'Wij gooien de muziek van Bowie in een jas die ons past' Media-installatie van 20 Japanse en Nederlandse kunstenaars in Pathé Tango Pasion: virtuositeit en verfijnde sensualiteit 7r SPAANSS NAVEL SmAASAPmEltnmr T "STEVIGS MAROC muANDSE ff LM™ 1 GROTE KIWI'S boordevol <zufa full-time Zuinig prijsje voor een Schot 15,95 BERGERAC Black Gospel in Schiedam 1/ mm Zoek li VITAMINE C HAGELWITTE BLOEMKOOL Nieuw spaarsysteem! Spaar nu voor gratis wijn! Adellijk kamperen op kasteelterreinen Op de fiets in Noord-Engeland 6 van woensdag PER STUK TUINBOUWMEDEWERKERS M/V PRODUCTIEMEDEWERKERS M/V INPAKKERS M/V (Leerling) SCHERMMONTEURS 11-480 Vier succesvolle nederlandse Black Gospel koren gaan in het laaste weekeinde van maart hun muzikale krachten bundelen in twee megaconcer ten onder de naam Dutch Combined Mass Choir. De vier zusterkoren, het Friends hip Gospel Choir uit Soest, het Inspirational Community Gospel Choir uit Tilburg, het Rainbow Gospel Choir uit Rotterdam en het Life-line Gospel Choir uit Katwijk vor men samen een koor van circa vijhonderd zangers en zange ressen onder leiding van ge meenschappelijk dirigent Edith Kastelijn. De grotendeels uit Nederlanders bestaande koren, presteren het hun muziek 'zwart' te laten klin ken en de spirit van deze muziek over te brengen. Om dit nog te versterken zijn ook enige buiten landse gasten uitgenodigd, met name Amerikaanse solisten. De Amerikaanse basis in Soes- terberg is de plek waar het min of meer begonnen is. Edith Kas telijn werkte daar al jaren samen met het Soesterberg Gospel Choir. Op een dag werd het idee geboren om een workshop voor Nederlanders te organiseren. Uit de driedaagse mini cursus Black Gospel met aansluitend een druk bezocht concert is zes jaar geleden het Friendship Gospel Choir ontstaan. Een jaar later ontstond uit workshops in Oos terhout en Eindhoven het Til- burgse koor en in 1996 is het derde koor onder leiding van Edith Kastelijn opgericht met als basis Rotterdam. Voor het eind 1997 opgerichte Katwijkse Life-line koor is dit het eerste grote concert. De entreeprijs bedraagt fl.15,-. In verband met te verwachten drukte is telefonisch reserveren een must, dit kan via de reserfoon tel.nr. 0180-414742 of 0180 - 431923. Het concert van zaterdag 28 maart begint om 20.00 uur, op zondag 29 maart is de aanvangs tijd 17.00 uur. De Margriet Eve nementenhal is gelegen aan de Nieuwe Damlaam 5 in Schiedam. De Vereniging Gastvrije Ne derlandse Landgoederen en Kastelen LKC biedt een grote verscheidenheid aan particu liere landgoederen, waarop gekampeerd kan worden, een vakantiehuis gehuurd of een ontvangst georganiseerd voor familie of bedrijf. Met de toetreding van Langoed 'Anneville' in Ulvenhoutjl janu ari komt het totaal aangesloten landgoederen op 27. De aangesloten terreinen garan deren hun gasten rust, ruimte en sfeer, waarbij ieder terrein zijn eigen unieke karakter heeft. Begunstigers (minimaal fl. 30,- per jaar) van LKC krijgen kor tingen op de verblijfstarieven, krijgen 2 x per jaar informatie thuis en kunnen ieder jaar deel nemen aan een zgn. begunsti gersweekend. Voor meer informatie: LKC, Ne- venlandsehof 14, 7312 EX Apel doorn, 055 - 3558844. P&0 North Sea Ferries heeft een nieuwe aanbieding voor de spor tieve en recreatieve fietser. De route van dit driedaags arrange ment voert langs de mooiste plekjes van Humberside en Yorkshire. De fietstrip kan al vanaf 99,- per persoon geboekt worden. De aanbieding is geldig van 28 februari tot en met 25 juni en van 4 september