetbal en acteerde driejaar in de zaterdaghoofdklas bij Zwart Wit'28. Daarna keerde hij terug bij Fortuna waar hij de jeugd en de B-selectie leidde. VLAARDINGEN - Lisette Scholte (van de Schermvereni- ging Trefpunt) heeft op het ge mengde degen- en sabeltoernooi van het Zwijndrechtse 'Masque de Fer' haar visitekaartje afgege ven en alle tegenstanders 'in de pan gehakt'. Het machtsvertoon was zo groot dat ze in de finale zelfs de ervaren Rob Scholte met 15-8 op zijn nummer zette. Eerder had het Maassluise talent haar tegenstander in de halve finale al alle hoeken van de mat laten zien en haar slechts twee punten toegestaan) 15-2). Mikkel Suijker bereikte met de degen (nadat hij eerder clubge noot Jeroen van der Velde had uitgeschakeld) de tweede plaats. De Schiedammer verloor in de finale met 15-8 van Ronald Bos baan. VLAARDINGEN- AS Win- kelinrichters/WIK wil op za terdag 29 en zondag 30 augus tus een internationaal zaal- handbaltoernooi voor man- nenteams organiseren. Het evenement moet de naam 'Vlaardingse handbaldagen' gaan dragen. Het is al zeker dat er teams uit Joegoslavië, Duitsland en Bel gië naar Vlaardingen afreizen. Deze formaties en de vijf teams waarvan de namen nog niet bekend zijn, komen in de eigen competitie uit in de hoogste klasse Volgens WIK, dat de Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie om een bijdrage ge vraagd heeft, staat het toer nooi in handbalkringen inmid dels al volop in de belangstel ling. „Dat zal er mede toe leiden dat de naam van de stad Vlaardingen als handbal- en sportstad volop in beeld komt", is één van de motieven om bij de gemeente om subsi die te vragen. VLAARDINGEN - Berichten voor de sportredactie kunnen rechtstreeks per fax aangeleverd worden. Voor de donderdag editie is het nummer 010-5913733 beschikbaar. Wedstrijdversla gen voor de dinsdag-editie dienen aan nummer 010-4348969 gezonden te worden. Post kan worden geadresseerd aan Postbus 258, 3140 AG Maas sluis of bezorgd op het redactie-adres Westhavenkade 14, Vlaar dingen. KORENBEURS HEKKENSLUITERS - De hoofdmacht van de Korenbeurs mocht afgelopen weekeinde even uitrusten en de balans opmaken van een rampzalige rentree in de hoofdklasse van het tafeltennis. Het lukte het Korenbeurs-trio nog steeds niet om de eerste zege binnen te halen en dat leidt tot een gedeelde zevende en laatste plaats met 10 setpunten uit 5 wedstrijden. Beter gaat het met het damesteam dat de eerste helft van de competitie zaterdag tegen Amsterdam'78 afsloot met een gelijkspel en in de tussenstand de tweede plaats inneemt. De Korenbeurs-mannen komen zaterdag opnieuw niet als team in actie. Arjan Karbaat, Danny Maas en Nermin Smajic spelen zondag 7 maart in Utrecht op het Nederlands kampioenschap voor A-licentiehouders. VLAARDINGEN- HSC/za neemt dankzij de 8- 0 zege op het superzwakke Sporting Lodewijk/Pioniers de eerste plaats over van Ex- celsior'20. De ruime zege van de Vlaardingers is niet de enige opvallende uitslag: ook de 2-5 winst van WK mag er zijn. De stand: 1. HSC/za 3,60 (54 doelpun ten uit 15 wedstrijden) 2. VDL 3,47 (59 uit 17); 3. Excelsior'20 3,23 (55 uit 17); 4. Deltasport 3,05 (55 uit 18); 5. WK 2,77 (50 uit 18); 6. DRGS/za 2,92 (41 uit 14); 7. Demos 2,88 (49 uit 17); 8 en 9. Hermes DVS en ODC/S 2,58 (44 uit 17). VINTERSPORT Shops for Winners Fitness Tennis Zwemmen Paardrijden E M O U S 'Emotioneel baart fusie opzien, rationeel zijn er draagvlakken' m Veerplein 10 - Vlaardingen Tel. 010-4349353

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 7