tot en met 31 oktober 1998. De fietser wordt aan de hand van een routeboekje meegevoerd naar eeuwenoude stadjes en dorpjes via rustige wegen en glooiende dalen. De lengte van de route varieert van 50,75,115 of 135 km. De lunch, inbegrepen in het arrangement, wordt in een echte Engelse pub gebruikt. Er kan gekozen worden voor in lengte variërende tochten. (Info: 0181 - 255281). Van Dik Hout, de Nederland se band die het spreekwoord 'Wat goed is, komt snel' ge stalte heeft gegeven, zal in de tweede serie concerten in het kader van Marlboro Flash backs de muziek van de wis pelturige David Bowie voor haar rekening nemen. Martin Buitenhuis, zanger en daar mee de stem van Van Dik Hout, vertelt dat de keuze voor de muziek van David Bo wie een gezamenlijke was. De leden kwamen overigens wel onafhankelijk van elkaar met de naam van deze veelzijdige popmuzikant toen hen ge vraagd werd naar een inspira tiebron. 'Echt zonder dat we elkaar gesproken hadden. Vooral de gitaristen bleken door Bowie geïnspireerd te zijn. Maar zelf ben ik ook een groot liefhebber van zijn mu ziek, heb ook veel van zijn cd's thuis staan. 'Als band hebben we een band met David Bowie omdat we met z'n allen vaak naar hem luiste ren. In de auto, op weg naar optredens. En zeker de laatste tijd hebben we natuurlijk vaak nummers van hem opgezet'. Buitenhuis geeft aan dat ze tij dens de Flashbacks 1998-tour een breed spectrum van Bowie's muziek willen laten horen. 'Qua bezetting kunnen we bijna alles spelen. Vooral de oude nummers als The Jean Genie. Rebel Rebel, Space Oddity, Flan Who Soled The World en Starman. Maar we gaan ook recentere nummers fw 1 i 'és spelen. Alleen zijn nieuwste, house-achtige cd moeten we la ten gaan. Dat is niet onze stijl. Maar voor de rest proberen we het hele oeuvre van Bowie te coveren. Het is voor ons een uitdaging om die roek-songs te spelen. We zien het geheel ook als een soort eerbetoon.' Wel moeilijk te benaderen 'Het is overigens wel moeilijk om Bowie te benaderen. Zijn muziek klonk namelijk iedere keer anders. Daarbij komt dat hij iedere keer zeer originele en typische muzikanten om zich heen verzamelde. Die moet je niet na willen doen, dat is niet slim. Wij gooien daarom de mu ziek van Bowie in een jasje dat ons past Ik zal alleen natuurlijk wel zo goed mogelijk proberen als Bowie te klinken.' Niet doodgeoefend Het is voor Van Dik Hout niet vreemd om nummers van ande ren te spelen. 'Toen we pas be gonnen speelden we alles wat los en vast zat Ja, we hadden na tuurlijk nog geen eigen nummers en dan speel je dus liedjes die je leuk vindt Rebel Rebel speelden we bijvoorbeeld toen ook al. Maar ook nu, tijdens de dagen in het jaar dat we in het oefen hok zitten, zet iemand wel eens een nummer van een ander in. En dan valt de rest in en spelen we het nummer tot zover wij het kennen. Soms spelen we zo een song helemaal uit. Maar ook op Koninginnedag staan we meest al wel ergens op een bootje co vers te spelen, gewoon omdat we het leuk vinden. Nee, dit is voor ons niet vreemd. We hebben de nummers die we gaan spelen, een stuk of twaalf, veertien, alleen niet 'doodgeoefend'. Want dan is het nieuwe eraf. Je moet het allemaal wel gewoon goed be heersen. Dan krijg je ruimte om leuke dingen te laten gebeuren op het podium. Dan heb je de vrijheid die je daarvoor nodig hebt'. Begin deze maand, 9 februari om precies te zijn, is de derde single -'Voel dat ik leef- van het laatste album van Van Dik Hout uitgebracht De cd zelf. 'Kop stoot van een vlinder', zag eind vorig jaar het levenslicht 'Het is voor ons nu even een wat rusti gere tijd', vertelt Buitenhuis. 'Qua inspanning bedoel ik De single is uit, de cd is er al langere tijd. Het is nu even niet aan ons. We beginnen binnenkort weer met een tour, dan krijgen we het weer druk Nu is het dus een perfect moment om wat anders op te pikken, een losse tour ma ken waarin we Bowie coveren. En wie weet blijft er wat hangen. Doen we in maart op deze ma nier inspiratie op voor nieuwe nummers.' Van Dik Hout speelt twaalf tot veertien nummers van David Bowie. Oude en nieuwe, al heb ben ze de laatste cd van Bowie, met de house-achtige nummers erop, aan zich voorbij laten gaan. Van Dik Hout staat op woensdag 18 maart in Plan C in Rotterdam; Toegangskaarten zijn a fl 15,= te koop bij Plan C en bij diverse cd-winkels. Aanvang: 22.00 uur. 'CELL - Initiators of Incidents' presenteert in de foyer van de Pathé bioscoop Schouwburgplein in Rotterdam: Sync - 'Mani acs of Disappearance' synchronized, een media-installatie met werk van 20 Japanse en Nederlandse kunstenaars. In opdracht van The Japan Foundation stelden Kazenao Abe. Yukiko Shikata en Chris- tophe Charles in 1997 een ten toonstelling samen met de titel 'Maniacs of Disappearance - Today's Japan as a dissemina tor of video-messages'. Zij wil den hiermee een beeld schetsen van artistieke expressie door middel van video door een he dendaags generatie Japanners. Het Rotterdamse 'CELL, Initi ators of Incidents' besloot om deze tentoonstelling naar Ne derland te halen en een Neder landse versie te ontwikkelen die (in ieder geval in formeel op zicht) synchroon zou lopen aan het Japanse gedeelte. Bij de selectie van de Nederlan ders werd gelet op verwant schappen én tegenstellingen tus sen deze Japanse en Nederland se bijdragen aan hedendaagse beeldcultuur. Hedendaagse beeldcultuur Voor de installtie werd gekozen voor een vorm waarbij het pu bliek in eerste instantie niet weet in wiens beeldenstroom hij of zij wordt meegevoerd, een Japanse of Nederlandse. Als een reclame billboard op straat waar een toevallige blik over heen glijdt, als een televisiepro gramma waar je al zappend be landt en wordt getroffen door een toevallig beeld, als een mul ti-user omgeving waar je een gesprek observeert van andere avatars en je tracht hun 'werke lijke' identiteit te achterhalen, als in een sneakpreview waar je halverwege binnenkomt en je je hardnekkig afvraagt welke film het is, van wie, waar het over gaat... kortom als een van de vormen van hedendaagse beeld cultuur waaraan we (in ieder geval buiten de museummuren) iedere dag worden blootgesteld. Deelnemers Te zien is werk van David Blair, Manon de Boer, Peter Bogers, René Bosma, Arno Coenen, Taro Chiezo, Vanessa van Dam, Teiji Furihashi, Menno Grootveld, Erik Hobijn, David Uit 'Princess Maker IV van Taro Chiezo D'Heilly, Norithoshi Hiraka- wa, Fow Pyng Hu, Yuji Kitaga- wa, Marcia Maxwell, Geert Mul, Natsuko Otsuki, Lennaart van Oldenborgh, Lydia Schou ten, Mari Terashima, Yoshinori Tsuda, Noriko Umano. De installatie is te zien tot en met 29 maart in foyer van de Pathé bioscoop aan het Schouwburg plein. Openiningstijden Pathé: de gehele week van 11.00 tot 24.00 uur. Meer informatie: CELL, 010 - 4047331. The ,411 New Broadway Dance Musical 'Tango Pasion', een uniek soort musical, heeft de we reld veroverd. Na het over donderend succes van enkele jaren geleden - Carré was avond aan avond afgeladen - komt deze zinderende dans- muziek- zang productie regelrecht uit Buenos Aires, opnieuw naar Nederland. Een gezelschap van dertig zan gers, dansers en musici, waar onder het Sexteto Mayor (in de loop der jaren synoniem ge worden voor tango) en vele van 's werelds beste tangodan sers. Opzwepende muziek in een entourage die geïnspireerd is op de werken van de interna tionaal bekende schilder Ri- cardo Carpani. Zinneprikkelend De exotische sfeer en het exta tisch pulserende ritme maakt Tango Pasion tot een feest van emoties: iedere aanraking, iedere beweging, iedere omar ming trilt van hartstocht, ver leiding, verlangen en jaloezie. De choreografie is van de in ventieve Argentijn Hector Xa- raspe, die de klassieke tango een geheel eigen, adembene mend gezicht geeft. Hij ziet de nationale dans van Argentinië als een metafoor van alle mo gelijke aardse gevoelens, en hij creëert een zinnenprikkelend kijkspel met poëtische liede ren, gebracht door zangers die van woorden en muziek een ware Tango Pasión maken. Split zonder einde Het is eind jaren veertig. Tegen middernacht komen de tan- gueros (de liefhebbers van de tango) om zich hartstochtelijk op de zang en de dans te wer pen. De bar vult zich met kleurrijke figuren, jeugdherin neringen van Ricardo Carpa ni, zoals hij die heeft vastge legd in zijn schilderijen. De mannen hebben hun hoeden diep over de ogen getrokken. De vrouwen hebben gewaagde decolletés en lange, strakke rokken met een split tot in het oneindige. De tangueros heb ben geen woorden nodig om hun ongeremde jaloezie of die pe vertwijfeling uit te drukken. Benen glijden als slangen over het parket, lichamen versmel ten op het ritme van de mu ziek. Ze slaan vonken uit de vloer met hun perfecte varia ties op de tango -elegante tan go, gepassioneerde tango, tan go die het bloed lot het kook punt brengt. Iedere beweging ademt pure zinnelijkheid. Tan go Pasión - tweeëneenhalf uur virtuositeit en verfijnde sensu aliteit. Luxor Theater Rotterdam, 23 en 24 maart, 20.15 uur. 1 3 3 De straal waar je woont. Of de voornaam van je eigen kind. Je bent ze kwijt. Of je haalt ze zelfs door elkaar. Een beroerte kan ook je spraakvermogen aantasten. Bij iedereen verschil lend. Altijd ingrijpend. Bel gratis voor meer informatie: 0800 - 300.0.300 Beroerte De grootste kopzorg van nu. Broersvest Schiedam KUNNEN WIJ U f NIET GEVEN, wel bieden wij gratis vervoer voor: 1" Scheepvaartstraat 42a Hoek van Holland Tel.: 0174-388899 Keuze uit ca. 35 gekeurde occasions Opel Calibra 2.0i '90 Ford Escort 1.4 CL '91 VW Scirocco '90 Opel Vectra 1.8 S '89 Fiat Tipo 1.6 '89 VW Golf Cabrio '90 Ford Escort Cabrio '90 Opel Kadett 4-drs. '90 Nissan Sunny '90 Ford Escort 1.6 '89 Old Smuggler Scotch Whisky 0,7 ltr. IQ QC van 23,95 voor: N mvmtim Sandeman Sherry pale/medium dry 0,75 ltr. O QQ van 10,95 nu voor: Of 7 7 Gorter Jonge Jenever ntt IQ QC van 20,95 nu voor: AOj 7 cJ Gorter Vieux lltr IQ QC van 20,95 nu voor: M.S fSÏJ nieuw! Fleuron 30% "Vieux" lltr. voor: WIJNEN DRANKEN Frans Rietveldpad 2, Schiedam, tel. (010) 470 44 61 Winkelcentrum Woudhoek Aanbiedingen geldig van 12 t/m 25 maart 1998 DONDERDAG 12 MAART 1998 In de Marlboro Flashbacks komt Van Dik Hout met David Bowie JT foto: Impressariaat Jacques Sent WOORDEN Nederlandse vrienden v Hartstichting hartstichting Voor de bloemen, perkplanten, potplanten, tomaten, paprika's en komkommers. Ook parttime mogelijk UITZENDBURO Blokmakersplaats 4 Vlaardingen Tel.: 010-4340833 Nieuwe Haven 281Schiedam Tel. 010-2469411 scora?:

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 11